Vurdering
Mine søgeagenter   Gem liste   Opret søgeagent
12345...10»   Varer pr. side   287 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Diamanthalskæde af 18 kt. hvidguld, ca. 56,9 g.
Diamanthalskæde af 18 kt. hvidguld prydet med brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.92 ct, Farve Wesselton ´-Top Crystal (H- l ). Klarhed VS-SI. L. 35,0 cm. B. 1,1 cm. Vægt 56,9 g.

Varenr: 6096697
DKK 20.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
18:26
DKK 16.000
Kranz & Ziegler vedhæng af 14 kt. hvidguld, med sorte og hvide diamanter, dertil en kæde af sterling sølv
Kranz & Ziegler vedhæng af 14 kt. hvidguld, med sorte og hvide diamanter, Samlet ca. 0.21 ct. Dertil en kæde af sterling sølv. Længde er justerbar på 42½ og 45½ cm. Vejl. pris er 8.400,-.

Varenr: 6033735

DKK 4.400 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
18:38
DKK 3.400
Dulong Globe vedhæng med månesten - guld 18K
Dulong Fine Jewelry

 DKK 3.900,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Halskæde med integreret vedhæng af 8 kt. guld, med cubic zirkonia
Halskæde med integreret vedhæng af 8 kt. guld, prydet med cubic zirkonia. Længde ca. 44½ cm. Vægt ca. 2,9 gram.

Varenr: 6057655

DKK 1.700 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
18:40
DKK 850
Vedhæng med Tahitiperle og brillanter, 18 kt. Dertil en lang kæde af sterling sølv
Vedhæng udført i 18 kt. rhodineret guld, prydet med en større grå Tahitiperle. Perlemål er ca. 13,75 mm. Fatning prydet med talrige pavéfattede brillanter. Tilsammen ca. 0.60 ct. Farve: Wesselton/H-Top Crystal/I. Klarhed. VS1-2. Mål incl. øsken 3,6 cm. Vægt ca. 9,4 gram. Der medfølger en lang ...

Varenr: 6081779
DKK 6.800 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
18:51
DKK 3.800
Chr. Veilskov. Vintage koral halskæde
Chr. Veilskov. Vintage halskæde trukket med røde koral perler i forløb, monteret med sølv kasselås prydet med cubic zirkonia. Stemplet: 835, Chr. V. L: 48,5 cm. Perlemål mellem 4 - 8 mm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6146500
DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 24-01-2022
18:55
Ole Lynggaard. 'Tyr' stjernetegns-vedhæng i sterlingsølv samt snor med ender af sterlingsølv (2)
Ole Lynggaard. 'Tyr' stjernetegns-vedhæng i sterlingsølv, H. inkl. øsken 2,8 cm. Art. nr. A1502-301. Hertil sort bomuldssnor med ender af blankt sterlingsølv. Medfølges af Ole Lynggaard-kuvert. (2)Samlet vejl. udsalgspris: 2.190,-

Varenr: 6135786

DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
19:01
DKK 900
Halskæde med sorte diamanter og lås af 14 kt. guld
Halskæde med sorte facetslebne diamanter og lås af 14 kt. guld. L. 42,0 cm. Vægt 3,8 g.

Varenr: 6144820
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
19:07
DKK 1.200
Diamonds by Frisenholm. Halskæde med diamantvedhæng af 14 kt. rosaguld
Diamonds by Frisenholm. Halskæde med diamantvedhæng af 14 kt. rosaguld prydet med brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.34 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed SI. Halskæde L. 46 cm. Vægt 2,6 g.

Varenr: 6148692

DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
19:08
Dulong Kharisma Stream halskæde - Sølv (45 cm)
Dulong Fine Jewelry

 DKK 1.600,00
NYHED LAURITZshop

Vedhæng med ferskvands kulturperle af 14 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Vedhæng med ferskvands kulturperle af 14 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv. Længde på halskæden er 45 cm.

Varenr: 6036924

DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
19:08
DKK 1.300
Ole Lynggaard. Kæde af 14 kt guld
Ole Lynggaard. Flettet kæde af 14 kt guld med dupsko. L. 41 cm. B. 6 mm. Stemplet: Ole L, 585. Vægt 19,8 gram. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6149416
DKK 8.000 DK, Aalborg, Nibevej 24-01-2022
19:16
DKK 5.400
Grete & Erik Pade. Retro vedhæng med ametyst samt halskæde af 14 kt. guld (2)
Grete & Erik Pade. Retro vedhæng af 14 kt. guld, prydet med facetteret ametyst, L. inkl. øsken: ca. 2,8 cm. samt halskæde ligeledes af 14 kt. guld, L. ca. 70 cm. Samlet vægt: ca. 16,5 gr. Fremstår med brugsspor. (2)

Varenr: 6145461
DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
19:16
DKK 4.600
Halskæde med brillanthjerte af 14 kt hvidguld
Halskæde med brillant hjerte af 14 kt. hvidguld med prydet med brillantslebne diamanter tilsammen ialt . 0.30 ct. Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I). Klarhed VS. Halskæde L. 42 cm. Vægt 2,8 g.

Varenr: 6145721
DKK 5.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-01-2022
19:17
Ole Lynggaard. 'Vædder' stjernetegns-vedhæng i sterlingsølv samt snor med ender af sterlingsølv (2)
Ole Lynggaard. 'Vædder' stjernetegns-vedhæng i sterlingsølv, H. inkl. øsken 2,8 cm. Art. nr. A1501-301. Hertil sort bomuldssnor med ender af blankt sterlingsølv. Medfølges af Ole Lynggaard-kuvert. (2)

Varenr: 6138262

19:19
DKK 900
Kranz & Ziegler Couture, halskæde med brillantvedhæng, 14 kt. guld
Kranz & Ziegler Couture, halskæde med brillantvedhæng udført i 14 kt. guld, vedhæng er prydet med pavéfattede brillanter. Samlet ca. 0.085 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Længde på halskæde er justerbar på 42 og 45 cm. Vægt ca. 3,2 gram. Vejl. pris er 9.800,-.

Varenr: 6034921

DKK 6.400 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
19:23
Italiensk solitairevedhæng af 18 kt. guld - ca. 0.54 ct.
Brillant-solitairehalssmykke af 18 kt. guld prydet med brillantsleben diamant på ca. 0.54 ct. Farve: Top Cape (L) Klarhed: P1., monteret i integreret Penta kæde med italienske Arezzo gold Hallmarks Vægt ca. 3,1 g. Vedhæng Ø 0,8 cm. Kæde L. 42 cm.

Varenr: 6136974
DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
19:29
DKK 5.000
Georg jensen. Offspring halskæde med brillanter af guld
Georg Jensen. Offspring halskæde med brillanter af 18 kt. guld. Designer Jacqueline Rabun. Halskæde L. 45 cm. Vægt 9,1 g. Original etui medfølger.

Varenr: 6142811
DKK 8.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-01-2022
19:32
DKK 6.200
Zarah Voigt Nuages Baroque Collier White Freshwater Pearls
Zarah Voigt

 DKK 3.200,00
NYHED LAURITZshop

BNH. Halskæde, 14kt, 52,04g
Halskæde af 14 kt guld. 'Ankerkæde', L. 51 cm, B. 5 mm, monteret med integreret lås og to sikkerhedshasper. Vægt ca. 52,04 g. Stemplet BNH/ 585.

Varenr: 6145323
DKK 18.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-01-2022
19:35
DKK 14.500
Halskæde med vedhæng med grå månesten og brillant, 14 kt. guld
Halskæde med tilhørende vedhæng udført i 14 kt. guld, prydet med dråbeformet grå cabochonsleben månesten og en brillant på ca. 0.01 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed. VS. Længde er justerbar på 41½ og 44½ cm. Vægt ca. 3 gram. vejl. pris er 4.800,-.

Varenr: 6034695

DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
19:38
DKK 1.900
House of Amber. Halskæde af sølv og rav, ca. 5 g
House of Amber. Halskæde af sterling sølv monteret med perler af mælkerav, Ø ca. 0,9 - 1,1 cm. Design af Bukkehave. Længde ca. 21,5 cm. Vægt ca. 5 g. Vejl. udsalgspris 1,495 DKK / 201 EUR. Proveniens: Har været udstillet og ejet af museet House of Amber i København. Denne vare er en del ...

Varenr: 5923540

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-01-2022
19:41
House of Amber. Halskæde af sølv og rav, ca. 4 g
House of Amber. Halskæde af sølv med cognacfarvet ravperle. Perle Ø. ca. 1,1 cm. Kæde L. 41 cm. Vægt ca. 4 g. Vejl. udsalgspris 1.595 DKK / 214 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her....

Varenr: 5914044

19:42
Pomellato 'Dodo'. Korsvedhæng i sterlingsølv med snor (2)
Pomellato 'Dodo'. Vedhæng udført i sterlingsølv i form af kors monteret med brun stofsnor med justérbar knyttet lukke med lille rund DoDo logocharm.Samlet vægt ca. 40,1 g. Kors 4,9 x 4,9 cm. Snor L. 69 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6139438
DKK 1.800 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
19:44
Grønlandica. Kornelius Thomassen. Thulekæde
Grønlandica. Kornelius Thomassen.Thulekæde udskåret af narhvalstand, prydet med bl. a. isbjørnehoved, hvalros, fangere, iglo, hundeslæde, kajak m.m. hvorimellem aflange perler ligeledes af narhvalstand. L. ca. 84 cm. Indkøbt i Thule 1981. Kan handles frit inden for EU uden CITES certifikat, ved ...

Varenr: 6147314
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
19:49
Piaget. Possession brillanthalssmykke af 18 kt. hvidguld
Piaget. Possession brillanthalssmykke af 18 kt. hvidguld med justérbart vedhæng prydet med 6 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.12 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VVS-VS. Kæde med dobbeltflet afsluttet med små kugler. Stemplet Piaget B91980, 750 samt nationalt gold Hallmark med ...

Varenr: 6126257
DKK 18.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
19:51
DKK 14.000
Georg Jensen. Georg Jensen. Halskæde med fusionsvedhæng med brillanter, guld, hvidguld og rosa guld
Georg Jensen. Halskæde af 18 kt. guld med fusionsvedhæng udført i 18 kt. guld, rosaguld og hvidguld, prydet med brillanter, samlet ca. 0.09 ct. Farve: Top Wesselton/G. Klarhed: VS. Længde på kæden er ca. 45 cm. Ligger i gaveæske fra Georg Jensen.

Varenr: 6144872
19:52
DKK 5.800
Dulong Globe vedhæng med ferskvandsperler - guld 18K
Dulong Fine Jewelry

 DKK 3.900,00
NYHED LAURITZshop

Kranz & Ziegler Couture Snefnug halskæde med vedhæng med brillanter, 14 kt. guld
Kranz & Ziegler Couture "Snefnug" halskæde med integreret vedhæng, prydet med brillanter, samlet ca. 0.12 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Længde justerbar på 42 og 45½ cm. Vægt ca. 2,5 gram. Vejl. 8800,-.

Varenr: 6034884

DKK 4.600 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
19:53
DKK 3.400
Klassisk brillant- rosetvedhæng og collier af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1.94 ct.
Collier med integreret rosetvedhæng af 18 kt. hvidguld prydet med stor brillantslebet diamant i center, ca. 1.02 ct. Farve: Top Wesselton (F). Klarhed: PI2. Center diamanten omkranses af otte mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.92 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: SI1-SI2. ...

Varenr: 6119905
DKK 25.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
19:57
DKK 19.500
Ole Lynggaard. Sweet drops blonde vedhæng af 18 kt. hvidguld
Ole Lynggaard. Sweet drops blonde vedhæng af 18 kt. satineret hvidguld med 10 brillanter på ca. 0.11 ct. Farve: Top Wesselton (G), klarhed: VS. L. 2,2 cm. Vægt 5,0 g. Design af Charlotte Lynggaard. Fremstår som ny

Varenr: 6132631
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
19:59
DKK 4.600
Ametysthalskæde, ca. 1900
Antik ametysthalskæde af sølv prydet med en rund og 27 ovalslebne ametyster i forløb. Med skjult kasselås. Længde: 42,5 cm. Ametystmål: 6,3x7,3 - 9,5-13,5 mm. Vægt: 29,8 g. Ca. år 1900.

Varenr: 6148016
DKK 4.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 24-01-2022
20:01
DKK 2.800
Halskæde med vedhæng med cabochonsleben rosenkvarts, 14 kt. guld
Kranz & Ziegler, Couture halskæde med vedhæng udført i 14 kt. guld, prydet med cabochonsleben rosen kvarts. Længde er justerbar på 42 og 45 cm. Vægt ca. 4,7 gram.

Varenr: 6034928

DKK 3.600 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
20:08
Akoya pearl necklace in 14kt gold
Akoya pearl necklace with a 14kt white gold ball claspColour: White Size 6x6.5mmAAA grade pearlsGood luster and clean surfacePearls in a round shapeNecklace length: 140cm

Varenr: 6139668

DKK 10.430 BE, Antwerpen 24-01-2022
20:10
DKK 5.215
12345...10»