Vurdering
   Varer pr. side   7 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Fransk bordur af messing fra 1884 (3)
Fransk bordur af messing rigt udsmykket med 'søuhyrer', maskaroner og gennembrudt urhus, urskive med sorte romertal på emalje, uret mærket H. Riondet, Paris 1884, optræksnøgle og pendul medfølger. H.43,5 x 27 x 16,5 cm.

Varenr: 6126059
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-12-2021
13:04
DKK 450
Urgarniture af patineret messing 1900 tallet (5)
Urgarniture af patineret messing bestående af kaminur, urskiven med sorte romertal på emalje h.33,5 cm samt to lysestager hver med plads til 2 lys h.29,5 cm. Pendul og optræksnøgle medfølger. Starten af 1900 tallet. Brugsspor, uret mangler en ring i den ene side, én stages lysmanchet med bule ...

Varenr: 6122492
DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-12-2021
13:42
Cartier 'Diabolo'. Rejse-/bordur med lys skive - box + cert. 1999
Cartier 'Diabolo'. Rejse-/bordur i forgyldt metal med lys skive med romertal, alarm-funktion, quartz urværk. Ø. ca. 61 mm. Medfølges af boks, manual, servicepapir fra 2010 samt certifikat fra Boutique Cartier i Milano fra 1999. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. ...

Varenr: 6108675
DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 05-12-2021
19:48
DKK 4.400
Fransk kaminur af af bemalet metal, ca. 1900
Fransk kaminur af bemalet metal, skive med arabertal, base af marmor. Plakette: Retour de Moisson. Par Aug. Moreau. H. 44 cm.

Varenr: 6122643
DKK 2.400 DK, Nivå, Stejlepladsvej 06-12-2021
20:32
DKK 1.800
L'Epée - 1839. Sainte-Luxanne, Paris. Fransk rejseur
L'Epée - 1839. Fransk rejseur af forgyldt metal. Front, sider og bagklap med facetslebet glas, top med oval facetslebet rude med kig til værk. Hvid urskive med romer- og arabertal samt separat timevisning, betegnet L'Epée, Fondée en 1839, Sainte-Luxanne, Paris'. Optræksnøgle medfølger.

Varenr: 6127607
DKK 3.200 DK, Aalborg, Nibevej 07-12-2021
19:37
Bordur af palisander
Bordur af af massiv palisander. Løse visere. Optræksnøgle medfølger ikke. H. 24 cm. B. 14 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6121670
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-12-2021
19:42
Bordtelefon m. postlogo på drejeskive
Bordtelefon med postlogo på drejeskive, udført i delvist sortlakeret metal og messing. Fremstår med smuds, aldersrelateret brugsspor. Fejl og mangler kan forekomme. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varenr: 6126981
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 08-12-2021
20:23