Kategori  Vurdering
12» ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Sverige, Oscar-udgave. Bundter og i poser.
Sverige, Oscar-udgave. Bundter og i poser. Godt lot til stempel samleren. Liste medfølger se sidste foto.
Varenr: 5464489
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 15-11-2019
12:08:00
Julemærker. Danmark. 3 indstiksbøger.
Julemærker. Danmark. 3 indstiksbøger. 2 tykke og en tynd indstiksbog fyldt med julemærker, fortrinsvis enkelt mærker, men også mange enheder.
Varenr: 5464499
12:09:00
England. 2 bedre mærker.
England. 2 bedre mærker. SG. 4. 2d 1840. Flot dyb blå farve med fuld margin (tæt NV). (£900). 1 sh tjeneste: GOVT PARCEL. Pænt stemplet eksemplar. (£250)
Varenr: 5496713
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 15-11-2019
19:15:00
Hele Verden. 2 album med diverse inkl. bedre.
Hele Verden. 2 album med diverse inkl. bedre. Samling i 2 springbind med bedre værdier set i bEngelske kolonier, bl.a. New Zealand med £1 Stamp Duty, 1960 (SG 802) £1 i 4-blok, 10 Sh (736), Ireland med 2 st 5 Sh søhets osv.
Varenr: 5496660
DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 15-11-2019
19:43:00
Rodekasser (3)
Rodekasser. Parti i 3 store flyttekasser, med bl.a. samlinger inkl. temasamlinger så som OL/sport (Høj anskaffelsepris) i flere bind, lagerpartier fra bl.a. tyskland,breve og kort m,m
Varenr: 5495614
DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 15-11-2019
19:45:00
Oldenburg. 3 Gr. Ubrugt.
Oldenburg. 3 Gr. Ubrugt. Michel 7. 3 Gr. Meget flot ubrugt eksemplar med original gummi. Signeret Thier. (€1300)
Varenr: 5496680
19:54:00
MODENA. Flot samling på 2 sider med tekst og varianter.
MODENA. Flot samling på 2 sider med tekst og varianter. Høj katalogværdi!
Varenr: 5496748
DKK 2.800 DK, Vejle, Dandyvej 15-11-2019
20:23:00
DKK 500
Samling ældre Indien. 1854 og frem.
Samling ældre Indien. 1854 og frem. Der er bl.a set postfriske arkstykker, stemplet, postfrisk, hængslet. Rigtig mange ældre mærker fra mange områder.
Varenr: 5497324
DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16-11-2019
11:23:49
Samling danske årsmapper
Samling danske årsmapper bestående af: 1974, 1975, 1976(4), 1977(2), 1978(4), 1979(2), 1980(2), 1981(3), 1982(3), 1983(4), 1984(2), 1985(4), 1986, 1987(2), 1988, 1989(2), 1990(2), 1991(2), 1992, 1993, 1994, 1995(2), 1996(2), 1997(2), 1998(3), 1999(2), 2000(2), 2001(2), 2002(2), 2003(2), 2004(2), ...
Varenr: 5490767
DKK 9.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16-11-2019
16:00:00
DKK 7.000
Vatikanet. Lot nyere mærker og miniark,
Vatikanet. Lot nyere mærker og miniark, også FDC og årsmapper mange komplette sæt og ark, mærker optil 2017 AFA ifølge indleverne ca 44000
Varenr: 5469858
DKK 8.000 DK, Helsingør, Støberivej 16-11-2019
17:54:00
Større samling frimærker (9)
Større samling frimærker (9 bæreposer) Originalt parti med USA samling i 3 røde KABE fortryksalbum med mange mærker, indstiksbog med moderne Estland, pæn Norgessamling med bl.a. et par skillingsmærker og andet, eget fremstillet Hollandsalbum med gode mærker. også klassiske, gl. Estland i ...
Varenr: 5482982
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 16-11-2019
19:13:00
Frankrig/Irland/Israel samlinger i indstiksbøger
Frankrig/Irland/Israel samlinger i indstiksbøger - pænt og overskueligt opsatte samlinger i indstiksbøger med pæn katalogværdi - fremgår af oversigt. Dertil dubletbøger.- god kvalitet
Varenr: 5469428
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 16-11-2019
19:38:00
Klassisk samling Danmark, Grønland, DVI samt Island (3)
Klassisk samling Danmark, Grønland, DVI samt Island med mange gode mærker, heriblandt 2 RBS bogtryk (m. attest), gode skillingsmærker dog i forskellig kvalitet (eftersyn tilrådes), tofarvede med bl.a. 8 øre vm 3 (m. attest) samt mange gode bogtryksmærker. Godt afsnit provisorier med bl.a. 35 på ...
Varenr: 5467476
DKK 15.000 DK, Herlev, Dynamovej 16-11-2019
20:02:00
DKK 6.200
Samling ældre Iran. 1868 og frem.
Samling ældre Iran. 1868 og frem. Opsats på plancher med afanr. Stemplet, postfrisk, hængslet.
Varenr: 5498597
DKK 2.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16-11-2019
20:10:00
Samling ældre Tyrkiet. 1863 og frem.
Samling ældre Tyrkiet. 1863 og frem. Stemplet, postfrisk, hængslet. En samling med mange bedre mærker.
Varenr: 5498089
20:27:00
Samling ældre Albanien. 1913 og frem.
Samling ældre Albanien. 1913 og frem. Stemplet, postfrisk, hængslet. Mange bedre mærker og LUX-stempler.
Varenr: 5498154
DKK 5.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16-11-2019
20:34:00
Samling ældre Egypten og Etiopien.
Samling ældre Egypten 1866 - 1923 opsat på plancher m/ afanr. Etiopien1884-1925 på plancher m/ afanr.. Postfrisk, stemplet, hængslet. En rød lagermappe med Etiopien opsat med afanr. Alle mærker i samlingen er affotograferet.
Varenr: 5498202
DKK 2.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16-11-2019
20:41:00
DÆDSBO. Stor samling frimærker i 17 kasser
Stor samling frimærker i 17 kasser. 2 paller med frimærker i diverse album og lidt løst i æsker og poser mv. Set bl.a. filatelistiske forsendelser: THUELE på brev, Luftpost, Udstillinger osv. Bog med Stjernestempler, lidt Tofarvet i bog, stor samling FDC ligeledes fra Grønland. Desuden masser af...
Varenr: 5491932
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 17-11-2019
13:08:00
Kosovo. Lot nyere mærker og miniark,
Kosovo. Lot nyere mærker og miniark, FDC med mærker optil 2017 AFA ifølge indleverne ca 23000
Varenr: 5446723
DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 17-11-2019
18:11:00
DKK 450
Tyskland afklip optil 2018
Tyskland afklip optil 2018. Kasse med 5 kg afklip set mærker stemplet frem til maj 2018
Varenr: 5495632
DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 17-11-2019
19:35:00
Liechtenstein helark
Liechtenstein helark. Samling helark i 4 mapper, fra 1970'erne og frem til ca 2000. Høj katalogværdi (4)
Varenr: 5495615
19:40:00
Samling ældre jule og postkort ca. 220 (3)
Samling ældre jule og postkort ca. 220 stk. Både frankerede og uskrevne. Blandet stand (3).
Varenr: 5498135
DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 17-11-2019
20:42:00
Hele Verden
Hele Verden. mindre indstiksbog med næsten kun bedre mærker/sæt, og miniark m.m. Set er bl.a meget Island og Grønland, også Øversøisk materiale. HØJ KATALOGVÆRDI
Varenr: 5496073
DKK 6.000 DK, Helsingør, Støberivej 18-11-2019
19:33:00
DKK 3.200
Danmark samling m.fl.
Danmark. Frimærker i 2 indstiksbøger med mange bedre mærker, nogle i striber og blokke. Kartoktekskasse med postfrisk Danmark i pergamynkuverter 1950-1980. Ringbind med div. breve, postkort og helsager bla. feldpost, DK tjeneste, Island, Tyskland, Sverige m.fl.
Varenr: 5487375
DKK 8.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 18-11-2019
19:38:00
Postkort (ca 115)
Postkort. lot ældre næsten kun danske postkort i pose, flere bedre motiver er set (ca 115)
Varenr: 5446250
DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 18-11-2019
19:39:00
DKK 950
Postkort (ca 850)
Postkort album samt plastkurv, med danske og udenlandske kort, inkl bedre motiver
Varenr: 5496037
DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 18-11-2019
19:46:00
Lille parti frimærker
Lille parti frimærker. Diverse i 5 album samt samling på løse sider. Også frimærker i cigaræsker mv. Mest i Skandinavien og heraf mest Danmark og Norge, desuden lidt bedre Belgien og Frankrig. Langt det meste før 1960.
Varenr: 5498371
DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 18-11-2019
19:48:00
Rodekasse frimærker (2)
Rodekasse frimærker. Parti i kasser , set er bl.a Dk- samling i fortryksalbum, danske 4-blokke og helark, mange FDC, og breve i flere bind m.m. (2)
Varenr: 5496273
DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 18-11-2019
19:55:00
DKK 2.800
Østrig 1850-1984 (3)
Østrig. Samling i 3 bind med en del mærker inkl. bedre (3)
Varenr: 5495624
DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 18-11-2019
20:00:00
Danmark 10 Kr. Postfærge
Danmark 10 Kr. Postfærge AFA nr. 14 i stemplet 4-blok AFA uden tillæg 4000,-
Varenr: 5496318
20:04:00
DKK 500
12»