Kategori  Vurdering
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Bang & Olufsen. Beocenter 8000 (2)
Bang & Olufsen. Beocenter 8000. Dolby B C NR HX Pro. Tilhørende fjernbetjening. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)
Varenr: 5438356
DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
13:47:10
Empire Scientific Corp. U.S.A. Pladespiller model 698. Kabinet af teaktæ, børstet aluminium
Empire Scientific Corp. U.S.A. Pladespiller model 698. Kabinet af teaktæ, børstet aluminium. Monteret med Empire 2000 S66X pickup. Fremstillet i U.S.A. 1970/'80-erne. 45 x 39 cm. Fremstår med brugsspor og overfladeridser i låg. To ekstra Empire 2000 S66X picupper medfølger samt ekstra ubrugt ...
Varenr: 5441427
DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 22-09-2019
18:00:00
DKK 2.800
Bang Olufsen, parti B&O dele (3)
Bang Olufsen, parti B&O dele. Bordstander til Beocenter 2, vægophæng til Beolab 3 samt vægophæng til Beosound 9000. Fremstår i original emballage. (3)
Varenr: 5442077
DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
19:27:00
Clearaudio, 'Balance' high-end class A effektforstærker
Clearaudio, 'Balance' high-end class A effektforstærker med både balancerede indgange og ubalancerede / RCA indgange, fremstillet i Tyskland 2010. Mål: H. 22. B. 48. D. 27 cm. Fungerer ifølge rekvirent. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5431068
DKK 15.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-09-2019
20:23:00
DKK 5.400
Peter Hartwein, hi-fi-anlæg fra serien Atelier, fremstillet hos Braun + to Grundig Audiorama 8000 (3)
Peter Hartwein, hi-fi-anlæg fra serien Atelier, fremstillet hos Braun + to Grundig Audiorama 8000. Krystalgråt lakeret metalkabinet, to sorte kuglehøjttalere Audiorama fra Grundig med forkromede standere med tre fødder. Bestående af komponenterne P1, DR5, T1, A1, C2 og CD2. Fremstår med lette ...
Varenr: 5439823
DKK 9.685 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22-09-2019
20:30:00
DKK 2.980
Revox B77, båndoptager
Revox B77, båndoptager, fra det schweiziske firma Revox, blev produceret i 1977, 3 tonehoveder. Apparatet blev istandsat i 2002, betegnet med producentetiket. Mål ca.: H. 46 cm, B. 46 cm, D. 17 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsspor.
Varenr: 5407726
DKK 5.960 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22-09-2019
20:37:00
DKK 2.049
Dieter Rams, hi-fi-anlæg fra serien Atelier, fremstillet hos Braun + to Grundig Audiorama 8000 (3)
Dieter Rams, hi-fi-anlæg fra serien Atelier, fremstillet hos Braun + to Grundig Audiorama 8000. Sortlakeret metalkabinet, to sorte kuglehøjttalere Audiorama fra Grundig med forkromede standere med tre fødder. Anlægget består af komponenterne P4, DR5, CD4, A2, C2 og T2. Fremstår med lette alders- ...
Varenr: 5439826
20:40:00
DKK 745
DUX pladespiller, samt Harman Kardon forstærker (2)
DUX pladespiller med pick-up, samt Harman Kardon forstærker, model HK440VXI, manual til forstærker medfølger. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (2)
Varenr: 5440663
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-09-2019
15:22:00
Hifi-Anlage mit Boxen
Hifi-Anlage mit Boxen Bestandteile: Sanyo-Konsolen (4) Architect Series, Schallplattenspieler Saba Quartz Pitch Controll, Boxen Quadral (2), diverse Anschlusskabel. nicht auf Funktion überprüft.
Varenr: 5420477
DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 23-09-2019
17:22:00
DKK 298
Sony spolebåndoptager TC-366 Solid State
Sony spolebåndoptager TC-366 Solid State, kabinet fineret med teak. H.12/20 x 41 x 38 cm. Fremstår med brugsspor, mindre hjørneafslag på finér.
Varenr: 5434887
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-09-2019
19:52:00
Bang & Olufsen. Par højtalere, model Beolab 3 på gulvstand. (2)
Bang & Olufsen. Par højtalere, model Beolab 3, monteret på standere. H. 83 cm. Fremstår med brugsspor, overfladeridser. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)
Varenr: 5434238
DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-09-2019
20:30:00
DKK 4.200
Samling elektronik fra Bang & Olufsen (6)
Samling elektronik fra Bang & Olufsen bestående af: Beogram CD 7000, 2 stk. Beocord 5500, Beomaster 5500, Master Control Panel 5500 samt fjernbetjening. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (6)
Varenr: 5444916
DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 24-09-2019
21:00:00
System Audio Explorer, gulvhøjttalere samt Kimber kabel
System Audio, par gulvhøjttalere, model Explorer, Højttaler dimensioner H. 122cm. D. 35.5cm. B. 18cm. Belastbarhed 400 Watt, Frekvensområde 30 – 35.000 Hz (+/- 1.5 dB), Impedans 4-8 Ohm. Finish i pianosort ask. Der medfølger 2 x 5m viklet Kimber kabler, model 8TC, med termineringer i ene ...
Varenr: 5396372
DKK 18.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-09-2019
19:24:00
Henry Kloss, Tivoli Audio stereoanlæg model 'DAB', 'CD, 'SUBWOOFER', 'speaker' (4)
Henry Kloss, Tivoli Audio stereoanlæg bestående af: model 'DAB', 'CD, 'SUBWOOFER', 'speaker'. Diverse kabler medfølger. Kabinet af sortlaseret træ. Virker ved afprøvning, men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (4)
Varenr: 5444666
DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-09-2019
20:03:00
DKK 500
Par engelske 'Knife boxes' af fineret mahogni, 1800-tallet (2)
Par engelske 'Knife boxes' af fineret mahogni. H. 32 cm. B. 28 cm. D. 21 cm. Fremstår med brugsspor, mindre finérskader.
Varenr: 5437212
DKK 2.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 25-09-2019
20:15:00
NAD. Musikanlæg (3)
NAD. Musikanlæg, bestående af CD afspiller type 5425, Forstærker 7240PE, Cassettedeck type 615. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (3)
Varenr: 5442782
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-09-2019
19:52:00
Bang & Olufsen. Beogram 5500 grammofon / pladespiller
Bang & Olufsen. Beogram 5500 grammofon / pladespiller. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5439917
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-09-2019
20:26:00
DKK 500