Vurdering
12»   Varer pr. side   41 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Park/have/bed belysning, fem LED-lamper

Varenr: 4782486

DKK 1.600 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2021
09:00
DKK 450
Trädgårdsskulptur på sockel
TRÄDGÅRDSSKULPTUR, kvinnobyst på sockel, stenmassa, nutida, total höjd ca 97 cm

Varenr: 5912880
DKK 1.828 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 25-01-2021
11:40
Se mere
Jardinere i gjutjärn
JARDINERE, gjutjärn, 1900-tal, delvis bemålade hänklar, höjd ca 12 cm, längd ca 50 cm, bredd ca 20 cm

Varenr: 5912964
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 25-01-2021
15:14
Se mere
Havebord i bemalet jern
Havebord i patineret bemalet jern h. 67 x 82 x 57 cm

Varenr: 5822764

DKK 1.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
17:34
Havevaser / urner af patineret støbejern H. 38 cm (2)
Havevaser / urner af patineret støbejern H. 38 cm Ø 50 cm. Modelfoto (2)

Varenr: 5720533

DKK 3.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
17:52
Texas plæneklipper, Razor 4610TR/W
Texas plæneklipper, model Razor 4610TR/W. Demomodel, fremstår med minimale brugsspor. Håndteringsmærker kan forekomme. Modelfoto. Lauritz.com garanterer ikke for fejl og mangler.

Varenr: 5769812
DKK 2.400 DK, Odense, Kratholmvej 25-01-2021
19:00
Texas, Havefræser model Lilli 535TG.
Texas, Havefræser model Lilli 535TG. Der medfølger to traktorhjul samt regnslag. Udstillingsmodel, fremstår med minimale/ingen brugsspor. Håndteringsmærker kan dog forekomme. Lauritz.com garanterer ikke for fejl og mangler.

Varenr: 5858885

DKK 3.400 DK, Odense, Kratholmvej 25-01-2021
19:05
Texas, plæneklipper model Rider 6100E
Texas, plæneklipper model Rider 6100E Bioklipper med sideudkast. Specs: 193 cc motor Brændstof: blyfri benzin El-start Klippebredde: 61 cm, 4 fremadgående gear, 1 bakgear Højdejustering: 35-75 mm (5 positioner) Forhjul: 10" Baghjul: 13" Bredde: 70 cm Længde: 175 cm Demomodel, fremstår med ...

Varenr: 5884608

DKK 6.200 DK, Odense, Kratholmvej 25-01-2021
19:10
DKK 3.200
Texas plæneklipper, Premium 4850TR/WE
Texas plæneklipper, model Premium 4850TR/WE. Demomodel, fremstår med minimale brugsspor. Håndteringsmærker kan forekomme. Modelfoto. Lauritz.com garanterer ikke for fejl og mangler.

Varenr: 5769810
DKK 2.600 DK, Odense, Kratholmvej 25-01-2021
19:15
Urnor gjutjärn
URNOR, 1 par, gjutjärn, märkt 1989 Norrtälje, hänklar i form av bockhuvuden, höjd ca 43, diameter ca 35 cm

Varenr: 5913101
DKK 2.924 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 25-01-2021
19:44
Se mere
Urnor gjutjärn
URNOR, 1 par, gjutjärn, 1900-talet, höjd 77, diameter 56 cm

Varenr: 5913118
DKK 4.387 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 25-01-2021
20:01
Se mere
Nexgrill gasgrill - Evolution.
Nexgrill gasgrill - Evolution. 116,0 x 129,0 x 57,5 cm. Fremstår med lette brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varenr: 5913388
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
20:02
DKK 650
Fire havestole af stål model 'Fiona'.
Fire havestole af sortlakeret stål model 'Fiona'. Sh. 45 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 5914179
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
20:56
Nexgrill gasgrill - De Luxe.
Nexgrill gasgrill - De Luxe.118,0 x 127,0 x 57,5 cm. Modelfotos.Fremstår i original emballage. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varenr: 5913547

DKK 2.600 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
20:59
Havebord i bemalet jern

Varenr: 5823519

DKK 1.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-01-2021
15:24
Soffgavlar gjutjärn
SOFFGAVLAR, 1 par, gjutjärn, sannolikt 1900-talets första hälft, dekor av maskaroner, genombruten form, total höjd ca 75 cm

Varenr: 5914554
DKK 1.462 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 26-01-2021
16:36
Se mere
Havebænk i patineret jern
Havebænk i patineret jern. Mål ca. h. 82 cm d. 150 cm d. 50 cm sh. ca. 40 cm. Leveres usamlet. Modelfoto

Varenr: 5822794

DKK 2.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-01-2021
17:14
Excel 2.0, udendørs bruser i rustfrit stål

Varenr: 5801218
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 26-01-2021
18:41
Havebænk af hvidmalet jern
Havebænk i patineret jern. Mål ca. h. 87 cm l. 133 cm. . Modelfoto

Varenr: 5823510

18:41
DKK 450
Glaseret terracota havekrukker, model Vicki (2)
Terracota havekrukker i patineret choko terracota, Model Vicki. Mål. 60x60x60 cm. Krukkerne er Frostsikret. (2) Da krukkerne er håndlavet, kan de variere op til et par centimeter i størrelsen. Målene der er oplyst er derfor cirka mål. Modelfoto.

Varenr: 5699748

DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-01-2021
19:00
Glaseret terracota havekrukker i to størrelser, Model Vicki (4)
Terracota havekrukker i patineret choko terracota i 2 størrelser, Model Vicki. Mål. 48/36x48/36x48/36 cm. Krukkerne er Frostsikre. (4) Da krukkerne er håndlavet, kan de variere op til et par centimeter i størrelsen. Målene der er oplyst er derfor cirka mål. Modelfoto.

Varenr: 5855162

19:05
Havekrukke af beton
Stor havekrukke af patineret beton. H. 42 Ø 68 cm. Brugsspor.

Varenr: 5914157
DKK 1.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-01-2021
19:08
Havekrukker i glaseret keramik, model Annie Medium (2)
Havekrukker i glaseret keramik, model Annie i hvidpatineret rustik glaseret keramik. model Annie. Ø 44 cm. H. 30 cm. Frostsikker. Da krukkerne er håndlavet, kan de variere op til et par centimeter i størrelsen. Målene der er oplyst er derfor cirka mål. Modelfoto.

Varenr: 5353415

DKK 1.600 DK, Odense, Kratholmvej 26-01-2021
19:10
Havekrukker i beton, model Pernille (2)
Havekrukker i grå beton udformet som kæmpe plantepotte, model Pernille. H. 42 cm. Ø. 54cm. Modelfoto. (2)

Varenr: 5633668

19:15
Dobbeltlåget port med spir og stolper, sortlakeret aluminium
Dobbeltlåget port med spir og kugler udført i sortlakeret aluminium. Porten består af 2 sortlakerede aluminiumsporte med tilhørende 2 stolper, greb, låsesystem inkl. 2 nøgler samt stopbeslag for fliser. Mål: total Bredde incl. stolper ca. 344 cm. H. 97/137 cm. Fremstår usamlet i original ...

Varenr: 5696166

DKK 5.400 DK, Odense, Kratholmvej 26-01-2021
19:15

Varenr: 5353229

19:20

Varenr: 5699887

19:25
Havekrukker i beton, model Pernille Large (2)
Havekrukker i grå beton udformet som kæmpe plantepotte, model Pernille. H. 56 cm. Ø. 72cm. Modelfoto. (2)

Varenr: 5824426

DKK 2.600 DK, Odense, Kratholmvej 26-01-2021
19:30
Brønd i muslingeform med putto-skulptur
Brønd i muslingeform med putto-skulptur, sten, fra dette århundrede. Dobbelt konisk sokkel på rund fod med omløbende frise. Bassin i muslingeform med svejfet rand. Putto-figur i barokstil, som rider på en delfin. H x b x d: ca. 125 x 97 x 94 cm. Fremstår med brugsspor, delvist med lette defekter ...

Varenr: 5778579
DKK 5.215 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-01-2021
19:32
DKK 335

Varenr: 5370377

19:35
12»