Vurdering
1234»   Varer pr. side   110 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Grand Power pistol X-caliber 9 mm Luger
Grand Power pistol X-caliber 9 mm Luger med to magasiner. Made in Slovakia, transportkasse medfølger, våbennr. K060957. Monteret med 13 cm pipe, total længde 22,5 cm. SKV tilladelse kræves.

Varenr: 6116815
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
16:28
DKK 3.600
Norconia sigtekikkert 1,5-6x42
Norconia sigtekikkert 1,5-6x42 med 30 mm rør diameter, længde 29 cm.

Varenr: 6110883

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
18:01
DKK 500
Laurona haglbøsse cal. 12/70 side by side
Laurona haglbøsse cal. 12/70 side by side med dobbelte aftrækkere, 71 cm lange blanke løb, total længde 114 cm, med bokslås og skæfte af nøddetræ, våben nr 119957, fremstår med minimal brugsslitage og stram mekanik. Eibar Spanien. Grønt etui med defekt lynlås medfølger. Jagttegn kræves.

Varenr: 6120733
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
18:06
Sabel med greb af sortlakeret træ
Sabel med greb af sortlakeret træ, klinge af stål med hulslibning, klinge længde 65 cm, total længde 79 cm, fremstår med brugsslitage uden skede, og uden stempler, 1800-tallets midte. Blankvåbentilladelse kræves.

Varenr: 6116650
18:08
Simson Suhl haglbøsse cal. 12/70 O/U med ejector
Simson Suhl haglbøsse cal. 12/70 O/U med ejector og to aftrækkere 71 cm lange blanke løb, total længde 114 cm. fra 7 måned 1982, skæfte af nøddetræ, våben nr. 185109 Made in GDR. Fremstår med brugsslitage og stram mekanik, Beretta plastkasse medfølger. (2)

Varenr: 6120730
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
18:10
DKK 950
Golden Snipe III haglbøsse cal. 12/76 O/U
Golden Snipe III haglbøsse cal. 12/76 O/U med enkelt aftrækker, sikring med løbsvælger, 71,3 cm lange blanke løb, total længde 115 cm, blank låsekasse greveret med fuglevildt, blomster og bladværk, skæfte af nøddetræ, våben nr 187143, fremstår med brugsslitage og tryk på sigteskinnen. Jagttegn ...

Varenr: 6122506
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
18:23
DKK 950
Norinco jagtriffel JW105 cal. 223 rem.
Norinco jagtriffel JW105 cal. 223 rem. med sort syntetisk skæfte, repeterlås og løst magasin, 56 cm lang pipe, total længde 107 cm. våben nr 1530737. Fremstår ubrugt. Våbentilladelse kræves.

Varenr: 6110807

DKK 2.800 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
18:24
Jagtgevær, Simson Suhl s/s i kal. 12.
Jagtgevær, Simson Suhl s/s i kal. 12. TL 116 cm. LL 72 cm. Våbennr. 23774. Ren i løbene, men med brugspræg. Der mangler et stykke træ på bagskæftet. Se billedet. Fremstår velholdt med brugspræg. Jagttegn kræves.

Varenr: 6120254
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 29-11-2021
18:45
DKK 650
En samling på to jagtstole af metal og træ (2).
En samling på to jagtstole af metal og træ med sæde af læder, justerbar højde og H. ca 65 cm. (2).

Varenr: 6110912

19:00
DKK 650
Norconia kikkert 3-9x56E med lys
Norconia kikkert 3-9x56E med lys, 30 mm rør diameter, længde 32,5 cm

Varenr: 6110890

19:02
Sigtekikkert 4-16x44 med lys langdistance 30 mm
Sigtekikkrt 4-16x44 med lys, langdistance fokus, 30 mm rør diameter, højde og side justering med lås, total længde 38 cm.

Varenr: 6110895

DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
19:02
DKK 1.200
Sigtekikkert 4-16x50 med lys demo model
Sigtekikkert 4-16x50 med lys langdistance fokus, 30 mm rør diameter, højde og side justering med lås, demo model, længde 37,5 cm, fremstår med små skrammer efter montering.

Varenr: 6110898

DKK 1.600 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
19:03
Dansk officer sabel model 1950,
Dansk officer sabel model 1950, greb med rokkeskind og beviklet snoet tråd, blank kurv, skede delvis af sort læder med to bæreringe, klinge mærket Krone FMI samt Carl Eickhorn Solingen, klinge længde 81cm total længde 96,5 cm. Fremstår med minimal brugsslitage, lærreds pose medfølger. ...

Varenr: 6122733
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
19:08
Dansk officer sabel model 1950, greb med rokkeskind og beviklet snoet tråd, kurv af messing, blank skede med to bæreringe, klinge mærket Krone FMI samt Carl Eickhorn Solingen, klinge længde 82,5cm total længde 101 cm. Fremstår med minimal brugsslitage, kurv med tryk, lærreds pose medfølger. ...

Varenr: 6122724
19:09
En samling skydevåben bestående af to haglbøsser og en salonriffel (3).
En samling skydevåben bestående af to haglbøsser og en salonriffel. Sako salonriffel cal 22 LR enkeltskuds repeterlås, skæfte af mørkpoleret træ, pipe længde 58 cm, total længde 101 cm. våben nr. 9756 Fremstår med brugsslitage. AYA haglbøsse cal 12/70 S/S Hunters Gun med skæfte af nøddetræ 70 cm ...

Varenr: 6121425
DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
19:10
DKK 1.900
Remington jagtriffel model 700 cal. 30-06.
Remington jagtriffel model 700 cal. 30-06 med repeterlås og indv. magasin monteret med Norconia sigtekikkert 3-9x40, 56 cm langt løb, total længde 108 cm, våben nr. A6832486, skæfte af nøddetræ, fremstår med let brugsslitage, våbentilladelse kræves.

Varenr: 6110803
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
19:11
Carl Gustav jagtriffel cal. 6,5x55 mm
Carl Gustav jagtriffel cal. 6,5x55 mm med repeterlås og indv. magasin, skæfte af nøddepoleret bøgetræ, 61 cm lang pipe, total længde 112 cm, monteret med Yde Hunter 3000 sigtekikkert 4x32, våben nr. HK 333704, fremstår med brugsslitage, pipe med gevind for montering af lyddæmper. Våben ...

Varenr: 6110796
19:11
Italiensk Franchi Jagtriffel model Horizon cal. 308 Win,
Italiensk Franchi Jagtriffel model Horizon cal. 308 Win, med repeterlås og hængslet magasin, syntetisk sort skæfte, våben nr FB 006819V18. 57 cm. lang pipe, total længde 108 cm. Fremstår ubrugt. Våben tilladelse kræves.

Varenr: 6110776

DKK 5.400 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
19:12
DKK 4.200
Udstoppet fasaner monteret på trægren
Udstoppet fasaner i form af fasankok og fasanhøne monteret på opsats af trægren. H. 60 cm. L. ca. 80 cm. Fremstår i alderssvarende stand, løse i fjer.

Varenr: 6121690
DKK 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-11-2021
19:22
AYA haglbøsse The Hunters Gun cal. 12/70
AYA haglbøsse The Hunters Gun cal. 12/70 side by side med bokslås og dobbelte aftrækkere, 68 cm. lange blanke løb, total længde 110,5 cm. våben nr 266038, fremstår med let brugsslitage og stram mekanik. Jagttegn kræves.

Varenr: 6122577
19:22
DKK 850
CZ Strakonice jagtriffel model 98
CZ Strakonice jagtriffel model 98 cal. 6,5 x 55 mm 56 cm langt løb med gevind for montering af lyddæmper, total længde 110 cm, våben nr. 00482, monteret med Norconia sigtekikkert 3-9 x 56 E. Fremstår med let brugsslitage, korn og kærv mangler. Våben tilladelse kræves.

Varenr: 6110756

19:27
Pistol Norinco NP29 kal 9mm
Pistol Norinco NP29 kal 9mm. Våbennummer BE08313-15-246. PL 12 cm, TL 22 cm. Fremstår ubrugt. SKV tilladelse påkrævet.

Varenr: 6116272
DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-11-2021
19:32
DKK 2.800
Gebr. Merkel Suhl haglbøsse cal. 12/70
Gebr. Merkel Suhl haglbøsse cal. 12/70 side by side med dobbelte aftrækkere og ejector, bokslås med graveringer og signal stifter, skæfte af nøddetræ våben nr. 741485, 10 måned 1974, 66 cm lange blanke løb, total længde 109 cm, fremstår med minimal brugsslitage og stram mekanik. Made in GDR. ...

Varenr: 6112886
19:45
DKK 1.300
Udstoppet ræv jagter skovsnappe
Udstoppet ræv jagter skovsneppe, på opsats af trægren. H. 81 cm. L. ca. 91 cm. Fremstår med flere afslag på trægren.

Varenr: 6121688
19:58
DKK 1.900
Skuldermonteret jagttrofæ af Nyala
Skuldermonteret jagttrofæ af Nyala 'Tragelaphus angasii' Højde: total ca 110 cm , horn 50 cm, H. 67cm Proveniens: Privat samling af udstoppede dyr.

Varenr: 6067625
DKK 3.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-11-2021
19:58
DKK 1.900
Stevens haglbøsse enkelt løbet cal. 16/70
Stevens haglbøsse enkelt løbet cal. 16/70 model 94C med 76,5 cm langt blankt løb, total længde 117 cm, skæfte af nøddetræ, uden synligt våben nr. fremstår med brugsslitage og stram mekanik, lidt rust. Jagttegn kræves.

Varenr: 6120731
20:03
Husqvarna. S/s haglbøsse kal. 12/70
Husqvarna. S/s haglbøsse kal. 12/70. Våbennummer: 175292. Totallængde: 109,5 cm. Løbslængde: 69,5 cm. Kolbe: 35 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, uden slør, blanke løb samt brugsspor. Jagttegn påkrævet.

Varenr: 6115929
DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
20:06
DKK 450
En samling haglbøsser (3)
En samling haglbøsser bestående af Sulun SG317 halv automatisk, cal. 12/76, våben nr 21-SS10956, pipe længde 61 cm, total længde 112 cm. Sulan SS211 Cal 12/76 O/U med 71 cm lange løb med ventileret sigteskinne, total længde 114 cm, skæfte af nøddetræ, våben nr. 21-O/U40026. Fremstår ubrugt. ...

Varenr: 6123033
DKK 4.400 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
20:07
DKK 3.600
Midland jagtriffel model 2600 Kal. 6,5x55
Midland jagtriffel model 2600 Kal. 6,5x55. Våbennummer: 46841. Totallængde: 109 cm. Pibelængde: 58,5 cm. Kolbe: 35 cm. Monteret med tasco sigtekikkert. Fremstår med stram og funktionel mekanik, skarp og ren riffelgang samt brugsspor.

Varenr: 6119158
20:09
Norinco pistol 1911A1 model NP29 silver finish, 9 x 21 mm
Norinco pistol 1911A1 model NP29 silver finish, 9 x 21 mm med magasin, våben nr. BE0806-15-246CA15, pipe længde 12,5 cm, total længde 22,5 cm. Fremstår ny og ubrugt, plastkasse medfølger. SKV tilladelse kræves.

Varenr: 6110875

20:11