Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Eames kontorsstol
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol EA-219 "Soft Pad", Herman Miller, formgiven 1969, karmar och multifinktionsfot i aluminium, klädsel i svart skinn, etikettmärkt
Varenr: 5439493
DKK 2.085 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 21-09-2019
17:12:00
Se mere
Søborg Møbelfabrik. Hæve /sænke skrivebord med skuffemodul(2)
Hæve/sænke skrivebord, bordplade fineret med mahogni, bordkant med tappede hjørner, stel af sortlakeret stål med elektrisk hæve/sænke funktion, samt ledningsholder monteret på bagsiden. L. 200 cm, B. 100 cm. Medfølgende skuffemodul på hjul. Fremstillet af Søborg Møbelfabrik. Fremstår med ...
Varenr: 5441047
DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
17:21:00
DKK 650
Peter Opsvik for HÅG. Kontorstol
Peter Opsvik for HÅG. Kontorstol betrukket med sort møbelstof, højtejusterbar sæde og ryg, fempasfod af grålakeret metal, afsluttet på hjul. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5440246
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
17:38:00
Vintage Vela kontorstol
Vintage Vela kontorstol betrukket med sort kunstlæder. stel af forkromet stål. firpasfod med hjul.
Varenr: 5439934
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 21-09-2019
18:10:00
Wesco. Skraldespand, Kickmaster 33L
Wesco. Skraldespand, Kickmaster 33L Hvid Wesco. Skraldespand, Kickmaster, hvidlakeret stål med flap i rustfrit stål, metalhåndtag og pedalfunktion, 33 L.. H. 71 cm. B. 35 cm. Inderspand: 49x30cm Fremstår i original emballage.
Varenr: 5391814

DKK 1.800 DK, Helsingør, Støberivej 21-09-2019
18:18:00
DKK 500
Charles Eames. Kontorstol, EA-108
Charles Eames 1907 - 1978. Kontorstol, EA-108 med stel af forkromet aluminium, firepas fod. Sæde og ryg med betræk af grønt hopsak. Formgivet 1958. SH. 46 cm. Fremstillet hos Vitra. Brugsspor.
Varenr: 5407203
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
18:26:00
DKK 1.200
Arne Jacobsen. Kontorstol 'Syveren', sort læder
Arne Jacobsen. Kontorstol 'Syveren', drejelig fempasfod af forkromet stål på hjul, højdejusterbar med gaspatron. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3117. Fremstår nybetrukket med sort læder af anden dansk professionel møbelpolster i Danmark.
Varenr: 5396599
DKK 8.400 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:02:00
DKK 3.400
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol, nybetrukket natur læder
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol betrukket med natur farvet læder, højdejustérbar stel på fempas stjernefod af aluminium, monteret på hjul. Vippefunktion. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen 2008. Fremstår nybetrukket ved anden dansk professionel møbelpolster i Danmark med natur farvet ...
Varenr: 5407173
DKK 13.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:02:00
DKK 4.200
Charles Eames. Soft Pad armstol, model EA-208
Charles Eames. Soft Pad armstol med stel og armlæn af poleret aluminium, sæde og ryg betrukket med brunt læder, bagside med brunt læder, drejelig firpasfod. Formgivet i 1969. Fremstillet hos Vitra, model EA 208 fra serien 'Soft Pad Group'. Fremstår med lettere brugsspor.
Varenr: 5432507
DKK 10.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:04:00
Charles Eames. Armstol fra serien 'Aluminium Group' model EA-108
Varenr: 5399393
DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:05:00
Charles Eames. 'Soft Pad' kontorstol med stel af forkromet aluminium, sæde og ryg betrukket med brunt læder, bagside med sort hopsak, drejelig firpas-fod. Formgivet i 1969. Fremstillet hos Vitra, model EA 208 fra serien 'Soft Pad Group'. Fremstår med brugsspor
Varenr: 5406238
DKK 11.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:18:00
DKK 450
Verner Panton. Lounge stol / lænestol, model C1.
Verner Panton. Lounge sto / lænestol,fuldpolstret med rødt Hallingdal uld, firpas drejefod af satinbørstet rustfrit stål. Fremstillet hos Vitra, model C1 med mærkat herfra. H. 74/42 cm. Fremstår med lettere brugsspor.
Varenr: 5434952
DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:19:00
Rigmor Andersen. Skrivebord af mahogni
Rigmor Andersen (1902-1996). Skrivebord af fineret mahogni. Front med tre skuffer samt to udtræksplader. H. 78 L. 148 B. 78 cm. Fremstillet hos Brdr. Andersen Møbelsnedkeri. Mgl. glasplader til udtræksplader samt mgl. skuffegreb. To skuffegreb medfølger løst. Ben monteret med uorginale forhøjere....
Varenr: 5436845
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-09-2019
19:24:00
Arne Jacobsen, kontorstol med armlæn, model 3217, vegetabilsk læder
Arne Jacobsen. Kontorstol med armlæn. Monteret på drejelig fempasfod af forkromet stål på hjul, højdejusterbar med gaspatron. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3217 i 2018. Fremstår nybetrukket hos anden dansk professionel møbelpolster i Danmark med vegetabilsk læder.
Varenr: 5398609
DKK 15.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:28:00
DKK 5.200
Varenr: 5404393
DKK 4.600 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:31:00
Charles Eames. Armstol, model EA-108 i sort læder
Charles Eames 1907 - 1978. Armstol / kontorstol fra serien 'Aluminium Group' model EA-108 med stel og armlæn i aluminium med drejefunktion. Betræk af sort læder, bagside med hopsak. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra, mærket heraf. Fremstår med minimale brugsspor på læder. Brugsspor på armlæn ...
Varenr: 5396664
DKK 9.600 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:31:00
DKK 3.200
Charles Eames. Kontorstol, model EA-117 med alcantara
Charles Eames 1907 - 1978. Kontorstol, model EA-117 med stel af poleret aluminium, drejelig stamme og fempas fod med hjul. Sæde og ryg med betræk af alcantara med vippefunktion,. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra. Fremstår med brugsspor på alcantara.
Varenr: 5407118
DKK 6.400 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:31:00
DKK 500
Charles Eames 1907 - 1978. Kontorstol, model EA-117 med stel af poleret aluminium, drejelig stamme og fempas fod med hjul. Sæde og ryg med betræk af alcantara med vippefunktion. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra. Fremstår med brugsspor på alcantara.
Varenr: 5417206
19:33:00
DKK 450
Charles Eames. Soft Pad kontorstol, model EA-217
Charles Eames. Soft Pad kontorstol betrukket med original sort læder, femfasfod og armlæn af forkromet aluminium, højdejustérbar med vippefunktion. Formgivet i 1969. Fremstillet hos Vitra, model EA-217. Fremstår med lettere / mindre brugsspor.
Varenr: 5434932
DKK 16.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:33:00
Charles Eames. Armstol fra serien 'Aluminium Group' model EA-107
Varenr: 5399661
DKK 4.400 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:33:00
Varenr: 5434954
19:34:00
Charles Eames. Stol, model EA 108
Varenr: 5422269
DKK 7.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:40:00
Arne Jacobsen. Kontorstol, model 3117, sort læder
Arne Jacobsen. Kontorstol 'Syveren', drejelig fempasfod af forkromet stål på hjul, højdejusterbar med gaspatron. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3117. Fremstår nybetrukket med sort af anden dansk professionel møbelpolster i Danmark
Varenr: 5421581
19:40:00
Charles Eames. Soft Pad kontorstol, Model EA-217, fremstillet hos Vitra. Formgivet 1969. Betræk med original læder, bagside med betrukket med læder, femfasfod og armlæn af poleret aluminium, afsluttet på hjul. Højdejustérbar med vippefunktion. Fremstår med nypoleret stel.
Varenr: 5426851
19:41:00
Arne Jacobsen. Kontorstol med armlæn, teaktræ
Arne Jacobsen. Kontorstol af formspændt fineret teaktræ, monteret på firpas fod af stål, højdejustering samt drejefunktion, hjul af sort plast. Ældre model udført hos Fritz Hansen. Fremstår med almindelige brugsspor.
Varenr: 5422278
DKK 8.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:43:00
DKK 3.600
Varenr: 5433834
19:44:00
DKK 6.800
Arne Jacobsen. Kontorstol, teaktræ
Arne Jacobsen. Kontorstol af formspændt fineret teaktræ, monteret på fempasfod af forkromet metal, højdejustering samt drejefunktion, hjul af sort plast. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med almindelige brugsspor, mindre finerafslag.
Varenr: 5417197
DKK 7.600 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:45:00
DKK 3.800
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord, palisander
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af fineret palisander, front med seks skuffer, bagside med hyldeindretning. 1960'erne. H. 71 L. 144 B. 74 cm. Nøgler mangler. Fremstår med få brugsspor.
Varenr: 5412674
19:45:00
DKK 3.200
Charles Eames. Konferencestol, model EA-109. Full leather
Varenr: 5422102
DKK 13.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:46:00
DKK 500
Varenr: 5408836
19:54:00
 1 2 3 4 5 6 7 8  >>