Vurdering
Mine søgeagenter   Gem liste   Opret søgeagent
1234»   Varer pr. side   112 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Norinco jagtriffel JW105 cal. 223 rem.
Norinco jagtriffel JW105 cal. 223 rem. med sort syntetisk skæfte, repeterlås og løst magasin, 56 cm lang pipe, total længde 107 cm. våben nr 1530737. Fremstår ubrugt. Våbentilladelse kræves.

Varenr: 6110807

DKK 2.800 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2022
12:45
Norconia luftgevær model QB 18 4,5 mm med kikkert
Tysk Norconia luftgevær model QB 18. cal. 4,5 mm, med skæfte af sort kunstmateriale, monteret med Norconia sigtekikkert 4x20H. pipe længde 48 cm, total længde 111 cm. Fremstår i fin stand, kikkert defekt i trådkorset.

Varenr: 6110868

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2022
16:23
Sigtekikkert 4-16x44 med lys langdistance 30 mm
Sigtekikkrt 4-16x44 med lys, langdistance fokus, 30 mm rør diameter, højde og side justering med lås, total længde 38 cm.

Varenr: 6110895

DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2022
18:25
DKK 1.200
Brusletto jagtdolk samt David Andersen jagtdolk ( 2 )
begge Made in Norway Bruslette Geilo med skæfte af ibenholt, skede af læder med besætning af blank metal. L: 25 cm - klinge 13,5 cm David Andersen med skæfte i flammet rodtræ / birk. Skede i læder med besætning af sølv. Stemplet 925 S - Norsk Sterling. Længde 21,5 cm - klinge 10 ...

Varenr: 6146420
DKK 1.200 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 18-01-2022
19:02
Japansk tanto kniv
Japansk tanto kniv / orientalsk udført som håndarbejde i ben og messing. Med ikke slebet kling. Længde på klinge: 15,8 cm. Total: 28,5 cm. Greb og skede udsmykket med ornamentik og personer. Blankvåbentilladelse kræves.

Varenr: 6145789
19:25
Sabler/knive 2stk
Sabler/knive 2stk, 2 ens sabler, bladlængde 47 cm, fremstår med hakker i klingerne, oprindelse ukendt, Blankvåbentilladelse påkrævet.

Varenr: 6147012
DKK < 1.000 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 18-01-2022
19:26
Haglgevær, Tecni-mec Sport, kaliber 12/70
Haglgevær, Tecni-mec Sport, kaliber 12/70, løbsvælger, ejektor, blanke løb, ingen slør, forskæftet har været limet ved tidligere revne, fremstår med brugsmærker. Våbennummer: 27211 Totallængde: 120,5 cm Løbslængde: 76 cm Boring: 3/4 - 1/1 Skæftelængde: 37 cm Jagttegn påkrævet

Varenr: 6141905
DKK 1.000 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 18-01-2022
19:39
Nyala skind - hud bagstykke
Nyala skind - hud bagstykke ca 123 x 60 cm. Brugsspor/ slitage. Proveniens: Privat samling af udstoppede dyr.

Varenr: 6067506
DKK < 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 18-01-2022
19:44
Jagttrofæ: Skalmonteret kronhjort
Jagttrofæ: Skalmonteret kronhjort H 100 cm, B 75 cm. Brugsspor. Dette emne er en del af en stor privatsamling på udstoppede dyr, der udbydes ved Lauritz Næstved i december og januar måned. Se auktionerne her

Varenr: 6146868
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-01-2022
19:50
Remington jagtriffel model 700 cal. 30-06.
Remington jagtriffel model 700 cal. 30-06 med repeterlås og indv. magasin monteret med Norconia sigtekikkert 3-9x40, 56 cm langt løb, total længde 108 cm, våben nr. A6832486, skæfte af nøddetræ, fremstår med let brugsslitage, våbentilladelse kræves.

Varenr: 6110803
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2022
19:58
Italiensk Franchi Jagtriffel model Horizon cal. 308 Win,
Italiensk Franchi Jagtriffel model Horizon cal. 308 Win, med repeterlås og hængslet magasin, syntetisk sort skæfte, våben nr FB 006819V18. 57 cm. lang pipe, total længde 108 cm. Fremstår ubrugt. Våben tilladelse kræves.

Varenr: 6110776

DKK 5.400 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2022
20:06
DKK 4.200
Afrikansk jagttrofæ. Rød blisbuk
Afrikansk jagttrofæ. Rød blisbuk. L: 100 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6047393
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 18-01-2022
20:25
Jagttrofæ. Skuldermonteret muflon
Jagttrofæ. Skuldermonteret muflon. H: 60 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6047417
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 18-01-2022
20:25
Afrikansk jagttrofæ. Skuldermonteret waterbuck
Afrikansk jagttrofæ. Skuldermonteret waterbuck. H: 140 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6047430
20:25
Afrikansk jagttrofæ. Hartebeest
Afrikansk jagttrofæ. Hartebeest. L: 110 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6047696
20:25
Afrikansk brunt skind
Afrikansk brunt skind 87 x 210 ex hale. Proveniens: Privat samling af udstoppede dyr.

Varenr: 6136694
20:44
Brno salonriffel Model 2-E cal. 22 lr med tilbehør
Brno salonriffel Model 2-E cal. 22 lr, med repeterlås og løst magasin, skæfte af nøddepoleret bøgetræ, monteret med Fontaine sigtekikkert, våbennr. 408501, totallængde 108 cm. 61,5 cm lang pipe med korn og kærv. Fremstår med alm. brugsslitage, rensestok med børster medfølger, våbentilladelse ...

Varenr: 6133691
DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 18-01-2022
20:45
DKK 900
Dansk Remington 1867
Dansk Remington 1867. Våbennummer: 25482. Totallængde: 128 cm. Løbslængde: 90 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang med minimale rustar samt aldersrelaterede brugsspor. Samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varenr: 6111436
20:50
Sameknive / dolke i skeder ( 7 )
Samling på 7 knive Stor Marttimi - Finland med skæfte af birk, , skede i lyst præget læder. Få brugsspor. Længde 26,3 cm - klinge 15,5 cm 6 mindre sameknive mde brugsspor - 2 med defekter. 2 knive mangler skeder. Blankvåbentilladelse / jagtegn kræves ( 7 )

Varenr: 6146436
DKK 1.500 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 18-01-2022
21:02
DKK 500
Steyr Manlicher Schoenauer fuldskæftet jagtriffel model MCA cal. 6,5 x 57 mm
Steyr Manlicher Schoenauer fuldskæftet jagtriffel model MCA cal. 6,5 x 57 mm med repeterlås og løst magasin, skæfte af nøddetræ, aftræk med snelle, monteret med Nickel Hamburg sigtekikkert 4 x 36. Totallængde 105 cm. 51 cm pipe med korn og kærv, våbennr. 47962. Fremstår med lettere brugsslitage....

Varenr: 6133704
DKK 4.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 18-01-2022
21:10
DKK 3.200
En samling skydevåben bestående af to haglbøsser og en salonriffel (3).
En samling skydevåben bestående af to haglbøsser og en salonriffel. Sako salonriffel cal 22 LR enkeltskuds repeterlås, skæfte af mørkpoleret træ, pipe længde 58 cm, total længde 101 cm. våben nr. 9756 Fremstår med brugsslitage. AYA haglbøsse cal 12/70 S/S Hunters Gun med skæfte af nøddetræ 70 cm ...

Varenr: 6138777
DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2022
09:41
DKK 1.900
Italiensk Franchi Jagtriffel model Horizon med løst magasin
Italiensk Franchi Jagtriffel model Horizon cal. 308 Win, med repeterlås og løst magasin, syntetisk camoflage skæfte, våben nr FB 019561G20. 57 cm. lang pipe, total længde 108 cm. Fremstår ubrugt. Våben tilladelse kræves.

Varenr: 6138623

DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2022
09:44
DKK 4.600
Italiensk Franchi Jagtriffel model Horizon cal. 308 Win, med repeterlås og løst magasin, syntetisk sort skæfte, våben nr FB 019987F20. 57 cm. lang pipe, total længde 108 cm. Fremstår ubrugt. Våbentilladelse kræves.

Varenr: 6110777

10:02
DKK 4.600
Italiensk Franchi Jagtriffel model Horizon cal. 308 Win, med repeterlås og hængslet magasin, syntetisk beige skæfte, våben nr FB 016041Q19. 57 cm. lang pipe, total længde 108 cm. Fremstår ubrugt. Våbentilladelse kræves.

Varenr: 6110771

DKK 5.400 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2022
10:09
DKK 4.200
Jagttrofæ: Skalmonteret kronhjort monteret på plade. L 120 cm.

Varenr: 6147053
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-01-2022
11:12

Varenr: 6147054
12:12
Russisk kindjal
Russisk kindjal fra Kaukasus regionen. TL 56,5 cm. Fremstår med brugsspor, buler. Blankvåbentilladelse påkrævet.

Varenr: 6145855
DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-01-2022
17:47
Wlaszlovits Slos officer sabel / palladsk
med tilhørende skede i metal. Stemplet på klinge. Parer-stykke i bronzeret metal. Få almindelige brugsspor. Længde 97 cm. Blankvåbentilladelse kræves

Varenr: 6144867
DKK 2.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 19-01-2022
18:45
DKK 850
Hirschfænger samt dansk kårde ( 2 )
Kården har defekt parer-stykke og løs bevikling på greb. L: 6 cm - klinge 52 cm Hirschfænger L: 89 cm - klinge 75,5 cm Blankvåben tilladelse kræves ( 2 )

Varenr: 6147165
DKK 1.500 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 19-01-2022
19:07
Tysk haglbøsse med haner, med fine graveringer.
Tysk haglbøsse med haner cal. 16 side by side, med skæfte af nøddetræ, låsen fint graveret med vildt og ornamentik, 75 cm lange båndsmede løb, total længde 115 cm. Fremstår med brugsslitage, restaureret kolbe hals, uden navn og nummer. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben kræves.

Varenr: 6146447
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2022
19:11