Vurdering
12345»   Varer pr. side   126 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Brusletto, Cudeman. Fire jagtknive (5)
Brusletto, Cudeman. Fire jagtknive hvoraf to er af mærket Cudeman og en er Brusletto. L: 22-25 cm. I skeder af brun læder. Tinfad med våbenskjold medfølger.

Varenr: 6128608
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
12:03
Gore-tex jagtbeklædning str. 48 fra Swedteam
Gore tex jagtbeklædning str. 48 fra Swedteam. Jakke og bukser i " Waterfowl" camoflagemønster. Original Gore-Tex skalsæt. Fremstår med minimale/ingen brugsspor.

Varenr: 6117616
DKK 2.600 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
12:34
DKK 1.200
Carl Gustav fuldskæftet jagtriffel cal. 6,5x55 mm

Varenr: 6110764

DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
12:38
DKK 3.400
Walther pistol P1 kal 9mm (6)
Walther pistol P1 kal 9 mm. Våbennummer 212649. PL 12 cm, TL 22 cm. Der medfølger patrontaske, 220 patroner. Brugsspor. SKV tilladelse påkrævet. (6)

Varenr: 6129080
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09-12-2021
15:33
25 stk skalmonterede jagttrofæer (25)
25 stk skalmonterede jagttrofæer monteret på plade, brugsspor. (25)

Varenr: 6117926
16:03

Varenr: 6117925
16:05
Skalmonteret jagttrofæ
Skalmonteret jagttrofæ monteret på plade. Brugsspor. H 80 cm.

Varenr: 6117315
16:16
Jagtriffel, Sauer 80 kaliber 7x64
Jagtriffel, Sauer 80 kaliber 7x64 monteret med en Zeiss Victory Diavari 3-12x56 T* sigtekikkert i EAW svingmontage, skarpe riffelgange, snelle, stikmagasin til 3 patroner, der medfølger 3 æsker ammunition og den originale æske til kikkerten, alt fremstår i perfekt stand uden nævneværdige ...

Varenr: 6127478
DKK 12.000 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 09-12-2021
19:00
DKK 8.600
Svensk skibspistol model 1854 samt sabel model 1842 (2)
Svensk skibspistol model 1854, lås stemplet H 1855 samt nr. 275. Samme stemplet i træet. Med bæltehage. I velholdt stand, endnu med farve på metallet. L: 40 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik. Svensk marinesabel model 1842 medfølger. L: 103 cm. Stemplet flere steder. Fremstår med ...

Varenr: 6079474
DKK 15.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:05
DKK 11.000
Dansk modificeret underofficersriffel model 1829/48
Dansk underofficersriffel model 1829/48. Glatløbet og med snelle. Rigt stemplet på metal og træ. Rensestokken er med samme nummer som piben. L: 112,5 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik.

Varenr: 6079477
20:09
DKK 11.000
Dansk militærriffel model 1794
Dansk militærriffel model 1794. Totallængde: 143 cm. Med utydelige graveringer i piben. Fremstår med stram og funktionel mekanik samt aldersrelaterede brugsspor.

Varenr: 6079473
DKK 17.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:34
DKK 13.000
Belgisk kyrasserer hjelm, 1800-tallts midte
Belgisk kyrasserer hjelm med kam, schupper og løvehoved af messing. Hestehår på toppen og i nakken, 1800-tallts midte. Stemplet i nakken. Højde: 38 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor og uden indmad. Glashoved medfølger ikke.

Varenr: 6124913
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:50
DKK 6.200
Nordtyskland. Bedre jagtriffel med snelle, 1790'erne
Bedre jagtriffel, antageligt fra Nordtyskland. Totallængde: 114,5 cm. Lås dybt og rigt graveret med adelsdame, dyr mm. Flere andre dele er rigt dekorerede. Med hulrum i skæftet samt snelleaftræk. Dyb og velholdt riffelgang. Hele det ottekantede løb er damasceret og med sølvindlæg ved hanen. ...

Varenr: 6079476
DKK 28.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:52
DKK 20.000
DAM Fiskehjul, model Quick Standard, 1950'erne.
DAM Fiskehjul, model Quick Standard i original emballage med manual. 1950'erne. Emballage mål. H.10 B. 15 D. 13 cm. Fremstår med lettere brugsspor, dog mest på emballage.

Varenr: 6127778
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 09-12-2021
21:00
Hovedmonteret isbjørneskind, Grønland, L. 210 cm. Cites medfølger.
Hovedmonteret grønlandsk isbjørneskind 'Ursus maritimus' med alle klør er intakte. Kraftig vinterpels med gullig tone, L. ca. 210 cm, forben til forben ca.197 cm. Fremstår med vatteretmbagmonteing samt øskner til vægophæng. Cites erklæring medfølger af 16 feb. 2021, nr 2020-69863. ...

Varenr: 6107332
DKK 20.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 10-12-2021
12:33
DKK 15.000
Norconia sigtekikkert 1,5-6x42
Norconia sigtekikkert 1,5-6x42 med 30 mm rør diameter, længde 29 cm.

Varenr: 6110883

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 10-12-2021
13:24
DKK 500
Norinco jagtriffel JW105 cal. 223 rem.
Norinco jagtriffel JW105 cal. 223 rem. med sort syntetisk skæfte, repeterlås og løst magasin, 56 cm lang pipe, total længde 107 cm. våben nr 1530737. Fremstår ubrugt. Våbentilladelse kræves.

Varenr: 6110807

DKK 2.800 DK, Herlev, Dynamovej 10-12-2021
13:50
Sigtekikkert 4-16x44 med lys langdistance 30 mm
Sigtekikkrt 4-16x44 med lys, langdistance fokus, 30 mm rør diameter, højde og side justering med lås, total længde 38 cm.

Varenr: 6110895

DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 10-12-2021
14:34
DKK 1.200
Sigtekikkert 4-16x50 med lys demo model
Sigtekikkert 4-16x50 med lys langdistance fokus, 30 mm rør diameter, højde og side justering med lås, demo model, længde 37,5 cm, fremstår med små skrammer efter montering.

Varenr: 6110898

DKK 1.600 DK, Herlev, Dynamovej 10-12-2021
14:37
Haglgevær s/s, Holland & Holland Royal, kaliber 12/70
Haglgevær s/s, Holland & Holland Royal, kaliber 12/70, autosikring, ingen slør, dobbelt trigger, spejlblanke løb, intakt brunering, pænt skæfte med afslutning i skind, fremstår i super stand med almindelige brugsmærker, der medfølger læderkuffert, rense stok, rensebørster, oliekande. geværet er ...

Varenr: 6078235
DKK 140.000 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 10-12-2021
17:25
DKK 100.000
Haglgevær o/u Sulun SS-214 kal 12/76 (2)
Haglgevær o/u Sulun SS-214 kal 12/76. Våbennummer 21-ou40062. PL 71 cm, TL 114 cm, afstand aftrækker til kolbe 36 cm. Singletrigger, ejector, løbsvælger, ventileret sigteskinne. Monteret med 2 chokes, æske med 2 ekstra chokes og værktøj medfølger. Fremstår ubrugt. Jagttegn eller samlertilladelse ...

Varenr: 6122192
DKK 4.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-12-2021
18:25
DKK 3.400
Norinco JW105G kal 222 rem
Norinco JW105G kal 222 rem. Våbennummer 1493326. PL 57 cm, TL 107 cm. Monteret med Norconia 3-12x56E kikkertsigte. Fremstår ubrugt. Våbentilladelse påkrævet.

Varenr: 6116295
18:31
Riffelkikkert Global Tactical 10-40x56SF.IR
Riffelkikkert Global Tactical 10-40x56SF.IR. Fremstår nyt og ubrugt.

Varenr: 6116307
DKK 2.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-12-2021
18:46
DKK 1.800
Haglgevær o/u Simson Suhl 100E kal 12/70
Haglgevær o/u Simson Suhl 100E kal 12/70. Våbennummer 178157. PL 71 cm, TL 113 cm, afstand aftrækker til kolbe 36 cm. Doubletrigger og ejector. Brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varenr: 6101001
DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-12-2021
19:16
DKK 3.600
Jagtriffel Franchi Horison kal 308 WIN

Varenr: 6116284
DKK 6.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-12-2021
19:19
DKK 4.800
Tre hanegeværer (3)
Tre belgiske hanegeværer kal 12 og 16. Kraftige brugsspor, slør mm. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. (3)

Varenr: 6125893
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-12-2021
19:28
Pistol Norinco NP29 kal 9mm
Pistol Norinco NP29 kal 9mm. Våbennummer BE06909-14-246. PL 12 cm, TL 22 cm. Fremstår ubrugt. SKV tilladelse påkrævet.

Varenr: 6116269
DKK 3.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-12-2021
19:34
DKK 2.800
Revolver Ruger Blackhawk kal 357 magnum
Revolver Ruger Blackhawk kal 357 magnum. Våbennummer 37-26711. PL 19 cm, TL 33 cm. Mindre brugsspor. SKV tilladelse påkrævet..

Varenr: 6116277
DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-12-2021
19:43
Riffelkikkert Global Tactical 4-16x44SF.IR
Riffelkikkert Global Tactical 4-16x44SF.IR. Fremstår nyt og ubrugt.

Varenr: 6116308
DKK 2.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-12-2021
19:52
Oprørernes Artilleripistol med ringhane M/1848
Oprørernes Artilleripistol med ringhane M/1848. Skæftet stemplet. 250 Længde: 45 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik samt aldersrelaterede brugsspor. Fastmonteret ladestok samt piston mangler.

Varenr: 6115548
DKK 8.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-12-2021
21:07
DKK 4.400