Kategori  Vurdering
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Samling 5 stk. Kodak-Retinette vintage kameraer (5)
Samling 5 stk. Kodak-Retinette vintage kameraer . bestående af model 1A Vero, IA Prontor 250 S, IB Prontor 500 LK samt to uden modelbetegnelse . Fremstår med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5432190
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
16:51:00
Leica 1 kamera med Leitz Elmar 50 mm objektiv
Leica 1 kamera (sort) serienr. 37566 med Leitz Elmar 50 mm. 1:3,5 objektiv. Brugsspor. Lukkerfunktion virkede ved afprøvning men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5398653
DKK 8.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:02:00
Nikon S3 kamera med 50 mm. objektiv
Nikon S3 søgerkamera serienr. 6306572 med W-Nikkor C 35 mm. 1:2,5. No. 263592 objektiv. Fremstår med brugsspor og ridser. Lukker virkede ved afprøvning men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5429414
DKK 15.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:20:00
Pentax G7 kamera samt objektiver (4)
Pentax G7 kamerahus med Pentax 165 mm f. 1:4, 200mm f. 1:4 og 165 mm f. 1:2.8 objektiver. Hertil to etuier med lense-hoods. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (4)
Varenr: 5424382
DKK 10.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:30:00
Nikon Nikkor 85 mm objektiv
Nikon Nikkor 85 mm objektiv. 1:1.4D.
Varenr: 5424387
DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:33:00
Nikon ED AF Nikkor 300mm.
Nikon ED AF Nikkor 300mm. 1:2,8 teleobjektiv med telhørende Nikon HE-6 modlysblænde og transportkuffert. Fremstår med brugsspor. Ingen ridser på linseelementer. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5434935
DKK 16.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:33:00
DKK 4.200
Nikon F analogt spejlrefleks kamerahus
Nikon F analogt spejlrefleks kamerahus. Serienr. 6918521 med Nikon Nikkor-S 50 mm. 1:1,4 objektiv. Lukkerfunktion virkede ved afprøvning men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5434944
DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:34:00
DKK 500
Nikon S3 søgerkamera serienr. 6309855 med Nikkor-H 50 mm. 1:2 No. 758459 objektiv. Fremstår med brugsspor og ridser. Lukker virkede ved afprøvning men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5434971
19:35:00
DKK 650
Leica Trinovid 10 x 42BA
Kikkert. Leica Trinovid 10 x 42BA. Fremstår med fejlfri optik; ingen eller absolut minimale brugsspor. Med rem, okularbeskytter og skindetui.
Varenr: 5438631
DKK 10.000 DK, Herning, Engdahlsvej 21-09-2019
19:42:00
DKK 5.600
Nikon F2T med 50 mm objektiv.
Nikon F2T Titan kamerahus (serienr. 795094) monteret med Nikkor 50 mm f. 1:1,4 objektiv (3969277). Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5426862
DKK 26.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:57:00
DKK 13.000
Pentax p30 mm.
Pentax P30, Pentax linse 1:4, 70-200 mm., Achiever 300DX, Pentax Espio 70 med tilhørende etui mm. Manual medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5430051
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
14:55:00
Nikon F90X analogt spejlrefleks kamerahus med objektiv
Nikon F90X analogt spejlrefleks kamerahus med Tokina 70-200 mm. 1:4,5 mm. zoomobjektiv og Nikon SB-26 flash medfølger. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5442847
DKK 2.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
15:09:28
Diverse kameraer og objektiver
Samling bestående af 11 kameraer deriblandt Agfa Flexilette, Miranda Sensomat, Istamatic og Agfa Clack. Derudover 4 objektiver mm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5433314
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-09-2019
19:14:00
Konvolut Kameras (4)
Konvolut Kameras, verschiedene Modelle bestehend aus: Olympus AF-1, Pentax PC 35 AF-M, Pentax ESPIO 115, Polaroid Supercolor 670 AF. Gebrauchsspuren (4)
Varenr: 5425363
DKK 1.490 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-09-2019
19:51:00
DKK 335
Nikon D4s med 16-35mm VR ED + WT-5
Spejlreflekskamera, DSLR. Nikon D4s. 16 MP full-frame (FX) CMOS sensor, ISO 100-25600 (50-409600 ved "hi" / "Lo") 11 Fps kontinuert optagelse. Med 16-35mm AF-S Nikkor 1:4 G VR ED IF vidvinkelzoom med UV filter. Medfølger 16-35 mm WT-5 wireless transmitter til tethered capture / direkte ...
Varenr: 5438634
DKK 25.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-09-2019
20:15:00
DKK 11.000
Nikon PC-E Micro Nikkor 85mmf 1:2,8 D ED
Objektiv, Nikon PC-E Micro Nikkor 85mmf 1:2,8 D ED tilt /shift- objektiv. Vidvinkel med +/-11,5 mm shift- og +/-8,5 º tilt, der gør det muligt at rette perspektiviske fortegninger optisk - i selve optagelsen. Nærgrænse 0,39m; max gengivelsesforhold 1:2. Mont. med UV-filter og modlysblænde, pose ...
Varenr: 5438637
DKK 10.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-09-2019
20:25:00
Nikon. PC-E Nikkor 24mm tilt & shift objektiv.
Objektiv, Nikon PC-E Nikkor 24mm1:3,5D ED tilt /shift- objektiv. Vidvinkel med +/-11,5 mm shift- og +/-8,5 º tilt, der gør det muligt at rette perspektiviske fortegninger optisk - i selve optagelsen. Nærgrænse 0,25m. Mont. med UV-filter og modlysblænde, pose medfølger. Fremstår med små- ...
Varenr: 5438636
20:35:00
DKK 3.600
Nikon. AF-S Nikkor 400mm 1:2,8 G ED
Teleobjektiv. AF-S Nikkor 400mm 1:2,8 G ED. Hurtigt teleobjektiv med fast brændvidde til eks. sports- og dyrefoto. Næstseneste generation af objektivet, med 14 linseelementer i 11 grupper, heraf 3 ED-glaselementer og 1 nanokrystalbelægning. blændeområde f. 2,8-22. vægt ca 4,6 kg Medfølger ...
Varenr: 5438629
DKK 35.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-09-2019
20:46:00
DKK 17.500
Mamiya 645. Kamera med tilbehør
Mamiya 645. Kamera med tilbehør i form af tre Mamiya-Sekor linser, håndholder samt Fotima kamerataske. Fremstår med brugsspor, kamera med løstsiddende top. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5431408
DKK 1.800 DK, Helsingør, Støberivej 24-09-2019
19:42:00
DKK 900
En større samling fotoudstyr, bl.a. Hasselblad
En større samling fotoudstyr, bl.a. tre Hasselblad kameraer og bagstykker samt en mængde andre kameraer, linser m.m. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, defekter kan forekomme. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5443331
DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-09-2019
20:48:00
DKK 11.500
Samling Nikon spejlreflekskameraer med div. objektiver (5 + 4))
Samling Nikon spejlreflekskameraer bestående af F-301 med Nikon MF-19 Multi Data Back, F-601, F-601M, F-801 samt F-801S, monteret med diverse objektiver bl.a. AF Nikkor 70-210mm 1:4-5.6 D, Chinonflex 135mm. 1:2.8 og AF Nikkor 35-70mm 1:3.3-4.5. Fire instruktionsmanualer medfølger. Lauritz.com ...
Varenr: 5441038
DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-09-2019
19:50:00
Bolex H 16 reflex 5 filmkamera, årgang 1967 med tilbehør
Bolex H 16 reflex 5 filmkamera, årgang 1967, med Kern optik Vario Switar OE 86 f. 2,5 18-86 mm. Samt 120 meter filmmagasin, opviklermotor MM for filmmagasin. Motor MCE-17 B. Spændingsregulator BXE-70A. Batterikuffert BEX-77A. Octametersøger samt kabler. Virker ifølge oplysninger, dog skal der ...
Varenr: 5426844
DKK 6.000 DK, Kolding, Trianglen 26-09-2019
13:33:00
Sinar, cyberkit
Sinar Cyberkit. Location kit til Sinar digitale bagstykker med Hasselblad adapter samt 8 x 10" kameraskinne og 2 stk strømforsyning (1 afbildet). i orig. kuffert. fremstår med brugsspor.
Varenr: 5438638
DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-09-2019
19:58:00
UV-foto. Canon Powershot G1x UV riginalt UV- hus
Undervandskamera. Canon Powershot G1x 14,3 MP digitalkamera med 4X zoom. Med flg. tilbehør: Canon UV WP DC44 hus, Sea / sea UV flash YS 110 og syncro kabel, samt orig. Aquatic UV-arm og skinne. Sættet er monteret med Fill-in lys V10 LED (til brug ved både videooptagelse og udfyldningslys ved ...
Varenr: 5438639
DKK 12.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-09-2019
19:59:00
DKK 1.200