Kategori
Tid
Vurdering
Showroom
Nyproducerede varer
Gem liste   Opret søgeagent
12345...23»   Varer pr. side   676 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Kinesisk tallerken, 1800-tallet
Kinesisk tallerken, 1800-tallet. Dekoreret med planter og drager. Mærket under bunden. Ø. 23 cm. Kantafslag.

Varenr: 6106024
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
12:57
DKK 300
Tekno, Dinky Toys og Corgi Toys. Samling biler (5)
Tekno Scania lastbil. Tekno Falck bil. Dinky Toys Morris 1100 samt Mobilgas bil. Corgi Toys bil. Et løst hjul medfølger. Brugsspor. (5)

Varenr: 6031322
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
14:17
DKK 2.000
Rosendahl x Zarah Voigt Julehjerte - forsølvet (H25 cm)
Rosendahl

Nyproduceret vare
 DKK 299,95
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering
LAURITZshop er dit kuraterede univers for eksklusivt design, håndværk og kunst fra eminente nordiske formgivere og producenter.

Nisse med trillebør, støbt materiale, 1900-tallet
Nisse el. Garten Zwerg med trillebør, støbt materiale, 20. Årh., H. 42, B. 35 cm, D. 22 cm. Fremstår m/ brugsspor bl.a. afskalninger, revner m.m.

Varenr: 6125270
DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
14:33
DKK 1.000
Samling ældre bøger (6)
Samling ældre bøger, een 1700-tallet 1800-tallet og start 1900-tallet. Stedvise brugs- og alderspræg (6)

Varenr: 6116839
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
14:47
DKK 300
Samling Grundtvig førsteudgaver (4)
Samling Grundtvig førsteudgaver bestående af: Fædrelandet ved den bølgende strand og Med sine Symils-Støvler paa 1864 Stand Mint, indbinding 1970'erne. Om Religionsfrihed 1827/1866, Teksten trykt i 1827 med nyt titelblad 1866 da censuren var blevet ophævet. Indbinding m skindryg 1970'erne. ...

Varenr: 6112739
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 09-12-2021
18:07
DKK 300
Lego- Star Wars. Battle on Takodana mfl. (år 2016) (2)
LEGO – STAR WARS – 75139 – Battle on Takodana (ÅR 2016), 75156 – Krennic's Imperial Shuttle (ÅR 2016). Fremstår ubrugt i original forseglet emballage. Billede 6-7 er modelfoto. (2) Stor privat og helt unik LEGO-samling udbydes over de næste par måneder fra Lauritz.com i Odense. Mange yderst ...

Varenr: 6053948
DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
18:30
DKK 900
Steiff. En samling div. bamser og dyr. (42)
Steiff. En samling div. bamser og dyr, bl.a. abe, pindsvin, løve, skildpadde, hund, egern, vildsvin og and. Overvejende med mærker eller knapper fra Steiff. Fremstår med blandede brugsspor. (42)

Varenr: 6096307
DKK 6.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 09-12-2021
18:37
DKK 4.600
Lego- Star Wars. Tantive IV (år 2019), nr. 75244
Lego- Star Wars. Tantive IV (år 2019), nr. 75244. Fremstår ubrugt i original forseglet emballage. Billede 6 er modelfoto. Stor privat og helt unik LEGO-samling udbydes over de næste par måneder fra Lauritz.com i Odense. Mange yderst sjældne og ældre legosæt, som i dag næsten er umulige at ...

Varenr: 6054185
DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
18:45
DKK 1.400
Rosendahl x Zarah Voigt Julekugle - forsølvet
Rosendahl

Nyproduceret vare
 DKK 199,95
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering
LAURITZshop er dit kuraterede univers for eksklusivt design, håndværk og kunst fra eminente nordiske formgivere og producenter.

Lego- The Lone Ranger. Cavalry mfl. (år 2013) (2)
LEGO – THE LONE RANGER – 79106 – Cavalry (ÅR 2013), 79109 - Colby City (ÅR 2013). Ubrugt i original forseglet emballage. Billed 5-6 er modelfoto. (2) Stor privat og helt unik LEGO-samling udbydes over de næste par måneder fra Lauritz.com i Odense. Mange yderst sjældne og ældre legosæt, som i dag...

Varenr: 6053448
DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
19:05
DKK 800
Cypern, 50 pounds GULD 1977 - 'Ærkebiskop Makarios' - KM 47
Cypern, 50 pounds GULD 1977 - 'Ærkebiskop Makarios' - KM 47. Vægt: ca. 15,98 gr. Finhed: .917.

Varenr: 6121410
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
19:07
DKK 6.000
Lego- Star Wars. Defense of Crait mfl. (år 2018) (2)
LEGO – STAR WARS – 75202 – Defense of Crait (ÅR 2018), 75203 – Hoth Medical Chamber (ÅR 2018). Ubrugt i original forseglet emballage. Billed 6-7 er modelfoto. (2) Stor privat og helt unik LEGO-samling udbydes over de næste par måneder fra Lauritz.com i Odense. Mange yderst sjældne og ældre ...

Varenr: 6058125
DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
19:20
DKK 800
6 stk. mindedukater af guld (6)
6 stk. mindedukater af guld bestående af bla. : Konstantin-Annemarie 1964-1973, Dronning Ingrids 65 års dag, Kong Olav V 70 år, Kung Gustaf VI Adolf 90 år, Kong Frederik IX mindedukat, H.C. Andersen mindedukak. Alle dukater er af 21,6 karat guld (900/1000) og er Ø 20 mm. (6)

Varenr: 6127515
DKK 9.600 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 09-12-2021
19:22
DKK 7.600
Lego- Star Wars. First Order Heavy Assault Walker (år 2017), nr. 75189
Lego- Star Wars. First Order Heavy Assault Walker (år 2017), nr. 75189. Ubrugt i original forseglet emballage. Billed 6 er modelfoto. Stor privat og helt unik LEGO-samling udbydes over de næste par måneder fra Lauritz.com i Odense. Mange yderst sjældne og ældre legosæt, som i dag næsten er ...

Varenr: 6058089
DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
19:25
DKK 900
Liechtenstein, Franz Josef II, 50 franken GULD 1956 - KM Y16
Liechtenstein, Franz Josef II, 50 franken GULD 1956 - KM Y16. Vægt: ca. 11,3 gr. Finhed: .900.

Varenr: 6121468
DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
19:25
DKK 4.600
Lego - Speed Champions, Audi Theme (år 2016-2018-2019) (6)
LEGO – SPEED CHAMPIONS – AUDI + THEME – 75872 – Audi R18 E-Tron Quattro (ÅR 2016), 75873 – Audi R8 LMS (ÅR 2016), 75891 – Chevrolet Camaro ZL1 Race Car (ÅR 2019), 75892 – McLaren Senna (ÅR 2019), 75893 – 2018 Dodge Challenger SRT & 1970 Dodge Charger RT (ÅR 2019), 75894 – 1967 Mini Cooper S Rally...

Varenr: 6053717
DKK 2.400 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
19:30
DKK 1.300
Buddha af forgyldt og bemalet bronze, Thailand, 1700-1800-tallet
Figur i form af siddende Buddha af forgyldt og bemalet bronze, Thailand, 1700-1800-tallet. Udfyldt. H. 17 cm. Fremstår med patina, afslag på fod.

Varenr: 6123237
DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
19:35
DKK 3.200
Rosendahl x Zarah Voigt Lysestage - forsølvet (H13,5 cm)
Rosendahl

Nyproduceret vare
 DKK 249,95
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering
LAURITZshop er dit kuraterede univers for eksklusivt design, håndværk og kunst fra eminente nordiske formgivere og producenter.

SOMMERFUGLE. Flot samling (1948-2002) frimærker i 7 tykke bind med masser af flotte komplette og bedre sæt og miniark.
SOMMERFUGLE. Flot samling (1948-2002) frimærker i 7 tykke bind med masser af flotte komplette og bedre sæt og miniark. Imponerende samling med 1000vis af forskellige mærker. Livsværk. Også lidt biller motiv sæt imellem. Se lille fotoudsnit.

Varenr: 6123710
DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
19:36
DKK 4.000
Lego-Technic. Mercedes-Benz (år 2015), nr. 42043
Lego-Technic. Mercedes-Benz (år 2015), nr. 42043. Ubrugt i original forseglet emballage. Billed 5 er modelfoto. Stor privat og helt unik LEGO-samling udbydes over de næste par måneder fra Lauritz.com i Odense. Mange yderst sjældne og ældre legosæt, som i dag næsten er umulige at anskaffe, også ...

Varenr: 6058232
DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
19:40
DKK 2.400
Island, 500 kronur GULD 1961 - 'Jon Sigurdsson 150 år'
Island, 500 kronur GULD 1961 - 'Jon Sigurdsson 150 år'. Vægt: ca. 8,96 gr. Finhed: .900.

Varenr: 6121506
DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
19:43
DKK 3.200
'Mickey Mouse with drum', amerikansk cookie jar af keramik
'Mickey Mouse with drum', amerikansk cookie jar af keramik, mærket 'Walt Disney Production', H. 29 cm. Fremstår med alm. brugsspor, tapemærker.

Varenr: 6122846
DKK 2.800 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
19:45
DKK 2.000
Elektrisk julemand 190 cm. Med bevægelse og musik.
Julemandsfigur med stofpåklædning til udstillingsbrug. Synger Jingle Bells, bukker og danser. Med lydsensor, så den aktiveres ved lyd. Volumeknap. Strømforsyning til 220 volt. Højde 190 cm. Bredde ca. 60 cm. Modelfoto. Fremstår i orginal emballage mål 64x42x55 cm

Varenr: 6120327

Nyproduceret vare
DKK 1.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-12-2021
19:45
DKK 1.300
Vishnu figur af patineret bronze, Indien 1800-tallet
Vishnu figur af patineret bronze med fire hoveder og otte arme, Indien 1800-tallet. H. 12 cm. Udfyldt. Fremstår med patina.

Varenr: 6085356
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
19:47
DKK 2.000
American Bisque 'Cheerleaders', amerikansk vintage-cookie jar af fajance, 1950'erne-1960'erne
'Cheerleaders' fra American Bisque, pigerne med refleksansigter, amerikansk vintage-cookie jar af fajance, 1950'erne-1960'erne. H. 28 cm. Fremstår med brugsspor, revne på kant.

Varenr: 6122844
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
19:52
DKK 1.500
Par japanske bordlamper af porcelæn, omkring 1900 (2)
Par japanske bordlamper af porcelæn, omkring 1900. H 25/50 cm. (2)

Varenr: 6120937
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 09-12-2021
19:55
DKK 1.000
Rosendahl x Zarah Voigt Julehjerte - forgyldt (H25 cm)
Rosendahl

Nyproduceret vare
 DKK 349,95
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering
LAURITZshop er dit kuraterede univers for eksklusivt design, håndværk og kunst fra eminente nordiske formgivere og producenter.

'Humpty Dumpty' og 'Kids watching TV', to amerikanske vintage-cookie jars af fajance (2)
'Humpty Dumpty' fra Brush, H. 28 cm, og 'Kids watching TV' med refleksbillede fra American Bisque, H. 25 cm, to amerikanske vintage-cookie jars af fajance. Fremstår med alm. brugsspor, 'Humpty Dumpty' med lille slidmærke på glasur. (2)

Varenr: 6122910
DKK 1.400 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
19:59
DKK 900
Lego-The lego Movie. Ninjago mfl. (år 2017) (2)
LEGO – THE LEGO MOVIE – NINJAGO – 70606 – Spinjitzu Training (ÅR 2017), 70618 – Destiny's Bounty (ÅR 2017). Fremstår ubrugt i original forseglet emballage. Billede 6-7 er modelfoto. (2) Stor privat og helt unik LEGO-samling udbydes over de næste par måneder fra Lauritz.com i Odense. Mange yderst ...

Varenr: 6112902
DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
20:00
DKK 1.300
Tascam SX-1. Digital studie mixer
Tascam SX-1. Professionel digital studie mixer. 40 input, 32 x 8 digital mixerpult. 48kHz, 24-bit, 16-track hard disk recorder. B. 96 cm, D. 75 cm. H. 25 cm. Fremstår med brugsspor, uden ledninger.

Varenr: 6122087
DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:03
DKK 5.600
Italiensk figur af sølv i form af engelsk 'life guard' korporal, 20. årh.
Italiensk figur fremstillende engelsk 'life guard' korporal i anno 1830, udført i sølv med emalje. H. 14,5 cm. Vægt 296 g. Fremstår med spredte emaljeafslag.

Varenr: 6108491
DKK 2.800 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:03
DKK 2.200
Mazzettil d'Altavilla. Skakspil med brikker i venetiansk mundblæst glas (33)
Mazzettil d'Altavilla. Skakspil med brikker i venetiansk mundblæst glas, skakbræt af glas. De "hvide brikker" er fyldt med grappa fra GRIGNOLINO, de "sorte brikker" er fyldt med GRASPANERA. 50x50 cm. Fremstår med få brugsspor, skakbræt dog med ridse. (33)

Varenr: 6047938
DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:04
DKK 4.800
Italiensk figur af sølv i form af engelsk granaderofficer, 20. årh.
Italiensk figur fremstillende engelsk granaderofficer i anno 1821, udført i sølv med emalje. H. 15 cm. Vægt 286 g. Fremstår med spredte små emaljeafslag.

Varenr: 6108532
DKK 2.600 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:05
DKK 2.000
12345...23»
Mine søgeagenter