Vurdering
   Varer pr. side   22 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Brusletto, Cudeman. Fire jagtknive (5)
Brusletto, Cudeman. Fire jagtknive hvoraf to er af mærket Cudeman og en er Brusletto. L: 22-25 cm. I skeder af brun læder. Tinfad med våbenskjold medfølger.

Varenr: 6128608
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
12:03
Gore-tex jagtbeklædning str. 48 fra Swedteam
Gore tex jagtbeklædning str. 48 fra Swedteam. Jakke og bukser i " Waterfowl" camoflagemønster. Original Gore-Tex skalsæt. Fremstår med minimale/ingen brugsspor.

Varenr: 6117616
DKK 2.600 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
12:34
DKK 1.200
Norconia sigtekikkert 1,5-6x42
Norconia sigtekikkert 1,5-6x42 med 30 mm rør diameter, længde 29 cm.

Varenr: 6110883

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 10-12-2021
13:24
DKK 500
Sigtekikkert 4-16x44 med lys langdistance 30 mm
Sigtekikkrt 4-16x44 med lys, langdistance fokus, 30 mm rør diameter, højde og side justering med lås, total længde 38 cm.

Varenr: 6110895

DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 10-12-2021
14:34
DKK 1.200
Sigtekikkert 4-16x50 med lys demo model
Sigtekikkert 4-16x50 med lys langdistance fokus, 30 mm rør diameter, højde og side justering med lås, demo model, længde 37,5 cm, fremstår med små skrammer efter montering.

Varenr: 6110898

DKK 1.600 DK, Herlev, Dynamovej 10-12-2021
14:37
Riffelkikkert Global Tactical 10-40x56SF.IR
Riffelkikkert Global Tactical 10-40x56SF.IR. Fremstår nyt og ubrugt.

Varenr: 6116307
DKK 2.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-12-2021
18:46
DKK 1.800
Riffelkikkert Global Tactical 4-16x44SF.IR
Riffelkikkert Global Tactical 4-16x44SF.IR. Fremstår nyt og ubrugt.

Varenr: 6116308
DKK 2.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-12-2021
19:52
Tre lyddæmpere samt lasersigte (4)
Tre lyddæmpere til jagtrifler samt Laser Genetics Subzero ND3-P. Fremstår med brugsspor. (4)

Varenr: 6129434
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 11-12-2021
20:59
Håndlavet sæt jagtknive (2)
Klinger slebet i stål 440c hærdet og anløbet til 58 HCR. Frontholke i højglanspoleret bøffelhorn. Skæfter i poleret moseeg. Indlæg af fiber og sølvplade. Sort fangsnor med perle drejet i gevirspids fra kronhort. Skede af vegetabilsk garvet 2 mm tykt kernelæder gennemfarvet med sort spritbaseret ...

Varenr: 6114225
DKK 2.600 DK, Vejle, Dandyvej 12-12-2021
10:51
Jagtkniv
Håndlavet 'Laplænder' jagtkniv, klinge slebet i stål 12c27 hærdet og anløbet til 58 HCR, frontholk og nitter af nysølv. Skæfte af muflon horn. Skede af vegetabilsk garvet 2 mm tykt kernelæder gennemfarvet med sort spritbaseret narvsværte, håndsyet med sort vokset 5/18 hørtråd, vådformet og ...

Varenr: 6114224
DKK 1.800 DK, Vejle, Dandyvej 12-12-2021
10:51
DKK 1.300
Jagttrofæ. Skuldermonteret Oryx (Oryx gazelle)
Jagttrofæ. Skuldermonteret Oryx (Oryx gazelle). H. ca. 85 cm. Monteret til at hænge i et hjørne. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.

Varenr: 6121715
DKK 3.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 12-12-2021
19:15
Yggdrasil jagtkniv, Damascus stål med rain drop mønster
Yggdrasil jagtkniv, 'Damascus' stål med rain drop mønster. Foldet i 512 lag. Greb af hjortetakgevir med Damascushæl og ende af messing. L. 23,5 cm. Klinge 11 cm. Skede af læder, præget med logo. Ny & ubrugt. Kan kun lovligt anvendes til anerkendelsesværdigt formål, såsom jagt, fiskeri, hobby m.m.

Varenr: 6125420
DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 12-12-2021
19:55
Yggdrasil. To jagtknive, skinner & foldekniv (2)
Yggdrasil: To jagtknive, skinner & foldekniv, Damascusstål med 'fire pattern' & 'ladder pattern'. Foldet i 512 lag. Greb af træ, samt sort tyrehorn, Damascusstål og messingindlæg. L. 22 / klinge 10 cm. og L. 20 / klinge 9 cm. Skeder af læder, ene præget med logo. Nye og ubrugte. (2) Kan kun ...

Varenr: 6125423
20:15
Yggdrasil. Jagtkniv, model Tanto, Damascusstål
Yggdrasil. Jagtkniv, model Tanto, Damascusstål med 'rain drop pattern' Foldet i 512 lag. Greb med indfarvet ben, messinghæl og ende af Damascusstål. L. 29 cm. Klinge 16,5 cm. Læderskede med præget logo. Ny og ubrugt. Kan kun lovligt anvendes til anerkendelsesværdigt formål, såsom jagt, fiskeri, ...

Varenr: 6125422
20:50
Dåhjorth trofæ
Dåhjorth trofæ monteret på træplade h. 70 x B. 62 cm

Varenr: 6130933
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 13-12-2021
12:46
Kronhjorth trofæ
Et trofæ af kronhjorth monteret på træplade h. 82 cm B. 57 cm

Varenr: 6130932
13:48
Carl Gustav jagtriffel cal. 6,5x55 mm
Carl Gustav jagtriffel cal. 6,5x55 mm med repeterlås og indv. magasin, skæfte af nøddepoleret bøgetræ, 61 cm lang pipe, total længde 112 cm, monteret med Yde Hunter 3000 sigtekikkert 4x32, våben nr. HK 333704, fremstår med brugsslitage, pipe med gevind for montering af lyddæmper. Våben ...

Varenr: 6110796
DKK 2.800 DK, Herlev, Dynamovej 13-12-2021
13:59
Remington jagtriffel model 700 cal. 30-06.
Remington jagtriffel model 700 cal. 30-06 med repeterlås og indv. magasin monteret med Norconia sigtekikkert 3-9x40, 56 cm langt løb, total længde 108 cm, våben nr. A6832486, skæfte af nøddetræ, fremstår med let brugsslitage, våbentilladelse kræves.

Varenr: 6110803
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 13-12-2021
14:00
Håndlavet svampekniv
Håndlavet svampekniv med 6 cm klinge af stainless steel, skæfte af stabiliseret birkeknude, forstykke og indlæg af indfarvet stabiliseret birkeknude samt fiberskiver. Håndsyet skede af rårand læder præget med kantareller, med bæltestrop. Længde med skede ca.19 cm. Ny og ubrugt. Kan kun lovligt ...

Varenr: 6127213
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 13-12-2021
16:57
Yggdrasil jagtkniv, Tanto, Damascus stål med rain drop mønster
Yggdrasil jagtkniv, model Tanto. Damascus stål med rain drop mønster. Foldet i 512 lag. Greb af rodtræ og indfarvet ben, hæl af messing og ende af Damascus stål. L. 29 cm. Klinge 16 cm. Skede af læder, præget med logo. Ny & ubrugt. Kan kun lovligt anvendes til anerkendelsesværdigt formål, såsom ...

Varenr: 6130707
DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 13-12-2021
19:41
SKB over/under haglgevær model 700 kaliber 12/70
SKB over/under haglgevær model 700 kaliber 12/70, med ejektor, singletrigger, løbsvælger i aftrækker, bokslås rigt graveret, totallængde 116 cm, 71 cm lange blanke løb, bred ventileret sigteskinne med to korn. Våbennummer CM 723524. Fremstår med let brugsslitage. Jagttegn kræves.

Varenr: 6121107
DKK 7.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 14-12-2021
20:29
DKK 2.800
Tysk haglbøsse uden navn cal. 12/65
Tysk haglbøsse uden navn cal. 12/65 rigt graveret bokslås med signalstifter og dobbelte aftrækkere, 76 cm lange blanke løb, totallængde 118 cm, fremstår med brugsslitage, små afslag på forskæfte, horn aftrækker bøjle, stram mekanik. Haglbøssen er uden serienr. løbene fremstillet af tre ringet ...

Varenr: 6121109
DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 14-12-2021
20:45
DKK 500