Vurdering
Mine søgeagenter   Gem liste   Opret søgeagent
   Varer pr. side   11 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Design Asmussen, sæt på 3 dråbestager, 1, 2 og 3 dråber (3)

Varenr: 6112791

DKK 3.600 DK, Odense, Kratholmvej 25-01-2022
18:53
DKK 1.800
Design Asmussen, sæt på 2 dråbestager, 1 dråbe (2)

Varenr: 6112820

DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-01-2022
12:36
DKK 1.200
Design Asmussen, sæt på 2 dråbestager, 2 dråber (2)

Varenr: 6112790

DKK 2.400 DK, Odense, Kratholmvej 27-01-2022
12:42
DKK 1.200
Et par rokoko-chenets med løver af forgyldt og patineret bronze, Frankrig ca. 1760 (2)
Et par chenets udført med konsoller med svungne akantusblade i forgyldt bronze og herunder skulpturer af han- og hunløve med nedlagt bytte i patineret bronze. Frankrig ca. 1760. H. hhv. 59 og 55 cm, B. 50-52 cm. Fremstår med afknækket top på det ene akantusblad, reparationer på forgyldning samt ...

Varenr: 6123565
DKK 15.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-01-2022
19:13
DKK 10.000
Par franske stager af bronze og zink, ca. 1900 (2)
Par franske stager af patineret bronze i form af putti holdende blomstergrene, fodstykke prydet med rocailler og ornamentik af zink. H. 51 cm. Fremstår med patina og brugsspor. (2)

Varenr: 6149688
DKK 4.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 27-01-2022
19:15
Par franske Louis XVI prydvaser af marmor med bronzemontering, 1700-1800-tallet. (2)
Par franske prydvaser af marmor med monteringer af forgyldt bronze. Frankrig 1700-1800-tallet. H. 38 cm. Fremstår med aldersrelateret patina/brugsspor, et midterstykke med reparation, microchip på fodrand. (2)

Varenr: 6040367
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-01-2022
19:31
DKK 5.000
Par franske messing stager 1800-tallet (2)
Par franske messing stager med udfyldt bund. H. 23 cm. (utydeligt stemplet på fod) Med alm. aldersrelaterede brugsspor, trykmærker (2)

Varenr: 6117319
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-01-2022
19:50
DKK 500
Skulptur i form af herre af bronzepatineret metal
Skulptur i form af herre af bronzepatineret metal på fod af marmor H 41,5 cm

Varenr: 6138347
DKK 2.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-01-2022
19:58
Louis Philippe kandelaber
En Louis Philippe kandelaber af metal, udsmykket med bladværk og kannelurer. H. 62 cm. Fremstår med brugsspor og overflade snavs.

Varenr: 6150883
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-01-2022
19:59
Par tulipan lysestager af tin, ca. 1820 (2)
Par tulipan lysestager af tin, ca. 1820. H. 21 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugs- håndteringsspor, herunder smelteskader på manchet. (2)

Varenr: 6149815
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-01-2022
16:48
Empire spejl
Empire Spejl af mahogni med intarsia af lyst træ H. 133, B 49, cm. Brugsspor.

Varenr: 6151936
DKK 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 30-01-2022
18:27