Kategori  Vurdering
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Nikon F2A kamerahus
Nikon F2A analogt spejlrefleks kamerahus. Serienr. F2 7250858. Fremstår med mindre brugsspor. Virkede ved afprøvning men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5279200
DKK 2.600 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
10:21:00
DKK 850
Nikon S3 kamera med 50 mm. objektiv.
Nikon S3 søgerkamera serienr. 6309855 med Nikkor-H 50 mm. 1:2 No. 758459 objektiv. Fremstår med brugsspor og ridser. Lukker virkede ved afprøvning men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5280645
DKK 17.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
10:38:00
DKK 8.400
Nikon F kamera med objektiv
Nikon F analogt spejlrefleks kamerahus. Serienr. 6918521 med Nikon Nikkor-S 50 mm. 1:1,4 objektiv. Lukkerfunktion virkede ved afprøvning men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5279216
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
10:41:00
Leica kamera.
Ernst Leitz, Wetzlar. Leica III kamera Serienr. 424096 med Elmar 50mm 1:3,5 objektiv. Lukkermekanisme virkede ved afprøvning men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5280894
11:19:00
Nikon F90X kamera med objektiv.
Nikon F90X analogt spejlrefleks kamerahus med Tokina 70-200 mm. 1:4,5 mm. zoomobjektiv og Nikon SB-26 flash medfølger. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5280393
DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
11:38:24
DKK 500
Nikon F kamera med objektiv
Nikon F analogt spejlrefleks kamerahus. Serienr. 7392501 med Nikon Nikkor-S 50 mm. 1:1,4 objektiv. Lukkerfunktion virkede ved afprøvning men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5280315
11:59:00
Nikon FG-20 kamera med objektiv.
Nikon FG-20 analogt spejlrefleks kamerahus med Nikon Nikkor 35-105 mm. 1:3,5-4,5 zoomobjektiv. Lukkermekanisme fungerede ved afprøvning men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5279337
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
12:38:00
Leica 1 kamera
Leica 1 kamera (sort) serienr. 37566 med Leitz Elmar 50 mm. 1:3,5 objektiv. Lukkerfunktion virkede ved afprøvning men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5280727
DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
18:39:00
DKK 5.000
Franke & Heidecke, Rolleiflex kamera
Franke & Heidecke. Rolleiflex kamera Synchro-Compur serienr. 1762810. Carl Zeiss Planar 75 mm. 1:3,5 objektiv. Aldersrelaterede brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5280330
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
18:40:00
Nikon S3 søgerkamera serienr. 6306572 med W-Nikkor C 35 mm. 1:2,5. No. 263592 objektiv. Fremstår med brugsspor og ridser. Lukker virkede ved afprøvning men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5280614
DKK 15.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
19:29:00
DKK 7.400
Nikon 300 mm. teleobjektiv.
Nikon ED AF Nikkor 300mm. 1:2,8 teleobjektiv med telhørende Nikon HE-6 modlysblænde og transportkuffert. Fremstår med brugsspor. Ingen ridser på linseelementer. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5280928
19:39:00
DKK 7.400
Franke & Heidecke. Rolleiflex kamera
Franke & Heidecke. Rolleiflex kamera Synchro-Compur serienr. S 230155. Carl Zeiss Sonar 135 mm. 1:4 objektiv. Aldersrelaterede brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5280446
DKK 12.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
19:50:00
DKK 6.000
Biograf filmfremviser Kalee 'Vulcan',
Biograf filmfremviser Kalee 'Vulcan'. Sokkel mærket Philips. Der medfølger en film på rullerne.Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.NB. Meget tung
Varenr: 5279140
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
20:33:00
Sinar P2 teknisk kamera med diverse tilbehør (5)
Sinar P2 teknisk kamera med diverse tilbehør, heribland Sinar Binocular Reflex Magnifier, 7 Lisco mark II filmholdere, Sinar 69, 6 objektiver, 3 transportkasser, Manfrotto 161B tripod kamerastativ, IFF Salon søjlestativ, H. ca. 200 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for ...
Varenr: 5272790
DKK 12.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-03-2019
19:38:00
DKK 6.000
Komplet fotostudio med 24 dele (3)
Komplet fotostudio med 24 dele. Få dit eget fotostudie til professionelle billeder til webshoppen, produktfremvisning, portrætter, familiefotografering m.m. Studiet består af: 6 x fotostativ-holdere 6 x fotolamper m/ tænd/sluk og justeringsfunktion 6 x sølv refleksskærme 6 x professionelle ...
Varenr: 5275772

DKK 2.400 DK, Herning, Engdahlsvej 28-03-2019
20:10:00
DKK 650
Konvolut Fotoapparate (3)
Konvolut bestehend aus drei Fotoapparaten: Rollei 35, no. 3065741, Lenz Rollei HFT(R) Sonnar 40 mm f/2.8, filter thread E 30,5 x 0,5 (Tessar 40 mm f/3.5, filter thread E 24 x 0.5), 97 × 60 × 32 mm, Tragetasche, altersgemäße Reibespuren, Aufnahmeknopf beschädigt. Minox Wetzlar Modell III ...
Varenr: 5238400
DKK 2.421 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 28-03-2019
21:56:00
DKK 335
Mikroskop Steindoff & Co Berlin 60146 m.m. (6)
Mikroskop Steindoff & Co Berlin 60146 m.m. æsker med diverse prøver samt tilbehør, mikroskopet er i trækasse med tilhørende 5 stk. okularer m.m. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor herunder løs låge til kasse.
Varenr: 5284040
DKK 2.400 DK, Herning, Engdahlsvej 30-03-2019
20:16:00
Samling ældre kameraer samt tilbehør.
Samling ældre kameraer samt tilbehør. Der er bl.a set Kodak Retina, Brownie, Pronto, Photax, Kodak junior, Gevaert smallfilmskamera. Derudover nogle lysmålere, m.m.
Varenr: 5287507
DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-03-2019
20:21:00
Voigtländer m.m. Samling kameraer, objektiver, fotoudstyr m.m.
Voigtländer m.m. Samling kameraer, objektiver, fotoudstyr m.m., bestående af Voigtländer VITO CL m/ obj. Voigtländer 2.8 / 50, AGFA Synchro Box, Agfa kamera m/ obj. Agfa Apotar 1:3.5 / 45, Polaroid Supercolor 670 AF, Kodak Doublet, Olympus Film Transfer m.m. Brugspræg. Lauritz.com indestår ikke...
Varenr: 5269773
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-03-2019
15:35:00
Objektiv, Sigma apo 70-210mm
Objektiv, Sigma apo 70-210mm 1:2.8. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5282880
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 31-03-2019
19:37:00
Ernst Leitz, Wetzlar. Kamera Leica IIf samt Elmar 5 cm. og 90 mm. objektiver mm.
Ernst Leitz, Wetzlar. Målsøgerkamera, model Leica IIf, monteret med Leitz Elmar 5 cm. 1:3,5, i original taske af læder. Fremstillet 1955 med serienr. 764907. Desuden medfølger løs 5 cm. Leitz målsøger i læderetui, filter, objektiv Elmar 90 mm. 1:4 med matchende løs 90 mm. SGVOO målsøger samt ...
Varenr: 5278509
DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 31-03-2019
19:55:00
Copal Verschluss mit Kabelauslöser für Sinar Großformat Kamera
Copal Verschluss, Made in Japan, für Sinar Switzerland no. 954067, Gebrauchs- und Reibespuren Kabelauslöser mit gewinkeltem Ende Lauritz.com garantiert nicht für die Funktionalität!
Varenr: 5143285
DKK 2.235 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-03-2019
20:11:00
DKK 298
Tysk stereomikroskop, med strømforsyning (2)
Tysk stereomikroskop, med strømforsyning, indbygget forstørrelsesvælger. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.
Varenr: 5284038
DKK 2.400 DK, Herning, Engdahlsvej 01-04-2019
20:39:00
Zeiss Ikon kamera
ZEISS IKON, modell "Icarex 35", 1960-70-tal, med Carl Zeiss Ultron 50mm F/1.8, i orginalförpackning
Varenr: 5286884
DKK 1.781 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 01-04-2019
21:57:00
Se mere