Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 19  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Per Arnoldi, CD. Seks kompositioner. (6)
Per Arnoldi, f. 1941. Seks litografier. Nummereret kompositioner. De største måler 94 x 64 cm, incl. ramme. Fremstår med gener fra kælderopbevaring, pletter på papir. (6)
Varenr: 5329960
DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
15:01:00
Lasse Åberg litografier
LASSE ÅBERG (född 1940): (2) "Flygande hund" resp "Isbjörn", ur grafikmappen Fauna, signerade och numrerade, färglitografier, bladmått ca 44x59 vardera
Varenr: 5439458
DKK 1.042 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 21-09-2019
15:03:00
Se mere
Roland Svensson Menföresbåten
ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Menföresbåten", signerad roland S, 8/16, daterad 1962, färglitografi, bildmått ca 39,5x32 cm
Varenr: 5439465
DKK 2.780 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 21-09-2019
15:24:00
Se mere
CFR litografi
CARL FREDRIK REUTERSWÄRD (1934-2016): Komposition, signerad Reuterswärd, numrerad 1108/1500, färglitografi, oramat blad, ca 60x45,5 cm
Varenr: 5439471
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 21-09-2019
15:42:00
Se mere
Tage Klee, Sandmønster på Råbjerg Mile i Skagen, digitalprint på lærred
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. Sandmønster på Råbjerg Mile i Skagen, digitalprint på lærred med en silkemat overflade der ikke giver reflekser eller genspejling af omgivelserne. Ingen ramme men monteret med ophæng. Signeret. H. 75 x 100 x 4 cm.
Varenr: 5370737

DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
16:39:00
Grafiska blad
GRAFISKA BLAD, 54 st, bl a ur Suecia antiqua, senare avdrag, varierande format, oramade
Varenr: 5439488
16:45:00
Se mere
Aristide Joseph Bonaventure Maillol, Moeris rentrant sa chêvre à la ville
Aristide Joseph Bonaventure Maillol, Moeris rentrant sa chêvre à la ville Holzschnitt, unter Passepartout und Glas gerahmt, Maße: H. 10 (38) x B. 10 (33) cm. keine Gebrauchsspuren im Blatt, geringer Lackabrieb am Rahmen.
Varenr: 5412722
DKK 2.049 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21-09-2019
17:45:00
DKK 335
Roland Svensson
ROLAND SVENSSON (1910-2003): Skärgårdsmotiv, färglitografi, signerad Roland S. och numrerad 105/560
Varenr: 5439505
DKK 1.390 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 21-09-2019
18:00:00
Se mere
Roland Svensson
ROLAND SVENSSON (1910-2003): Lilla Nassa, signerad roland S,123/360, färglitografi, bildmått ca 40x23 cm
Varenr: 5439509
DKK 1.737 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 21-09-2019
18:12:00
Se mere
Roland Svensson
ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Norrpada. Pelarberget" - Möja skärgård/Storskär, signerad roland S, 33/160, färglitografi, bildmått ca 20x30 cm
Varenr: 5439512
DKK 1.390 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 21-09-2019
18:21:00
Se mere
Unbekannter Künstler, Eure Suppe esse ich nicht!
Unbekannter Künstler, Eure Suppe esse ich nicht! Farblithographie, handsigniert mit Monogramm, Auflage 64/150, unleserliche Bildunterschrift. Maße: Gebrauchsspuren vorhanden, leichte Knickspuren am Blattrand, Verfärbungen im Papier.
Varenr: 5422909
DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21-09-2019
18:30:00
DKK 298
Matthias Beckmann, Mappe mit Radierungen (17)
Matthias Beckmann, Mappe mit Radierungen (17) Radierungen, handsigniert, -datiert und -betitelt, 1986-1989, davon 14 aus einer 15er Auflage, darunter auch zwei Paare einer Serie, natürliche realistische Motive: junge Frau, technische Anlagen, Gewölbe und Architektur, Ansicht von Oberkassel ...
Varenr: 5422876
DKK 2.980 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21-09-2019
18:32:00
DKK 410
Paola Mangone, Im Regen
Paola Mangone, Im Regen Radierung, unter Glas gerahmt, handsigniert und -betitelt, Auflage 4/6. Maße: H. 30 (42) x B. 21 (32) cm Gebrauchsspuren vorhanden, Knicklinien im Blatt, kleine Bestoßungen im Rahmen.
Varenr: 5423879
18:40:00
DKK 298
Copenhagen Classic Group. 'J'aime mon sac'
Copenhagen Classic Group. 'J'aime mon sac', tredelt fotoserie, num. 20/50 samt sign. Certifikat med Hahnemühle FineArt hologram medfølger. 58 x 34 cm (85 x 145) cm.
Varenr: 5390446
DKK 4.400 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:01:00
DKK 650
Josep Baques Färglitografi
JOSEP BAQUES (född 1931): Figurkomposition, signerad, färglitografi, oramat blad, numrerad 245/250, bladmått ca 53x73 cm
Varenr: 5439523
DKK 1.390 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 21-09-2019
19:04:00
Se mere
Tage Klee, Måneskin på Møns Klint
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. Måneskin på Møns Klint, digitalprint på fotopapir og derefter lamineret mellem et tyndt silkemat acryllag og en Dibond sandwichplade. Ingen ramme men monteret med alu ophæng, signeret. 100 x 67 cm.
Varenr: 5415193

DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
19:04:00
DKK 450
Markus Lüpertz, T.T.T, Plakat , handsigniert
Markus Lüpertz, T.T.T, Plakat , unten rechts handsigniert, Offsetdruck auf Büttenpapier. Maße ca.: 80 x 107 cm, Altersgemäßer Zustand mit geringfügigen Gebrauchsspuren.
Varenr: 5325985
19:05:00
DKK 1.490
Felix von Altersheim, mixed media, Chromax Deluxe - 12-farvet pigmenttryk, forædlet med Transparent Airbrush, højglans, titel: Popeye meets Chanel
Felix von Altersheim, mixed media, Chromax Deluxe - 12-farvet pigmenttryk, forædlet med Transparent Airbrush, højglans. Titel: Popeye meets Chanel. Signeret, dateret og nummereret. Limiteret til 50 eksemplarer, år 2018. Mål: 130 x 130 cm. Medium/teknik: Aluminium-sandwichplade på 3 mm ...
Varenr: 5421601
DKK 7.450 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21-09-2019
19:05:00
DKK 372
Kristian von Hornsleth, Race Me (cd)
Kristian von Hornsleth (1963), 'Race Me' offset 289/300, sign i bly Hornslet. 70 x 70 cm. UR.
Varenr: 5432336
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
19:06:00
M Pyk
MADELEINE PYK (född 1934): "Det dukade bordet" ur mappen bilder från Provence, signerad och numrerad, färglitografi, bladmått ca 64,5x49 cm
Varenr: 5439525
19:08:00
Se mere
Robert Pudlich, Radierungen, 'Das Varieté der Riesen oder Die Familie Mond' (15)
Robert Pudlich (1905-1962), Radierungen, 'Das Varieté der Riesen oder Die Familie Mond', handsigniert, Maße ca.: 39 x 54 cm, Altersgemäßer Zustand.
Varenr: 5407729
19:09:00
DKK 298
Felix von Altersheim, print on silver-brushed aluminium, title: Kate Moss - Hermes - Plakative Fashion Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 5387827
Felix von Altersheim, Deluxe 12 colour pigment print, matte, on Butler finish silver-brushed aluminium, Title: Kate Moss - Hermes - Plakative Fashion. Signature, date, number on reverse side. Limited to 50 copies, year 2018.Dimensions: 125 cm x 160 cm. Medium/technique: Butlerfinish ...
Varenr: 5408791
DKK 8.940 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21-09-2019
19:10:00
DKK 335
Wilhelm Marstrand. Tegning
Wilhelm Marstrand (1810-1873). Studie med selskab, pen på papir, usign. Lysmål: 22,7 x 33. Fremstår med delvis gulnet og plettet.
Varenr: 5441122
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 21-09-2019
19:10:00
Felix von Altersheim, Chromax Deluxe 12-farvet pigmenttryk, mat, på sølvbørstet aluminium, titel: Mickey Mouse Abstrakt Game
Felix von Altersheim, Chromax Deluxe 12-farvet pigmenttryk, mat, på sølvbørstet aluminium. Titel: Mickey Mouse Abstrakt Game. Signeret, dateret og nummereret på bagsiden. Limiteret til 50 eksemplarer, 2018. Mål: 150 x 110 cm. Medium/teknik: Chromax Deluxe 12-farvet pigmenttryk på ...
Varenr: 5392092
19:15:00
DKK 745
Carsten Ingemann. Pigmenteret print, 'Dokk1'
Carsten Ingemann (f. 1952). 'Dokk1', pigmenteret print/inkprint på Hahnemühle 240g. Nr. 4/11. Blad med prægemærke. Sign. og nummeret certifikat medfølger. Bladmål 40 x 60 cm. U.R. Carsten Ingemann har i flere årtier og på flere kontinenter arbejdet som fotojournalist for Jyllands­Posten. Han er...
Varenr: 5429736
DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:20:00
Felix von Altersheim, tryk på akrylglas, titel: Dagobert Duck likes Fashion
Felix von Altersheim, direkte tryk på akrylglas XT 5 mm hvidt på hele fladen, Chromax Deluxe – 12-farvet pigmenttryk, blank. Titel: Dagobert Duck likes Fashion. Signeret, dateret, nummereret. Limiteret til 50 eksemplarer. Mål: 120 x 150 cm. Medium/teknik: direkte tryk på akrylglas XT 5 ...
Varenr: 5435049
DKK 11.175 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21-09-2019
19:20:00
DKK 4.098
Felix von Altersheim, print on silver-brushed aluminium, title: Kate Moss - Cara Delevingne Gold Orange - Sexy View
Felix von Altersheim, Deluxe 12 colour pigment print, matte, on Butler finish silver-brushed aluminium, Title: Kate Moss - Cara Delevingne Gold Orange - Sexy View. Signature, date, number on reverse side. Limited to 50 copies, year 2018.Dimensions: 135 cm x 180 cm. Medium/technique: ...
Varenr: 5380680
19:25:00
DKK 298
Carsten Ingemann. Pigmenteret print, 'City Hall' (cd)
Carsten Ingemann (f. 1952). 'City Hall', pigmenteret print/inkprint på Hahnemühle 240g. Nr. 4/11. Blad med prægemærke. Sign. og nummeret certifikat medfølger. Bladmål 40 x 60 cm. U.R. Carsten Ingemann har i flere årtier og på flere kontinenter arbejdet som fotojournalist for Jyllands­Posten. ...
Varenr: 5429738
19:30:00
Felix von Altersheim, Marlon Brando 3 D View
Felix von Altersheim, direkte tryk på akrylglas XT 5 mm hvidt på hele fladen, Chromax Deluxe – 12-farvet pigmenttryk, blank. Titel: Marlon Brando 3 D View Signeret, dateret, nummereret. Limiteret til 50 eksemplarer. Mål: 110 x 141 cm. Medium/teknik: direkte tryk på akrylglas XT 5 mm ...
Varenr: 5403506
19:30:00
DKK 298
Richard Mortensen färgserigrafi
RICHARD MORTENSEN (Danmark, 1910-1994): Komposition, färgserigrafi, signerad Mortensen 61, numrerad 60/300, bildyta 49x37 cm
Varenr: 5439537
DKK 1.390 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 21-09-2019
19:32:00
Se mere
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 19  >>