Vurdering
12»   Varer pr. side   31 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
En samling på to jagtstole af metal og træ (2).
En samling på to jagtstole af metal og træ med sæde af læder, justerbar højde og H. ca 65 cm. (2).

Varenr: 6110912

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
19:00
DKK 650
Skuldermonteret jagttrofæ af Nyala
Skuldermonteret jagttrofæ af Nyala 'Tragelaphus angasii' Højde: total ca 110 cm , horn 50 cm, H. 67cm Proveniens: Privat samling af udstoppede dyr.

Varenr: 6067625
DKK 3.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-11-2021
19:58
DKK 1.900
Jagttrofæ. hovedmonteret Kudo Antilope
Hovedmonteret Kudo Antilope. Jagttrofæ. Længden af horn ca. 90. H. total 170 cm. D. 70 cm. Proveniens: Privat samling af udstoppede dyr.

Varenr: 6116510
DKK 5.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-11-2021
20:24
Jagttrofæ. Hovedmonteret Kudo Antilope
Jagttrofæ. Hovedmonteret Kudo Antilope. L. ca. 170 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6106030
DKK 4.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-11-2021
20:35
Jagttrofæ: Skuldermonteret sikahjort
Jagttrofæ: Skuldermonteret sikahjort (Cervus nippon). Brugsspor. H 92 cm.

Varenr: 6121113
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-11-2021
11:30
Jagttrofæ. Skuldermonteret Red Hartebeest
Jagttrofæ. Skuldermonteret Red Hartebeest (Alcelaphus buselaphus caama). H. 110 cm.

Varenr: 6121789
12:40
Afrikansk jagttrofæ. Skuldermonteret Kudu
Afrikansk jagttrofæ. Skuldermonteret Kudu. H: 160 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6047389
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-11-2021
14:10
Jagttrofæ. Skuldermonteret muflon
Jagttrofæ. Skuldermonteret muflon. H: 60 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6047417
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-11-2021
14:10
Afrikansk jagttrofæ. Skuldermonteret waterbuck
Afrikansk jagttrofæ. Skuldermonteret waterbuck. H: 140 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6047430
14:10
Jagttrofæ. Skuldermonteret dådyr
Jagttrofæ. Skuldermonteret dådyr. H: 110 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6047390
14:11
Afrikansk jagttrofæ. Rød blisbuk
Afrikansk jagttrofæ. Rød blisbuk. L: 100 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6047393
14:11
Afrikansk jagttrofæ. Hartebeest
Afrikansk jagttrofæ. Hartebeest. L: 110 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6047696
14:11
Zebraskind
Zebraskin. 170 x 117 cm. Brugsspor.

Varenr: 6124096
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-11-2021
14:15
DKK 1.300
Jagttrofæ: Skuldermonteret muflon. Ovis musimon.
Jagttrofæ: Skuldermonteret muflon. Ovis musimon. H. 65 cm. Brugsspor.

Varenr: 6121793
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-11-2021
18:18
DKK 900
Jagttrofæ. Skuldermonteret Impala
Skuldermonteret, Impala (Aepyceros melampus), udstoppet jagttrofæ, H. 97 cm. Brugsspor..

Varenr: 6121114
19:18
DKK 1.200
Samling skalmonteret hjortevildt (70)
Samling på 70 stk. skalmonteret hjortevildt. Alle opsat på plade af eg. (70)

Varenr: 6117409
DKK 2.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-11-2021
19:45
Sigtekikkert 6-25x56 langdistance med lys
Sigtekikkert 6-25x56 med lys, langdistance fokus, 30 mm rør diameter, højde og side justering med lås, total længde 40 cm.

Varenr: 6110906

DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-11-2021
19:48
Jagttrofæ fuldmonteret afrikansk Duiker
Jagttrofæ fuldmonteret duiker. H. ca 86 cm, L 89 cm, Proveniens: Privat samling af udstoppede dyr.

Varenr: 6067605
DKK 4.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 30-11-2021
20:17
DKK 1.700
Jagttrofæ, skuldermonteret Blessbuck (Damaliscus pygargus phillipsi)
Jagttrofæ, skuldermonteret Blessbuck (Damaliscus pygargus phillipsi). Brugsspor. H. 94 cm.

Varenr: 6121795
20:19
DKK 850
Samling udstoppet søfugle, bl.a. sølvmåge, alk m.m. (10)
Samling udstoppet søfugle, bestående af; sølvmåge, alk, to hættemåger, ride, svartbag, kjove, søpapegøje, toppet lappedykker, lomvie. Fremstår i alderssvarende stand. (10)

Varenr: 6124343
DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-11-2021
20:35
Jagttrofæ: Skuldermonteret gnu
Jagttrofæ: Skuldermonteret gnu. Ud fra væg 74 cm. Brugsspor.

Varenr: 6121792
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 01-12-2021
11:49
Samling jagttrofæer (20+)
Samling jagttrofæer, både skuldermonteret, plademonteret og løse. H op til 80 cm. Brugsspor. (20+)

Varenr: 6124146
DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 01-12-2021
11:49
Jagttrofæ. Hovedmonteret Kudo (Tragelaphus strepsiceros)
Jagttrofæ. Skuldermonteret Kudu (Tragelaphus strepsiceros) H. ca. 155 cm. Aftagelig horn.

Varenr: 6124090
DKK 2.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 01-12-2021
18:47
Jagttrofæ. Skuldermonteret Oryx (Oryx gazelle).
Jagttrofæ. Skuldermonteret Oryx (Oryx gazelle) H 160 cm. Brugsspor. Løse horn.

Varenr: 6121790
19:48
Jagttrofæ. Skuldermonteret Kudu (Tragelaphus strepsiceros) H. ca. 170 cm. Aftagelig horn. Brugsspor.

Varenr: 6121787
20:48
Kudo gevir
Kudo gevir monteret på træplade L. 110 cm incl. kranie. (ene horn med naturligt afslag)

Varenr: 6102456
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-12-2021
18:27
Jagttrofæ: Skalmonteret kronhjort
Jagttrofæ: Skalmonteret kronhjort monteret på plade. L 137 cm, B 103 cm.

Varenr: 6107931
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-12-2021
18:33
Grønlandica. Isbjørneskind (Ursus maritimus)
Stort isbjørneskind 'Ursus maritimus'. Alle klør er intakte, monteret på plade L. 243 B. 196 cm. Fremstår med brugsspor. Skindet kan handles frit inden for EU, uden certificering, ved handel uden for EU skal der søges eksport- / importtilladelse.

Varenr: 6103904
DKK 20.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 02-12-2021
21:10
DKK 15.000
25 stk skalmonterede jagttrofæer (25)
25 stk skalmonterede jagttrofæer monteret på plade, brugsspor. (25)

Varenr: 6117925
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-12-2021
19:22

Varenr: 6117926
19:27
12»