Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Guldcollier 18 kt. - 35,0 g.
Italiensk vintage halscollier i forløb af 18 kt. guld med riflede og blankpolerede led. Monteret med kasselås med enkelt sikkerhedshaspe. L. 42,5 cm. B. 1,5 cm. Vægt: 35,0 g. Fremstår med mindre brugsspor.
Varenr: 5363996
DKK 9.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 26-06-2019
11:30:00
DKK 5.400
Diamantvedhæng med en brillantsleben diamant 0.51ct
Diamantvedhæng i 14 k hvid rhod guld med en brillantsleben diamant 0.51ct Farve: (I) Topkrystal Klarhed: P1 kædelængde: 40cm
Varenr: 5366931

DKK 12.665 BE, Antwerpen 26-06-2019
13:00:00
DKK 6.332
Tre perlekæder med låse af 14 kt. guld. (3)
To halskæder med Akoya saltvandskulturperler med rillede kuglelåse af 14 kt. guld. Lås Ø 7,9-9,9 cm. L. 44 og 48 cm. Samt halskæde med semirunde ferskvandskulturperler med satineret kuglelås af 14 kt. hvidguld. Lås Ø 7,0 mm. L. 46 cm. Fremstår ubrugte fra nedlagt smykkebutik. (3)
Varenr: 5368764
DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 26-06-2019
13:25:00
Ethno-Collier
Ethno-Collier gefertigt aus Harzkugeln mit einem Verschluss aus Horn. Die Metallstäbe sind aus Messing gefertigt. Länge ca.: 51 cm, Durchmesser ca.: 28 mm.
Varenr: 5364043
DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 26-06-2019
13:53:00
DKK 335
Kurt Nielsen, Mokuba snor med hjerteformet vedhæng samt vedhæng i form af kors
Kurt Nielsen, 2-farvet chenille Mokuba snor endedupper af sterling sølvmed hjerteformet vedhæng samt vedhæng i form af kors udført i sterling sølv. Længde er ca. 100 cm.
Varenr: 5330797

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-06-2019
13:59:16
18kt hvid rhod guld halskæde med tanzanit og brillantslebne diamanter 0.50ct
18kt hvid rhod guld halskæde med tanzanit og brillantslebne diamanter 0.50ct farve (H) wesselton klarhed: VS / SI
Varenr: 5319224

DKK 9.685 BE, Antwerpen 26-06-2019
14:09:00
DKK 4.842
Hänge med diamanter kedja 18 k vitguld
HÄNGE, 6 bagutteslipade diamanter samt 33 briljanter totalt ca 0,80 ct, höjd 1,7 cm, KEDJA, 18 k vitguld, ankarlänk, karbinhake, ankarlänk, kedjans längder 40,5, 43, 45 cm, total vikt ca 5,4 g
Varenr: 5369487
DKK 11.977 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-06-2019
15:04:00
Se mere
Tanzanite- og diamant vedhæng, 14 kt guld med kæde. Vendbar. (2)
Tanzanite- og diamant vedhæng udført af 14 kt guld. Vendbar. Oval facetteret tanzanite i front, ca. 0.38 ct på den ene side, denne flankeret af fem brillanter. Anden side med ni brillanter, samlet ca. 0.25 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VS/SI. Højde i front ca. 3,8 cm (incl øsken). ...
Varenr: 5363548
DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-06-2019
16:00:00
Halsband 20 k guld smargader pärlor
HALSBAND, 20 k guld, dekor av fasettslipade smaragder samt orientpärlor, flätade trådar, Indien, längd justerbar, vikt 20 g
Varenr: 5369511
DKK 4.791 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-06-2019
16:48:00
Se mere
Hänge checkerslipad limekvarts diamanter 18 k guld
HÄNGE, checkerslipad limekvarts ca 2,04 ct, 24 briljanter totalt ca 0,17 ct, höjd inkl. öga 1,6 cm, KEDJA, 18 k guld, ankarlänk, karbinhake, kedjans längder 40,5, 43, 45 cm, total vikt ca 4,8 g
Varenr: 5369525
DKK 3.992 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-06-2019
18:04:00
Se mere
Vedhæng af 18 kt. hvidguld med koral og brillanter, ialt ca. ct. 0.36 ct.
Vedhæng af 18 kt. hvidguld prydet med koral og brillanter, ialt ca. 0.36 ct. Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I), klarhed: VS-SI. Mål: 4,0 x 2,2 cm. Vægt ca. 7,0 g.
Varenr: 5346024
DKK 6.800 DK, Herlev, Dynamovej 26-06-2019
18:11:00
DKK 3.400
Pärlcollier odlade cremefärgade saltvattenspärlor
COLLIER, doserat, odlade cremefärgade saltvattenspärlor ca 6-9,11 mm, överton i aprikos, dolt bajonettlås, längd ca 57 cm
Varenr: 5369532
DKK 1.198 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-06-2019
18:32:00
Se mere
Necklace with Oval shaped diamond 0.35ct
Necklace in 14kt yellow gold with Oval shaped diamond 0.35ct Colour:(I) Top Crystal Clarity; VS Chain L.: 44cm
Varenr: 5337357

DKK 6.332 BE, Antwerpen 26-06-2019
18:38:00
DKK 3.166
Vedhæng i form af bogstavet K af 8 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv.
Vedhæng i form af bogstavet K udført i 8 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv. Længde på halskæde er 42 cm. Ligger i gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varenr: 5371000

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-06-2019
18:38:00
Randers Sølv, halskæde af sterling sølv
Randers Sølv, halskæde udført i sterling sølv, i orm af sammensatte åbne trekantede led. Længde ca. 46½ cm. Vægt ca. 41,7 gram. Vejl. pris er 3.550,-. Ligger i gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varenr: 5363294

DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 26-06-2019
19:01:00
Diamant
Diamant "Infinity" Halskæde i 14kt hvid rhod guld med brillantslebne diamanter 1.50ct Farve: (F-G) Top Wesselton Klarhed: VS-SI Kædelængde: 46 cm. Ø 2,3 cm Anbefalet udsalgspris: 4750 Euro
Varenr: 5363276

DKK 23.840 BE, Antwerpen 26-06-2019
19:21:00
DKK 11.175
Halskæde med hvide Akoya Saltvands Kulturperler, 8½-9 mm.
Halskæde med semirunde hvide Akoya Saltvands Kulturperler, anelse vækstmærker, mellem hver perle er der trukket en knude. Monteret med lukke af sterling sølv. Længde ca. 44 cm. Perlediam. Ø ca. 8,5-9 mm. Ligger i gaveæske.
Varenr: 5357286

19:32:00
Brillant vedhæng af hvidguld med to brillanter
Brillant vedhæng af hvidguld med to brillanter 0,5 kt og 0,01 kt, P sten, Cristal. H. på vedhæng 10 mm.
Varenr: 5364036
DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-06-2019
19:35:00
Vedhæng i form af bogstavet V af 8 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv.
Vedhæng i form af bogstavet V udført i 8 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv. Længde på halskæde er 42 cm. Ligger i gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varenr: 5370996

19:37:00
Halskæde m/ rubin, safirer mm, sortrhod. sterlingsølv.
Håndfremstillet unika halskæde udført i rosaguld belagt og sort rhodineret sterlingsølv fattet med behandlet rubin samt blå og gule safirer og mindre krom diopsider. Længde halskæde ca. 50 cm, vedhæng ca. 4 x 6 cm.
Varenr: 5362246

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-06-2019
19:39:00
Ole Lynggaard. 'Fisk' stjernetegns-vedhæng i sterlingsølv samt snor med ender af sterlingsølv (2)
Ole Lynggaard. 'Fisk' stjernetegns-vedhæng i sterlingsølv, H. inkl. øsken 3,4 cm. Art. nr. A1512-301. Hertil sort bomuldssnor med ender af blankt sterlingsølv. Medfølges af Ole Lynggaard-kuvert. (2) Samlet vejl. udsalgspris: 2.190,-
Varenr: 5328065

DKK 1.400 DK, Vejle, Dandyvej 26-06-2019
19:44:00
Fem diverse halskæder af sterlingsølv mm. (5)
Fem halskæder af sterlingsølv og forgyldt sterlingsølv, vedhæng prydet med bl.a. granater, ferskvandskulturperle, messingkugle og musling. Udstillingsmodeller fra nedlagt smykkebutik. (5)
Varenr: 5368860
19:49:00
Vintage brillant korsvedhæng af 14 kt. hvidguld prydet med brillanter, ialt ca. 0.52 ct.
Vintage brillant korsvedhæng af 14 kt hvidguld prydet med brillanter på i alt ca. 0.64 ct, Farve: Top Crystal (I), klarhed: P1. Mål inkl. øsken 3,5x2 cm. Vægt ca. 2,6 g. Ustemplet og guldtestet til 14 kt guld.
Varenr: 5316833
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-06-2019
19:52:00
Halskæde i dobbelt Geneve / Sildebensmønster af 14 kt guld
Halscollier i dobbelt Geneve-/ Sildebensmønster i forløb udført i 14 kt. guld, stemplet 585 samt JAB for Jørn Arne Backhausen. Halskæden er monteret med integreret kasselås med dobbelt sikkerhedslukke. B. 7, til 14,4 mm, L. 42,5 cm. Vægt ca. 43,3 gram. Fremstår med lette brugsspor.
Varenr: 5369259
DKK 9.000 DK, Aalborg, Nibevej 26-06-2019
19:54:00
DKK 5.400
Bjørn Sigurd Østern for David Andersen, Norway. Halsring af sterlingsølv med amazonit.
Bjørn Sigurd Østern for David Andersen, Norway. Ca. år 1965. En åben halsring udført i sterlingsølv, prydet med vedhæng af stiliseret vikingeskib med cabochonslebet oval Amazonit i center, Ø. ca. 5 cm. Stemplet D.A. 925 S Norway Sterling samt I.N.V B.S.
Varenr: 5370335
DKK 1.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-06-2019
19:54:00
DKK 850
Mursten halskæde af 14 kt guld
'Mursten' halskæde i forløb af 14 kt. guld, integreret kasselås med dobbelt sikkerhedshasper. Stemplet HCH samt 585 . L. 43 cm. Vægt ca. 27,3 gram.
Varenr: 5366895
DKK 5.000 DK, Aalborg, Nibevej 26-06-2019
19:55:00
DKK 3.400
Ole Lynggaard. Collier i sterlingsølv
Ole Lynggaard. Collier i snoet sterlingsølv med dupsko til Ole Lynggaards låsesystem. L. 42 cm, tykkelse 0,4 cm. Medfølges af Ole Lynggaard foret velourpose. Fremstår med minimale håndteringsspor. Hidrører fra virksomhedsophør.
Varenr: 5355637
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 26-06-2019
20:05:00
Kurt Nielsen, halskæde med Red Currant vedhæng, sterling sølv Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 5327359
Kurt Nielsen, halskæde med "Red Currant" vedhæng, sterling sølv. Længde ca, 7 cm. Længde på kæden er 50 cm., men er justerbar. Vejl. udsalgspris er 965,-. for kæden og 790,- for vedhænget.
Varenr: 5365238

DKK 1.200 DK, Kolding, Trianglen 26-06-2019
20:11:00
Vedhæng samt halskæde af 14 kt guld (2)
Vedhæng samt halskæde af 14 kt guld, vedhæng prydet med facetslebet pink glassten H. 35,9 mm stemplet BH samt 585, tre radet kæde L. 44 cm stemplet KE samt 585. Samlet vægt 6,6 gram. Kæden fremstår defekt med manglende lodning. (2)
Varenr: 5369264
DKK 1.800 DK, Aalborg, Nibevej 26-06-2019
20:15:00
DKK 900
Georg Jensen. Isabell Christensen design. Årets kunstnersmykke 2003 - kæde og vedhæng af sterlingsølv
Georg Jensen. Årets kunstnersmykke 2003, udført i hammerslået sterlingsølv, formgivet af Isabell Kristensen. Længde på kæde ca. 47 cm. - kan kortes 5 cm. Original æske fra Georg Jensen medfølger.
Varenr: 5370163
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 26-06-2019
20:18:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >>