Vurdering
12345...12»   Varer pr. side   359 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Kulturperle halskæde med guldlås.
Dobbelradet halssmykke af saltvands kulturperler trukket i doseret forløb, mål af største perle ca 7,7 mm, mindste: 3.3 mm, monteret med lås af 14 kt guld. L 17 mm. Længde ca 38 cm

Varenr: 6114690
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
12:30
Vedhæng med topas og brillanter af 14 kt. hvidguld, dertil en kæde af sterling sølv
Vedhæng udført i 14 kt. guld, prydet med en rund facetsleben topas og brillanter, samlet ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Dertil en halskæde af sterling sølv. Længde på kæden er ca. 45 cm.

Varenr: 6033709

DKK 4.400 DK, Odense, Kratholmvej 29-11-2021
13:08
DKK 3.200
Zarah Voigt Nuages Baroque Collier White Freshwater Pearls
Zarah Voigt

 DKK 3.200,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Halskæde med vedhæng med pudderfarvet månesten og brillant
Halskæde udført i 14 kt. guld, prydet med dråbeformet pudderfarvet cabochonsleben månesten og en brillant på ca. 0.02 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed. SI. Længde er justerbar på 42 og 45 cm. Vægt ca. 4,3 gram. vejl. pris er 6.795,-.

Varenr: 6034603

DKK 3.600 DK, Odense, Kratholmvej 29-11-2021
13:46
Akoya pearl necklace in 14kt gold
Akoya pearl necklace in 14kt white gold Colour: White Size 6.5x7mm191 Top grade pearlsGood luster and clean surfacePearls in a round shapeNecklace length: 140cm

Varenr: 6090919

DKK 11.920 BE, Antwerpen 29-11-2021
14:44
DKK 6.332
Edison pearl necklace in 925 silver
Edison fresh water pearl necklace with a 925 solid silver lockPearl color: PinkSize: 10x12mmNecklace Length: 90cmCertificate included.

Varenr: 6099733

DKK 3.725 BE, Antwerpen 29-11-2021
15:33
DKK 1.676
House of Amber. Halskæde af sølv og rav, ca. 6 g
House of Amber. Halskæde af sterling sølv monteret med perler af mælkeav, Ø ca. 0,4 - 0,7 cm. Design af Bukkehave. Prydet med CZ. Længde ca. 22 cm. Vægt ca. 6 g. Vejl. udsalgspris 1,695 DKK / 227 EUR. Proveniens: Har været udstillet og ejet af museet House of Amber i København. Denne vare...

Varenr: 6122979

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-11-2021
15:45
House of Amber. Halskæde og vedhæng af sølv og rav, ca. 10 g (3)
House of Amber. Halskæde, Venezia kæde, af sterling sølv. Længde 42 cm. To vedhæng af forgyldt sølv prydet med cognacrav. Vægt ca. 10 g. (3) Vejl. udsalgspris 1.945 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs ...

Varenr: 6120464

16:13
House of Amber. Halskæde af sølv og mælkerav. 13,9 g
House of Amber. Halskæde af sterlingsølv og mælkerav. Vægt 13,9 g. Længde med vedhæng 26 cm. Vejl. udsalgspris 2.495 DKK / 332 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret ...

Varenr: 6122980

DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-11-2021
16:46
Dulong Aura vedhæng (lille) på Stream kæde
Dulong Fine Jewelry

 DKK 900,00
NYHED LAURITZshop

Scrouples. Brillant hjertevedhæng af 14 kt. hvidguld
Scrouples. Brillant hjertevedhæng af 14 kt. hvidguld prydet med mindre brillantslbnebne diamanter. H. 1,6 cm. Vægt 1,1 g.

Varenr: 6100738
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-11-2021
16:54
DKK 1.200
Hosue of Amber. Halskæde af guldbelagt sølv med rav og emalje, ca. 24 g
House of Amber. Halskæde af guldbelagt sølv prydet med kulger af poleret mælkerav, cherry- og cognacrav og små emalje blomster. L. ca. 62 cm. Vægt ca. 24 g. Vejl. udsalgspris 7.995 DKK / 1.110 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of ...

Varenr: 5923556

DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-11-2021
17:00
DKK 650
House of Amber. Halskæde af sølv og mælkerav, ca. 4 g
House of Amber. Halskæde af sterling sølv prydet med mælkerav perle. Ravperle Ø. ca. 1 cm. Længde 20 cm. Vægt ca. 4 g. Modelfoto. Vejl. udsalgspris 1.595 DKK / 214 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs ...

Varenr: 6117254

17:11
House of Amber. Halskæde af ravperler, ca.19 g
House of Amber. Halskæde af ravperler i forskellige former og farverne cognac-, cherry- og mælkerav. Med skruelukning. Længde ca. 66 cm. Vægt ca. 19 g. Vejl. udsalgspris 1.395 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under ...

Varenr: 6114663

18:17
Halskæde i 14 kt. guld 23.7 gr.
Halskæde i forløb af 14 kt. guld med indstikslås monteret med en sikkerhedshasp. L. 42 cm. B. 0.6-0.9 cm. Vægt 23.7 gr. med brugsspor.

Varenr: 6118493
DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-11-2021
18:37
DKK 4.600
Ole Lynggaard. 'Skytte' stjernetegns-vedhæng i sterlingsølv samt snor med ender af sterlingsølv (2)
Ole Lynggaard. 'Skytte' stjernetegns-vedhæng i sterlingsølv, H. inkl. øsken 3,3 cm. Art. nr. A1509-301. Hertil sort bomuldssnor med ender af blankt sterlingsølv. Medfølges af Ole Lynggaard-kuvert. (2) Samlet vejl. udsalgspris: 2.190,-

Varenr: 6107017

DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
18:43
DKK 900
House of Amber. Dråbeformet vedhæng af mælkerav, ca. 4,7 g
House of Amber. Dråbeformet vedhæng af mælkerav. Øsken af sterling sølv. H. ca. 3,3 cm. Vægt ca. 4,7 g. Vejl. udsalgspris 2.195 DKK / 292 Euro. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her. ...

Varenr: 6122977

DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-11-2021
18:44
Bismarks halskæde af 14 karat
Bismarks halskæde af 14 karat. Vægt 21,6 g. Længde 42 cm.

Varenr: 6112344
DKK 6.600 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
18:48
DKK 5.200
Dulong Globe vedhæng med tigerøje - sølv
Dulong Fine Jewelry

 DKK 2.900,00
NYHED LAURITZshop

Ole Lynggaard. 'Fisk' stjernetegns-vedhæng i sterlingsølv samt snor med ender af sterlingsølv (2)
Ole Lynggaard. 'Fisk' stjernetegns-vedhæng i sterlingsølv, H. inkl. øsken 3,4 cm. Art. nr. A1512-301. Hertil sort bomuldssnor med ender af blankt sterlingsølv. Medfølges af Ole Lynggaard-kuvert. (2)Samlet vejl.udsalgspris: 2.190,-

Varenr: 6107042

18:59
DKK 900
Teorie. Vedhæng med brillantpavé i kæde af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 2.15 ct. (2)
Pudeformet vedhæng i 18 kt. hvidguld prydet med brillantpavé på 2.15 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Mål 1,4 x 1,35 cm. Hertil veneziakæde i 18 kt. hvidguld, L. 39 cm. Samlet vægt 7 g. Fremstår med alm. brugsspor. (2)

Varenr: 6100269
DKK 21.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
19:04
DKK 16.500
House of Amber. Halskæde med ravperler, ca. 5 g
House of Amber. Design By Bukkehave. Justerbar halskæde af sterlingsølv, længde 40-44 cm, prydet med vedhæng af sølv med to cognacfarvede ravperler, Ø 0,8 og 1 cm, og zirkonia sten. Vægt ca. 5 g. Vejl. udsalgspris 1.650 DKK / 220 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ...

Varenr: 5903670

19:04
House of Amber. Halskæde, Venezia kæde, af sterling sølv. Længde 42 cm. To vedhæng af forgyldt sølv prydet med cognacrav. Vægt ca. 10 g. Modelfoto. (3) Vejl. udsalgspris 1.945 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under ...

Varenr: 5926271

19:05
House of Amber. Halskæde af sterling sølv monteret med perler af mælkeav, Ø ca. 0,4 - 0,7 cm. Design af Bukkehave. Længde ca. 22 cm. Vægt ca. 6 g. Modelfoto. Vejl. udsalgspris 1,695 DKK / 227 EUR. Proveniens: Har været udstillet og ejet af museet House of Amber i København. Denne vare er ...

Varenr: 5923490

19:06
Roberto Coin. Hjertevedhæng af 18 kt. hvidguld med rubin
Roberto Coin. Hjertevedhæng af 18 kt. hvidguld. Stemplet Roberto Coin med signatur i form af lille facetsleben rubin. Vægt ca. 7,6 g. Hjerte H. 2,2 cm. Kæde L. 40 cm.

Varenr: 6106006
DKK 7.600 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
19:09
DKK 6.000
Brillant-solitairevedhæng af 18 kt. hvidguld på ca. 0.32 ct
Lille klassisk solitaire brillantvedhæng af 18 kt. hvidguld med brillant på 0.32 ct. Farve: Top Crystal (I) med svag mælket tone. Klarhed: SI. Vægt ca. 2,1 g. Ø inkl. fatning 0,7 cm. Kæde L. 41 cm.

Varenr: 6108283
DKK 4.800 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
19:11
DKK 3.800
Toftegaard. To vedhæng i sterlingsølv med kæde i sterlingsølv og snor i kautschuk samt armbånd i kautschuk (6)
En samling smykker fra Toftegaard: Hjertevedhæng i sterlingsølv med strukturoverflade, sat i kæde af oxideret sterlingsølv. H. vedhæng inkl. øsken 1,7 cm, L. kæde 45 cm. Vedhæng i form af frøhoved i sterlingsølv, sat i snor af kautschuk (gummi) med lås i sterlingsølv. H. vedhæng 2 cm, L. snor 118...

Varenr: 6123889

DKK 1.100 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
19:13
DKK 850
Dulong Kharisma Stream halskæde - guld 18K (45 cm)
Dulong Fine Jewelry

 DKK 6.500,00
NYHED LAURITZshop

Safir- og diamantvedhæng med kæde af 18 kt. hvidguld, hhv. 2.70 og 0.59 ct. (2)
Vifteformet vedhæng af 18 kt. hvidguld prydet med tre ovale, facetslebne safirer på tilsammen ca. 2.70 ct., en større brillantsleben diamant på ca. 0.09 ct. samt 22 mindre, brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.50 ct. Diamanter farve: Wesselton-Top Crystal, klarhed: VS, SI og enkelte P. ...

Varenr: 6100429
DKK 14.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
19:14
DKK 11.000
Toftegaard. 'Simply', moderne collier i sterlingsølv
Toftegaard. 'Simply', moderne collier med trekantede led i satineret sterlingsølv. Omkreds 42 cm. Vægt 53,5 g. Fremstår med håndteringsspor. Vejl. udsalgspris 6.800 DKK.

Varenr: 6123897

DKK 1.900 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
19:15
Ole Lynggaard. 'Tyr' stjernetegns-vedhæng i sterlingsølv samt snor med ender af sterlingsølv (2)
Ole Lynggaard. 'Tyr' stjernetegns-vedhæng i sterlingsølv, H. inkl. øsken 2,8 cm. Art. nr. A1502-301. Hertil sort bomuldssnor med ender af blankt sterlingsølv. Medfølges af Ole Lynggaard-kuvert. (2)Samlet vejl. udsalgspris: 2.190,-

Varenr: 6107000

19:19
DKK 900
House of Amber. Halskæde og to vedhæng af sølv og rav, ca. 10 g (3)
House of Amber. Halskæde, Slangekæde, af sterling sølv. Længde 38 cm. To vedhæng af sterling sølv prydet med cherryrav. Vægt ca. 10 g. Modelfoto. (3) Vejledende udsalgspris 1.970 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under ...

Varenr: 5927269

19:20

Varenr: 5923499

19:21
House of Amber. Halskæde af sølv med ravperler, ca. 7,5 g
House of Amber. Design by Bukkehave. Halskæde af sterling sølv med to cognacfarvede ravperler. Længde 41-44 cm. Vægt ca. 5,5 g. Vejl. udsalgspris 1.495 DKK / 199 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere...

Varenr: 5905960

19:22
12345...12»