Vurdering
   Varer pr. side   7 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Samling punchebægre med hank. (33)
Samling punchebægre af klart glas med hank, ca. 1910, H. 4-7 cm. Fremstår med brugsspor. (33)

Varenr: 6108726
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
13:25
Samling Bistroglas (12)
Samling forskellig formet Bistroglas, H, 14-15 cm. Fremstår med brugsspor, enkelt glas med skår. (12)

Varenr: 6120808
DKK 3.200 DK, Aalborg, Nibevej 10-12-2021
17:18
DKK 1.700
Fem krystal pepsi glas samt to Pepsi flasker (7)
Fem krystal pepsi glas samt to Pepsi flasker. 1980'erne. Stammer fra Polen. (7)

Varenr: 6121094
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 11-12-2021
17:08
Glasbesætning m. stjerneslibning (48)
Glasbesætning m. stjerneslibning best. af: 3 rødvin H. 16 cm. (1 stk. med glaspest den anden med skår), 10 vand/øl H. 12 cm (4 med skår), 2 store cognac. H. 10,5 cm, 6 cognac. H. 9 cm, 2 snaps H. 7,5 cm ( 1 med skår), 8 portvin H. 12,5 cm, 10 høje snaps H. 10 cm, 7 likør H. 8,5 cm, ( 3 stk. med ...

Varenr: 6127216
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 11-12-2021
18:08
Diverse glas bl.a. Holmegaard Ejby m.m., 1900-tallet (43)
Diverse glas bl.a. Holmegaard. Jacob E. Bang. Diverse Ejby glas - 4 rødvinsglas H. 13 cm, 13 hedvinsglas H. 10,5 cm, 7 snapsglas H. 8,5 cm, 3 snapsglas H. 8 cm Samt 5 ølglas m/ grøn fod H. 16,5 cm,11 snapsglas H. 6-7 cm. Brugsspor. (43)

Varenr: 6127402
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 12-12-2021
18:29
Hadeland / Willy Johansson. Besætning 'Tangen' glas (40)
Hadeland / Willy Johansson (1921-1993). Glasservice 'Tangen Grey' af let røgfarvet glas. Bestående af:11 rødvinsglas H. 17,5 cm.Syv hvidvinsglas H. 16,5 cm. (Et fremstår med lille skår).10 hedvinsglas 14 cm.12 portvinsglas H. 12,5 cm.Fremstår med brugsspor. (40)

Varenr: 6129191
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 13-12-2021
18:45
Ann-Sofie Romme for Holmegaard. 'Eclair' glasbesætning (50)
Ann-Sofie Romme for Holmegaard. 'Eclair' glasbesætning bestående af: 12 hvidvinsglas, 11 rødvinsglas, 6 champagneglas, 12 vandglas, 12 hedvinsglas, 7 snapseglas.

Varenr: 6126309
DKK 2.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 13-12-2021
20:36
DKK 450