Kategori  Vurdering
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Fotostudio (24)
Komplet fotostudio med 24 dele. Få dit eget fotostudie til professionelle billeder til webshoppen, produktfremvisning, portrætter, familiefotografering m.m. Studiet består af: 6 x fotostativ-holdere 6 x fotolamper m/ tænd/sluk og justeringsfunktion 6 x sølv refleksskærme 6 x professionelle ...
Varenr: 4998351

DKK 2.400 DK, Herning, Engdahlsvej 22-05-2018
16:34:00
DKK 650
Repro stativ / studio stand, metal, mrk. IFF Salon m.m., 1900-tallets 2. halvdel
Repro stativ / studio stand, metal, mrk. IFF Salon Industria Fototecnica m.m., 20. Årh. 2. halvdel, H. 170, B. 81 cm. Brugspræg.
Varenr: 5004232
DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-05-2018
20:31:00
DKK 650
Kamera Nikon F5 med objektiv Nikkor AF 24-120mm 1:3.5-5.6 D (2)
Kamerahus Nikon F5 no. 3062693 inkl. kamerahusdæksel, med objektiv Nikkor AF 24-120 mm 1:3.5-5.6 D inkl. bagdæksel og modlysblænde, objektivdæksel mangler, alle bevægelige dele er letløbende, alle linser er klare og uden fungus, fremstår med lette aldersbetingede brugsspor. Lauritz.com indestår...
Varenr: 4954317
DKK 3.722 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-05-2018
20:42:00
DKK 1.489
Plaubel PN 1/ 01 Pcco Junior kamera m/ tilbehør & taske
PLAUBEL PN 1/ 01 PCCO JUNIOR kamera no 774 9 x 12 / 10 x 15, m/ obj.Synchro-Compur Schneider-Kreuznach Angulon 1:6,8 / 90 nr. 8132822 m/ B+W filter, obj. Zeiss Ikon Compur Tessar 1. 4,5 f 0 13,5 cm Carl Zeiss Jena nr. 1319470 - skum mørnet langs kant, Plaubel bagstykke m.m. Brugsspor. ...
Varenr: 4992660
DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 22-05-2018
20:49:00
Leitz Canada objektiv Summicron-M 1:2 /90, fremstillet hos Leica
Leitz Canada objektiv Summicron-M 1:2 /90, fremstillet hos Leica, no. 3366294, made in Canada, i original emballage, bagklap, solblænde, objektivdæksel mangler. Alle linser er klare og uden ridser og fungus, alle bevægelige dele er letløbende, fremstår udvendigt med lette aldersrelaterede ...
Varenr: 4987828
DKK 21.586 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-05-2018
20:56:00
DKK 3.163
Repro stativ / studio stand, metal, 1900-tallets 2. halvdel
Repro stativ / studio stand, metal, m/ optik Dehel Demaria La Pierre Anastigmat Manar 1: 4.5 f = 110 m/m, 20 årh. 2. halvdel, H. 178, B. 59 cm. Brugspræg. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5004233
21:05:00
Broncolor Pulso 4
Broncolor Pulso 4, no. 072023 inkl. stik, fremstår med aldersbetingede brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4954237
DKK 2.605 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-05-2018
21:35:00
DKK 298
Kamera Nikon V1 mit Objektiv 1 Nikkor 30-110mm 1:3.8-5.6 VR
Kamera Nikon V1 no. 61020024 inkl. Deckel, 7.274 Auslösungen mit Objektiv 1 Nikkor 30-110mm 1:3.8-5.6 VR no. 1250053480 inkl. Front- und Rückdeckel, Ladegerät, 4GB SD-Karte und Tasche, leichte altersbedingte Gebrauchsspuren. Lauritz.com garantiert nicht für die Funktionalität.
Varenr: 4954302
DKK 2.233 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-05-2018
21:36:00
DKK 521
Broncolor Pulso 4
Broncolor Pulso 4, no. 072049 inkl. stik, fremstår med aldersbetingede brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4954353
DKK 2.419 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-05-2018
21:39:00
DKK 335
Objektiv Hasselblad XPAN 4/90
Objektiv Hasselblad XPAN 4/90 nr. 8ZER10347 med Skylight Filter HOYA 49 mm i originalt plastetui. Alle bevægelige dele løber blødt, alle linser er klare. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4954276
21:43:00
DKK 1.191
35mm Kamera Olympus O.Product
35mm Kamera Olympus O.Product mit Olympus Lens 35mm 1:3,5, inkl. Aufsteckblitz.Die O.Product ist eine limitierte Auflage (20.000 Exemplare) zum 70. Jahrestag der Firmengründung. Rückseitig geprägt: 10212/20000.Lauritz.com garantiert nicht für die Funktionalität.
Varenr: 4971767
21:44:00
DKK 372
Hensel Blitz Spot 3000 für Balca adaptiert.
Hensel Blitz Spot 3000 mit einer Leistung von 3000Ws für Balca Blitzgeneratoren adaptiert. + Manfrotto Lampen Stativ.
Varenr: 5003201
DKK 2.233 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-05-2018
17:08:48
DKK 298
Konvolut Fotoapparate und Zubehör (7)
Konvolut Fotoapparate und Zubehör bestehend aus folgenden Positionen: Nikon F-401, Canon Ixus PC1001, Praktica MTL 3, Braun Paxette 28 Auto, 2 Objektive und Zubehör. Das Konvolut befindet sich in einem altersgemäßen Zustand mit intensiven Gebrauchsspuren und Bestoßungen. Die Klappe der Nikon ...
Varenr: 4975930
DKK 1.117 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 23-05-2018
18:55:00
DKK 298
Hasselblad 500C/M med ekstra linser og magasiner (12)
Hasselblad 500C/M med ekstra linser og magasinerbestående af: Hasselblad 500c/m, ekstra rullefilms kasette, polaroid bagstykke, modlysblænde, prism viewfinder, Zeiss Sonnar C 150mm f/4T linse, pistolgreb, tre stk. mellemringe, matskive samt 9 stk Ilford FPR plus 125 film. Alt i original ...
Varenr: 5004205
DKK 9.000 DK, Aalborg, Nibevej 23-05-2018
19:00:00
DKK 4.600
Ernst Leitz GmbH, Wetzlar. Småformat kamera Leica, model IIF, serie no. 799 408
Ernst Leitz GmbH, Wetzlar. Småformat kamera Leica, model IIF, serie no. 799 408, monteret med Leitz Elmar f = 5 cm. 1:3,5 optik. Original lædertaske Zeiss Ikon Ikophot lysmåler medfølger. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5002424
DKK 5.000 DK, Aalborg, Nibevej 24-05-2018
19:18:00
6611 - Sony A6000 systemkamera samt Sony E-Mount objektiv.
Sony A6000 systemkamera samt Sony E-Mount objektiv model SELP18105G. Manualer samt taske medfølger. Fremstår med minimale brugsspor. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her
Varenr: 5006175
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2018
10:49:17
DKK 3.800
6613 - Macbook Air, model A1466, uden harddisk.
Macbook Air, model A1466, uden harddisk. 13.3" skærm. Dansk tastatur. Oplader samt sleeve medfølger. Serienr. C1MRTAP4H3QD. Fremstår med brugsspor. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her
Varenr: 5006308
DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2018
13:56:00
6599 - Olympus Stylus S1, digitalkamera.
Olympus Stylus S1, digitalkamera med tilhørende læder etui. Fremstår med mindre brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne herher
Varenr: 5007150
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2018
15:52:00
6597 - Canon EOS Rebel T5, digitalkamera.
Canon EOS Rebel T5, digitalkamera med EF-S 18-55mm 1:3.5-5.6 objektiv. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne herher
Varenr: 5007144
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2018
17:52:00
6612 - Sony digitalkamera, Alpha 58,
Sony digitalkamera, Alpha 58, monteret med 18-55mm DT 3.5-5.6/18-55 SAM II objektiv samt et Sony DT 4-5.6/55-200 SAM objektiv. Uden oplader og hukommelseskort. Taske medfølger. Fremstår med brugsspor, ridser. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Auktioner over hittegods, cykler, og ...
Varenr: 5006268
19:49:00
DKK 900
6598 - Canon PowerShot SX50 HS, digital kamera
Canon PowerShot SX50 HS med tilhørende objektiv 50X IS. Uden hukommelseskort og oplader. USB ledning medfølger samt transport taske. Fremstår med brugsspor. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne herher
Varenr: 5007142
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2018
19:51:00
DKK 500
OK Canon EOS M100, kamera - Til fordel for Ungdommens Røde Kors
Canon EOS M100, kamera Lille, elegant, enkelt og tilsluttet spejlløst kamera med imponerende billedkvalitet: den perfekte opgradering fra en smartphone. Vejl. pris: DKK. 3.000 Varen er doneret af Canon Bemærk: På alle oplevelser (altså ikke-fysiske varer), hvor der ikke er andet ...
Varenr: 4991497
DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 29-05-2018
10:48:00
Nikon m.m. Samling kameraer & objektiver
Nikon m.m. Samling kameraer & objektiver. Bestående af Nikon F nr. 6918521 m/ obj. Nikon Nikkor - S C Auto 1:1,4 f = 50 mm nr. 1400605 6 Nikon HR-1 & 2 stk. filter Soligor og Nikon, Nikon F nr. 7392501 m/ obj. Kenlock automatic f = 35 mm 1: 2.8 no 444028, obj. Auto-Sakor 1:2.8 f = 135 mm no ...
Varenr: 5001333
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-05-2018
19:36:00
Fotostativ mrk. Paillard Bolex i trækasse, 1900-tallet
Fotostativ mrk. Paillard Bolex i trækasse( m/ skader), 20. Årh., kasse 43 x 103,5 cm. Brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5004259
19:37:00
Minolta m.m. Samling kameraer m/ tilbehør
Minolta m.m. Samling kameraer m/ tilbehør. Minolta SRT100 nr. 3131673 m/ obj. RMC Tokina 25-50 mm f:4 8223272 & B+W 55E 010 1x, Minolta SRT100 nr. 2888918 m/ obj. Minolta MC ROKKOR-PF 1:2 f= 50 mm & Minolta skulderrem, Minolta XD7 nr. 2119268, Minolta angle, obj. Tokina AT-X 50-250 mm 1:4-5.6 nr....
Varenr: 5004256
19:50:00