Vurdering
Mine søgeagenter   Gem liste   Opret søgeagent
12»   Varer pr. side   34 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Nyala skind - hud bagstykke
Nyala skind - hud bagstykke ca 123 x 60 cm. Brugsspor/ slitage. Proveniens: Privat samling af udstoppede dyr.

Varenr: 6067506
DKK < 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 18-01-2022
19:44
Jagttrofæ: Skalmonteret kronhjort
Jagttrofæ: Skalmonteret kronhjort H 100 cm, B 75 cm. Brugsspor. Dette emne er en del af en stor privatsamling på udstoppede dyr, der udbydes ved Lauritz Næstved i december og januar måned. Se auktionerne her

Varenr: 6146868
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-01-2022
19:50
Afrikansk jagttrofæ. Rød blisbuk
Afrikansk jagttrofæ. Rød blisbuk. L: 100 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6047393
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 18-01-2022
20:25
Jagttrofæ. Skuldermonteret muflon
Jagttrofæ. Skuldermonteret muflon. H: 60 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6047417
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 18-01-2022
20:25
Afrikansk jagttrofæ. Skuldermonteret waterbuck
Afrikansk jagttrofæ. Skuldermonteret waterbuck. H: 140 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6047430
20:25
Afrikansk jagttrofæ. Hartebeest
Afrikansk jagttrofæ. Hartebeest. L: 110 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6047696
20:25
Afrikansk brunt skind
Afrikansk brunt skind 87 x 210 ex hale. Proveniens: Privat samling af udstoppede dyr.

Varenr: 6136694
20:44
Jagttrofæ: Skalmonteret kronhjort monteret på plade. L 120 cm.

Varenr: 6147053
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-01-2022
11:12

Varenr: 6147054
12:12
Jagttrofæ. Skuldermonteret Waterbuck
Jagttrofæ. Skuldermonteret Waterbuck (Kobus ellipsiprymus). H. 95 cm. D. ca. 41 cm. Monteret på plade for vægophæng.

Varenr: 6144191
DKK 2.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 19-01-2022
20:07
Grønlandica. Narhvalstand (Monodon monoceros), L. 254 cm.
Grønlandica. Narhvalstand (Monodon monoceros), L. 254 cm. max Ø 7 cm. Vægt ca. 5,94 kg. Fremstår med nogle malingpletter. Kan sælges indenfor EU uden CITES-certifikat. Ved udførelse fra Danmark bedes man rette henvendelse til Miljøstyrelsens CITES-sektion.

Varenr: 6117187
DKK 90.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-01-2022
20:14
DKK 60.000
Kudo gevir
Kudo gevir monteret på træplade L. 110 cm incl. kranie. (ene horn med naturligt afslag)

Varenr: 6102456
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-01-2022
20:15
Tre skalmonterede jagttrofæer (3)
Tre skalmonterede jagttrofæer. L 58-95 cm. (3) Dette emne er en del af en stor privatsamling på udstoppede dyr, der udbydes ved Lauritz Næstved i december og januar måned. Se auktionerne her

Varenr: 6147601
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2022
11:56
Tre skalmonterede jagttrofæer, løse horn. L 44-70 cm. (3) Dette emne er en del af en stor privatsamling på udstoppede dyr, der udbydes ved Lauritz Næstved i december og januar måned. Se auktionerne her

Varenr: 6136433
12:53
To skalmonterede jagttrofæer (2)
To skalmonterede jagttrofæer monteret på plade. L ca 70/80 cm. (2) Dette emne er en del af en stor privatsamling på udstoppede dyr, der udbydes ved Lauritz Næstved i december og januar måned. Se auktionerne her

Varenr: 6136423
13:21
Jagttrofæ: Skalmonteret kronhjort monteret på plade. L 137 cm, B 103 cm.

Varenr: 6107931
15:15
To skalmonterede jagttrofæer. L ca 62 cm. (2) Dette emne er en del af en stor privatsamling på udstoppede dyr, der udbydes ved Lauritz Næstved i december og januar måned. Se auktionerne her

Varenr: 6136425
DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2022
17:06
Jagttrofæ, skuldermonteret kudo
Jagttrofæ, skuldermonteret kudo med guldmedalje.' H. ca. 100 D. 90 cm L. horn: ca. 100 cm. Fremstår med brugsspor, løst siddende horn, lettere røglugt.

Varenr: 6147620
DKK 4.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-01-2022
18:04
To skalmonterede jagttrofæer monteret på plader. L ca 74 cm. (2) Dette emne er en del af en stor privatsamling på udstoppede dyr, der udbydes ved Lauritz Næstved i december og januar måned. Se auktionerne her

Varenr: 6136434
18:06
Skind fra en gnu
Skind fra en gnu. 240 x 140 cm. Dette emne er en del af en stor privatsamling på udstoppede dyr, der udbydes ved Lauritz Næstved i december og januar måned. Se auktionerne her

Varenr: 6147597
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2022
18:09
Jagttrofæ, skuldermonteret kronhjort
Jagttrofæ, skuldermonteret kronhjort.' H. ca. 140 D. 80 cm. L. Horn ca. 70 cm. Fremstår med brugsspor, lettere røglugt.

Varenr: 6147617
DKK 3.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-01-2022
18:16
Jagttrofæ, skuldermonteret gnu
Jagttrofæ, skuldermonteret gnu. H. ca. 70, D. ca. 80 cm. Fremstår med brugsspor, lettere røglugt.

Varenr: 6144970
DKK 2.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-01-2022
18:26
Jagttrofæ, skuldermonteret vortesvin
Jagttrofæ, skuldermonteret vortesvin. H. ca. 40 cm. D. ca. 50 cm. Fremstår med brugsspor, revner ved mund.

Varenr: 6147605
DKK 1.200 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-01-2022
18:37
DKK 450
Jagttrofæ, skuldermonteret gemsbok
Jagttrofæ, skuldermonteret gemsbok 'Oryx gazella'. H. ca. 140 D. 73 cm. L. Horn 84 cm. Fremstår med brugsspor, lettere røglugt.

Varenr: 6147606
18:47
Jagttrofæ, skuldermonteret vandbuk
Jagttrofæ, skuldermonteret vandbuk med guldmedalje. H. ca. 105 D. 70 cm. Fremstår med brugsspor, lettere røglugt, løse horn medfølger.

Varenr: 6147625
18:58
Jagttrofæ: Skuldermonteret Bushbuck (Tragelaphus sylvaticus)
Jagttrofæ: Skuldermonteret Bushbuck. H 73 cm. Brugsspor. Dette emne er en del af en stor privatsamling på udstoppede dyr, der udbydes ved Lauritz Næstved i december og januar måned. Se auktionerne her

Varenr: 6147598
DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2022
19:07
Jagttrofæ, skuldermonteret blisbuk
Jagttrofæ, skuldermonteret blisbuk med guldmedalje. H. ca. 76 D. 40 cm. Fremstår med brugsspor, lettere røglugt, løse horn medfølger.

Varenr: 6147631
DKK 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-01-2022
19:08
To skalmonterede jagttrofæer monteret på plader. L ca 44/51 cm. (2) Dette emne er en del af en stor privatsamling på udstoppede dyr, der udbydes ved Lauritz Næstved i december og januar måned. Se auktionerne her

Varenr: 6136424
DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2022
20:07
DKK 1.300
Kranie fra amerikansk Sortbjørn (Ursus americanus)
Kranie fra amerikansk Sortbjørn (Ursus americanus). Mangler enkelte tænder, kranie med revner. L 25 cm. Dette emne er en del af en stor privatsamling på udstoppede dyr, der udbydes ved Lauritz Næstved i december og januar måned. Se auktionerne her

Varenr: 6147600
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-01-2022
11:16
Jagttrofæ. Skuldermonteret hvid dåhjort
Jagttrofæ. Skuldermonteret hvid dåhjort mål ca. h. 110 cm D. 70 cm. Dette emne er en del af en stor privatsamling på udstoppede dyr, der udbydes ved Lauritz Næstved i december og januar måned. Se auktionerne her

Varenr: 6148588
DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-01-2022
19:16
12»