Vurdering
12345»   Varer pr. side   147 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid  Næste bud
Henrik Pedersen for Gloster. Loungesofa / Chill unit, model Grid, udstillingsmodel
Henrik Pedersen for Gloster. Loungesofa / Chill unit, model Grid, betrukket med grænligt udendørsstof ( farven( Robben Leaf) hvorunder stærkt vandafvisende mellemstof for beskyttelse af fyld og hurtig tørring, to løse ryghynder, stel af hvid pulverlakeret aluminium . Til udendørs brug. ...

Varenr: 6257050
DKK 40.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-09-2022
19:18
DKK 11.500
Henrik Pedersen for Gloster. Liggestol / solseng, model 'Helio Lounger Fixed Back ', hvidlakeret aluminium
Henrik Pedersen for Gloster liggestol / solseng i hvidlakeret aluminium, liggedel af udspændt mesh. Fremstillet ved Gloster, model 'Helio Lounger Fixed Back'. L. 190 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor, herunder mærker.

Varenr: 6256667
DKK 5.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-09-2022
19:32
DKK 1.700
Haveborde, Eucalyptus, Model Swan (2)
Haveborde, Model Swan, Stel af 100% FSC eucalyptus træ samt bordplade af stenmateriale (super-stone light grey). (2) Mål. H. 40 L. 100 B. 60 cm. Fremstår i original emballage.

Varenr: 6264801

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-09-2022
19:54
Mark Gabbertas for Gloster. Udendørs rumdeler / skærmvæg, model 'Deco Screen L Shape Large'
Mark Gabbertas for Gloster. Udendørs rumdeler / skærmvæg med lameller af massivt ubehandlet teaktræ samt stel af mørkegråt pulverlakeret aluminium. Fremstillet for Gloster, model 'Deco Screen L Shape Large'. H. 183 L. 124 D. 66 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med lettere brugsspor, dog enkelte ...

Varenr: 6257140
DKK 12.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-09-2022
20:16
Povl Eskildsen for Gloster. Par stabelbare havestole / armstole, model Azore (2)
Povl Eskildsen. Par stabelbare havestole / armstole med stel af sortlakeret aluminium, sæde og ryg af udspændt sort mesh / net. Fremstillet for Gloster, model 'Azore'. SH. 45 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor herunder ridser på stel, en stol med nuanceforskel på sæde. (2)

Varenr: 6256807
DKK 3.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-09-2022
20:28
DKK 1.200

Varenr: 6257141
DKK 8.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-09-2022
20:50
Povl Eskildsen for Gloster. Havestol / foldestol, model Weston
Povl Eskildsen. Havestol / foldestol med tremmestel af massivt olieret teaktræ, sammenklappelig stel. Fremstillet hos Gloster, model Weston. Sh. 45 cm. Fremstår med lettere håndterings spor.

Varenr: 6260903
DKK 4.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-09-2022
21:02
Cecilie Manz for Gloster. Seks spisestole, model Atmosphere (6)
Cecilie Manz. Seks spisestole med stel af gråt pulverlakeret aluminium, sæde af massiv teaktræ, ryg, sider betrukket med forskelligt farvet udendørsbetræk, to sædehynder medfølger. Fremstillet for Gloster, model Atmosphere. SH. 39 cm. Udstillingsmodel, fremstår med lettere brugsspor. OBS ...

Varenr: 6257033
DKK 15.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-09-2022
21:08
DKK 5.400
Cecilie Manz. Udendørs chaiselong / bænk, model Atmosphere
Cecilie Manz. Udendørs chaiselong med stel af gråt pulverlakeret aluminium, sæde af massiv ubehandlet teaktræ, sider samt løs sædehynde betrukket med udendørsbetræk i farven Fife Rainy Grey stof. Fremstillet for Gloster, model Atmosphere. L. 235 cm. Udstillingsmodel, Fremstår med lettere ...

Varenr: 6256913
DKK 16.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-09-2022
21:12
DKK 5.000

Varenr: 6256943
21:16
DKK 5.000
Henrik Pedersen for Gloster. Stabelbar havestol / loungestol, model 180
Henrik Pedersen. Stabelbar havestol / loungestol med stel af gråt pulverlakeret aluminium, sæde og ryg udspændt med polyester. Fremstillet for Gloster, model 180 Stacking Lounge Chair. SH. 39 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med lettere brugsspor.

Varenr: 6256773
21:18
DKK 1.200
Cecilie Manz for Gloster. To-pers. udendørs sofa, model Atmosphere
Cecilie Manz. To-pers. udendørs sofa med stel af gråt pulverlakeret aluminium, sæde af massiv teaktræ, ryg, sider samt sædehynde betrukket med udendørsbetræk i farven Fife Nightshade. Fremstillet for Gloster, model Atmosphere. L. 205 cm. Udstillingsmodel, fremstår med minimale brugsspor, ...

Varenr: 6252006
21:24
DKK 4.600
Par jern gitre (2)
Par hvidlakerede jern gitre. H 83 cm, B 99 cm, D 25 cm. Malingsafslag. (2)

Varenr: 6230949
DKK 2.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-09-2022
15:32
Jutlandia. Fem havestole (5)
Jutlandia. Fem havestole. Sammenklappelige. H. 92 cm. B. 50 cm. SH. 45. Fremstår med brugsspor. (5)

Varenr: 6264307
DKK 1.300 DK, Herlev, Dynamovej 30-09-2022
16:40
Havesæt i teak,. Bestående af fire armstole og rundt bord (5)
Havesæt i teak, 1970'erne. Bestående af fire armstole og rundt bord H 70 cm, Ø 110 cm. Stel i hvidmalet og jern, lameller på stole og bord af teaktræ. Fremstår renoveret, men med ujævnheder under bemaling. (7)

Varenr: 6250593
DKK 4.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-09-2022
16:45
Henrik Pedersen. Liggestol / solseng, model Kay
Henrik Pedersen. Liggestol / solseng med stel af massiv teaktræ, justerbar ryg i fem niveauer af flerfarvet flettet polyrattan (farven Brindle), løs hynde betrukket med lyst møbelstof, hvorunder stærkt vandafvisende mellemstof for beskyttelse af fyld og hurtig tørring. Fremstillet for Gloster, ...

Varenr: 6276583
DKK 12.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-09-2022
17:20
DKK 6.400
Henrik Pedersen. Liggestol / solseng, model Bay
Henrik Pedersen. Liggestol / solseng med stel af massiv teaktræ, justerbar ryg i fire niveauer, løs hynde betrukket med gråt møbelstof, bagben afsluttet på hjul. Fremstillet for Gloster, model Bay. L. 205 SH. 45 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med minimale brugsspor.

Varenr: 6276968
17:20
DKK 6.000
Cinas. Loungesofa - Model Rio
Loungesofa i pulverlakeret antracit aluminium med hynder og flip-ryg. Kan sammensættes på flere måder. Model Rio. Mål. 283 x 200 x 80 cm. Fremstår i original emballage. Modelfoto. Vejl udsalgspris 10.999 dkk.

Varenr: 6229742

DKK 7.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-09-2022
17:59
DKK 5.400
Havesæt i teak, 1970'erne. Bestående af fire armstole og rundt bord
Havesæt i teak, 1970'erne. Bestående af fire armstole og rundt bord H 64 cm, Ø 97 cm. Stel i hvidmalet og jern, lameller på stole og bord af teaktræ. Fremstår renoveret, men med ujævnheder under bemaling

Varenr: 6252061
DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-09-2022
18:39
Henrik Pedersen. Kvadratisk terrassebord / havebord, model Curve
Henrik Pedersen. Kvadratisk terrassebord / havebord af grå pulverlakeret aluminium i farven 'Meteor', bordplade med plads til parasol montering. Fremstillet hos Gloster, model Curve Square Pedestal Dining. H. 76 L. 80 B. 80 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor, ridser.

Varenr: 6277106
DKK 3.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-09-2022
18:42
Henrik Pedersen. Kvadratisk terrassebord / havebord af hvidlakeret metal. Fremstillet hos Gloster, model Curve Square Pedestal Dining. H. 75 L. 80 B. 80 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor, ridser.

Varenr: 6277231
18:42
Henrik Pedersen for Gloster. Udendørs sofa, model Kay
Henrik Pedersen. Udendørs sofa med stel af massivt ubehandlet teaktræ, ryg af flerfarvet flettet polyrattan, løs sæde- og ryghynde betrukket med gråt møbelstof, hvorunder stærkt vandafvisende mellemstof for beskyttelse af fyld og hurtig tørring. Fremstillet for Gloster, model 'Kay Low Back Sofa'....

Varenr: 6276522
18:46
DKK 6.800
Hans Thyge & Co. Syv caféborde / haveborde model Nami (7)
Hans Thyge & Co. Syv caféborde / haveborde med bordplade af sort plast fremstillet af dansk husholdningsplast samt monteret på trebenet stel af sort pulverlakeret stål. H. 73 Ø. 64 cm. Fremstillet hos Houe, model Nami. Udstillingsmodeller. Fremstår med enkelte pletter på bordplader. HOUE arbejder...

Varenr: 6227469
DKK 6.400 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-09-2022
18:51
DKK 4.400
Henrik Pedersen. Havesæt / sofasæt. 4 moduler med tilh. sofabord, model Level (5)
Henrik Pedersen. Havesæt / sofasæt fra Level serien bestående af 4 flytbare moduler med stel af gråt pulverlakeret aluminium samt løse hynder betrukket med regnafvisende gråt 'sunbrella' stof. L. 78-135 cm. pr. modul. Samt sofabord med stel af gråt pulverlakeret aluminium samt løs bordplade af ...

Varenr: 6227517
DKK 25.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-09-2022
18:56
DKK 17.000
Hans Thyge & Co for Houe. Tre havestole / stabelstole samt cafébord, model Nami (4)
Hans Thyge & Co for Houe. Tre havestole / stabelstole samt cafébord, sæde, ryg samt cirkulær plade af grønt plast fremstillet af dansk husholdningsplast, stel af grønt pulverlakeret stål. Sh. 45 H. 73 Ø. 64 cm. Danskproduceret, fremstillet hos Houe, model Nami. Udstillingsmodeller, med lettere ...

Varenr: 6227370
18:57
Hans Thyge & Co for Houe. Syv havestole / stabelstole, model Nami (7)
Hans Thyge & Co for Houe. Syv havestole / stabelstole, sæde og ryg af grønt plast fremstillet af dansk husholdningsplast, stel af grønt pulverlakeret stål. Sh. 45 cm. Danskproduceret, fremstillet hos Houe, model Nami. Udstillingsmodeller, med lettere håndteringsspor, mindre ridser på stel. ...

Varenr: 6227416
DKK 4.400 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-09-2022
18:58
Sædehynder til havestole, beige (12)
Sædehynder, 12 stk. til havestole, vandafvisende og aftageligt betræk i polyester, 47x47 cm. Nye og ubrugte. N.B. stol medfølger ikke. (12)

Varenr: 6209670

DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 30-09-2022
19:00
Henrik Pedersen for Houe. To-pers. sofa model Avon samt sofabord model Eyelet (2)
Henrik Pedersen for Houe. To-pers. sofa model Avon med stel af sort pulverlakeret metal, løse hynder betrukket med grønt vandafvisende 'sunbrella' stof, ryghynder med håndtag. L. 158 cm. Samt sofabord / bakkebord model Eyelet af sort pulverlakeret metal. H. 46 Ø. 44 cm. Fremstillet hos Houe. ...

Varenr: 6227751
DKK 6.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-09-2022
19:03
DKK 4.600
Henrik Pedersen. Spisestol / havestol, model Sway
Henrik Pedersen. Spisestol / havestol med stel af massiv teaktræ, sæde og ryg af udspændt polyester. Fremstillet hos Gloster, model Sway. SH. 45 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med lettere brugsspor.

Varenr: 6276857
19:10
DKK 1.200
Henrik Pedersen. Liggestol / solseng med stel af massiv teaktræ, justerbar ryg i fire niveauer, løs hynde betrukket med gråt møbelstof, bagben afsluttet på hjul. Fremstillet for Gloster, model Bay. L. 205 SH. 45 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med lettere brugsspor.

Varenr: 6276792
19:10
DKK 6.000