Vurdering
12345...6»   Varer pr. side   158 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Bordlampe, Menu spaces, model Peek 'hvid'

Varenr: 5744588

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2021
08:45
Bordlampe, Menu spaces, model Peek 'sort'

Varenr: 5744610

DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2021
09:02
Hans J. Wegner Opala bordlampe - mini
Pandul

 DKK 7.529,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Varenr: 5744585

12:58
To bordlamper, model Chili, sort (2)
To bordlamper model Chili, sortlakeret metal, gennembrudt overflade, indvendigt guldfarvet. H. 22,5 cm. Ligger i org. emballage.

Varenr: 5902749

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2021
13:56
Tre kinesiske bordlamper, porcelæn (3)
Tre kinesiske bordlamper af porcelæn dekoreret med blomster og figurer, montage af messing, fod af træ. 1900-tallet. H. 56 cm. Fremstår med brugsspor. (3)

Varenr: 5904675
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 24-01-2021
15:12

Varenr: 5744604

15:15
Antonio Citterio. Par bordlamper samt par væglamper, Model Kelvin T samt Kelvin W (4)
Antonio Citterio. Par bordlamper med stel og fod af aluminium med skærm af plast, ledninger med afbryderknap. Model Kelvin T. Samt par væglamper med stel af aluminium, skærme af plast ledninger med afbryderknap, model Kelvin W. Fremstillet hos Flos. Bordlampe H. 57 cm. Væglampe H. 21,5 cm. ...

Varenr: 5906219
DKK 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 24-01-2021
16:11
Cecilie Manz. Bordlampe, model Caravaggio hvid
Cecilie Manz. Bordlampe, model Caravaggio, skærm af hvidlakeret metal. Designet af Cecilie Manz. Diameter 18 cm., Højde 51,7 cm. Fremstår ny i original emballage. Modelfotos.

Varenr: 5898946

DKK 2.200 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 24-01-2021
17:19
Jørgen Gammelgaard SWING VIP bordlampe
Pandul

 DKK 8.395,00
NYHED LAURITZshop

Bordslampor Falkenberg belysning
BORDSLAMPOR, 1 par, 1970-tal, Falkenbergs Belysning, bottenplatta i pressglas, läderlindad stång, höjd inklusive skärm ca 51 cm

Varenr: 5911809
DKK 2.193 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 24-01-2021
18:04
Se mere
Bordlamper, model Marala, hvid (2)
Bordlamper, model Marala, m/ hvid kantet skærm, nickel, forkromet metal m.m., H. 90 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (2)

Varenr: 5462178

DKK 2.400 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2021
18:20
Bordlamper. model Marala Antique Messing (2)
Bordlamper, model Marala, lamper med stamme i antique Messing look/sort indlæg samt runde sorte chintz skærme. H. 66 cm. inkl. Skærme. Fremstår ubrugt & i org. emb. (2)

Varenr: 5863809

DKK 1.400 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2021
18:20
Tablelamp 'Balance' by Yuue Design.
Tablelamp 'Balance' by Yuue Design. Beech and aluminum frame. LED lamp. Dimensions approx. 65 x 23 x H. 34 cm. Balance is designed for those who are addicted to smartphones, it advocates a balanced life between work and amusement. Balance is inspired by a balance scale. When off, the lamp ...

Varenr: 5904714

DKK 1.490 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-01-2021
19:43
DKK 298
Tischleuchte / Lampe, Messing, Stoff
Tischleuchte / Lampe, Messing, Stoff. Tischleuchte mit einem Fuß aus Messing und einem quadratischen Stand, Schirm aus Kunststoff mit grünem Stoff beschichtet und goldfarbener Stoffbordüre versehen, H.75cm, D.37cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partielle Befleckungen im Stoff und ...

Varenr: 5906563
DKK 1.118 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-01-2021
19:47
DKK 335
Bordlamper, model Marala, lamper med slank stamme i antique Messing look/sort indlæg samt runde sorte chintz skærme. H. 59 cm. inkl. Skærme. Fremstår ubrugt & i org. emb. (2)

Varenr: 5863773

DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2021
19:50
DKK 650
Parti bordlamper med skærm, model Annika (96)
Parti bordlamper fordelt på farverne sort, beige samt hvid i gips med tilhørende farvematchende skærm, model Annika, H. inkl. skærm 26 cm. Fremstår ubrugte i org. emballage (96)

Varenr: 5903270

DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2021
20:05

Varenr: 5906217
20:09
Hans J. Wegner Opala bordlampe - midi
Pandul

 DKK 8.449,00
NYHED LAURITZshop

Verner Panton. Et par bordlamper, model Panthella Mini, orange og rød. (2)
Verner Panton. Et par bordlamper, model Panthella Mini, af orange og rødlakeret metal. Fremstillet for Louis Poulsen. Ø. 25 cm. H. 35 cm. Original emballage. Modelfotos. (2)

Varenr: 5878097

DKK 4.800 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2021
20:12
Schreibtischleuchte / Tischlampe, Metall, Kunststoff, 1970er Jahre
Schreibtischleuchte / Tischlampe, Metall, Kunststoff, 1970er Jahre. Schreibtischleuchte mit einem weiß lackierten, runden Stand aus Metall und einem halbkugelförmigen Schirm, mit einem schwenkbaren Arm aus schwarzem Kunststoff versehen, mit einer Brennstelle ausgestattet, H.53cm, L.60cm, B.21cm, ...

Varenr: 5893793
DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-01-2021
20:12
DKK 298
Tischlampe / Leuchte, Blech, Aluminiumguss, Kunststoff
Tischlampe / Leuchte, Blech, Aluminiumguss, Kunststoff. Tischleuchte aus grün lackiertem Aluminium, mit einem schwenkbaren, runden Lampenschirm aus Blech, mit einer Brennstelle versehen, L.74cm, B.15,5cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partielle Lackabplatzungen, geringfügige Kratzer, ...

Varenr: 5737500
20:13
DKK 298
Lampe / Tischlampe, Tänzerin, Bronze, Kunststoff, 2008
Lampe / Tischlampe, Tänzerin, Bronze, Kunststoff, 2008. Tischlampe mit Bronzefigur einer Tänzerin, mit zwei Schmetterlingsflügeln aus semitransparenten Kunststoff-Satzstücken versehen, die Flügel rückseitig mit zwei Brennstellen versehen, in der Plinthe mit '2008 rosa' bezeichnet, mit einem ...

Varenr: 5877899
DKK 2.608 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-01-2021
20:13
DKK 335
Bordlamper, model Sarasota m/ hvide skærme
To bordlamper, model Sarasota m/ hvide runde skærme, lampe af metal, H. 36 cm. Fremstår ubrugte (2)

Varenr: 5912832

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2021
20:15
Arne Jacobsen, special edition table light, model AJ Mini in stainless steel by Louis Poulsen
Table light, model AJ Mini. Designed in 1960 by Arne Jacobsen for Louis Poulsen. Structure of polished stainless steel, reflector inside varnished in white. Marked in multiple places. Special edition with certificate and original box. This light is new and in original packaging. Dimensions ...

Varenr: 5889160

DKK 5.215 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 24-01-2021
20:33
DKK 2.608
Emile Guillemin, Tischleuchte / Lampe, Bronze, Glas
Emile Guillemin (1841-1907), Tischleuchte / Lampe, Bronze, Glas. Tischleuchte mit einem Lampenschirm aus getöntem Glas, mit einem skulpturalen Schaft aus Bronze mit der Darstellung Napoleons, mit zwei Brennstellen versehen, auf der Bronze signiert, H.50cm, B.24,5cm, T.24,5cm, altersgemäße ...

Varenr: 5850017
20:43
DKK 2.049
Antonio Citterio for Flos. Par bordlamper samt par væglamper, model Kelvin T og Kelvin W. (4)

Varenr: 5912539
20:46
Jørgen Gammelgaard VIP Bordlampe
Pandul

 DKK 4.730,00
NYHED LAURITZshop

Luigi Massoni for Guzzini. 'Toledo' bordlampe fra 70'erne
Luigi Massoni (1930-2013). 'Toledo' bordlampe fra 70'erne med skærm af hvid akryl, stamme af forkromet metal. Ø. 45 cm, H. 45 cm. Fremstillet af Harvey Guzzini. Fremstår med få brugsspor.

Varenr: 5900698
DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2021
20:55
DKK 4.400
Cecilie Manz for Lightyears. Caravaggio Read bordlampe - Mat hvid
Cecilie Manz for Lightyears. Caravaggio Read bordlampe - Mat hvid. Glanslakeret aluminium. Højde: 51,7 cm. Fod Ø: 20 cm. Original emballage. Modelfoto.

Varenr: 5912574

DKK 2.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 24-01-2021
20:58
Cini Boeri, very large table lamp / stool light / floor light, model Abat Jour for Arteluce, Italy
Very large table lamp, model Abat Jour. Italian design from 1975 by Cini Boeri for Arteluce. Sturdy structure with foot of black marble, reflector of metal varnished in black, diffusor of white plastic, fitted with four lamp settings E 27. Approx. dimensions: H 90 cm, W 63 cm, D 63 cm Very ...

Varenr: 5863149
DKK 6.332 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 24-01-2021
21:00
DKK 5.588
Tischleuchte / Lampe, Teak, Stoff, Schweden, 1960er Jahre
Tischleuchte / Lampe, Teak, Stoff, Schweden, 1960er Jahre. Tischleuchte mit einem Fuß aus Teakholz und einem runden Schirm aus Kunststoff, der mit beigefarbenem Stoff beschichtet ist, mit einer Brennstelle versehen, H.67cm, D.40cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, leichter Holzabrieb und ...

Varenr: 5906549
DKK 2.049 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-01-2021
21:44
DKK 1.416
Taklampa jugend
TAKLAMPA, jugend, tidigt 1900-tal, stomme av koppar med frostat glas med slipning, 4 ljuspunkter. Höjd inkl kedja ca 75 cm, diameter 43 cm

Varenr: 5912866
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 25-01-2021
11:12
Se mere
Bitossi Bergboms bordslampa
BORDSLAMPA, Bergboms, Bitossi, keramik, höjd ink skärm ca 66, till sockel ca 45 cm

Varenr: 5912891
DKK 1.097 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 25-01-2021
12:14
Se mere
12345...6»