Vurdering
123»   Varer pr. side   66 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Klänningsliv 1800-tal
KLÄNNINGSLIV, 2 st, 1880- och 1890-tal, sammet, chiffong och spets, det blå livet: midjemått 67, bystmått 89, axelbredd (söm till söm) 33 cm, det röda livet: midjemått 63, bystmått 97, axelbredd 34 cm

Varenr: 5912941
DKK 1.462 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 25-01-2021
14:18
Se mere
Damkläder 1800-tal
KLÄNNINGSLIV, 1890-tal, gasväv, foder i vitt linne, dekorerad med tyllspets fodrad med taft, midjemått 63, bystmått 78, axelbredd (söm till söm) 29 cm

DRÄKT, 3 delar, omkring år 1900, rutigt linne, dräktens jacka: midjemått 96, bystmått 107, axelbredd (söm till söm) 34 cm, kjolens midjemått 79-86, längd fram 88, skärpets längd 64 cm

Varenr: 5912960
DKK 1.097 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 25-01-2021
15:06
Se mere
Damkläder tidigt 1900-tal
DAMKLÄDER, omkring år 1900-1920-tal, ca 9 delar, bestående av 5 chemisetter, 1 par mamelucker, 1 nattpåse med diverse mössor, kragar och manschetter, 1 underklänning i cerise siden dekorerad med metallspets, 1 huva i lila sammet, dekorerad med tyllbroderi i svart och grönt

Varenr: 5912967
15:20
Se mere
Moncler dunväst
MONCLER, dunväst med två fickor fram, Monclersize 1, motsvarar ca small

Varenr: 5912983
16:02
Se mere
Maison Michel "Virginie" hatt
ST MICHEL, "Virginie", hatt, blå filt med ripsband och metallmärke med dubbel-m, storlek M, etikettmärkt MAISON MICHELE, PARIS.

Varenr: 5912999
DKK 1.462 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 25-01-2021
16:34
Se mere
VdeV Paris, dame skisæt, str. 38-40 (2)
VdeV Paris, dame skisæt, 2 delt, str. 38-40. L. på buks 106 cm. Frakke: L. 68 cm. Ærmelængde 61 cm. Brystmål 92 cm. Fremstår med brugsspor samt frakke lettere smudset. (2)

Varenr: 5913284
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-01-2021
20:07
Kappa Cero Etage Danmark
KAPPA, Cero Etage, Danmark, "fake fur", brunmelerad, strk ca XXXL, längd ca 100 cm

Varenr: 5914411
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 26-01-2021
10:14
Se mere
Leonard Paris, Mantel, Gr. 46

Varenr: 5600624
DKK 1.490 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27-01-2021
19:36
DKK 298
Rodebjer jacka
RODEBJER, jacka med konstpäls, storl M, knäppes med knappar, invändigt fodrad, längd ca 57 cm

Varenr: 5917148
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 28-01-2021
13:30
Se mere
Rodebjer kappa
RODEBJER, kappa, svart i bomull och viskos-mix, två utanpåliggande fickor, knäppes med knappar, invändigt fodrad, storl M, rygglängd ca 85 cm

Varenr: 5917149
13:32
Se mere
Moncler tunn dunjacka med svart blomstermönster
MONCLER, tunn dunjacka med svart blomstermönster på vit nylonbotten, fickor i sidorna, FR storlek 5

Varenr: 5917167
DKK 1.462 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 28-01-2021
14:12
Se mere
Moncler oversize dunkappa i svart nylon
MONCLER, oversize dunkappa i svart nylon med kapuschong, två fickor fram och skärp i midjan, FR storlek 2

Varenr: 5917206
DKK 6.580 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 28-01-2021
15:34
Se mere
Rodebjer tröja
RODEBJER, tröja, 'Kembra', i maskinvävd mönstrad ull och akryl-mix, storl S

Varenr: 5917230
16:26
Se mere
Minkpäls ryssland
MINKPÄLS, Ryssland, längd ca 125 cm

Varenr: 5917407
DKK 2.193 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 29-01-2021
10:48
Se mere
Dräkt 1970-tal
DRÄKT, 1970-tal, 2-delad, kavaj Mutti Modeller, byxa i guldfärgad terylene av märket Jersey Modeller, kavajens axelmått (söm till söm) ca 38, längd mitt bak 81 cm, byxans midjemått 79, längd (benets innermått) 78 cm

Varenr: 5917611
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 29-01-2021
20:58
Se mere
Guy Laroche
GUY LAROCHE, (2 dlr), jacka/kavaj samt klockad klockad kjol, 90% ull och 10 % polyamide, storlek ca 40 (Fransk stl 42)

Varenr: 5917612
DKK 1.462 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 29-01-2021
21:00
Se mere
Chloé kortärmad topp i champagnefärgat siden
CHLOÉ, kortärmad topp i champagnefärgat siden beströdd med vita imiterade pärlor, collier och länkar i oxiderad vitmetall, FR storlek 40

Varenr: 5917701
DKK 1.462 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 30-01-2021
12:10
Se mere
Värenddräkt
FOLKDRÄKT, 1900-talets andra hälft, Värend, 4 delar, bestående av: blus (linne med broderier i vitt), livkjol (sammansytt livstycke och kjol. Ylle, livstycket kantat med svart ripsband), sölja samt snörnål i silver, livets midjemått (taget platt) ca 40, bystmått (taget platt) 51, längd mitt bak 134 cm

Varenr: 5917768
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 30-01-2021
14:36
Se mere
Värenddräkt
FOLKDRÄKT, 1900-talets andra hälft, Värend, 4 delar, bestående av: blus (linne med broderier i vitt), livkjol (sammansytt livstycke och kjol. Ylle, livstycket kantat med svart ripsband), sölja samt snörnål i silver, livets midjemått (taget platt) ca 38, bystmått (taget platt) 50, längd mitt bak 120 cm

Varenr: 5917960
20:13
Se mere
Acne topp i svart siden med snörning i midjan
ACNE, topp i svart siden med snörning i midjan, enligt etikett storlek 36

Varenr: 5917968
20:21
Se mere
Mulberry
MULBERRY, byxor, i ull / bomull blandning, rosenmönster, storlek 38 /12

Varenr: 5917985
20:38
Se mere
5 damejakker/frakker, G-Star, mfl. 33, 35, 36, 42, 47
5 damejakker / Frakker, bestående af G-Star lys 3/4 lang dunjakke med pelskrave af røv, str. XS. Samt Mads Nørregaard, quiltet 3/4 lang tynd frakke str. 36. Jaqoueline de Young grøn 3/4 lang dunjakke str. Small. Samt Jaqoueline de Young "fake"fur str. XS. og en Vero Moda karrygul ruskindsjakke. ...

Varenr: 5910586
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-01-2021
15:09
Malene Birger jakke med pailletter str S
Malene Birger jakke med sorte og hvide pailletter i strib. Længde 41 cm, ærmer 62 cm, bryst 90 cm str S.Denne vare er en del af en temaauktion over sangeren Medinas private garderobe og indbo.

Varenr: 5912113
DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 31-01-2021
18:50
Kløve & Lønberg. Pels fra sangeren Medina
Kløve & Lønberg. Pels af Blue Iris mink syet op i horisontale baner, front med hægtelukke og stiklommer. L. 88 cm, bryst 110 cm, ærme 50 cm. Str. 36-38. Pletter i for.Denne vare er en del af en temaauktion over sangeren Medinas private garderobe og indbo.

Varenr: 5907880
DKK 32.000 DK, Helsingør, Støberivej 31-01-2021
20:45
DKK 16.000
No 21. Stropkjole med flæser af silke ca str 38
No 21. Stropkjole med flæser af silke og underkjole, ca. str. 38.Denne vare er en del af en temaauktion over sangeren Medinas private garderobe og indbo.

Varenr: 5914382
DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 31-01-2021
21:40
Ganni kjole transparent chiffon - style Santa Fe Chiffon str S
Ganni kjole transparent chiffon af viscose , style Santa Fe Chiffon med str SDenne vare er en del af en temaauktion over sangeren Medinas private garderobe og indbo.

Varenr: 5914395
DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 01-02-2021
14:00
Designers Remix kjole af ribbet strik str XS
Designers Remix kjole af ribbet strik str XS.Denne vare er en del af en temaauktion over sangeren Medinas private garderobe og indbo.

Varenr: 5914402
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 01-02-2021
14:20
By Malene Birger. Blå kjole - satin viscose ca str 36
By Malene Birger. Blå kjole - satin viscose ca str 36.Denne vare er en del af en temaauktion over sangeren Medinas private garderobe og indbo.

Varenr: 5914401
DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 01-02-2021
14:40
Mackage dunjakke str M
Mackage dunjakke af sort nylon, front med lynlåse. Længde 58 cm, ærmer 64 cm, bryst 92 cm str M.Denne vare er en del af en temaauktion over sangeren Medinas private garderobe og indbo.

Varenr: 5909058
DKK 2.400 DK, Helsingør, Støberivej 01-02-2021
14:50
DKK 500
Stine Goya pelsjakke fra sangeren Medina
Stine Goya pelsjakke model Nebula af struds. længde 70, ærmer 60 cm str S.Denne vare er en del af en temaauktion over sangeren Medinas private garderobe og indbo.

Varenr: 5907889
DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 01-02-2021
15:00
123»