Kategori  Vurdering
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Loose brilliant cut diamond 0.64ct
Loose brilliant cut diamond 0.64ct Colour: (E) River Clarity: SI Accompanied by a IGI certificate
Varenr: 5285242

DKK 21.605 BE, Antwerpen 27-03-2019
13:18:00
DKK 10.430
Loose diamond 0.65ct
Loose IGI certified and sealed round brilliant cut diamond 0.65ct Colour: (I) Top Crystal Clarity: P1
Varenr: 5278624
DKK 5.960 BE, Antwerpen 27-03-2019
13:38:00
DKK 2.235
Loose brilliant cut diamond 0.57ct
Loose brilliant cut diamond 0.57ct Colour: (J) Crystal Clarity:VVS Accompanied by a IGI certificate
Varenr: 5245007

DKK 18.252 BE, Antwerpen 27-03-2019
13:54:23
DKK 8.940
Loose brilliant cut diamond 0.27ct
Loose brilliant cut diamond 0.27ct Colour: (E) River Clarity: SI Accompanied by a IGI certificate
Varenr: 5205386

DKK 5.588 BE, Antwerpen 27-03-2019
15:18:00
DKK 2.794
Uindfattet brillantsleben diamant på 0.92 ct. J/SI2 GIA certifikat
Uindfattet brillantsleben diamant på 0.92 ct. Farve: Crystal (J). Klarhed: SI2. Måler ca. 6,27 x 7,59 x 3,80 mm. GIA certifikat rapport nr. 2161790906. Dateret November 2014.
Varenr: 5268356
DKK 27.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2019
20:09:00
DKK 13.500
Uindfattet brillantsleben diamant på 0.53 ct. H/SI. GIA certifikat
Uindfattet brillantsleben diamant på 0.53 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI2. Måler ca. 5,08 x 5,10 x 3,23 mm. GIA certifikat rapport nr. 2161790896. Dateret November 2014.
Varenr: 5263343
DKK 12.500 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2019
20:12:00
DKK 6.200
Loose brilliant cut diamond 0.89ct
Loose brilliant cut diamond 0.89ct Colour: (D) River Clarity: VS Accompanied by a GIA certificate
Varenr: 5258857
DKK 59.600 BE, Antwerpen 27-03-2019
21:19:00
DKK 29.428
Loose brillliant cut diamond 0.61ct
Loose brillliant cut diamond 0.61ct Colour: (I) Top Crystal Clarity: VVS Accompanied by a IGI certificate
Varenr: 5277868

21:47:00
DKK 8.940
Pärlcollier odlade saltvattenspärlor
COLLIER, doserade odlade saltvattenspärlor ca 3-7,5 mm, lås, silver, med dekor av pärla samt strass, längd ca 174 cm
Varenr: 5283366
DKK 1.424 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 28-03-2019
11:00:00
Se mere
Loose brillliant cut diamond 0.61ct Colour: (I) Top Crystal Clarity: VS Accompanied by a IGI certificate
Varenr: 5277867

DKK 18.252 BE, Antwerpen 28-03-2019
12:46:00
DKK 8.940
Loose Brilliant cut diamond 0,24ct
1 Loose Brilliant cut diamond 0,24ctcolour: Natural Fancy Intense YellowClarity: I2
Varenr: 5196928
DKK 2.235 BE, Antwerpen 28-03-2019
13:07:00
DKK 298
Samling af løse facetslebne ædelsten.
Samling af facetslebne ædelstene bestående af en fireopal, 11.5 ct (Mexico) en sort opal 2.50 ct., og en halskæde af forgyldt sølv med et vedhæng prydet med en opal. mfl. ¤ hvide opaler (7)
Varenr: 5281566
DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 28-03-2019
16:05:00
DKK 850
Samling af løse facetslebne ædelsten bestående af ametyster, citriner, kvarts, tanzanit. perodot, tanzanit, En apatite på 4.93 ct., en ametyst på 15.63 ct. og ametyst på 5.33 ct. mfl.
Varenr: 5281539
DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 28-03-2019
17:07:00
Uindfattet brillantsleben diamant på 0.51 ct. F/VS1. GIA certifikat
Uindfattet brillantsleben diamant på 0.51 ct. Farve: Top Wesselton (F). Klarhed: VS1. Måler ca. 5,06 x 5,11 x 3,25 mm. GIA certifikat rapport nr. 5171093733. Dateret Marts 2015.
Varenr: 5263379
DKK 15.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-03-2019
20:08:00
DKK 7.400
Varenr: 5277869

20:10:00
DKK 8.940
Loose brilliant cut diamond 1.11ct
Loose brilliant cut diamond 1.11ct Colour: (E) River Clarity: VS Accompanied by a IGI certificate
Varenr: 5254698
DKK 67.050 BE, Antwerpen 28-03-2019
20:23:00
DKK 32.780
Uindfattet brillantsleben diamant på 0.70 ct. H/SI1. GIA certifikat
Uindfattet brillantsleben diamant på 0.70 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI1. Måler ca. 5,48 x 5,54 x 3,52 mm. GIA certifikat rapport nr. 6167790899. Dateret November 2014.
Varenr: 5268393
DKK 19.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-03-2019
20:45:00
DKK 9.400
Loose brilliant cut diamond 0.56ct
Loose brilliant cut diamond 0.56ct Colour:(J) Crystal Clarity: VVS Accompanied by a IGI certificate
Varenr: 5196913

DKK 14.900 BE, Antwerpen 28-03-2019
21:16:00
DKK 7.450
Loose diamond 0.37ct
Loose brilliant cut diamond 0.37ct Colour: (F) Top Wesselton Clarity:SI Accompanied by a IGI certificate
Varenr: 5262711
DKK 4.842 BE, Antwerpen 29-03-2019
13:39:00
DKK 2.421
Uindfattet brillant, 0.50 ct. Fancy Brown, VVS2.
Uindfattet brillantsleben diamant i farven Fancy Brown, klarhed: VVS2 med god slibning og excellent symmetri. Bredt bælte. mMedfølgende IGL certifikat nr. 9706851.
Varenr: 5280535
DKK 11.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-03-2019
15:02:00
DKK 5.400
Loose brilliant cut diamond 0.50ct
Loose brilliant cut diamond 0.50ct Colour:(J) Crystal Clarity: VVS Accompanied by a IGI certificate
Varenr: 5196912

DKK 13.410 BE, Antwerpen 29-03-2019
15:16:00
DKK 6.705
Loose brillliant cut diamond 0.57ct
Loose brillliant cut diamond 0.57ct Colour:(E) River Clarity: VS Accompanied by a IGI certificate
Varenr: 5277872

DKK 19.370 BE, Antwerpen 29-03-2019
15:45:00
DKK 9.685
Løs brillant på 0.55 ct.
Løs brillant på 0.55 ct. Farve: Cape (M) Klarhed: P1.
Varenr: 5260974
DKK 3.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-03-2019
19:11:00
DKK 1.700
Loose brillliant cut diamond 0.63ct
Loose brillliant cut diamond 0.63ct Colour: (I) Top Crystal Clarity:(IF) Internally flawless Accompanied by a IGI certificate
Varenr: 5277866

DKK 23.840 BE, Antwerpen 29-03-2019
20:09:00
DKK 11.920
Loose brillliant cut diamond 0.36ct
Loose brillliant cut diamond 0.36ct Colour: (G) Top Wesselton Clarity: SI Accompanied by a IGI certificate
Varenr: 5277863

DKK 5.960 BE, Antwerpen 29-03-2019
20:47:00
DKK 2.980
Loose brilliant cut diamond 0.31ct
Loose brilliant cut diamond 0.31ct Colour(H) Wesselton
Varenr: 5244947

DKK 5.215 BE, Antwerpen 30-03-2019
13:06:16
DKK 2.608
Triplet opal på ca. 14,33 ct
Triplet opal på 14,33 ct. Mål ca. 23x13 mm. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varenr: 5287558

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-03-2019
14:43:00
To uindfattetede prinsesseslebne diamanter på i alt ca. 0.87 ct
To uindfattetede prinsesseslebne diamanter på i alt ca. 0.87 ct Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H) Klarhed: P2 (2)
Varenr: 4979857
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-03-2019
18:03:12
To uindfattede marquiseslebne diamanter ca 0.61 ct
To uindfattede marquiseslebne diamanter ca 0.61 ct. Farve: Light yellow Klarhed: SI - P1. (2)
Varenr: 4978587
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 30-03-2019
19:03:00
Uindfattet brillant på ca. 0.41 ct
Uindfattet brillant på ca. 0.41 ct, Farve: Top Crystal (I) Klarhed: P2.
Varenr: 5288149
19:04:00
 1 2 3  >>