Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Gevir m.m. (4)
Gevir, m.m. L. ca. 60 cm. (4)
Varenr: 4866436
DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-05-2018
13:34:10
Udstoppet ræv og hare. (2)
Udstoppet hare H. 47 cm. L. 40 cm. Udstoppet ræv H. 46, L. 90 cm, defekt ved øre. Begge fuldmonteret på plade. Fremstår med brugsspor. (2)
Varenr: 5003268
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 21-05-2018
19:44:00
DKK 450
Udstoppet ræv og Edderfugl (Somateria mollissima) (2)
Udstoppet ræv, H. 37 L. 85 cm. Edderfugl (Somateria mollissima), H 43, L 47 cm. Begge er fuldmonteret på plade. Fremstår med brugsspor. (2)
Varenr: 5003269
19:45:00
DKK 450
Jagtriffel Tell kal 6x70R (2)
Jagtriffel Tell kal 6x70R. Våbennummer 262006. PL 65 cm, TL 106 cm. Ombygget af Allan Andersen Hammerum, monteret med 2,5x20 kikkersigte. Har skudt omkring 100 skud ifølge rekvirent. Der medfølger 100 stk genladet jagtpatroner i 1 gang afskudt hylstre. Derudover 80 stk fabrikspatroner. Ladedate ...
Varenr: 4992719
DKK 8.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-05-2018
19:54:00
DKK 5.800
Drei Tierpräparate, zwei Warane und eine Schlange (3)
Konvolut drei Tierpräparate bestehend aus einem Vollpräparat einer Schlange und zwei Vollpräparaten zweier Warane, einer auf zwei Äste montiert, H: 17-22cm, B. 12-21cm, L. 45-78cm, altersgemäße Reibespuren, partiell Verschmutzungen, bei den Waranen teilweise abgeknickte Zehen. (3)
Varenr: 4957925
DKK 2.233 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 21-05-2018
20:19:00
DKK 298
Dansk døllebajonet m/1774 til dragongevær
Dansk døllebajonet m/1774 til dragongevær. Længde: 51 cm. Stemplet D. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Blankvåbenstilladelse påkrævet.
Varenr: 5003173
DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 21-05-2018
20:23:00
DKK 1.200
AYA s/s haglgevær kal. 12/70
AYA s/s haglgevær kal. 12/70. Våbennummer: 134777. Pibelængde: 70 cm. Totallængde: 114 cm. Kolbe: 38 cm. Fremstår med spejlblanke løb, uden slør, stram mekanik og brugsspor. Jagttegn påkrævet.
Varenr: 4945408
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 21-05-2018
20:32:00
DKK 650
Beretta St. James Tweed sæt Str. 54 (2)
Beretta St. James Tweed sæt. Består af følgende: Beretta St. James Classic Jakke str. 54. Beretta St. James Cap str. L. Alle dele er nye og ubrugte (2)
Varenr: 4768204

DKK 4.200 DK, Herlev, Dynamovej 21-05-2018
20:38:00
Walther, Luftgewehr, LG Cal. 45, Mod. 51
Walther, Luftgewehr, LGV Cal. 45, Mod. 51 aus Holz und Metall gefertigt, mit Herstellermarkierung und Nummerierung '008980', Maße: L. ca. 103 cm, Gebrauchsspuren, Kratzer, Abrieb und Bestoßungen am Material.
Varenr: 4955562
DKK 1.489 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 21-05-2018
20:43:00
DKK 298
Waffenschrank / Stahlschrank Hartmann Tresore, Sicherheitsstufe A
Waffenschrank / Stahlschrank Hartmann Tresore, Sicherheitsstufe A nach VDMA 24992, Modell WT 101-02 ITB, Gewicht 120 kg, Baujahr 2003, 2 Schlüssel vorhanden. Höhe 160 cm, Breite 55 cm, Tiefe 35 cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren, Kratzer. Das innere Fach müsste gereinigt werden.
Varenr: 5002604
DKK 2.233 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21-05-2018
20:45:00
DKK 372
Besteck / Tranchierbesteck mit Schnitzerei, Fleischmesser und Fleischgabel, (2)
Besteck / Tranchierbesteck, ein dolchartiges Messer und eine Fleischgabel, jeweils mit Holzgriffen, Fassung sowie Fingerschutz aus Messing, jeweils samt hölzerner Messer- bzw. Gabelscheide, Holzelemente mit reichhaltigen Schnitzreliefs, hauptsächlich florale Muster und Messingfassungen. L.ca. ...
Varenr: 4974847
20:53:00
DKK 298
Mauser 98 kal. 243
Mauser 98 kal. 243. Våbennummer: 7011B. Totallængde: 112 cm. Pibelængde: 64 cm. Kolbe: 33 cm. Ny kannaleret Adams & Bennet pibe. Nyt S & L justerbart aftræk med sidesikring. Biopods, Warne stålbaser, Weaver montager og modificeret Otterup skæfte med justerbar aluskinne. Med ren og skarp ...
Varenr: 5002819
DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 21-05-2018
20:55:04
DKK 2.800
Præparater, jagttrofæer, harer (2)
Præparater, jagttrofæer, harer. Par harer, helmonteret præparat af en stående hare, monteret på en naturalistisk udformet sokkel, H. 47 cm; en liggende præpareret hare med ørerne lagt ned, H. 18 cm; fremstår med delvist afslidt pels. (2)
Varenr: 4930949
DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 21-05-2018
20:58:00
DKK 335
Huggare och ordenssvärd
HUGGARE, omkring 1800, mässingfäste, klinga med blodränna vid ryggen, ORDENSSVÄRD, stämplad klinga A. Werth Solingen, längd ca 84 resp. 94 cm
Varenr: 5003311
DKK 1.158 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-05-2018
10:21:00
Se mere
Våbentaske fra skyttebutikken
Stor sort våbentaske fra skyttebutikken. Fremstår med få brugsspor.
Varenr: 4992061
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-05-2018
12:57:00
Preussisk faskinkniv m/1841
Preussisk faskinkniv model 1841 med savtakket klinge. Stemplet Solingen på klingen. TL 76 cm. Fremstår med alders og brugsspor. Blankvåbentilladelse kræves.
Varenr: 5003708
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-05-2018
15:36:00
To skalmonterede jagttrofæer
To skalmonterede jagttrofæer. H 70 cm. (2)
Varenr: 4997301
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-05-2018
16:01:00
Wirkkala kniv
KNIV, rostfritt stål, nylon och mässing, design Tapio Wirkkala för Hackman, Finland, formgiven 1961, längd 22 cm
Varenr: 5003449
17:39:00
Se mere
Jagtriffel Husqvarna Kaliber .30-06 (7,62x63m m) med kikkertskinne monteret og magasin med hængslet magasinbund
Husqvarna jagtriffel i kaliber .30-06 (7,62x63mm). Kikkertskinne samt korn og kærv monteret. Cylinderlås med markering af spændt hane og fast magasin med hængslet bund. Ingen rust og intet bruneringsslid. OAL 112 cm. 58 cm blankt løb med skarpe riffelgange. 34½ cm amerikansk oliepoleret kolbe ...
Varenr: 5001157
DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 22-05-2018
18:30:00
Jagtriffel finsk SAKO Model Forester i kaliber .308 Winchester (7,62x51mm) med monteret kikkertskinne og fast magasin
Finsk SAKO jagtriffel Model Forester i kaliber .308 Winchester (7,62x51mm). Fremstår med minimale brugsspor og med cylinderlås med glat låsebetjening og markering af spændt hane samt fast magasin. Kikkertskinne monteret. Korn delvis afmonteret af hensyn til kikkertmontagen. Ingen rust og 100% ...
Varenr: 5001132
DKK 6.000 DK, Helsingør, Støberivej 22-05-2018
18:40:00
DKK 3.400
Jagtriffel finsk SAKO Model Vixen i kaliber .222 Remington. Forberedt for lyddæmper
Finsk SAKO jagtriffel Model Vixen i kaliber .222 Remington. Glat cylinderlås med markering af spændt hane og handskekugle på ladehåndtaget. Fast magasin. Ingen rust og 100% original brunering. Kikkertskinne monteret. OAL 97½ cm. 47½ cm blankt løb og med skarpe riffelgange. Piben forberedt for ...
Varenr: 5001167
DKK 5.000 DK, Helsingør, Støberivej 22-05-2018
18:50:00
Jagtgevær MIROKU Model 800 over-og-under kaliber 12-70 med ejektor, forgyldt singletrigger og løbsvælger . Jagtboret ¼ og ¾
MIROKU Model 800 over-og-under i kaliber 12-70 med ejektor, forgyldt singletrigger og løbsvælger. Sølvfarvet boxlås med manuel sikring og rosetgravering. Bred ventileret sigteskinne med lyslederkorn. Ingen rust og med 100% original brunering. OAL 113 cm. 71 cm blanke løb jagtboret ¼ Improved ...
Varenr: 5001163
19:00:00
DKK 2.800
Jagtgevær SKB Model 500 over-og-under kaliber 12-70 med ejektor, singletrigger og løbsvælger. Sølvfarvet lås med mange graveringer.
Velholdt SKB jagtgevær model 500 over-og-under kaliber 12-70 med ejektor, singletrigger og manuel sikring samt løbsvælger. Sølvfarvet boxlås med mange jagt- og rosetgraveringer. Bred ventileret sigteskinne. Ingen rust og 100% original brunering. OAL 112½ cm. 70½ cm blanke løb jagtboret ½ Modified...
Varenr: 5001153
DKK 5.600 DK, Helsingør, Støberivej 22-05-2018
19:10:00
Skeet/Jagtgevær Winchester Model 101 over-og-under kaliber 12-70 med ejektor, singletrigger og løbsvælger samt manuel sikring.
Velholdt amerikansk Winchester Model 101 over-og-under Skeet/jagtgevær kaliber 12-70 med ejektor, singletrigger og løbsvælger samt manuel sikring. Sølvfarvet boxlås med graveringer. Bred ventileret sigteskinne. Ingen rust og original brunering. OAL 111 cm. 68½ cm løb boret Skeet/Skeet. 35½ cm ...
Varenr: 5001150
19:20:00
Jagtgevær AYA Model M-Cosmos enkeltløbet kaliber .410/36 med ejektor
Jagtgevær enkeltløbet AYA Model M-Cosmos i kaliber .410 (36).Boxlås med udvendig hane samt ejektor. Ingen rust og original brunering. OAL 113½ cm. 71½ cm blankt løb. 37 cm oliepoleret amerikansk kolbe med lidt defekt gummikappe. Vægt 2kg700gram. Våbennummer 399399. Jagttegn kræves.
Varenr: 5001147
DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 22-05-2018
19:30:00
Jagtriffel Winchester Model 70 ”The Rifleman’s Rifle” i kaliber .30-06 (7,62x63mm) med kikkertskinne
Fremstår som ny. Winchester Model 70 jagtriffel, ”The Rifleman’s Rifle”, i kaliber .30-06 (7,62x63mm). Cylinderlås med markering af spændt hane og med trepunktssikring. Riflen kan lades og aflades i sikret stand. Fast magasin. Forberedt for kikkertmontage, kikkertskinne er monteret. Ingen rust og...
Varenr: 5001138
DKK 3.600 DK, Helsingør, Støberivej 22-05-2018
19:40:00
Dobbeltriffel, jagtriffel Baikal Model MP-94 Express over-og-under i kaliber 9,3x74mm og med forgyldt aftrækker
Dobbeltriffel Baikal Model MP-94 Express over-og-under i kaliber 9,3x74. Bruneret boxlås med forgyldt aftrækker. Monteret med korn og kærv. Ingen rust. Original brunering. OAL 101½ cm. 60 cm blanke løb med skarpe riffelgange. 36 cm oliepoleret amerikansk kolbe med gummikappe, åretegninger og ...
Varenr: 5001142
19:50:00
Riffel, Sako Model M995 i kal.338 Lapua Mag. med ammunition.
Riffel, Sako Model M995 i kal.338 Lapua Mag. med ammunition. TL 119 cm. LL 63,5 cm. Våbennr. 930601. Spejlblank i piben med tydelig riffelgang. Aftageligt magasin. Mundingsbremse. Optilock montage. Fremstår med ganske let brugspræg. 172 stk. fabriksny ammunition. Henholdsvis jagt og ...
Varenr: 4990332
DKK 20.000 DK, Aalborg, Nibevej 22-05-2018
20:01:00
DKK 8.400
Engelsk flintlåspistol ca. 1810
Engelsk flintlåspistol ca. 1810, stemplet med krone samt GR på sidepladen. Tydelig stempling i løbet. Stemplet W. Pike i træet foran aftrækkerbøjlen. Længde: 38 cm. Med tidssvarende reparation ved rensestokken. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.
Varenr: 5003149
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-05-2018
20:09:00
Abu, Olympic fiskestænger (3)
Abu, Olympic, Spinne og fluestænger med originale stofposer. Fremstår med brugsspor. (3)
Varenr: 5004023
DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 22-05-2018
20:14:00
 1 2 3 4 5 6  >>