Vurdering
12345...6»   Varer pr. side   162 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
SOMMERFUGLE. Flot samling (1948-2002) frimærker i 7 tykke bind med masser af flotte komplette og bedre sæt og miniark.
SOMMERFUGLE. Flot samling (1948-2002) frimærker i 7 tykke bind med masser af flotte komplette og bedre sæt og miniark. Imponerende samling med 1000vis af forskellige mærker. Livsværk. Også lidt biller motiv sæt imellem. Se lille fotoudsnit.

Varenr: 6123710
DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
19:36
Frimærker, 9 indstiksbøger/bind heleverden
1 bind bl.a DK samling med 3 luftpostmærker afa 144-146 * hængslet, andre 8 bind med heleverden + pose med afklip

Varenr: 6113831
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 09-12-2021
20:16
HONG KONG. Rigtig flot samling umiddelbart komplet postfrisk 1999-2021 inkl. hæfter småark osv. Meget stor anskaffelsesværdi!

Varenr: 6072310
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:35
DKK 6.000
DANMARK. Adressebreve. 3 stk hvoraf alle er med stjerne stemple: KLAKRING.

Varenr: 6126183
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 10-12-2021
20:51
DANMARK. Postopkrævning. 2 ældre breve med notation postopkrævning.

Varenr: 6126186
20:52
DANMARK. Tryksag. Våbentype, 5 øre op sjælden tryksag til Rusland 1905.

Varenr: 6126191
20:52
DANMARK. Våbentype, 5 øre. 4-stribe på brev til RUSLAND. Annulleret med stj. st: KLAKRING
DANMARK. Våbentype, 5 øre. 4-stribe på brev til RUSLAND. Annulleret med stj. st: KLAKRING. Sidestemplet UTILSTRÆKKELIG FRANKERET og T samt oval russisk stempel. Ankomsstempel på bagsiden.

Varenr: 6126194
20:52
DANMARK. JUL 1904, savtakket. Single på brev frankeret med 4-stribe 5 øre, Våbentype.
DANMARK. JUL 1904, savtakket. Single på brev frankeret med 4-stribe 5 øre, Våbentype, annulleret med stj. st: KLAKRING til Telegrafist og noteret i hjørnet Juleaften. Ankomststempel på bagsiden.

Varenr: 6126200
DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 10-12-2021
20:52
DANMARK. Gl. Luftpost. AFA 182. 1 Kr. PRAGT-stemplet eksemplar. (AFA 3200)

Varenr: 6125800
20:53
DKK 500
GRØNLAND. AFA 21x. Danmark Befriet, 15 øre, variant: OMV. OVERTRYK. Postfriskt mærke. SIgneret Dan Prøv. (AFA 7500)

Varenr: 6125195
DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 10-12-2021
20:54
GRØNLAND. AFA 18x. Danmark Befriet, 5 øre, variant: OMV. OVERTRYK. Postfrisk kvalitet. (AFA 7500)

Varenr: 6125197
20:54
GRØNLAND. AFA 17x. Danmark Befriet, 1 øre, variant: OMV. OVERTRYK. Flot postfriskt eksemplar. Udt. CAM. (AFA 7500)

Varenr: 6125198
20:54
GRØNLAND. AFA 20x. Danmark Befriet, 10 øre, variant: OMV. OVERTRYK. Postfrisk kvalitet. (AFA 7500)

Varenr: 6125196
20:55
NORGE. Returmærke 2. Som uindløst. Usædvanlig flot centreret mærke for udgaven i pæn ubrugt kvalitet. (AFA 850)

Varenr: 6125303
20:55
DKK 500
DANMARK. 14 plancher med diverse inkl. frankeringsmærker, prøvemærker og hæftesammentryk
DANMARK. 14 plancher med diverse inkl. frankeringsmærker, prøvemærker og hæftesammentryk.

Varenr: 6123500
20:55
DANMARK. Stålstik. Breve. Flere spændende frankeringer, med en del Bølgelinieenheder mv. Også set Kassebrev.

Varenr: 6123180
20:56
DKK 500
DANMARK. Diverse på plamcher inkl. Postfærge og Julehæfter.
DANMARK. Diverse på plamcher inkl. Postfærge og Julehæfter. Se foto af alle plancher.

Varenr: 6123085
20:57
DANMARK. Stålstik. Diverse på plancher inkl. flotte stemplet og hæftesammentryk.
DANMARK. Stålstik. Diverse på plancher inkl. flotte stemplet og hæftesammentryk. Bl.a. set flot stemplet Dr. Magrethe 1,60 Kr grøn mv.

Varenr: 6123094
20:57
GRØNLAND. AFA 17x-25x. Danmark Befriet, variant: OMVENDT OVERTRYK. Komplet sæt i flot ubrugt kvalitet. Med attest LN. (AFA 40.000)
GRØNLAND. AFA 17x-25x. Danmark Befriet, variant: OMVENDT OVERTRYK. Komplet sæt i flot ubrugt kvalitet. Med attest LN. Læg mærke til at den postfriske1 kr. er byttet ud med en ubrugt med seperat attest. (AFA 40.000)

Varenr: 6125148
DKK 25.000 DK, Vejle, Dandyvej 10-12-2021
20:58
DKK 18.000
GRØNLAMD. AFA 23ax. Danmark befriet, 1 kr, variant: OMVENDT OVERTRYK. Flot postfriskt eksemplar. Attestkopi LN. (AFA 7500)

Varenr: 6125153
DKK 3.800 DK, Vejle, Dandyvej 10-12-2021
20:58
NORGE. Samling (1855-1990) inkl. 2 stk. nr. 1, flere gode skilling, 12 øre, matgrøn (lille fejl), fra 1920 næsten komplet. Mest stemplet kvalitet.

Varenr: 6126558
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 10-12-2021
20:58
GRØNLAND. AFA 17x. Danmark Befriet, 7 øre, variant: OMV. OVERTRYK. Flot ubugt eksemplar. (AFA 4500)
GRØNLAND. AFA 17x. Danmark Befriet, 7 øre, variant: OMV. OVERTRYK. Flot ubugt eksemplar. Attest LN. (AFA 4500)

Varenr: 6125155
DKK 2.600 DK, Vejle, Dandyvej 10-12-2021
20:59
GRØNLAND. AFA 24x. Danmark Befriet, 2 kr. variant: OMV: OVERTRYK. Postfrisk kvalitet. (AFA 7500)
GRØNLAND. AFA 24x. Danmark Befriet, 2 kr. variant: OMV: OVERTRYK. Postfrisk kvalitet. SIgneret Dan Prøv. (AFA 7500)

Varenr: 6125192
20:59
GRØNLAND. AFA 22x. Danmark befriet, 30 øre, variant: OMV. OVERTRYK. Postfrisk kvalitet. Signeret Stolow BPP. (AFA 7500)

Varenr: 6125194
20:59
DANMARK. Våbentype, 5 øre, 2 parstykker på brev til Rusland, annulleret KOLDING 12.4.05.

Varenr: 6126205
21:00
Frimærker, Frimærkealbum med heleverden
Gammel album med heleverden,Danmark, England, Kina m.m.

Varenr: 6107723
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 11-12-2021
10:30
Israel/Palæstina
Israel/Palæstina. Lot med bl.a nyere postfriske, og stemplede sæt og miniark, samt div ældre breve m.m.

Varenr: 6122371
DKK 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 11-12-2021
14:15
Danmark Jule og Velgørenhedsark m.m
Danmark Jule og Velgørenhedsark. Ringbind med div ark m.m.

Varenr: 6122605
DKK < 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 11-12-2021
14:16
Danmark Aviser m.m.
Danmark Aviser m.m. Lot Danske Statstidende, og tillæg til Berlingske tidende nogle med frimærker

Varenr: 6122367
16:32
Samling frimærker (2)
Samling frimærker bestående af mærker fra Danmark, Tyskland, Island mm. Deriblandt tre danske kartoteksæsker, julemærker, afklip mm. (2)

Varenr: 6113448
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 11-12-2021
16:34
12345...6»