Vurdering
Mine søgeagenter   Gem liste   Opret søgeagent
1234»   Varer pr. side   94 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Bordlamper, model Marala (2)
Bordlamper, model Marala, med sorte skærme og afbryder, nickel, forkromet metal m.m., H. med skærm 59 cm. Nye og i ubrudt emballage. (2)

Varenr: 6081982

DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 21-01-2022
14:23
Bordlamper, model Marala, hvid med otte-kantet skærm (2)
Bordlampe, model Marala, m/ lysegrå otte-kantede skærme, stamme af hvidlakeret og forkromet metal. H. 90 cm. Fremstår ubrugt & i org. emballage. (2)

Varenr: 6099041

DKK 2.800 DK, Odense, Kratholmvej 21-01-2022
14:37
DKK 1.300
Hans J. Wegner Opala bordlampe - mini
Pandul

 DKK 7.529,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Inma Bermúdez for Marset. FollowMe sæt på to bordlamper (2)
FollowMe. Par bordlamper af plast og formbøjet eg. Indbygget LED. Genopladelig via USB og kan bruges på steder uden en stikkontakt. Med dimmerfunktion. H. 29 cm. Design Inma Bermúdez for Marset. Ubrugt i original emballage. (2)

Varenr: 6136455
DKK 1.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-01-2022
14:57
DKK 1.300
Bordlamper, model Sarasota m/ sorte skærme
To bordlamper, model Sarasota m/ sorte runde skærme, lampe af metal, H. 36 cm. Fremstår ubrugte (2)

Varenr: 6078343

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-01-2022
17:49
DKK 450
Et par Holmegaard bordlamper af opal-glas, model One (2)

Varenr: 6142797

DKK 1.100 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-01-2022
18:25
DKK 850
Et par kandelabre af forgyldt bronze (2)
Et par kandelabre af patineret og delvis forgyldt bronze, hver med to lysarme, stamme i form af kvinde i klassiske gevandter. Sokkel af marmor rigt udsmykket. Fransk empire form h. 54 cm (2)

Varenr: 5966930

DKK 9.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-01-2022
19:23
DKK 7.600
Luxo. En samling varierende bordlamper (5)
Luxo. En samling varierende bordlamper, drejbare skærme, en højdejusterbar, monteret på fødder. Fremstår med brugsspor i varierende stand, ridser og mærker. Fejl og mangler kan forekomme. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (5)

Varenr: 6137419
DKK 1.200 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 21-01-2022
20:01
Poul Henningsen / Louis Poulsen. PH 2/1 ravfarvet bordlampe
Poul Henningsen. PH 2/1 bordlampe, skærmsæt af mundblæst ravfarvet trelagsglas blankt på ydersiden, sandblæst på indersiden, topplade, fod og stander af børstet ubehandlet messing, monteret med brun tekstilledning, Limited Edition, fremstillet i begrænset udgave. H. 35,5. Ø. 20 cm. Usamlet i ...

Varenr: 6143336

DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 21-01-2022
20:04
DKK 7.600
Jørgen Gammelgaard VIP Bordlampe
Pandul

 DKK 4.730,00
NYHED LAURITZshop

Louis Poulsen / Poul Henningsen. Samling reservedele (5)
Louis Poulsen / Poul Henningsen. Samling reservedele bl.a. ravfarvede skærme - 1 stk. 02 gl. mat topskærm Ø 20 cm, 1 stk. U2 gl. gul mat underskærm Ø 7,5 / 7,8 cm, 2 stk. bundskåle Ø 7 / 7,4 cm - alle m/ ujævnheder & større / mindre chip samt støbt trådbensstel til bordlampe & bakelit dæksel m/ ...

Varenr: 6143731
DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-01-2022
12:00
DKK 3.800
Holmegaard for Royal Copenhagen. Par bordlamper. (2)
Holmegaard for Royal Copenhagen. Par bordlamper i blåt glas med hvide stofskærme. Afbryder på ledning. H. 62 cm. Ø 40 cm. Fremstår med brugsspor. (2)

Varenr: 6147286
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
12:12
DKK 650
Design By Us Vintage Bordlampe
Unik bordlampe lavet af dele fra gammelt glas fra hele Europa. Håndlavet lampeskærm produceret i Danmark. Monteret med 2 m ledning.Materiale: Glas, jern Højde ca. 66 cm Lampeskærm indvendig farve: hvidFremstår med minimale brugsspor.

Varenr: 6111216
DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-01-2022
14:21
Cecilie Manz. Bordlampe, model Caravaggio grå
Cecilie Manz. Bordlampe, model Caravaggio, skærm af grålakeret metal. Designet af Cecilie Manz. Diameter 18 cm., Højde 51,7 cm. Fremstår ny i original emballage. Modelfotos.

Varenr: 6129936

DKK 2.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-01-2022
14:23
DKK 950
Verner Panton. 'Panthella' bordlampe
Verner Panton. 'Panthella' bordlampe af hvidt akrylplast. Formgivet i 1971. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 55 cm, Ø. 40 cm. Fremstår med brugsspor, herunder gulnet stel.

Varenr: 6146881
DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2022
17:37
DKK 1.300
Louis Poulsen. Bordlampe, model 'NJP'. 'White'
Louis Poulsen. Bordlampe, model 'NJP'. Designet af Oki Sato fra det japanske designstudie Nendo. Fod og base af stål, arme og lampehoved af aluminium, LED 2700k lyskilde. Længde på led 48 cm + 48 cm. Fremstår ubrugt i original emballage. Mindre ridser forekommer. NB. modelfoto

Varenr: 6147959
DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 22-01-2022
18:45
Bordlamper bl.a. Le Dauphin / Anne Just, 1900-tallets 2. halvdel (2)
Bordlamper bl.a. Le Dauphin / Anne Just, 20. Årh. 2. halvdel, skærme medfølger, H. inkl. skærme ca. 45-59 cm. Brugsspor. (2)

Varenr: 6122485
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-01-2022
19:00
Jacobsen for Luxo. Seks arkitektlamper / bordlamper (6)
Jacobsen for Luxo. Seks arkitektlamper / bordlamper i sortlakeret metal. Justerbar højde samt drejbar, monteret løst på fod af støbejern. Fremstår med brugsspor i varierende stand, ridser og mærker, buler på skærme samt fødder kan forekomme. Fejl og mangler kan forekomme. Lauritz.com indestår ...

Varenr: 6137243
DKK 1.200 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-01-2022
19:26
DKK 450
Hans J. Wegner Opala bordlampe - midi
Pandul

 DKK 8.449,00
NYHED LAURITZshop

Poul Henningsen, PH 4½ bordlampe
Poul Henningsen, PH 4½ bordlampe af forkromet metal, skærmsæt af hvid opalglas, afbryder på foden. H. 55, Ø. 45 cm. Almindelige brugsspor og patina. Denne vare er en del af en udsøgt temaauktion over eksklusive møbler og lamper Se og byd på alle værkerne her.

Varenr: 6147691
DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
19:33
DKK 6.000
Louis Poulsen. Bordlampe, model 'NJP' 'Black'

Varenr: 6126738
19:45
DKK 650
Samling Le Klint skærme (12)
Samling på fem Le Klint skærme og 7 skærmholdere. Brugsspor, snavs og buler. (12)

Varenr: 6148366
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2022
19:47
DKK 850
Større parti på 50 lamper model Helena, samt 50 lampeskærme
Større parti bordlamper Model Helena, keramisk fod med plisserede skærme, fordelt på 26 guldfarvede, og 4 hvide, 14 sorte, samt 6 sølv, varierende modeller og ass. skærme dertil. Modelfotos, der kan forekomme variationer af de enkelte lamper og skærme i forhold til billeder. Der medfølger en ...

Varenr: 6146207

DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-01-2022
Asger Bay Christensen. Seks bordlamper, model BC1 (6)
Asger Bay Christensen. Seks bordlamper, model BC1, af sortlakeret metal, flexi arm af forkromet metal, justerbar i højden. H. 48 cm. Fremstår med lettere brugsspor, enkelte med ridser og mærker. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (6)

Varenr: 6137385
20:16
Større parti på 77 lamper model Helena, samt 77 lampeskærme
Større parti bordlamper Model Helena, keramisk fod med plisserede skærme, fordelt på 34 guldfarvede, og 2 hvide, 30 sorte, samt 11 sølv, varierende modeller og ass. skærme dertil. Modelfotos, der kan forekomme variationer af de enkelte lamper og skærme i forhold til billeder. Der medfølger en...

Varenr: 6148345

DKK 3.800 DK, Odense, Kratholmvej 22-01-2022
21:00
Per Linnemann Schmidt for Palshus. Bordlampe
Per Linnemann Schmidt for Palshus. Bordlampe af glaseret stentøj modelleret med riflet fodstykke med plisseret Le Klint skærm. H. ekskl. fatning 36 cm. Fremstillet for Palshus. Sign. APL-S. Fremstår med lettere brugsspor, enkelte mærker / buler i skærm.

Varenr: 6147995
DKK 3.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-01-2022
21:27
Wendelbo. Meta Table Lamp

Varenr: 6027681

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-01-2022
10:21
Jørgen Gammelgaard SWING VIP bordlampe
Pandul

 DKK 8.395,00
NYHED LAURITZshop

Wendelbo. Meta Table Lamp

Varenr: 6027671

10:24
Cecilie Manz for Lightyears. Caravaggio Read bordlampe - Opalglas.
Cecilie Manz for Lightyears. Caravaggio Read bordlampe - Opalglas. Mat hvid stel, skærm af opalgals. Glanslakeret aluminium. Højde: 51,7 cm. Fod Ø: 20 cm. Original emballage. Modelfoto.

Varenr: 6145668

DKK 1.800 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-01-2022
12:05
To bordlamper (2)
Petroleumsbordlampe med grøn glasskærm ombygget til el samt olielampe med messingstamme også ombygget til el. H ca 56 cm. Brugsspor. (2)

Varenr: 6141376
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-01-2022
17:02
Stephan Copeland for Luxo. Otte LED bordlamper, model 'Ovelo' (8)
Stephan Copeland for Luxo. Otte LED bordlamper af sortlakeret metal, fjederbalanceret, til montage på bord. L. ca. 80 cm. Fremstillet hos Luxo, model 'Ovelo'. Fremstår med lettere brugsspor. Fejl og mangler kan forekomme. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (8)

Varenr: 6137152
DKK 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-01-2022
18:21
Par Drop Pendant, opalhvid mundblæst glas (2)
Drop Pendant, opalhvid dråpeformet mundblæst glas. H. 58 cm Ø 22 cm. Modelfoto (2)

Varenr: 6148507

DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-01-2022
18:30
Par Loch Ness bordlampe i blank hvid metal. (2)
2 stk. Loch Ness bordlamper i blank hvid metal med rød stofledning, incl. halogenpære. Højde 51 cm. 50w Halogen G6,35 /m dæmper. Modelfoto (2)

Varenr: 6148564

18:34