Vurdering
12»   Varer pr. side   43 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Standerlamper / gulvlamper, model Young One (2)
Standerlamper / gulvlamper m/ en skærm, model Young One, sort lakeret, H. 148 cm. Ligger i org. emb. (2)

Varenr: 6096965

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-11-2021
13:35
Aage Pedersen for Le Klint. Teleskop standerlampe, model 349
Aage Pedersen for Le Klint. Teleskop standerlampe model 349, stel af sortlakeret metal og messing, plisseret skærm. H. 140-162,5 cm.Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6122672
DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
13:43
DKK 3.600
Hans J. Wegner Opala gulvlampe - midi
Pandul

 DKK 9.670,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Parti Standerlamper, sort med 2 skærme (10)
Parti standerlamper / gulvlamper, hver med to skærme / lyskilder, model Young Two, sortlakeret metal, H. 148 cm. Fremstår i org. emb. (10)

Varenr: 6121798

DKK 2.600 DK, Odense, Kratholmvej 29-11-2021
19:33
Par standerlamper, messing, skærme, 1900-tallets 2. halvdel (2)
Par standerlamper el. gulvlamper med stel af messing, skærme, mrk. WL, 20. Årh. 2. halvdel, H. inkl. skærme 154 cm. Brugsspor bl.a. enkelte ridser / mrk. m.m. (2)

Varenr: 6122560
19:35
Stander- / gulvlampe, Fog & Mørup, Monolit af Jo Hammerborg
Jo Hammerborg for Fog & Mørup, Monolit stander- / gulvlampe, teak m.m., skærm medfølger, H. inkl. skærm 165 cm. Brugsspor bl.a. mrk. på fod m.m.

Varenr: 6115149
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-11-2021
19:46
DKK 450
Tre armet standerlampe
Tre armet standerlampe med stel af sort glaseret metal, flexarme af messing monteret med skærme af flerfarvet stof. H. ca. 130 cm. Fremstår med brugsspor, gulnet ledning.

Varenr: 6120220
DKK 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-11-2021
19:52
Arne Jacobsen. AJ standerlampe, grå
Arne Jacobsen. Standerlampe af grålakeret metal med gulvafbryder. Formgivet 1960. Fremstillet hos Louis Poulsen. Model AJ gulv. H. 130 cm. Fremstår med brugsspor, mindre hak på fod.

Varenr: 6123142
DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-11-2021
DKK 3.600
Italiensk gulvlampe i muranoglas og forgyldt metal, 70'erne
Italiensk gulvlampe i muranoglas, stamme af forgyldt metal, fod af forgyldt træ. 70'erne. H. 179 cm, fod 30x30 cm. Fremstår med lette brugsspor.

Varenr: 6061841
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
20:21
DKK 5.000
Hans J. Wegner Opala gulvlampe - maxi
Pandul

 DKK 10.574,00
NYHED LAURITZshop

Wendelbo. Meta Floor Lamp (1+1)

Varenr: 6027655

DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
20:32
Industriel gulvlampe af metal
Industriel gulvlampe af metal med justerbar arm. H. ca. 165 cm, når den foldet helt ud lodret. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6122729
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
20:50
DKK 1.200
Michael Bang for Le Klint. Standerlampe, model 321
Michael Bang for Le Klint. Standerlampe, model 321 med højdejusterbar stamme af forkromet stål, sortlakeret fod, monteret med plisseret skærm. H. 157 cm. Fremstår med lettere brugsspor, enkelte buler på skærm.

Varenr: 6119520
DKK 1.200 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-11-2021
21:47
Laura Bilde for Handvärk, Gulvlampe, model Studio, sort med kobber.
Laura Bilde for Handvärk, Gulvlampe, model Studio, sort med kobber.. Med to lyskilder. H.165 cm. Vejl. Udstillingsmodel, brugsspor kan forekomme. Varen har været en del af indretningen af backstageområdet på bæredygtighedsfestivalen TOMORROW.

Varenr: 6077071

DKK 3.800 DK, Herlev, Dynamovej 30-11-2021
10:04

Varenr: 6027649

DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 30-11-2021
10:57
Dansk møbelproducent: Standerlampe - egetræ
Dansk møbelproducent: Standerlampe med to lyskilder og stamme af egetræ. H 146 cm.

Varenr: 6123813
DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-11-2021
11:34
DKK 650
BTC Original. Par Hector Medium Dome gulvlamper(2)
BTC Original. Par Hector Medium Dome gulvlamper. Skærme af bone porcelæn. Stofledning og gulvafbryder H. 127 cm. Fremstår med brugsspor, mærker på fod..(2)

Varenr: 6123930
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-11-2021
14:58

Varenr: 6027650

15:11
Jørgen Gammelgaard VIP Gulvlampe
Pandul

 DKK 8.820,00
NYHED LAURITZshop

Parti på 20 Standerlamper / gulvlamper, sortlakeret med enkelt skærm. (20)
Parti Standerlamper / gulvlamper m/ en skærm, model Young One samt Young Two, sort lakeret, H. 148 cm. Ligger enkeltindpakkede i org. emb. (20)

Varenr: 6114958

DKK 5.200 DK, Odense, Kratholmvej 30-11-2021
15:26
Scandyna. Fire højttalere (4)
Scandyna. Fire højtalere bestående af: Et par SmallPod Bluetooth højtalere Samt et par Micro Pods højtalere med kabinet af hvid plast. Fremstår med brugsspor, ene Micro Pod uden ben. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fejl og mangler kan forekomme.

Varenr: 6120232
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-11-2021
18:30
Michael Bang for Le Klint. Standerlampe, model 321 med højdejusterbar stamme af forkromet stål, sortlakeret fod, monteret med plisseret skærm. H. ca. 157 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6121669
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-11-2021
19:47
Tjelberg. Gulvlampe af glasseret stentøj
Tjelberg. Gulvlampe af glasseret stentøj dekoreret i lyse og brune nuancer. H. 77 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6124054
20:53
Flemming Agger for Le Klint. Gulvlampe/standerlampe, model 368
Flemming Agger for Le Klint. Gulvlampe / standerlampe med stamme og fod af hvidlakeret metal, plisseret skærm af plast. Formgivet i 1979. Fremstillet hos Le Klint, model 368. H. 142 cm. Brugsspor i form af mindre ridser og mærker.

Varenr: 6123899
DKK 1.200 DK, Nivå, Stejlepladsvej 30-11-2021
21:22
Parti Standerlamper / gulvlamper, sortlakeret med enkelt skærm. (10)
Parti Standerlamper / gulvlamper m/ en skærm, model Young One, sort lakeret, H. 148 cm. Ligger enkeltindpakkede i org. emb. (10)

Varenr: 6105765

DKK 2.600 DK, Odense, Kratholmvej 01-12-2021
14:16
Standerlampe / gulvlampe, model Marala, hvid
Standerlampe/gulvlampe, model Marala, m/ sort otte-kantet skærm, stamme af hvidlakeret og forkromet metal, H. 165 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb.

Varenr: 6103512

DKK 2.400 DK, Odense, Kratholmvej 01-12-2021
14:22
DKK 1.200
UMAGE. Gavekort - til fordel for Red Barnet
UMAGE. Gavekort på 1.000kr. UMAGE kombinerer æstetik, enkelthed og funktionalitet med udsøgt håndværk og et højt fokus på at skabe miljøvenlige løsninger. Resultatet er udsøgte designs med en bæredygtig kant. Har du brug for en ny lampe til dit natbord – eller trænger din lænestol til at blive...

Varenr: 6118104
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-12-2021
14:25
Jørgen Gammelgaard for Pandul. VIP Gulvlampe. Hvid
Jørgen Gammelgaard for Pandul. En VIP Gulvlampe. Hvidlakeret skærme, stander og fod i aluminium og stål. Øvre del af stamme i børstet rustfrit stål. Kan reguleres i højden. H. 87-135 cm. Ø. 35 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6121158
DKK 1.300 DK, Aalborg, Nibevej 01-12-2021
18:46
Marc Sadler for Foscarini. Gulvlampe, model 'Twiggy Terra'
Marc Sadler. Gulvlampe. Udført hos Foscarini, model 'Twiggy Terra'. Skærm, Ø. 45 cm. H. 215 cm. Fremstår med brugsspor, samt manglende bundskærm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varenr: 6123026
DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 01-12-2021
Cottex standerlampe af messing med marmorfod
Cottex standerlampe med marmorfod, fem indstillelige skærme af messing. H. ca. 200 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6122891
DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 01-12-2021
20:35
Belid. Gulvlampe, model 'Sara'
Belid. Gulvlampe, model 'Sara'. Orange, sort, og rød skærme. H. 134 cm. Med 3 lyskilder. Fremstillet af Belid. Fremstår med lette brugsspor

Varenr: 6116756
DKK 1.600 DK, Vejle, Dandyvej 01-12-2021
20:47
Louis Poulsen. Standerlampe PH80
Poul Henningsen (1894-1967) for Louis Poulsen, PH80 standerlampe / gulvlampe, stel med skærme af akryl samt top i rødt / sort kunststof, stander af forkromet messingrør, afbryder på ledning, H. 130 cm. Fremstår med minimale brugsspor.

Varenr: 6123885
DKK 3.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 01-12-2021
20:50
DKK 3.200
Italiensk gulvlampe i messing fra 60'erne
Italiensk gulvlampe med stamme messing fra 60'erne, dekoreret med gæs, på fod af sortlakeret træ. H. 153 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte ridser.

Varenr: 6124746
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 01-12-2021
21:03
DKK 6.000
12»