Vurdering
1234»   Varer pr. side   108 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid  Næste bud
Norinco jagtriffel JW 105 G. cal. 222 Rem.
Norinco jagtriffel JW 105G, cal 222 Rem. med repeterlås og løst magasin, skæfte af nøddetræ, våben nr 1493399, pipe længde 55 cm. total længde 107 cm. fremstår ubrugt. Våben tilladelse kræves.

Varenr: 6110808

DKK 2.800 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
14:02
Norconia 4-16x50 ILL.V-1*T med ringe
Norconia 4-16x50 ILL.V-1*T Illuminated reticle, lyskors, parajustering, lås m.m. samt monteringsringe Jilas TM-300 aftagelig montage. (2)

Varenr: 6163848

DKK 3.800 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
14:18
Norconia 4-16x44 ILL.V-1*T med ringe (2).
Norconia 4-16x44 ILL.V-1*T Illuminated reticle, lyskors, parajustering, lås m.m. samt Jilas TM-300 aftagelig montage ringe.

Varenr: 6163844

DKK 4.400 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
18:04
Büchsflinte, Sauer & Sons, kaliber 12/65 + 11,15x60
Büchsflinte, Sauer & Sohn Suhl, kaliber 12/65 + 11,15x60 Hanegevær, skarp og tydelige riffelgange og spejlblank i haglløbet, fremstår i rigtig god og flot stand. Våbennummer: 35262 Totallængde: 111,5 cm Løbslængde: 70 cm Våbentilladelse påkrævet.

Varenr: 6276992
DKK 3.000 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 07-10-2022
19:07
Magasiner til P38 (5)
Magasiner til P38. En enkelt er stemplet med ørn. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Tilladelse til magasiner påkrævet

Varenr: 6281105
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 07-10-2022
20:53
Jagttrofæ. Hovedmonteret Muflon
Jagttrofæ. Hovedmonteret Muflon. H. ca. 56 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6276833
DKK 3.000 DK, Kolding, Platinvej 07-10-2022
21:20
Sigtekikkert 4-16x44 med lys langdistance 30 mm
Sigtekikkrt 4-16x44 med lys, langdistance fokus, 30 mm rør diameter, højde og side justering med lås, total længde 38 cm.

Varenr: 6164882
DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 08-10-2022
08:00
DKK 1.200
Tre krudthorn bla. fra Kongens livjæger corps (3)
Tre krudthorn bla. et kegleformet stemplet Kongens livjæger corps I compagni no. 56. Et mindre kegleformet horn samt et af metal. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.

Varenr: 6274658
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 08-10-2022
09:16
Anschutz salonriffel kal. 22 LR
Anschutz salonriffel kal. 22. LR. Våbennummer: 437250. Totallængde: 101 cm. Pibelængde: 55,5 cm. Kolbe. 36 cm. Med Hawke kikkert. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt brugsspor og ridser i det lakerede skæfte. Riffeltilladelse påkrævet.

Varenr: 6278568
09:16
Samling tyske og tjekkiske bajonetter (7)
Samling tyske og tjekkiske bajonetter fra 2. verdenskrig eller lige før og efter. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Blankvåbenstilladelse påkrævet.

Varenr: 6265146
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 08-10-2022
09:17
DKK 3.400
Magasiner til P38 (5)
Magasiner til P38, 2. verdenskrig. Stemplede med ørn. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Tilladelse til magasiner påkrævet

Varenr: 6265158
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 08-10-2022
09:20
Samling pistolmagasiner (16)
Samling pistolmagasiner, hovedsaligt 2. verdenskrig. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Tilladelse til magasiner påkrævet

Varenr: 6265267
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 08-10-2022
09:21
US M1 Carbine magasiner, 2. verdenskrig (15)
US M1 Carbine magasiner, 2. verdenskrig. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Samlertilladelse til magasiner påkrævet. (15)

Varenr: 6265265
09:22
Samling pistolmagasiner (16)

Varenr: 6265268
09:22
Magasiner til P38 og walther (5)
Magasiner til P38 og walther. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Tilladelse til magasiner påkrævet

Varenr: 6265256
09:22
Samling pistolmagasiner (16)

Varenr: 6265269
09:22
Samling pistolmagasiner (16)
Samling pistolmagasiner, hovedsaligt 2. verdenskrig. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Samlertilladelse til magasiner påkrævet

Varenr: 6271438
09:22
Dansk Løbnitz gevær med riffelgang, nummerens B-14
Dansk Løbnitz gevær med riffelgang, nummerens B-14. L: 131 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik samt få aldersrelaterede brugsspor.

Varenr: 6244310
DKK 33.000 DK, Vejle, Dandyvej 08-10-2022
09:22
DKK 26.000
Samling krudthorn og ladeudstyr, 1800-1900-tallet
Samling krudthorn og ladeudstyr, 1800-1900-tallet. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.

Varenr: 6250945
DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 08-10-2022
09:25
Samling ladeskinner mm. fra 2. verdenskrig
Samling ladeskinner mm. fra 2. verdenskrig. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6265241
09:30
To filmsværd (2)
To filmsværd, det ene kendt fra '300'. L: 87-92 cm. Fremstår med brugsspor. Blankvåbenstilladelse påkrævet.

Varenr: 6251968
09:30
DKK 500
Sako Finnbear lux jagtriffel kal. 30-06
Sako Finnbear lux jagtriffel kal. 30-06. Våbennummer: 73502. Totallængde: 113,5 cm. Pibelængde: 64 cm. Kolbe: 34,5 cm. Med udskæringer i kolben og kikkertmontage. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Varenr: 6244915
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 08-10-2022
09:31
DKK 6.000
Norconia 6-25x56 ILL.V.2*T
Norconia 6-25x56 ILL.V.2*T Illuminated reticle, lyskors, parajustering, lås m.m. monteret med Jilas TM-300 aftagelig montage

Varenr: 6163843

DKK 4.400 DK, Herlev, Dynamovej 08-10-2022
09:45
Carl Gustav fuldskæftet jagtriffel cal. 6,5x55 mm
Carl Gustav fuldskæftet jagtriffel cal. 6,5x55 mm, med repeterlås og fast magasin, skæfte af nøddetræ, 53 cm lang pipe, total længde 104 cm. monteret med Eagle sigtekikkert 2,5-10x50 mm, våben nr 166586. Fremstår med brugsslitage, våbentilladelse kræves.

Varenr: 6138275
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-10-2022
10:05
DKK 3.200
Sulun de Luxe Roy Ejector haglbøsse O/U cal. 12/76
Sulun de Luxe Roy Ejector haglbøsse O/U cal. 12/76 model SS-214 med skæfte af nøddetræ, single trikker, 71 cm lange blanke løb med ventileret sigteskinne, total længde 114,5 cm, Våbennr. 21-OU40067. Jagttegn kræves.

Varenr: 6188899

DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-10-2022
13:03
DKK 4.400
Norinco Salonriffel JW 15A cal. 22 lr.
Norinco Salonriffel JW 15A cal. 22 lr. med repeterlås og løst magasin, skæfte af mørk poleret træ, monteret med Norconia sigtekikkert 3-9x40 samt lyddæmper nr 6072, våben nr 1840586, 59 cm lang pipe, total længde 116 cm. kærv mangler. Våben tilladelse kræves,

Varenr: 6189081

13:39
DKK 3.200
Ugartechea Jaguar Royal haglbøsse cal. 12/70
Ugartechea Jaguar Royal haglbøsse cal. 12/70 side by side med ejector og to aftrækkere, engelsk skæfte af nøddetræ, sidelåse rigt graveret med blomster og ornamentik, 63 cm lange blanke løb, total længde 106 cm. våben nr 35-03-353-96, fremstår med let brugsslitage, jagttegn kræves.

Varenr: 6277874
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-10-2022
13:46
Geværskæfte af bejdset træ
Geværskæfte af bejdset løvtræ. Indvendigt mrk 458 WM. Dekoreret med netskæringer. L. 81 cm. Fremstår med bedding og brugsslitage.

Varenr: 6238538
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-10-2022
13:57
Jagtriffel Franchi Horison kal 308 WIN

Varenr: 6142008
DKK 6.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 08-10-2022
15:01
DKK 4.800
Carl Gustav jagtriffel cal. 6,5x55 mm
Carl Gustav jagtriffel cal. 6,5x55 mm med repeterlås og indv. magasin, skæfte af nøddepoleret bøgetræ, 61 cm lang pipe, total længde 112 cm, monteret med Yde Hunter 3000 sigtekikkert 4x32, låsestol nr HK 333704, pipe uden nummer, bundstykke nr 704, fremstår med brugsslitage, pipe med gevind i ...

Varenr: 6178106
DKK 2.800 DK, Herlev, Dynamovej 08-10-2022
15:21