Vurdering
12345»   Varer pr. side   136 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
D&G, damearmbåndsur ref. DW0252. Udstillingsmodel.
Dolce & Gabbana, damearmbåndsur ref. DW0252. Udstillingsmodel. Urkasse af stål, urskive med logo, Ø: 2 cm. Monteret med stålrem. Batteriskift påkrævet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fra guldsmed i Kolding under konkurs.

Varenr: 5905851
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-01-2021
14:14
Breil, damearmbåndsur ref. BW0090. Udstillingsmodel.
Breil, damearmbåndsur ref. BW0090. Udstillingsmodel. Urkasse af stål, urskive med logo, Ø: 3,5 cm. Monteret med stålrem. Batteriskift påkrævet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fra guldsmed i Kolding under konkurs.

Varenr: 5907506
17:11
D&G, damearmbåndsur ref. DW0323. Udstillingsmodel.
Dolce & Gabbana, damearmbåndsur ref. DW0323. Udstillingsmodel. Urkasse af stål, hvid urskive med logo, B, 2,3 cm. Monteret med stålrem. Batteriskift påkrævet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fra guldsmed i Kolding under konkurs.

Varenr: 5906160
17:18
Par D&G damearmbåndsure. Udstillingsmodeller (2)
Dolce & Gabbana, damearmbåndsure. Udstillingsmodeller. Urkasser af stål, sort og sølvfarvet urskiver med logo, B. 2,6 cm og Ø: 3,7 cm. Monteret med læderremme. Batteriskrift påkrævet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fra guldsmed i Kolding under konkurs (2).

Varenr: 5907298
17:30
Christina London dame armbåndsur med diamanter udstillingsmodel
Christina London dame armbåndsur med diamanter 0,12 ct. udstillingsmodel. Urkasse af stål, perlemorsskive, Ø 35 mm., monteret med lime farvet læderrem. Batteriskift påkrævet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fra guldsmed i Kolding under konkurs.

Varenr: 5898146
17:45
Flora Danica. Dameur af stål
Flora Danica dameur med urkasse af forkromet stål, sølvfarvet urskive med romertal og streg indeks, lynette monteret med similisten monteret med brun rem. Fremstår ubrugt.

Varenr: 5899710
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
18:13
Seiko dameur ref. SRZ468P1. Udstillingsmodel.
Seiko dameur ref. SRZ468P1. Udstillingsmodel. Datoangivelse kl 3. Urhus og lænke af forgyldt stål. Ø 28 mm. hvid skive Udstillingsmodel med batteridrevet kvartsurværk, Glasset er safirkrystal. Batteriskift påkrævet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fra guldsmed i Kolding under ...

Varenr: 5912653
18:14
Omega Geneve, Tissot Stylist m.fl. Tre dameure (3)
Omega Geneve, Tissot Stylist m.fl. Tre dameure hvoraf Tissot i urkasse af 14 kt. Brugsslitage. Lauritz.com garanterer ikke for funktionalitet. (3)

Varenr: 5914294
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-01-2021
18:32
Georg Jensen Concave armbåndur med blå rem, nr. 315
Georg Jensen. Nicolas Barth Nussbaumer, model 'Concave' 315 dameur / dress watch af rustfrit stål i GJ gaveæske. Urskive m/ visere, logo. Quartz urværk m/ batteri (nymonteret m/ batteri), ur kasse Ø 30 mm & GJ blå rem L. ca. 17 cm. Bagkapsel nr. 002472.

Varenr: 5840578

DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-01-2021
18:44
DKK 3.600
Rado. Jubilé 'Mini White' Dameur af keramik
Rado. Dameur af keramik model Jubilé MINI WHITE ref. R21712702 med kvarts urværk. Udført i keramik og stål og med en keramisk lænke, der kan afkortes. Låsen er i titanium. Urskive 23mm x 19 mm. Hvid urskive med fire diamanter, safirglas. Vandtæt: 30 Meter. Nyt batteri er isat af autoriseret ...

Varenr: 5452387

DKK 5.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-01-2021
19:02
D&G, damearmbåndsur ref. DW0253. Udstillingsmodel.
Dolce & Gabbana, damearmbåndsur ref. DW0253. Udstillingsmodel. Urkasse af rosaforgyldt stål, urskive med logo, Ø: 2 cm. Monteret med rosaforgyldt stålrem. Batteriskift påkrævet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fra guldsmed i Kolding under konkurs.

Varenr: 5905872
19:10
Seiko dameur SRZ507P1 Udstillingsmodel
Seiko dameur SRZ507P1 Udstillingsmodel af stål med safirglas, quartz værk, hvid skive mrk. Seiko med romertal, time-, minut og sekundviser. Ø 30 mm. Uret går. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fra guldsmed i Kolding under konkurs.

Varenr: 5912363
19:11
Raymond Weil 'Shine'. Dameur i stål med talrige brillanter, 2010'erne
Damearmbåndsur fra Raymond Weil, model Shine, ref.nr.: 1500, i rektangulær urkasse af stål, brillantbesat sølvfarvet satineret skive, lynette prydet med brillanter, safirglas, monteret med stållænke, quartz urværk. Mål: 19,4 x 34,6 mm. Fremstår med lettere brugsspor. Uret gik på ...

Varenr: 5893716
DKK 7.600 DK, Vejle, Dandyvej 25-01-2021
19:23
DKK 6.000
Breil, damearmbåndsur ref. 2519350867. Udstillingsmodel.
Breil, damearmbåndsur ref. 2519350867. Udstillingsmodel. Urkasse af stål, urskive med logo, B. 35 cm. Monteret med hvid læderrem. Batteriskift påkrævet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fra guldsmed i Kolding under konkurs.

Varenr: 5907602
19:32
Christina Watches dameur med ametyster og diamanter samt armbånd (2)
Ur fra fra Christina Watches, udskiftelig topring med 54 ametyster. Lynette med 25 bevægelige diamanter og 17 bevægelige ametyster. Lys urskive med stregindeling og tre visere Ø3.3 cm. Monteret med lilla læderrem. Der medfølger et lilla armbånd med en forgyldt chams med ametyster. Uden brugsspor....

Varenr: 5868020
DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
19:34
D&G, damearmbåndsur ref. DW0254. Udstillingsmodel.
Dolce & Gabbana, damearmbåndsur ref. DW0254. Udstillingsmodel. Urkasse af stål, urskive med logo, Ø: 2 cm. Monteret med stålrem. Batteriskift påkrævet, Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fra guldsmed i Kolding under konkurs.

Varenr: 5906229
19:45
Bvlgari. Midsize dameur i stål med brillantbesat perlemorsskive, 2010'erne
Damearmbåndsur fra Bulgari, ref.nr.: BB33SL, i urkasse af stål, lys perlemorsskive med brillantbesat arabertal og stregindeks, safirglas, monteret med original strudserem med foldespænde af stål, automatisk urværk. Ø. 32,9 mm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com...

Varenr: 5902757
DKK 13.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-01-2021
19:45
DKK 10.000
Mango samling pige/dameure, udstillingsmodel. (6)
Mango samling pige/dameure med urkasse og rem af flerefarvet plast og gummi. Ø ca. 40 mm eks. krone. Batteriskift påkrævet. Lauritz.com indestår dog ikke for funktionaliteten. Fra guldsmed i Kolding under konkurs. Udstillingsmodel. (6)

Varenr: 5897806
DKK 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-01-2021
19:55
Vintage Omega Genève, damearmbåndsur
Vintage Omega Genève, damearmbåndsur i urkasse af forgyldt stål med sølvfarvet urskive med stregindeks, plexiglas. Uret har mekanisk urværk med manuelt optræk og er monteret med Fixo-Flex stræklænke. Ø: 19 mm (ekskl. krone). Uret gik på vurderingstidspunktet, men Lauritz.com indestår ikke for ...

Varenr: 5913575
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-01-2021
19:58
Armbandsur 18 k guld
DAMARMBANDSUR, 18 k guld, 1920/30-tal, plexiglas, arabsika siffror, blånerade visar, fjädrande länk, säkerhetskedja ej öppningsbar, diameter ca 2,1 cm, total vikt ca 15 g

Varenr: 5913116
DKK 2.193 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 25-01-2021
19:59
Se mere
Breil, damearmbåndsur. Udstillingsmodel.
Breil, damearmbåndsur. Udstillingsmodel. Urkasse af stål, urskive med logo, B. 2,1 cm. Monteret med stålrem. Batteriskift påkrævet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fra guldsmed i Kolding under konkurs.

Varenr: 5907558
20:04
Breil, damearmbåndsur. Udstillingsmodel. Urkasse af stål, urskive med logo samt datovisning, Ø: 2,8 cm. Monteret med stålrem. Batteriskift påkrævet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fra guldsmed i Kolding under konkurs.

Varenr: 5907524
20:09
Seiko Premier dameur SXB430P1
Seiko Premier dameur SXB430P1 af delvis rosa forgyldt stål med safirglas, quartz værk, hvid skive mrk. Seiko Premier med romertal, time-, minutviser samt med datoangivelse kl. 6. Ø 30 mm. Batteriskift påkrævet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fra guldsmed i Kolding under konkurs.

Varenr: 5912347
20:11
Breil, damearmbåndsur. Udstillingsmodel. Urkasse af stål, blå urskive med logo, B. 3,6 cm. Monteret med stålrem. Batteriskift påkrævet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fra guldsmed i Kolding under konkurs.

Varenr: 5907498
20:11
Hermés 'Cape Cod'. Dameur i 18 kt. guld med lys perlemorsskive, ca. 2000
Damearmbåndsur fra Hermés, model Cape Cod, ref.nr.: CC1.170, i urkasse af 18 kt. guld, lys perlemorsskive med arabertal, monteret med original lænke af 18 kt. roséguld, safirglas, quartz urværk. Ø. 19,5 mm. Indvendig L. ca. 17,5 cm. Vægt inkl. urværk: ca. 73,5 gr. Fremstår med brugsspor. Uret gik...

Varenr: 5881932
DKK 44.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-01-2021
20:21
DKK 34.000
Baume & Mercier 'Formula S'. Midsize dameur i stål med hvid skive, 1990'erne
Damearmbåndsur fra Baume & Mercier, model Formula S, ref.nr.: MV04F001, i urkasse af stål, hvid skive med romertal, datoangivelse ved 3" position, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original læderrem med foldespænde af stål, quartz urværk. Ø. 33,3 mm. Fremstår med brugsspor. Uret gik ...

Varenr: 5885630
DKK 2.600 DK, Vejle, Dandyvej 25-01-2021
20:24
Mango samling pige/dameure, udstillingsmodeller (7)
Mango samling pige/dameure med urkasse og rem af flerefarvet plast og gummi. Batteriskift påkrævet. Lauritz.com indestår dog ikke for funktionaliteten. Fra guldsmed i Kolding under konkurs. Udstillingsmodel. (7)

Varenr: 5899275
20:33
Hermés 'Arceau'. Dameur i 18 kt. guld med sort skive, 2000'erne
Damearmbåndsur fra Hermès, model 'Arceau', i urkasse af 18 kt. guld, sort 'spider web' skive med arabertal, safirglas, monteret med original lænke af delvist forgyldt stål, quartz urværk. Ø. 25 mm. Indvendig L. ca. 17 cm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com ...

Varenr: 5883518
DKK 12.500 DK, Vejle, Dandyvej 25-01-2021
20:42
DKK 10.500
Rolex 'Date Lady'. Dameur i stål med sølvfarvet skive, ca. 1980
Damearmbåndsur fra Rolex, model Date, ref.nr.: 6924, serienr.: 6423194, i urkasse af stål, sølvfarvet skive med stregindeks, datoangivelse ved 3" position, riflet lynette, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med jubilee-lænke af stål med foldespænde, automatisk urværk. Ø. 26 mm. Indvendig ...

Varenr: 5906675
DKK 23.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-01-2021
20:43
DKK 18.000
Breil, damearmbåndsur. Udstillingsmodel. Urkasse af stål, urskive med logo, B. 2 cm. Monteret med stålrem. Batteriskift påkrævet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fra guldsmed i Kolding under konkurs.

Varenr: 5907520
20:55