Vurdering
   Varer pr. side   15 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Samling kobbertøj, bækken & messingmorter, m.m. (16)
Samling kobbertøj, varmebækken, kander, kedler, messingmorter, hulske, æbleskivepande, m.m. Stedvise brugs- og alderspræg. L. bækken 100 cm. Morter: H. 10, Ø 10 cm. (16)

Varenr: 6122084
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-12-2021
18:03
Design Asmussen, sæt på 2 dråbestager, 1 dråbe (2)

Varenr: 6112788

DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-12-2021
18:15
Design Asmussen, sæt på 2 dråbestager, 2 dråber (2)

Varenr: 6112822

DKK 2.400 DK, Odense, Kratholmvej 06-12-2021
18:15
DKK 1.200
Ubekendt kunstner Skulptur af bronze.
Ubekendt kunstner Skulptur af bronze. 25 x 18 cm

Varenr: 6112119
DKK 2.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 06-12-2021
18:24
Samling effekter at tin , stager, vase og fad (5)
Samling effekter at tin: tre stager H. 17-23 cm , Michael Andersen & søn keramisk vase med montering af tin H 32 cm og rundt fad Ø 36 cm (5)

Varenr: 6119354
DKK 1.200 DK, Nivå, Stejlepladsvej 06-12-2021
19:19
To par lysestager i barok form, 1900-tallet (4)
To par barok form lysestager af messing, H. 21-26 cm, 1900-tallet. (4)

Varenr: 6126931
DKK 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 06-12-2021
19:19
Dele kobber (5)
Kobberkedel, h. 28 cm. Tekande, H. 19 cm. (vedlagt brev fra Nationalmuseet). Samt tre skåle af kobber. Alle dele med brugsspor. (5)

Varenr: 6126849
DKK < 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 06-12-2021
19:48
Art deco vase af patineret bronze, omkr. 1930
Art deco vase af patineret bronze, firkantet korpus med kugledekoration, uidentificeret stempel under bunden, omkr. 1930. H. 16 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6108771
DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 06-12-2021
20:01
Par franske Louis XVI prydvaser af marmor med bronzemontering, 1700-1800-tallet. (2)
Par franske prydvaser af marmor med monteringer af forgyldt bronze. Frankrig 1700-1800-tallet. H. 38 cm. Fremstår med aldersrelateret patina/brugsspor, et midterstykke med reparation, microchip på fodrand. (2)

Varenr: 6040367
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 06-12-2021
20:28
DKK 5.000
Just Andersen. Samling vaser, fade mm., tin. (5)
Just Andersen. Vase, stage, bæger, tallerken, skål af tin. H. 3-7 cm. Fremstår med brugsspor. (5)

Varenr: 6121749
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07-12-2021
16:59
Samling lysestager af messing (4)
Samling lysestager af messing i barok-stil. 1900-tallet. H. 14-19 cm. Fremstår med alm. brugsspor. (4)

Varenr: 6126937
DKK < 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 07-12-2021
18:54
Asta Lilbæk for Just Andersen. Pigen med guldhornet.
Just Andersen (1884-1943). Asta Lilbæk (1895-1972). Skulptur, 'Pigen med guldhornet', diskometal, signeret i sokkel bl.a. nr. 2164, H. 24 cm. Brugsspor.

Varenr: 6127510
DKK 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 07-12-2021
19:19
Par Charles X kandelabre (2)
Par Charles X kandelabre af patineret og forgyldt bronze, kannelerede stammer på trepasfod. 1800-tallet. En med en defekt lyseholder. (2)

Varenr: 6104239
DKK 5.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 08-12-2021
20:10
A. Fajardo, Mexico. Et sæt portvinsbægre af sterlingsølv (6)
A. Fajardo, Mexico 1900-tallet. Et sæt på seks portvinsbægre af sterlingsølv. H. 9 cm. Samlet vægt ca. 512 g. Fremstår med brugsspor. (6)

Varenr: 6114098
DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
19:07
Skulptur i form af hest af bronze patineret metal
Skulptur i form af hest af bronze patineret metal H. 41,5cm L 45 cm .

Varenr: 6127511
DKK 1.500 DK, Nivå, Stejlepladsvej 09-12-2021
20:24