Vurdering
   Varer pr. side   15 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
25 stk skalmonterede jagttrofæer (25)
25 stk skalmonterede jagttrofæer monteret på plade, brugsspor. (25)

Varenr: 6117926
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09-12-2021
16:03

Varenr: 6117925
16:05
Skalmonteret jagttrofæ
Skalmonteret jagttrofæ monteret på plade. Brugsspor. H 80 cm.

Varenr: 6117315
16:16
Sigtekikkert 6-25x56 langdistance med lys
Sigtekikkert 6-25x56 med lys, langdistance fokus, 30 mm rør diameter, højde og side justering med lås, total længde 40 cm.

Varenr: 6110906

DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 11-12-2021
19:03
Nyala skind - hud bagstykke
Nyala skind - hud bagstykke ca 140 x 150 cm. Brugsspor Proveniens: Privat samling af udstoppede dyr.

Varenr: 6077204
DKK < 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 11-12-2021
20:26
Afrikansk jagttrofæ. Skuldermonteret waterbuck
Afrikansk jagttrofæ. Skuldermonteret waterbuck. H: 140 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6047430
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 12-12-2021
10:53
Jagttrofæ. Skuldermonteret muflon
Jagttrofæ. Skuldermonteret muflon. H: 60 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6047417
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 12-12-2021
10:53
Afrikansk jagttrofæ. Rød blisbuk
Afrikansk jagttrofæ. Rød blisbuk. L: 100 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6047393
10:53
Afrikansk jagttrofæ. Hartebeest
Afrikansk jagttrofæ. Hartebeest. L: 110 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6047696
10:53
Nyala skind - hud bagstykke
Nyala skind - hud bagstykke ca 123 x 60 cm. Brugsspor/ slitage. Proveniens: Privat samling af udstoppede dyr.

Varenr: 6067506
DKK < 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 12-12-2021
16:58
Samling skalmonteret hjortevildt (70)
Samling på 70 stk. skalmonteret hjortevildt. Alle opsat på plade af eg. (70)

Varenr: 6117409
DKK 2.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 12-12-2021
19:46
Afrikansk skind - hud
Afrikansk skind - hud . Med slitage. ca 120 x140 cm ; Med slitage.

Varenr: 6067630
20:10
Grønlandica. Narhvalstand (Monodon monoceros), L. 254 cm.
Grønlandica. Narhvalstand (Monodon monoceros), L. 254 cm. max Ø 7 cm. Vægt ca. 5,94 kg. Fremstår med nogle malingpletter. Kan sælges indenfor EU uden CITES-certifikat. Ved udførelse fra Danmark bedes man rette henvendelse til Miljøstyrelsens CITES-sektion.

Varenr: 6117187
DKK 90.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 13-12-2021
19:15
DKK 60.000
Afrikansk brunt skind
Afrikansk brunt skind 87 x 210 ex hale. Proveniens: Privat samling af udstoppede dyr.

Varenr: 6067502
DKK < 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 13-12-2021
20:24
Impala opsats
Impala opsats, monteret på plade af træ. H. ca. 70 cm. B. 46 cm d. ca. 31 cm.

Varenr: 6130930
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 13-12-2021
20:49