Vurdering
12»   Varer pr. side   57 resultater Liste Galleri
Norm Architects for Menu. Gulvlamper. Model: Hashira (2)
Norm Architects for Menu. Gulvlamper. 2 stk. Model: Hashira. Struktur i stål og plast samt skærm i linnede. Mål: H 130, D 30, Ø 30 cm. Udstillingsmodeller, nogle spor efter opbevaring. Lyskilder medfølger IKKE.
Varenr: 6311519
Showroom: DK, Roskilde

09-02-2023
17:51
Gulvlampe - Rustikt design
Gulvlampe - Rustikt design. Udført af bambus. Mål. Ø. 43 H. 80 cm. Udstillingsmodel.
Varenr: 6311957
Showroom: DK, Roskilde

09-02-2023
20:15
DKK 1.150
Robert Dudley Best. Standerlampe, model BL4
Robert Dudley Best 1892-1984. Standerlampe, model BL4 med mat hvidt fodstykke og skærm, stamme af messing. Produceret siden 1930. Fremstillet hos Gubi. H. 112-150 cm. Skærm Ø. 21 cm. Modelfoto. Fremstår ubrugt i original emballage.
Varenr: 6320675
Showroom: DK, Aarhus

11-02-2023
11:00
DKK 6.000
Le Klint 'Arc' gulvlampe / standerlampe model LK 387, sort eg.
Le Klint 'Arc' gulvlampe / standerlampe model LK 387, sort eg. Hvid håndfoldet skærm af plast, stander og fod af sortlakeret metal.. Højde: 142 cm., Bredde: 55 cm., Ø 28 cm. Arc er designet i 2017 af designduoen Manér Studio, Nanna Neergaard & Marie Hesseldahl. Designduoen har baseret Arcs ...
Varenr: 6320702
Showroom: DK, Aarhus

11-02-2023
11:03
11-02-2023
15:41
DKK 4.800
DKK 3.800
DKK 4.800
Arne Jacobsen. AJ standerlampe, hvid
Arne Jacobsen 1901 - 1972. Standerlampe af metal, farve hvid. Formgivet 1960. Fremstillet hos Louis Poulsen. Model AJ gulv. H. 130 cm. Original emballage (H. 131. B. 23. D. 45 cm.) Modelfotos
Varenr: 6331448
Showroom: DK, Kolding

11-02-2023
16:10
DKK 5.000
12»