Vurdering
Mine søgeagenter   Gem liste   Opret søgeagent
12»   Varer pr. side   34 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
10 standerlamper / gulvlamper, crom med hvide skærme (10)
10 standerlamper / gulvlamper m/ to skærme, model Double Mind, hvid / crom lakeret, H. 148 cm. Ligger enkeltindpakkede i org. emb. (10)

Varenr: 6082439

DKK 2.600 DK, Odense, Kratholmvej 18-01-2022
16:15
Wendelbo. Meta Floor Lamp (1+1)

Varenr: 6027650

DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2022
18:34
Jørgen Gammelgaard VIP Gulvlampe
Pandul

 DKK 8.820,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Jo Hammerborg for Fog og Mørup. Standerlampe, model 'Studio'
Johannes Hammerborg for Fog og Mørup, 'Studio'. Standerlampe med kobber, sortlakeret stamme, knop af teak og skærm med afbryder. H. 148 cm.Enkelte ridser og mindre skrammer.

Varenr: 6145357
DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 18-01-2022
19:18
DKK 1.900
Aage Petersen for Le Klint. Teleskop / Standerlampe af messing / sortlakeret metal, model '349'
Aage Petersen for Le Klint. Teleskop / Standerlampe af bruneret messing og sortlakeret metal, monteret på rundt fodstykke, højdejustérbar. Udført hos Le Klint, model '349' - Tidlig model. H. 113-158 cm. Alm. brugspræg / naturlig patina samt enkelte afslag på fod.

Varenr: 6145378
DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 18-01-2022
19:41
DKK 1.800

Varenr: 6027655

DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2022
09:15
Standerlamper / gulvlamper, model Young One (2)
Standerlamper / gulvlamper m/ en skærm, model Young One, sort lakeret, H. 148 cm. Ligger i org. emb. (2)

Varenr: 6133006

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 19-01-2022
10:07

Varenr: 6140017

11:00
Par less gulvlamper af messing (2)
Par less gulvlamper af mat messing med afbryder Højde 150 cm. Stor fatning (pærer medfølger ikke). Fremstår ubrugt i original emballage. (2)

Varenr: 6131816

DKK 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 19-01-2022
14:17
DKK 500
Hans J. Wegner Opala gulvlampe - midi
Pandul

 DKK 9.670,00
NYHED LAURITZshop

Vibeke Klint for Georg Jensen. Standerlampe og pendel (2)
Vibeke Klint for Georg Jensen. Standerlampe med stamme og fod af børstet stål samt pendel, skærme med dug af sort damask. H. inkl. skærm 160 cm. samt skærme Ø. 40 cm. Fremstår med brugsspor. (2)

Varenr: 6143286
DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 19-01-2022
19:00
Parti på 20 Standerlamper / gulvlamper, sortlakeret med enkelt skærm. (20)
Parti Standerlamper / gulvlamper m/ en skærm, model Young One samt Young Two, sort lakeret, H. 148 cm. Ligger enkeltindpakkede i org. emb. (20)

Varenr: 6114958

DKK 5.200 DK, Odense, Kratholmvej 19-01-2022
19:22
Brian Kirk Design. Gulvlampe model 'Moon' på 'C-Stand'
Brian Kirk Design. Gulvlampe model 'Moon' på 'C-Stand'. Lampe opbygget af bånd af valnødfinér, base og stamme af bruneret stål. H. variabel, max ca. 200 cm. Fremstår med almindelige brugsspor. Virker ved test.

Varenr: 6146227
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2022
19:25
DKK 450
2 Standerlamper, model Young Two, sort
2 standerlamper / gulvlamper, hver med to skærme / lyskilder, model Young Two, sortlakeret metal, H. 148 cm. Fremstår i org. emb. (2)

Varenr: 6130742

20:25

Varenr: 6027653

20:53
Industriel gulvlampe
Industriel gulvlampe med skærme af emaljeret stål. Senere fremstillet stel af vandrør. Justerbar højde H. 130-180 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6014113
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-01-2022
11:07
Artemide. Gulvlampe, model Tolemeo
Artemide. Gulvlampe, model Tolemeo. Justerbar lampe med stel i sortlakeret og crome stål samt wire. Fremstår med få brugsspor.

Varenr: 6143688
DKK 1.500 DK, Nivå, Stejlepladsvej 20-01-2022
11:50

Varenr: 6133005

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 20-01-2022
17:51
Hans J. Wegner Opala gulvlampe - maxi
Pandul

 DKK 10.574,00
NYHED LAURITZshop

Varenr: 6131824

DKK 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 20-01-2022
18:57
DKK 500
Parti Standerlamper, sort med 2 skærme (10)
Parti standerlamper / gulvlamper, hver med to skærme / lyskilder, model Young Two, sortlakeret metal, H. 148 cm. Fremstår i org. emb. (10)

Varenr: 6121798

DKK 2.600 DK, Odense, Kratholmvej 20-01-2022
20:25
Lampebord af teak.
Lampebord af teak med stamme af forkromet stål monteret mede plisseret skærm. H.130 cm. Ø.43 cm. Fremstår med knækket/løs stamme.

Varenr: 6138134
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-01-2022
08:30
Parti Standerlamper / gulvlamper, sortlakeret med enkelt skærm. (10)
Parti Standerlamper / gulvlamper m/ en skærm, model Young One, sort lakeret, H. 148 cm. Ligger enkeltindpakkede i org. emb. (10)

Varenr: 6140104

DKK 2.600 DK, Odense, Kratholmvej 21-01-2022
14:06
Standerlampe / gulvlampe, model Marala, hvid
Standerlampe/gulvlampe, model Marala, m/ sort otte-kantet skærm, stamme af hvidlakeret og forkromet metal, H. 165 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb.

Varenr: 6103512

DKK 2.400 DK, Odense, Kratholmvej 21-01-2022
14:51
DKK 1.200
Frandsen standerlampe Daddy Longleg
Daddy Longleg. Standerlampe med sort stel, designet af 365°North for Frandsen Lighting. H 160 cm. Brun skærm. Ubrugt, dog med enkelte opbevaringsspor. Modelfoto

Varenr: 6127787
DKK 2.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-01-2022
18:24
Italiensk gulvlampe i muranoglas og forgyldt metal, 70'erne
Italiensk gulvlampe i muranoglas, stamme af forgyldt metal, fod af forgyldt træ. 70'erne. H. 179 cm, fod 30x30 cm. Fremstår med lette brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varenr: 6061841
DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 21-01-2022
20:11
Robert Dudley Best for Bestlite. Standerlampe, model BL3S sort
Robert Dudley Best for Bestlite. Standerlampe med fod og skærm af sortlakeret metal, højdejusterbar stamme af forkromet stål, ledning med gulvafbryder. H. 113-152 cm. Fremstillet hos Gubi, model BL3S. Fremstår med alm. brugsspor, lettere ridser.

Varenr: 6144895
DKK 3.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-01-2022
10:17
Seeddesign. Par Supella gulvlamper, indstillelig arm (2)
Par Supella gulvlamper af sort metal og krom. Indstillelig arm. 6x1w integreret LED. Højde 122cm. Modelfoto (2)

Varenr: 6148258

DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-01-2022
13:50
Tage Klint & Aage Petersen. Teleskop standerlampe model 328.
Tage Klint & Aage Petersen. Teleskop standerlampe af messing og sortlakeret metal, højdejustérbar, defekt. Fremstillet hos Le Klint, model 328/39. H. 130 cm. Fremstår med defekt højde justerbarhed samt brugsspor. Proveniens: Østre Landsret. Bernstorffs Palæ. København.

Varenr: 6147548
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
15:10
Stor gulvlampe / spotlight af metal.
Stor gulvlampe / spotlight af metal, højdejusterbare ben af træ. H. 192 cm, B. ca. 102 cm. Ben kan foldes sammen. (modelfotos)(2 kasser)

Varenr: 6125926

DKK 2.200 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-01-2022
17:02
DKK 1.200
Less gulvlampe af messing
Less gulvlampe af mat messing med afbryder Højde 150 cm. Stor fatning (pærer medfølger ikke). Fremstår ubrugt i original emballage.

Varenr: 6147931

18:31
Luxo. Gulvlampe af sortlakeret metal, model Luna
Luxo. Gulvlampe af sortlakeret metal, model Luna H. 110 cm. Fremstår med brugsspor. Proveniens: Østre Landsret. Bernstorffs Palæ. København.

Varenr: 6147537
19:02
Poul Henningsen. PH 3/2 gulvlampe, 'Vandpumpen', ravfarvet glas, limited edition 2019
Poul Henningsen. PH 3/2 gulvlampe, 'Vandpumpen', med skærme af ravfarvet glas, stel af børstet messing. Poul Henningsens initialer indgraveret under kontakten. Limited edition 2019. H. 126 cm. Fremstår ny i uåbnet original emballage. Første foto er modelfoto. Denne vare er en del af en udsøgt ...

Varenr: 6142024
DKK 20.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-01-2022
18:03
DKK 16.000
12»