Vurdering
   Varer pr. side   10 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Holmegaard Christmas juleglas og et par bisquit jars (10)
Holmegaard Christmas otte juleglas og et par bisquit jars, bisquit jars, foruden motiv. Alle i originale æsker. Fremstår med brugsspor.(10)

Varenr: 6125601
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 05-12-2021
17:03
Samling Bistroglas (12)
Samling forskellig formet Bistroglas, H, 14-15 cm. Fremstår med brugsspor, enkelt glas med skår. (12)

Varenr: 6120808
DKK 3.200 DK, Aalborg, Nibevej 05-12-2021
18:12
Diverse glas bl.a. Holmegaard Ejby m.m., 1900-tallet (43)
Diverse glas bl.a. Holmegaard. Jacob E. Bang. Diverse Ejby glas - 4 rødvinsglas H. 13 cm, 13 hedvinsglas H. 10,5 cm, 7 snapsglas H. 8,5 cm, 3 snapsglas H. 8 cm Samt 5 ølglas m/ grøn fod H. 16,5 cm,11 snapsglas H. 6-7 cm. Brugsspor. (43)

Varenr: 6127402
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-12-2021
15:23
Fem krystal pepsi glas samt to Pepsi flasker (7)
Fem krystal pepsi glas samt to Pepsi flasker. 1980'erne. Stammer fra Polen. (7)

Varenr: 6121094
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 06-12-2021
18:23
Holmegaard m.m. Wellington, glat m.m. Glasbesætning (49)
Holmegaard m.m. Wellington, glat - model anno 1859 / 1866 m.m. Samling vinglas, bestående af: 12 stk. rødvinsglas H. 13,6 cm. 9 stk, hvidvinsglas H. 11,8 cm. 9 hedvinsglas H. 9,5 cm 11 stk. snapsglas H. 8,3 cm. 4 stk. Øl gals H 15,8 cm. 4 stk. champagne skåle H 9,7 cm. (49) fremstår med ...

Varenr: 6125228
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-12-2021
14:51
DKK 500
Per Lütken for Holmegaard. To 'Provence' skåle af glas (2)
Per Lütken for Holmegaard. To 'Provence' skåle af lilla og klart glas, Ø. ca. 26-29 cm. Fremstår med brugsspor. (2)

Varenr: 6125867
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07-12-2021
20:59
Rosenthal. Samling karafler og glas (26)
Rosenthal. 5 karafler H. 26-34 cm, 11 vandglas, 10 snapseglas. Brugssspor. (26)

Varenr: 6126540
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 08-12-2021
17:03
Christian d. VIII. / Berlinois Rødvinsglas (12)
Christian d. VIII. / Berlinois Glasbesætning. 12 rødvinsglas H. ca. 15 cm. (1 med afslag) (12)

Varenr: 6127351
20:02
Lyngby m.fl. Samling assorterede glas (60)
Lyngby m.fl. Samling assorterede glas best. af vandglas, hvidvinsglas, rødvinsglas, portvin, dessertvin mm. H. 8-13 cm. Skår kan forekomme. (60)

Varenr: 6121704
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 08-12-2021
21:15
Samling punchebægre med hank. (33)
Samling punchebægre af klart glas med hank, ca. 1910, H. 4-7 cm. Fremstår med brugsspor. (33)

Varenr: 6108726
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
13:25