Vurdering
12345...10»   Varer pr. side   273 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Halskæde med brillantvedhæng, 14 kt. guld
Halskæde med vedhæng udført i 14 kt. guld, prydet med 3 brillanter på tilsammen ca. 0.06 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS/SI. Længde justerbar på 40, 42 og 45 cm. Længde på vedhæng er ca. 3 cm. Vægt ca. 3,1 gram. Ligger i gaveæske.

Varenr: 5409055

DKK 2.400 DK, Odense, Kratholmvej 07-04-2020
10:29
Necklace with girl motive pendant in 14k
Necklace with girl motive pendant in 14k yellow gold hallmarked. Girl pendant measurements: 0.90x16mm Necklace length: 42cm

Varenr: 5634414

DKK 1.341 BE, Antwerpen 07-04-2020
11:43
DKK 298
Kurt Nielsen, vedhæng med stort Moon vedhæng med grå månesten, forgyldt sterling sølv
Sølvsmed Kurt Nielsen, halskæde med stort "Moon" vedhæng prydet med månesten, diam. Ø 20 mm. udført i sterling sølv. Længde på halskæden er 75 cm. men er justerbar på 55 og 65 cm. Vejl. pris er 1.690,-. Udstillingsmodel med små håndteringsspor.

Varenr: 5598525

DKK 1.100 DK, Kolding, Trianglen 07-04-2020
12:45
Halsband örhängen
HALSBAND, med hänge, bl a med tigeröga, rökkvarts, bergkristaller med rutilier, agater, längd ca 120 cm, ÖRHÄNGEN, 2 par, silver, bl a med rosenkvarts, citriner, peridoter, längd ca 5-6 cm

Varenr: 5633912
DKK 1.031 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
13:02
Se mere
Halsband 18 k vitguld diamant
HALSBAND, 18 k guld, venetiansk länk, hänge med 1 briljantslipad diamant, 0,25 ct, kvalité W(H)/VS, längd 38 cm, vikt 1,6 g

Varenr: 5633924
DKK 3.780 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
13:26
Se mere
Necklace in 14k bicolour gold
Necklace in 14k bicolour gold (rhod. white gold & yellow gold) Necklace with rectangles & squares. Rectangles in rhod. white gold & squares and chain in yellow gold Necklace length: 44cm

Varenr: 5069127

DKK 2.235 BE, Antwerpen 07-04-2020
14:14
DKK 298
Ole Lynggaard. Cylinder brillantlås med kvartskæde
Ole Lynggaard. Lille 'Cylinder' smykkelås af 18 kt. hvidguld til en række. Prydet med hjerte af rødguld samt et hvidgulds hjerte med syv pavérede brillanter på tilsammen 0.08 ct. Farve: Wesselton (H) Klarhed: VS1-VS2. Diam. Ø16 mm. Samt halskæde af poleret bjergkrystal og røgkvarts med dupsko, L....

Varenr: 5546798
DKK 7.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 07-04-2020
14:20
DKK 5.200
Halsband Hermès
HERMÈS, "Farandole", sterlingsilver, ihoplänkad kedja med klassiskt H-mönster, togglelås, stämpelmärkt HERMÈS Ag925, längd ca 115 cm, vikt ca 103,3 g, medföljande originalask

Varenr: 5633951
DKK 5.498 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
14:20
Se mere
Vedhæng med brillant på ca. 0.18 ct. 14 kt. guld
Vedhæng udført i 14 kt. guld, pryddet med en brillant på ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Vægt ca. 0,9 gram.

Varenr: 5456146

DKK 3.400 DK, Odense, Kratholmvej 07-04-2020
14:38
Clips vedhæng af 14 kt. guld, beregnet for en perlekæde
Clips vedhæng udført i 14 kt. guld, beregnet for en perlekæde. Længde ca. 23 mm. Vægt ca. 2,8 gram.

Varenr: 5516427

DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 07-04-2020
14:38
Tahiti perlehalskæde
Perlehalskæde af mørkegrå Tahiti kulturperler, knude mellem hver perle, lukke af metal. Perlediam. Ø 13,0-15,1 mm. L. 45,5 cm. Perler med naturlige vækstmærker. Kæden fremstår nyomtrukket.

Varenr: 5546152
DKK 16.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 07-04-2020
14:40
DKK 3.600
Solitaire brillantvedhæng med brillant på ca. 0.10 ct. 14 kt. hvidguld, dertil en kæde af sterling sølv
Solitaire brillantvedhæng, udført i 14 kt. hvidguld, prydet med brillant på ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Vægt ca. 2,1 gram. Fremstår ubrugt. Vejl. pris er 5.995,-. Der medfølger en halskæde af sterling sølv. L. 42 cm.

Varenr: 5536252

DKK 3.000 DK, Kolding, Trianglen 07-04-2020
15:07
Vintage kløvervedhæng og halskæde af 14 kt. guld, ca.7,2 (2)
Vintage kløvervedhæng og halskæde af 14 kt. guld. Stort vintage kløvervedhæng. H. 3,0 cm. Mangler stempel, er testet til 14 kt. guld. Hertil flad panserhalskæde. L. 56 cm. Samlet vægt ca. 7,2 g. Halskæde er i stykker (2)

Varenr: 5619418
DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 07-04-2020
15:39
Håndlavet vedhæng m/ behandlet rubin, guldbelagt/ sortrhod. sterling sølv.
Håndlavet unika vedhæng udført af guldbelagt og sort rhodineret sterlingsølv prydet med ca. 20.00 ct prydet med behandlet cabochon sleben rubin samt mindre tumalin. Mål ca. 51 x 42 x 7 mm

Varenr: 5491031

DKK 1.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 07-04-2020
15:42
Kurt Nielsen, 2 halskæder med vedhæng med anker og kors
Kurt Nielsen, 2 halskæder, ene med Ankervedhæng, anden med vedhæng i form af kors, udført i sterling sølv. Længde på halskæderne er 80 cm., men er justerbare på 60, 70 og 80 cm. Ligger i én gaveæske.

Varenr: 5608503

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-04-2020
15:55
Ole Lynggaard. Samling halskæder af sterlingsølv og grå kvarts (3)
Ole Lynggaard. Samling halskæder af oxideret sterlingsølv med dupsko bestående af en tre-radet kæde. En fire-radet halskæde og en grå halskæde med runde grå facetterede kvarts. Alle kæder er 45 cm. Original æske medfølger (3)

Varenr: 5595909
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-04-2020
16:19
Bismarckhalskæde 14 kt. - 27,1 g.
Bismarckhalskæde i forløb af 14 kt. guld, monteret med kasselås med dobbelte sikkerhedshasper. L. 46,5 cm. B. 5-9 mm. Vægt: 27,1 g. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 5622367
DKK 6.000 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
17:41
DKK 3.800
kurt Nielsen, 2 halskædder, ene med hjerte, anden med kors
Kurt Nielsen, hjerteformet vedhæng samt vedhæng i form af kors udført i sterling sølv. Dertil 2 halskæder af sterling sølv. Længde er ca. 80 cm.

Varenr: 5591439

DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 07-04-2020
18:31
Seks vedhæng i russisk Fabergé-stil af forgyldt sterlingsølv (6)
Seks vedhæng i russisk Fabergé-stil i form af æg udført i forgyldt sterlingsølv (925) prydet med farvet emalje og med Swarovski-sten. Fem vedhæng kan åbnes H. ca. 3 cm incl. øsken. Ingen brugsspor (6)

Varenr: 5572229
DKK 2.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-04-2020
18:53
Fire vedhæng i russisk Fabergé-stil af forgyldt sterlingsølv (6)
Fire vedhæng i russisk Fabergé-stil i form af æg udført i forgyldt sterlingsølv (925) prydet med farvet emalje og med Swarovski-sten. To vedhæng kan åbnes indvendig med Jomfru Maria, Jesus barnet og engle H. ca. 3,3 cm incl. øsken. Ingen brugsspor (4)

Varenr: 5621349
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-04-2020
18:58
4 halskæder, kæde med ferskvands kulturperler og koraler, kæde med perler mfl
4 halskæder, halskædekæde med 2 rækker med mix af ferskvands kulturperler og indfarvede koraler, med bijouxlåslængde ca. 43 cm. Samt halskæde med facetsleben smykkestensperler. Længde 80 cm. En halskæde med silksnors-ombundne led. Længde 90 cm. Samt en mange-radet halskæde med voksede brunde ...

Varenr: 5634446
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-04-2020
19:08
Necklace with heart motive in 14k
Necklace with heart motive in 14k yellow gold hallmarked. Heart measurements: 21x15mm Necklace length: 42cm

Varenr: 4633243

DKK 1.266 BE, Antwerpen 07-04-2020
19:21
DKK 298
Halskæde af hvidguld med opal,
Halskæde af 14 kt. hvidguld med integreret vedhæng prydet med en oval opaltriplet. L. 48 cm. Vægt: 11,7 g.

Varenr: 5616995
DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
19:25
Ole Lynggaard. Lås med ametyst kæde
Ole Lynggaard. Kuglelås, rillet, af 14 kt guld, stemplet Ole L 585. Hertil dobbeltkæde med ametyster, L. 40 cm. Vægt lås ca. 2,7 g. Ø 11 mm.

Varenr: 5633534
DKK 3.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07-04-2020
19:25
Randers Sølv, halskæde af sterling sølv
Randers Sølv, halskæde udført i sterling sølv, i form af sammensatte åbne trekantede led. Længde ca. 46 cm. Vægt ca. 47 gram. Vejl. pris er 3.550,-.

Varenr: 5631597

DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 07-04-2020
19:27
Halskæde af 18 kt. guld og hvidguld, ca. 13,5 g
Halskæde af 18 kt. guld og hvidguld. Længde ca. 41 cm. Vægt ca 13,5 g

Varenr: 5593822
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-04-2020
19:27
Kurt Nielsen, vedhæng med stort Moon vedhæng med calcedon
Sølvsmed Kurt Nielsen, halskæde med stort "Moon" vedhæng prydet med calcedon, diam. Ø 20 mm. udført i sterling sølv. Længde på halskæden er 75 cm. men er justerbar på 55 og 65 cm. Vejl. pris er 1.690,-. Ligger i gaveæske.

Varenr: 5557482

19:28
Halskæde med baroque ferskvandsperler
Halskæde med baroque ferskvandsperler- L: 49 cm, monteret med lås af sølv med similisten.

Varenr: 5490781
DKK 1.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-04-2020
19:29
Halskæde med brillantvedhæng - ca. 1.73 ct.
Halskæde af 18 kt. hvidguld med korsformet vedhæng prydet på tre sider med talrige brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 1.73 ct. Farve: Top Crystal - Crystal (I-J), Klarhed: VS. Med bevægeligt og oplukkeligt øsken. Mål inkl. øsken: 3,1 x 1,7 x 0,4 cm. Kæde: 45,5 cm. Fremstår uden brugsspor.

Varenr: 5490493
DKK 15.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 07-04-2020
19:30
Bismark halskæde i 14 kt. guld 17.3 gr.
Halskæde i forløb 'Bismark' mønster med indskudslås monteret med dobbelt sikkerhedshasp l. 43.5 cm. B. 0.4-0.75 mm. Vægt 17.3 gr. Med brugsspor/slidte stempler

Varenr: 5633800
DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-04-2020
19:33
DKK 850
12345...10»