Kategori  Vurdering
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
To kasser med FDC (2)
To kasser med danske FDC fra 1941-2017. Næsten komplet mangler kun få. Derudover 235 med 4-blok. 28 FD kuverter med særstempler. (2)
Varenr: 5433934
DKK 6.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
15:09:00
Frimærker. Danmark. Samling årsmapper komplet til 2004
Frimærker. Danmark. Samling årsmapper komplet til 2004. 1969 i pap. Pålyden ca. (3500-4000)
Varenr: 5440870
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 21-09-2019
19:52:00
DKK 1.300
Frimærker. Rodekasse med diverse samlinger.
Frimærker. Rodekasse med diverse samlinger. Rodekasse med diverse små samlinger, set enkle lidt bedre værdier. Mange forsskellige lande repræsenteret.
Varenr: 5441044
DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 21-09-2019
20:51:00
DKK 500
Frimærker. Berlin. Komplet postfrisk/ubrugt samling (1948-76) i Linder album
Frimærker. Berlin. Komplet postfrisk/ubrugt samling (1948-76) i Linder album. Flot samling inkl. sort Berlin postfrisk til og med 2 Mk signeret BPP, masser af andre gode postfriske sæt, inkl. 1-2 Mk. Rødt overtryk, Bygninger 1949, Klokker, mv. Valutablok er hængslet i margin.
Varenr: 5441213
DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 21-09-2019
21:05:00
Samling ældre Italien. 1861 og frem.
Samling ældre Italien. 1861 og frem. Stemplet, postfrisk, samt hængslet.
Varenr: 5435725
DKK 3.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
11:18:02
DKK 850
Samling ældre Holland i tre lagermapper. (3)
Samling ældre Holland i tre lagermapper. Stemplet. 1861 og frem. (3)
Varenr: 5429037
DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
18:00:00
DKK 1.300
Større samling vesttyskland, postfrisk. Lidt Færøerne; Grønland, samt DK.
Større samling vesttyskland, postfrisk bestående af en blå lagerbog fra 1980-1995, et rødt Kabe album med Vesttyskland brd, næsten komplet 1982-1994. Grøn kasse med plancher, ca 100 sider med vesttyskland postfrik, og miniark. Derudover et grønt Leuchtturm album med Færøerne 1975-2011, ...
Varenr: 5419684
DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
18:38:00
DKK 500
Frimærker, Grønland samling i springbind (1915-99)
Frimærker, Grønland samling i springbind (1915-99) Fin lille samling i springbind med 12 forskellige pakkeporto, Amerikaner serie komplet stemplet, Danmark befriet ubrugt mv.
Varenr: 5440684
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 22-09-2019
19:20:00
DKK 1.900
Frimærker. Frankrig. Stemplet/ubrugt samling (1849-1969)
Frimærker. Frankrig. Stemplet/ubrugt samling (1849-1969). Pæn lille samling i springalbum. Fint afsnit klassikere inkl. pænt udsende 5 Fr (€1000), dog med sædvanlig tyndheder. Krigssæt 1917/19 til 50c. osv. Alt i alt en fin samling i mest pæn stemplet kvalitet, lidt ubrugt imellem.
Varenr: 5442184
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-09-2019
19:39:00
DKK 1.700
Samling ældre Belgien i tre lagermapper. (3)
Samling ældre Belgien i tre lagermapper. Stemplet. 1849 og frem. (3)
Varenr: 5429033
20:00:00
DKK 1.300
Frimærker. Kina. Diverse fra 1960-70erne.
Frimærker. Kina. Diverse fra 1960-70erne. Lille samling bedre med en planche postfriske mærker samt 6 gode stemplet værdier fra Maos Revolutionssæt.
Varenr: 5442339
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-09-2019
20:08:00
Frimærker. Pæn original Tyskland samling stemplet.
Frimærker. Pæn original Tyskland samling stemplet. Godt besat samling med de fleste Brystskjold, flere i antal, 18 Kr. med tyndheder. I alle de tidlige udgaver samlet med sans for nuancer og generelt med flotte annulleringer hele vejen igennem. I en nyere del med bl.a. flere bedre Zeppeliner og ...
Varenr: 5440915
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-09-2019
20:10:00
Frimærker. Norge samling i LT album med klemlommer (1855-1982)
Frimærker. Norge samling i LT album med klemlommer (1855-1982). God velbasat samling med alle skillingsmærker flere samlet dobbelt/nuancer, pænt afsnit Posthorn (12 Øre matgrøn med lille tyndhed), Prov. løve komplet, Kong Haakon Kr. mærker komplet mv. Rigtig god solid samling i mest pæn ...
Varenr: 5440690
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-09-2019
20:44:00
Helsager. Schweiz. Samling i springalbum.
Helsager. Schweiz. Samling i springalbum. Flot opsat samling med 125 helsager inkl. en del luftpost, mange opfrankeret, spændende motiver osv. Desuden også lidt frimærker i albummet.
Varenr: 5442205
20:56:00
Danmarkssamling inkl. Grønland og Færøerne m.fl. Pænt besat
Danmarkssamling inkl. Grønland og Færøerne m.fl. Pænt besat med skillingsmærker, postfærge, tjenestemærker, porto, luftpost, varianter, ældre grønlandske mm.
Varenr: 5419926
DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-09-2019
21:11:54
Högtalare Bang & Olufsen
HÖGTALARE, 1 par, Bang & Olufsen, modell Beolab 1, typ 6841, höjd ca 185 cm
Varenr: 5442003
DKK 1.390 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22-09-2019
21:33:00
Se mere
Frimærker. Norge samling i 2 LT abum (1855-2010).
Frimærker. Norge samling i 2 LT abum (1855-2010). Næsten komplet stemplet samling i 2 LT album. Enkle steder samlet dobbelt og opdelt i nuancer/tryk mv. Flot stemplet 12 Øre matgrøn, 2 x Løve Prov, Krone mærker komplet Haakon, Legion, Uni. osv osv.
Varenr: 5440722
DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-09-2019
19:38:00
DKK 4.400
Bryllupsmappe med variant samt klicher (3)
Bryllupsmappe med variant samt klicher. Kongeligt Bryllup 14 maj 2004 med stort fejltryk/fejlcenterret blok, dertil 2 trykplader i zink (forsidetryket på mappen) (2)
Varenr: 5432094
DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 23-09-2019
19:42:00
DKK 850
Stort parti (8)
Stort parti i 8 flyttekasser, med bl.a. samlinger, lagerpartier, kartoteker, breve og kort, udvalgshæfter, samt mange årsmapper fra flere lande,henstår på palle
Varenr: 5437268
DKK 6.000 DK, Helsingør, Støberivej 23-09-2019
19:43:00
DKK 3.200
Frimærker. Island. Samling i LT album (1871-2007).
Frimærker. Island. Samling i LT album (1871-2007). Flot samling i fortrinsvis stemplet kvalitet. Indeholder flere gode værdier godt afsnit Skilling og Aur, bedre Konger og Prov. (Nogen med Tollur stempler), første værdi Hopflug Italia, godt afsnit BoB med komplet Altinget mv.
Varenr: 5440768
DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-09-2019
19:59:00
DKK 3.400
Danmark, Frimærke, 2 RBS parstykke på brev
Danmark, Frimærke, 2 RBS parstykke på brev. AFA 2b. 2 RBS, Thieles tryk, pl. 1, nr 31+32, type 7+8. Parstykke, beklippet bund, på fodpostbrev stemplet: FP 25/3 1854. Sjælden forsendelse. Attest Kaiser.
Varenr: 5438044
DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-09-2019
20:00:00
DKK 5.600
Realitation. Frimærker og lidt mønter.
Frimærker og lidt mønter. Realisation. 6 flyttekasser med diverse samlinger i indstiksbøger (også lidt på plancher og andet), med hovedvægt på Europa og Oversø. Umiddelbart ikke noget efter 2002. Samlet blandet postfrisk/stemplet. 10.000 vis af frimærker. Desuden set en del sedler og mønter ...
Varenr: 5438817
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-09-2019
20:16:00
DKK 6.200
Frimærker. Bund. Postfrisk samling i 5 LT album (1945-2006)
Frimærker. Bund. Postfrisk samling i 5 LT album (1945-2006) Tæt på komplet samling incl. Posthorn med 70 Pf og 90 Pf. prøvet. Fra zoner med Hannover miniark osv. Flot kvalitets samling.
Varenr: 5440993
20:30:00
DKK 4.400
Frimærker. Tyske Rige. Samling i 32 siders indstiksbog.
Frimærker. Tyske Rige. Samling i 32 siders indstiksbog. Pæn samling krydret med brevforsider og kort bl.a. også krigsfangelejr forsendelse. Starter med 26 Brystskjold, lidt blandet kval. men inkl. 1 Gr med variant på brevforside (Mi 4XXI), derefter mange Ørne, Germania bl.a. den gode 5 Mk ...
Varenr: 5442072
DKK 3.400 DK, Vejle, Dandyvej 24-09-2019
19:22:00
Kronprinsebryllups mappe m.m.
Kronprinsebryllups mappe m.m. Mappe med Danmarks rigsvåben(zink kliche medfølger) indsat kronprinsebryllups mærkerne i helark samt 3 blokke i forskellige nuancer/tryk, dertil omslag med ark og blok
Varenr: 5432093
DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-09-2019
19:44:00
Frimærker. Schweiz. Stemplet samling i 3 LT album (1845-1995).
Frimærker. Schweiz. Stemplet samling i 3 LT album (1845-1995). Pæn velbesat samling opdelt i takninger/tryk mv. (ikke tjekket af os). Starter med flere gamle klassikere de fleste dog med kvalitetsanmærkninger, men bl.a. en hæderlig Michel 3, Genf 5c. Side op og ned med Helvetia og Våbenskjold. ...
Varenr: 5442122
DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-09-2019
19:50:00
DKK 4.800
Frimærke. Schweiz. Mi. 152, 30c. (€1400)
Frimærke. Schweiz. Mi. 152, 30c. (€1400) Mi. 152, airmail, 30c. Fine used copy: ZURICH 20 19.XI20.19. We have not been able to detect the very small thin mentioned in cert. (€1400) Cert. Jean-Claude Merchand.
Varenr: 5442144
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-09-2019
20:02:00
Frimærker, Frankrig. Gammel samling i 3 springalbum (1849-1999)
Frimærker, Frankrig. Gammel samling i 3 springalbum (1849-1999). Stemplet samling med et par bedre værdier, godt velfyldt fra 1960'erne og frem. Det ene album med diverse ting som BoB og Gutterpairs etc. Bl.a. set en 10c. parstykke med mellemstykke med ekstra perforering ca. gennem midten af ...
Varenr: 5442247
20:14:00
DKK 1.700
Samling ældre Indien. 1854 og frem.
Samling ældre Indien. 1854 og frem. Der er bl.a set postfriske arkstykker, stemplet, postfrisk, hængslet. Rigtig mange ældre mærker fra mange områder.
Varenr: 5444767
DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-09-2019
20:17:00
Feltpost Tyskland.
Feltpost Tyskland. Spændende korrespondance hvoraf de fleste forsendelser er med indhold. Kunne være spændende læsning heri. ca. 150-200 forsendelser.
Varenr: 5444683
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-09-2019
20:20:00
DKK 650
 1 2  >>