Kategori  Vurdering
   1 2 3 4  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Standerlamper / gulvlamper, model Single Mind, sort / chrom (2)
Standerlamper / gulvlamper m/ en skærm, model Single Mind, sort / chrom lakeret, H. 148 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com Odense vedrørende udleveringen. ...
Varenr: 5252623

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-03-2019
11:02:00
Standerlamper / gulvlamper, model Single Mind, hvid / chrom (2)
Standerlamper / gulvlamper m/ en skærm, model Single Mind, hvid / chrom lakeret, H. 148 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com Odense vedrørende udleveringen. ...
Varenr: 5252520

11:50:00
Standerlamper / gulvlamper, model Double Mind, sort / messing (2)
Standerlamper / gulvlamper m/ to skærme, model Double Mind, sort / messing lakeret, H. 148 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com Odense vedrørende ...
Varenr: 5227147

DKK 1.100 DK, Odense, Kratholmvej 22-03-2019
13:00:00
Florian Schulz, Stehlampe
Florian Schulz, Stehlampe Teak Furnier und Messing. Dreh- und schwenkbar. 3 Brennstelle. Maße ca: H. 160 cm. B. 50 cm. T. 30 cm. Gebrauchsspuren. Holz Furnier teils beschädigt. Lauritz.com garantiert nicht die Funktionalität.
Varenr: 5247363
DKK 1.862 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-03-2019
19:03:00
DKK 298
Standerlamper / gulvlamper, model Double Mind, hvid / crom (2)
Standerlamper / gulvlamper m/ to skærme, model Double Mind, hvid / crom lakeret, H. 148 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com Odense vedrørende udleveringen. ...
Varenr: 5227415

19:29:00
Nicolai Gallizia golvarmatur
NICOLAI GALLIZIA, "China", golvarmatur, för Penta, modellen formgiven 2003, grön metall, höjd 114 cm. . Historik: Modellen vann priset "Good Design" år 2008
Varenr: 5276669
DKK 1.424 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-03-2019
20:40:00
Se mere
Standerlamper / gulvlamper, model Double Mind, hvid / messing (2)
Standerlamper / gulvlamper m/ to skærme, model Double Mind, hvid / messing lakeret, H. 148 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.
Varenr: 5230625

DKK 1.100 DK, Kolding, Trianglen 23-03-2019
09:45:00
Golvlampa
GOLVLAMPA, 1900-talets första hälft, stomme i mässing, lejontassar, bottenplatta fanerad i alm, höjd ca 146 cm
Varenr: 5277890
DKK 1.068 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-03-2019
10:26:00
Se mere
Standerlamper / gulvlamper, model Young One (2)
Standerlamper / gulvlamper m/ en skærm, model Young One, sort lakeret, H. 148 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com Odense vedrørende udleveringen. Da ...
Varenr: 5252565

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-03-2019
12:00:00
Standerlamper / gulvlamper, model Single Mind, hvid / messing (2)
Standerlamper / gulvlamper m/ en skærm, model Single Mind, hvid / messing lakeret, H. 148 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com Odense vedrørende udleveringen....
Varenr: 5252398

12:15:00
Standerlamper / gulvlamper m/ to skærme, model Double Mind, sort / messing lakeret, H. 148 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.
Varenr: 5268104

13:27:00
Standerlamper / gulvlamper m/ en skærm, model Single Mind, hvid / chrom lakeret, H. 148 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.
Varenr: 5268861

DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 23-03-2019
14:11:04
Golvlampa jugend
GOLVLAMPA, 1900-talets början, jugend, svartlackerat smide, höj- och sänkbar, för glödlampa samt stearinljus, lampskärm i melerat glas, höjd 160 cm
Varenr: 5277995
DKK 1.068 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 23-03-2019
14:44:00
Se mere
Less gulvlampe i mat messing
Less gulvlampe i mat messing med afbryder Højde 150 cm. Stor fatning (pærer medfølger ikke). Modelfoto.
Varenr: 5262546

DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-03-2019
17:24:00
Stehlampe
Stehlampe / Stehleuchte. Konstruktion aus Metal, ausgestattet mit Schwenkbar Brennstelle. Maße ca: H. 200cm. Alters- und Gebrauchsspuren.
Varenr: 5278933
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-03-2019
18:57:39
DKK 298
Apollo gulvlampe. Seeddesign. Hvidlakeret
Apollo gulvlampe. Seeddesign. Hvidlakeret metal, vipbar. Lysdæmper. H. 170 cm. skærm Ø 30 cm. Modelfoto.
Varenr: 5262553

19:59:00
Swiss Lamps International Zürich, Lampe / Stehleuchte, Kupfer
Swiss Lamps International Zürich, Lampe / Stehleuchte, Kupfer. Gestänge sowie zwei in der Neigung verstellbare Schirme aus Kupfer, zwei Brennstellen, innen mit Hersteller-Etikett, H.167cm, D.(Fuß) 26cm, minimale Gebrauchs- und Reibespuren. Lauritz.com garantiert nicht die Funktionalität.
Varenr: 5259844
DKK 1.490 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-03-2019
20:15:00
DKK 484
Stehleuchte Oligo KK-DU
Stehleuchte von Oligo, Model KK-DU, Metall, auf rundem, leicht gewölbten, schwarzem Fuß, Lampenkopf an schmalem Stabbein, angefügt halbrundes Dekorelement mit drei roten Kugeln, H. 189cm, Fehlstellen in der Metallbeschichtung, in der Verjüngung mit Knick/Bruchspur.
Varenr: 5264850
DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-03-2019
20:35:00
DKK 298
Standerlamper / gulvlamper, model Single Mind, sort / messing (2)
Standerlamper / gulvlamper m/ en skærm, model Single Mind, sort / messing lakeret, H. 148 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.
Varenr: 5275465

DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 24-03-2019
09:02:02
DKK 450
Standerlamper / gulvlamper m/ en skærm, model Single Mind, sort / messing lakeret, H. 148 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com Odense vedrørende udleveringen....
Varenr: 5252472

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-03-2019
11:51:00
Arteluce. Standerlampe / uplight
Arteluce. Standerlampe / uplight skærm og fod af glas, stamme af grålakeret metal, H. 194 cm. Brugsspor.
Varenr: 5271837
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-03-2019
12:35:00
Retro standerlampe 1950'erne
Retro standerlampe af sortlakeret metal og messing med to skærme, 1950'erne. H.139 cm. Brugsspor, ene skærm defekt, én afbryderknap mangler.
Varenr: 5279076
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-03-2019
13:13:00
Poul Henningsen. 3½-2½ Kobber Gulvlampe - Limited edition
Poul Henningsen. PH 3½-2½ kobber standerlampe - Limited edition. To overskærme, kobber og mundblæst glas. Mellem og nederste skærm af mundblæst hvidt opalt glas. Skærmholder af kobberbelagt støbt messing. Stander af kobber. Fremstillet af Louis Poulsen i et begrænset antal. Dimension: Ø 33 cm. H....
Varenr: 5249048

DKK 15.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-03-2019
14:24:00
DKK 7.800
DULTON CO LDT. Standerlampe, forkrommet
DULTON CO LDT. Standerlampe. Fremstillet af forkrommet metal. Stativ med sammenklappelig fod samt justerbar i højde. Justerbar svingarm. H. 180 B. 65 cm.
Varenr: 5275080

DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-03-2019
16:34:00
Stehleuchte / Strahlerleuchte der 1960/70er Jahre
Stehleuchte / Strahlerleuchte der 1960/70er Jahre. Konstruktion aus weiß lackiertem und verchromtem Metall, Strahler dreh- und schwenkbar. Maße ca.: H. 164 cm, B. max. 45 cm, T. 25 cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren, etwas reinigungsbedürftig, Lackbestoßungen.
Varenr: 5215774
DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 24-03-2019
19:45:00
DKK 298
Doppelarmige Stehleuchte von Sölken
Doppelarmige Stehleuchte von Sölken. Verstellbare Konstruktion aus weiß lackiertem Metall. Unterseitig mit Aufklebern bezeichnet. Maße ca.: H. 148 cm, B. max. 105 cm. Stärkere Gebrauchsspuren, Leckbestoßungen, eine Seite ohne Funktion.
Varenr: 5215775
19:49:00
DKK 298
I Guzzini, a pair of large mushroom floor lamps, 1960s/1970s (2)
I Guzzini, a pair of large mushroom floor lamps, 1960s/1970s. Structure with base and shaft of chrome-plated metal, diffuser of white acrylic, fitted with three light outlets each. Both lamps marked with adhesive label. Approx. dimensions: H 150 cm, D 64 cm. Minor wear commensurate with age, ...
Varenr: 5209155
DKK 10.430 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 24-03-2019
19:57:00
DKK 5.215
Poul Henningsen. PH 80 standerlampe
Poul Henningsen. PH-80 gulvlampe med skærme af akryl samt top af rødt/sort plastik, forkromet stamme, monteret på sort fod, ledning med afbryder. Fremstillet hos Louis Poulsen i 1996. H. ca. 132 cm. Fremstår med brugsspor, lille revne på overskærm, manglende afbryder og lettere snavset skærme.
Varenr: 5279310
DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-03-2019
20:05:00
DKK 1.900
Lampe / Stehleuchte, Tütenlampe, Messing und Glas, 1950er Jahre
Lampe / Stehleuchte, Tütenlampe, Messing und Glas, 1950er Jahre. Konstruktion aus Messing mit drei Streben, oberhalb drei Glastüten mit jeweils einer Brennstelle, H.150cm, B.50cm, D. Platte 26cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partiell kleien Kratzer. Lauritz.com garantiert nicht für ...
Varenr: 5275093
DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-03-2019
20:29:00
DKK 298
Standerlampe af palisander 1960'erne
Standerlampe af palisander med fod af metal h. 160 cm inkl. skærm. 1960'erne. Brugsspor, lidt buler fod.
Varenr: 5279703
20:30:00
 1 2 3 4  >>