Vurdering
12345...9»   Varer pr. side   255 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Omega Speedmaster Michael Schumacher, herrearmbåndsur.
Omega Speedmaster Michael Schumacher 'The Legend Collection', herrearmbåndsur. ref nr .3507. Urkasse af stål, med two tone skive med logo, stregindex, subdials, stopursfunktion samt datoangivelse. Monteret med Omega stållænke. Automatisk værk. Ø. 40 mm. Yder- og inderboks samt ekstra led og ...

Varenr: 5899107
DKK 30.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2021
10:04
DKK 21.000
Breitling Ersatzglied / Verlängerungsglied
Breitling Ersatzglied / Verlängerungsglied gefertigt aus Stahl poliert. Breite 18mm. Modelle: Link Chronomat & Crosswind. Das Ersatzglied ist unbenutzt.

Varenr: 5603650
DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 24-01-2021
10:08
DKK 298
Certina Blue Ribbon 14K 1970-tal
CERTINA, Blue Ribbon, 14K, 1970-tal, automatiskt urverk, rödguld, plexiglas, datum, kroan märkt C, präglad läderrem och sölja i original, diam ca 35 mm

Varenr: 5911643
DKK 3.656 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 24-01-2021
11:12
Se mere
Certina Armbandsur
CERTINA, armbandsur, guld, ca 1980-tal, quartzverk, datum, krona märkt C, senare läderrem, ref nr. EOL 115.9199.65, diam ca 34 mm

Varenr: 5911646
DKK 2.193 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 24-01-2021
11:18
Se mere
Cartier armbandsur
CARTIER, armbandsur, Santos Ronde, stål, automatisk, safirglas, boettnr. 296513535, integrerad originallänk, viklås, diameter 29,5 mm

Varenr: 5911648
DKK 3.656 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 24-01-2021
11:22
Se mere
Vintage Eterna-Matic 3003 herrearmbåndur i 18 kt. guld.
Vintage Eterna-Matic 3003 herrearmbåndur i 18 kt. guld. Urkasse i 18 kt. guld. Gylden skive med stregindex i guld, to visere for timer og minutter, datofelt. Ø. 35,5 mm. lænke og spænde i 18 kt. guld med logo, stemplet 750 og Eterna. Samlet vægt inkl. urværk 83,6 g. L. 19 cm. Mekanisk urværk med ...

Varenr: 5786527
DKK 20.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-01-2021
12:26
DKK 16.000
Sjöö Sandström Royal Steel Armbandsur
SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel, armbandsur, 1990-tal, automatiskt urverk, stål, safirglas, datum, krona med monogram, läderrem och sölja i original, serie nr. 945/1000, diam ca 37 mm, kvitto i original daterad 19/11-98, ficka i läder samt box i original medföljer

Varenr: 5911701
DKK 5.849 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 24-01-2021
13:32
Se mere
Porsche Design
PORSCHE DESIGN, tillbehör-set i originalväska märkt "PORSCHE DESIGN" mått 46x31x13 cm, limiterad upplaga från 2007 för köpare av "Porsche Cayman - Edition 1", innehållande:

PORCHE DESIGN, P'6321, "Edition 1", armbandsur, kronograf, titan / svart PVD, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, kaliber ETA 251.262, boettnr 206.269, 2 extra länkbitar längd 14 mm, boettens diameter 44 mm, armlänkens innermått 18 cm

PORCHE DESIGN, P'3700, "Edition 1", schweizisk armekniv, stål / svart PVD, fickkniv, fil, korköppnare, konservöppnare, flasköppnare, längd 8,5 cm,

PORCHE DESIGN, P'8400, "Edition 1", solglasögon, svart titan, plast, manual, glasögonbredd 14 cm, etui, skalmlängd 13,5 cm

PORSCHE DESIGN, P'3100, "Edition 1", bläckpenna, svart aluminium, längd 14,5 cm

PORCHE DESIGN, P'3400, "Edition 1", nyckelring, läder, stål / svart PVC, längd 16,5 cm

Box märkt "Porsche design Timepieces P'6000", 3 manualer samt 3 ej ifyllda cert medfölje

Varenr: 5911722
DKK 14.622 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 24-01-2021
14:26
Se mere
Ur, Eterna-Matic, Les Historiques 1935
Herrearmbåndsur fra Eterna-Matic, model: Les Historiques 1935, urkasse i rustfrit stål. Automatisk urværk, sølvfarvet urskive med sorte tal og visere i art deco-stil, datovisning på kl. 6, safirglas. Mål uden krone ca. 36 x 26 mm. Højde: 9 mm. Nr.: C 410, 8490.41. Uret gik på ...

Varenr: 5912020
DKK 8.195 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 24-01-2021
15:15
DKK 5.588
Sjöö Sandström Royal Steel herrarmbandsur
SJÖÖ SANDSTRÖM, armbandsur, Royal Steel, 1990-tal, automatisk, safirglas, datum, cal ETA 2824, läderarmband med viklås, diameter 37 mm

Varenr: 5911741
DKK 5.118 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 24-01-2021
15:16
Se mere
Breil herreur ref. BW0047, udstillingsmodel.
Breil herreur ref. BW0047, udstillingsmodel. Kasse og lænke af stål B. 42 mm. Sort urskive. Dato kl. 6. Batteri skift påkrævet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fra guldsmed i Kolding under konkurs.

Varenr: 5911351
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 24-01-2021
15:42
Omega Seamaster 14K/18K
OMEGA, Seamaster, 14K/18K, 1980-tal, boett 14K, quartzverk, rödguld, safirglas, datum, krona med Omega, ref nr. 196.775BZ, kaliber 142, länk modell X-länk med stav, rödguld, 18K, integrerat kistlås, dubbla säkerhetsöglor, diam ca 32 mm, vikt ca 70.9 g, servicekvitto från 2016 medföljer

Varenr: 5911769
DKK 18.278 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 24-01-2021
16:24
Se mere
Breil herreur model Milano, ref. BW0395 udstillingsmodel
Breil herreur model Milano, ref. BW0395 udstillingsmodel. Kasse af stål B. 46 mm. Sort urskive med dato kl. 4. Monteret med rem af sort gummi. Batteri skift påkrævet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fra guldsmed i Kolding under konkurs.

Varenr: 5911190
17:42
Zenith Armbandsur 18K 1980-tal
ZENITH, armbandsur, 18K, 1980-tal, quartzverk, rödguld, plexiglas, datum, präglad läderrem original, förgylld sölja i original, ref nr. 30.1740.116, diam ca 33.5 mm, etui i original medföljer

Varenr: 5911803
17:42
Se mere
Zenith Automatic, herrearmbåndsur
Zenith Automatic. Herrearmbåndsur med urkasse af forgyldt stål, sort skive med forgyldt stregindeks, logo, time-og minutmarkeringer samt datoangivelse. Monteret med rem af forgyldt stål samt riflet optrækskrone med logo. Mekanisk værk. Ø. ca. 38 mm. ekskl. krone. Fremstår med almindelig ...

Varenr: 5866509

DKK 16.000 DK, Aalborg, Nibevej 24-01-2021
18:12
DKK 12.000
Festina F16170/4 herreur, udstillingsmodel.
Festina F16170/4 herreur, udstillingsmodel. Urkasse og lænke af stål, blå urskive, Ø 40 mm. Kommer i original æske med ekstra læderrem. Batteriskift må påregnes. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fra guldsmed i Kolding under konkurs

Varenr: 5908749
18:41
DKK 700
Festina Chronograph herreur ref. F16358/1 udstillingsmodel.
Festina Chronograph herreur ref. F16358/1 udstillingsmodel. Urkasse og lænke af stål. Sølvfarvet urskive. B 42 mm. Dato imellem kl. 3-5. Batteriskift påkrævet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fra guldsmed i Kolding under konkurs.

Varenr: 5912560
18:43
Movado 'Kingmatic Sub Sea'. Vintage herreur i forgyldt metal med dato, 1960'erne
Vintage herrearmbåndsur fra Movado, model Kingmatic Sub Sea, cal. 388, i urkasse af forgyldt metal, kobberfarvet skive med stregindeks, riflet optrækskrone med logo, plexiglas, monteret med senere rem med foldelukke, automatisk urværk. Ø. 34,8 mm. Fremstår med brugsspor, ridser på plexiglas. Uret...

Varenr: 5885834
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2021
19:12
Longines herrarmbandsur
LONGINES, armbandsur, stål, 1940-tal, manuell, plexiglas, boettnr. 23101, 58, verknr. 6975228, cal 10.68Z, läderarmband med stålspänne (ej original), diameter 31,3 mm

Varenr: 5911869
19:37
Se mere
Vacheron Constantin 'Harmony'. Retro herreur i 18 kt. guld og stål - cert. 1986
Herrearmbåndsur fra Vacheron Constantin, model Harmony, ref.nr.: 71201/939, i urkasse og med original lænke af 18 kt. guld og stål, gylden skive, optrækskrone med logo, safirglas, quartz urværk. Mål: 23 x 30 mm. Indvendig L. ca. 18 cm. Medfølges af ekstra led samt originalt certifikat fra ...

Varenr: 5866272
DKK 17.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2021
19:45
DKK 13.000
TAG Heuer 'Link Chronograph'. Automatisk herreur i stål med sølvfarvet skive, ca. 2008/9
Herrearmbåndsur fra TAG Heuer, model Link Chronograph, ref.nr.: CJF211, cal. 16, i urkasse af stål, sølvfarvet skive med stregindeks, datoangivelse ved 3" position, separat sekundviser, stopursfunktion, chronograffunktion, glat lynette, safirglas, monteret med original stållænke, automatisk ...

Varenr: 5906683
DKK 10.500 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2021
19:51
DKK 8.400
Rolex 'Day-Date'. Herreur i 18 kt. guld med brillantbesat skive, ca. 1979
Herrearmbåndsur fra Rolex, model Day-Date, ref.nr.: 18038, serienr.: 6074XXX, i urkasse af 18 kt. guld, gylden skive med diamantbesat punkt- og stregindeks, juvelereftersat diamantbesat lynette, datoangivelse ved 3" position, tysk ugedagsangivelse ved 12" position, riflet lynette, safirglas, ...

Varenr: 5835930
DKK 90.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2021
19:55
DKK 72.000
Orator 'Chronograph'. Vintage herreur i forkromet metal, ca. 1940'erne
Vintage herrearmbåndsur fra Orator, i urkasse af forkromet metal, sølvfarvet skive med arabertal, separat sekundviser, stopursfunktion, chronograffunktion, plexiglas, monteret med senere rem, mekanisk urværk med manuelt optræk. Ø. 35 mm. Fremstår med brugsspor, patineret skive, slid på ...

Varenr: 5894586
19:56
Orient 'Kamasu'. Automatisk herreur i stål med blå skive, ca. 2019/20
Herrearmbåndsur fra Orient, model Kamasu, ref.nr.: F692-UAA0, i urkasse af stål, blå skive med stregindeks, ugedag- og datoangivelse ved 3" position, centreret sekundviser, safirglas, monteret med original lænke af stål med foldelukke, automatisk urværk. Ø. 41 mm. Indvendig L. ca- 21,5 cm. ...

Varenr: 5911612
DKK 1.800 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2021
19:57
Breitling 'Chronomat'. Herrechronograf i guld og stål med blåviolet skive, 1990'erne
Herrearmbåndsur fra Breitling, model Chronomat, ref.nr.: 81950, i urkasse af stål med monteringer af guld, blåviolet skive med forgyldte arabertal, datoangivelse ved 3" position, separat sekundviser, stopursfunktion, chronograffunktion, safirglas monteret med senere rem med spænde af stål, ...

Varenr: 5902955
DKK 12.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2021
19:57
DKK 8.800
Lip 'Bascmakoff Jump Hour'. Retro herreur i forgyldt metal, ca. 1970
Vintage herrearmbåndsur fra LIP, model Bascmakoff Jump Hour, cal. AS 1902, i urkasse af forgyldt metal med bagkasse af stål, sort 'jump hour' skive, plexiglas, automatisk urværk. Ø. 38,5 mm. Fremstår med brugsspor, rem/lænke medfølger IKKE, mangler én skrue. Uret gik på vurderingstidspunktet. ...

Varenr: 5905212
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2021
20:01
Rado 'Diastar Jubilé'. Herreur i keramik med sort diamantbesat skive, 1990'erne
Herrearmbåndsur fra Rado, model 'Diastar Jubilé', ref.nr.: 129.0266.3, i urkasse af keramik og stål, sort skive med diamantbesat punktindeks, datoangivelse ved 6" position, riflet optrækskrone, safirglas, monteret med keramisk lænke med forgyldte led med foldespænde af stål, quartz urværk. Mål: ...

Varenr: 5902966
DKK 3.600 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2021
20:03
DKK 2.800
TAG Heuer 'Link Calibre S'. Herrechronograf i stål med sort skive, 2000'erne
Herrearmbåndsur fra Tag Heuer, model Link Calibre S, ref.nr.: CJF7110, calibre S, i urkasse af stål, sort skive med stregindeks, stopursfunktion, chronograffunktion, 1/100 sekunds nøjagtighed, safirglas, optrækskrone med logo, monteret med original stållænke med foldespænde, quartz urværk. Ø. 42 ...

Varenr: 5911557
DKK 9.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2021
20:05
DKK 7.000
Juvenia 'Alarm'. Vintage herreur i stål med two-tone skive med alarm-funktion, ca. 1960'erne
Vintage herrearmbåndsur fra Juvenia, model Alarm, cal. 1475, i urkasse af stål, two-tone skive med arabertal, alarm-funktion, plexiglas, monteret med nyere læderrem med stålspænde, manuelt optræk. Ø. 33 mm. Fremstår med brugsspor, én viser med skævhed, renoveret/opmalet skive, ridser på ...

Varenr: 5902765
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2021
20:05
Tissot, Herrenuhr / Armbanduhr, Referenznummer L390G, Quarzwerk, Edelstahl, Saphirglas, Schweiz
Tissot, Herrenuhr / Armbanduhr, Referenznummer L390G, Quarzwerk, Edelstahl, Saphirglas, Schweiz. Armbanduhr mit einem Gehäuse mit vergoldetem Rand und römischer Bezifferung, sowie mit einem weißen Ziffernblatt und goldener Indikation versehen, mit Sekunden-, Minuten-, Stunden- und Datumsanzeige ...

Varenr: 5836849
DKK 2.235 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-01-2021
20:09
DKK 1.490
12345...9»