Vurdering
12345...15»   Varer pr. side   425 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Halskæde med brillantvedhæng af 18 kt rosaguld (2)
Halskæde med brillantvedhæng af 18 kt rosaguld. Vedhæng prydet med brillant på 0.03 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed VS. L. 1.0 cm. Samlet vægt 1,0,g. Etui medfølger. Fremstår uden synlige brugsspor (2)

Varenr: 6115412
DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
10:42
Pendant 14kt with brilliant cut diamond 0.30ct
Pendant in 14kt whote gold set with a brilliant cut diamond 0.30ct Colour: (H) Wesselton Clarity: SI Chainlength: 42cm

Varenr: 6112467

DKK 7.078 BE, Antwerpen 09-12-2021
10:58
DKK 3.539
Dulong Globe vedhæng med tigerøje - sølv
Dulong Fine Jewelry

 DKK 2.900,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Brillanthjertevedhæng af 9 kt. guld og hvidguld, i alt 0.50 ct
Brillanthjertevedhæng af 9 kt. guld og hvidguld prydet med 19 brillantslebne diamanter, i alt 0.50 ct. Samlet carat på diamanter er stemplet i vedhænget. Farve: Crystal (J). Klarhed: SI-P1. Vægt ca. 2 g. 1,45 x 1,5 cm. Brugsspor.

Varenr: 6110081
DKK 2.600 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
11:00
Brillant- solitairevedhæng af 18 kt. hvidguld
Brillant- solitairevedhæng af 18 kt. hvidguld, prydet med brillantsleben diamant på ca. 0.24 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: VS. Flankeret af 4 små hvide brillantslebne diamanter på ca. 0.02 ct. Vægt i alt 1,7 g. Vedhæng 0,7 x 0,7 cm. Kæde af 9 kt. hvidguld. L. 41 cm.

Varenr: 6113887
DKK 3.600 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
11:10
DKK 2.800
Kurt Nielsen halskæde med hjertevedhæng samt et Ankervedhæng
Kurt Nielsen, halskæde med hjertevedhæng samt en Ankervedhæng udført i sterling sølv. Længde på halskæden er 70 cm. men er justerbar. Mål på hjertet 40x27 mm. Ligger i en gaveæske

Varenr: 6098125

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
11:12
DKK 500
Brillant solitairevedhæng, 14 kt hvidguld, 1.70 ct
Italiensk brillant solitaire-vedhæng udført i 14 kt. hvidguld prydet med brillantsleben diamant på ca. 1.70 ct. Farve: Top Cape (K). Klarhed: SI2. Leveres med hvidguldhalskæde i 14 kt hvidguld, L. 41,5 cm, stemplet Italy/ 585/ N.Y. Leveres i smykkeetui med certifikat. Ingen/ minimalt brugspræg.

Varenr: 6103375
DKK 36.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-12-2021
11:43
DKK 29.000
Diamantvedhæng, 14 kt hvidguld, Fancy Intens Yellow, 0.60 ct.
Diamantvedhæng udført af 14 kt. hvidguld prydet med sjælden Asscher slebet naturlig 'Fancy Intens Yellow' diamant på ca. 0.60 ct i VVS2 klarhed.H. ca. 5 mm, fin italiensk halskæde i 14 kt hvidguld, L. 46 cm medfølger.. italiensk hvidguldhalskæde, L. cm. Ny/ ubrugt. Leveres i gaveæske med ...

Varenr: 6057512
DKK 18.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-12-2021
11:55
DKK 12.000
House of Amber. Fem halskæder af sølv, ca. 19 g (5)
House of Amber. Fem halskæder af sølv (sølv, forgyldt og rhodineret). Længde fra 42-80 cm. Samlet vægt ca. 19 g. (5) Vejl. udsalgspris samlet 1.735 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her ....

Varenr: 6068721

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 09-12-2021
11:58
DKK 500
Zarah Voigt Nuages Baroque Collier White Freshwater Pearls
Zarah Voigt

 DKK 3.200,00
NYHED LAURITZshop

Vedhæng/ broche m/ Boulder Matrix opal i sterling sølv. Håndsmedet.
Unika vedhæng/ broche. 'Bladfugl'. Håndsmedet af dansk guldsmed udført i sterling sølv prydet med australsk Boulder Matrix opal. Længde ca. 8 cm. Vægt ca. 17,7 gram. Leveres i original æske fra Arbuckle Design (2002-2015). Fremstår med minimale brugsspor. Udstillingsmodel.

Varenr: 6066934
DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-12-2021
12:03
Halskæde med agater med Connectionlås
Halskæde med polerede " svungne perler af sort agat, montereret med en udskifte Conection lås af sterling sølv, delvis forgyld, prydet med en cubic zirkona. Længde incl. lås er 47 cm.

Varenr: 6081261

DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
12:18
Halskæde med brillantvedhæng, ca. 0.185 ct. 14 kt. guld
Halskæde med brillant vedhæng udført i 14 kt. guld, vedhæng prydet med større brillant omkranset af talrige mindre brillanter. Samlet ca. 0.185 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Længde på halskæde er justerbar på 42 og 45 cn. Vægt ca. 2,5 gram. Vejl. pris er 10.800,-

Varenr: 6034748

DKK 6.600 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
12:29
DKK 5.200
Halskæde med vedhæng med cabochonsleben rosenkvarts, 14 kt. guld
Kranz & Ziegler, Couture halskæde med vedhæng udført i 14 kt. guld, prydet med cabochonsleben rosen kvarts. Længde er justerbar på 42 og 45 cm. Vægt ca. 4,7 gram.

Varenr: 6034923

DKK 3.600 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
12:39
Samling halskæder af sterlingsølv, ca. 175 g. (5)
Samling halskæder af sterlingsølv. L. 40-50 cm. Samlet vægt 175 g. (5)

Varenr: 6111087
DKK 2.600 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
12:40
House of Amber. To halskæder af forgyldt sterlingsølv. 5,7 g. (2)
House of Amber. To halskæder af forgyldt sterlingsølv. Samlet vægt 5,7 g. L. 41 cm. (2) Vejl. udsalgspris samlet 1.990 DKK/265 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret ...

Varenr: 6125353

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
12:41
Halskæde med brillanter af 18 kt rosaguld (2)
Halskæde med brillantvedhæng af 18 kt rosaguld. Vedhæng prydet med mindre brillanter på ialt 0.03 ct. Vedhæng L. 0,5 cm. Halskæde L. 44,0 cm. Samlet vægt 0,9 g. Etui medfølger. Fremstår uden synlige brugsspor (2)

Varenr: 6107927
12:48
Solitaire brillantvedhæng med brillant på ca. 0.15 ct. Dertil en kæde af sterling sølv
Solitaire brillantvedhæng, udført i 14 kt. hvidguld, prydet med brillant på ca. 0.15 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Vægt ca. 2,3 gram. Der medfølger en halskæde af sterling sølv. Længde ca. 45 cm.

Varenr: 5919047

13:00
DKK 1.900
Dulong Kharisma Stream halskæde - Sølv (45 cm)
Dulong Fine Jewelry

 DKK 1.600,00
NYHED LAURITZshop

Halskæde med facetslebne lilla ametystperler med Connectionlås
Halskæde med facetslebne lilla ametystperler med Connectionlås af sterling sølv. Længde ca. 47 cm.

Varenr: 6081250

13:04
Kranz & Ziegler Couture, halskæde med vedhæng med brillant, 14 kt. guld
Kranz & Ziegler Couture, halskæde med vedhæng udført i 14 kt. guld, prydet med brillant på ca. 0.02 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Længde på halskæden er justerbar på 42 og 45 cm. Længde på selve vedhænget er ca. 3 cm. Vægt ca. 4 gram.

Varenr: 6034913

DKK 3.800 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
13:21
Kranz & Ziegler Couture, halskæde med hvid ferskvands kulturperle og brillant, 14 kt. guld
Kranz & Ziegler, Couture, halskæde udført i 14 kt. guld, prydet med en barok hvid ferskvands kulturperle og en brillant på ca. 0.06 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Længde er justerbar mellem 41½ og 47 cm. Vægt ca. 7,6 gram. Vejl. pris er 13.800,-

Varenr: 6034423

DKK 8.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
13:22
DKK 5.600
Akoya pearl necklace in 14kt gold
Akoya pearl necklace with a 14kt yellow gold clasp Colour: White with pink overtoneSize8.5x9mmTop grade pearlsGood luster and clean surfacePearls in a round shapeNecklace length: 45cm

Varenr: 6125859

DKK 8.940 BE, Antwerpen 09-12-2021
13:28
DKK 4.470
Necklace in 14k bicolour gold
Necklace in 14k bicolour gold (rhod. white gold & yellow gold) Necklace with rectangles & squares. Rectangles in rhod. white gold & squares and chain in yellow gold Necklace length: 44cm

Varenr: 5319200

DKK 2.794 BE, Antwerpen 09-12-2021
13:35
DKK 1.490
Solitaire brillantvedhæng, brillant ca. 0.18 ct. TW/VVS. Der medfølger en kæde af sterling sølv
Solitaire brillant vedhæng udført i 14 kt. hvidguld, prydet med en brillant på ca. 0.18 ct. Farve: Top Wesselton/G. Klarhed: VVS. Der medfølger en halskæde af sterling sølv. Længde ca. 50 cm.

Varenr: 5817930

DKK 6.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
13:40
DKK 4.200
Diamonds By Frisenholm. Brillantvedhæng af 9 kt guld
Diamonds By Frisenholm. Brillantvedhæng af 9 kt guld prydet med mindre brillantslebne diamanter ialt ca. 0.15 ct. L.1,5 cm Vægt 0,9 g.

Varenr: 6041238

DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
13:40
Halskæde med polerede grønne agatperler, monteret med udskiftelig Connectionlås af sterling sølv, delvis forgyldt og prydet med en Cubic Zirkonia. Længde incl. lås 47½ cm. Perlediam. Ø ca. 12 mm.

Varenr: 6081256

13:42
Dulong Globe vedhæng med månesten - guld 18K
Dulong Fine Jewelry

 DKK 3.900,00
NYHED LAURITZshop

Halskæde med sodalit og Lavaperler med Connectionlås
Halskæde med større matpolerede sodalit og Lavaperler med Connectionlås af delvis oxideret sterling sølv. Længde incl. lås er 47 cm. Perlemål på Sodolitperle er ca. 15 mm.

Varenr: 6081255

13:58
Vedhæng i form af Slange kugle af 14 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Moderne vedhæng udført i 14 kt. guld, satineret overflade, prydet med "Slange" kugle. Vedhænget er monteret en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde på halskæden er 45 cm. Vægt ca. 3.9 gram.

Varenr: 5720531

DKK 3.400 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
14:03
DKK 1.800
Kurt Nielsen, halskæde med stort hjertevedhæng af sterling sølv
Sølvsmed Kurt Nielsen, halskæde med stort "KNDK Heart" vedhæng, udført i sterling sølv. Mål ca. 6,5x5 cm. Længde på halskæden er 70 cm. Vejl. pris er 795,- for halskæden og hjertevedhæng er 1.490,-. Ligger i gaveæske.

Varenr: 6119259

DKK 1.400 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
14:05
Halskæde med integreret brillantvedhæng, 14 kt. rosa guld
Halskæde med integreret vedhæng udført i 14 kt. rosegold, vedhæng er prydet med 11 single-cut diamanter. Samlet ca. 0.05 ct. Længde på halskæden er justerbar på 41½ og 44½ cm. Vægt ca. 3,0 gram.

Varenr: 5954378

14:16
Vedhæng af 14 kt. guld med dråbeformet onyx, dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv
Moderne vedhæng udført i 14 kt. guld, prydet med bevægelig dråbeformet facetsleben sort onyx. Vedhænget er monteret en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde på halskæden er 45 cm. Vægt ca. 4.6 gram.

Varenr: 5720489

14:24
House of Amber. Halskæde med ravperler, ca. 5 g
House of Amber. Design By Bukkehave. Justerbar halskæde af sterlingsølv, længde 40-44 cm, prydet med vedhæng af sølv med to cognacfarvede ravperler, Ø 0,8 og 1 cm, og zirkonia sten. Vægt ca. 5 g. Modelfoto. Vejl. udsalgspris 1.650 DKK / 220 EUR. Denne vare er en del af en auktion over ...

Varenr: 5903671

14:36
12345...15»