Vurdering
12345...16»   Varer pr. side   453 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Deszine Talks. Hyndesæt i Ole Wanschers lænestol, model PJ-112, cognac læder
Deszine Talks. Hyndesæt i Ole Wanschers lænestol, model PJ-112, cognac læder. Modelfotos. Stol medfølger ikke.

Varenr: 5859764

DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
09:01
Deszine Talks. Hyndesæt i Ole Wanschers lænestol, model PJ-112, cognac læder. Modelfotos. Stol medfølger ikke. Modelfoto.

Varenr: 5443629

09:04
Poul Henningsen PH Pavestol - valnød læder
PH Furniture

 DKK 21.900,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Deszine Talks. Hyndesæt til Ole Wansher stol model, PJ 149 (2)
Deszine Talks. Hyndesæt til Ole Wansher stol model, PJ 149. Sort læder. Stropper af brunt læder. Modelfoto. Bemærk.! Stol medfølger ikke. (2)

Varenr: 5859666

DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
09:36
Iskos-Berlin, for Muuto model 'Fiber Lounge chair'
Iskos-Berlin, for Muuto model 'Fiber Lounge chair' Skal af fiberkomposit polstret med grå uldstof, stel af massivt egetræ. H. 74,4 B. 60 D. 69 Sh. 38 cm. Fremstår med minimale brugsspor i original emballage.

Varenr: 5848181

DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
09:37
Iskos-Berlin for Muuto. Hvilestol, model 'Fiber Lounge Chair'
Iskos-Berlin, for Muuto model 'Fiber Lounge chair' Stel af lakeret metal, sæde skal af fiberkomposit betrukket med cognacfarvet læder. H. 74,4 B. 60 D. 69 Sh. 38 cm. Udstillingsmodel, enkelte ridser og mærker.

Varenr: 5846830

09:51

Varenr: 5859767

09:54
Fåtölj modell Leonardo för Norell Möbler
MARIE NORELL-MÖLLER, "Leonardo", fåtölj, Norell Möbler, etikettmärkt, grön textilklädsel, löstagbar sittplymå, ben i bok, sitthöjd ca 45 cm

Varenr: 5912841
DKK 1.097 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 25-01-2021
10:10
Se mere
Deszine Talks. Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol. Sort (4)
Deszine Talks. Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol. Brede 57 cm. Betrukket med sort læder. Komplet bestående af fire dele: sæde/ryg-hynde, nakkepude og to armlæn. Bemærk: Modelfoto, stolen medfølger ikke. Modelfoto. (4)

Varenr: 5860022

DKK 3.800 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
10:15
Design By Us Skinny B**** lounge stol
Design By Us

 DKK 15.690,00
NYHED LAURITZshop

Varenr: 5658124

10:30
Børge Mogensen. Lænestol, model 2321
Børge Mogensen. Lænestol med løse hynder, senere betrukket med blå Alcantara. Ben af mahogni. Udført hos Fredericia Stolefabrik, model 2321. H. 73 cm. B. 71 cm. Sh. 44 cm Fremstår med brugsspor, ridser og mærker på ben samt hul på keder.

Varenr: 5813897
DKK 3.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2021
11:17
Ib Kofod Larsen. Lænestol i teak. Tidlig Fritz Hansen, model 4346 fra1960'erne
Ib Kofod Larsen 1921-2003. Lav hvilestol med stel i teak. Sjælden udbudt model 4346, formgivet i 1956. Fremstillet og mærket hos Fritz Hansen 1950/60'erne. Fremstår professionel ompolstret i sort anilin læder. Litteratur: Grethe Jalk 'Dansk Møbelkunst gennem 40 aar', variant afbildet i bind 4, ...

Varenr: 5866848
DKK 37.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2021
11:22
DKK 18.500
Børge Mogensen. Par lænestole, model 2321, nybetrukket (2)
Børge Mogensen. Par lænestole betrukket med Red Indian læder, løse hynder med dunfyld og vat, ben af massivt eg. Fremstillet hos Fredericia stolefabrik, model model 2321. Fremstår nypolstret ved anden professionel møbelpolstrer med Italiensk Basic læder fra Marchetto Pellami. (2)

Varenr: 5837017
DKK 19.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2021
11:27
Iskos-Berlin, for Muuto model 'Fiber Lounge chair' Stel af lakeret metal, sæde skal af fiberkomposit H. 74,4 B. 60 D. 69 Sh. 38 cm. Udstillingsmodel, enkelte ridser og mærker.

Varenr: 5888440

11:39
Fåtöljer rotting
FÅTÖLJER, 1 par, rotting, klädd rygg samt sittdyna, sitthöjd ca 29, totalhöjd ca 84 cm

Varenr: 5912882
11:44
Se mere
Mika Tolvanen for Muuto. Hvilestol model 'Visu Lounge Chair'
Mika Tolvanen for Muuto. Hvilestol model 'Visu Lounge Chair' Stående på massive egetræsben. Sæde med skål af træfiner betrukket med gråt møbelstof. H. 69 B. 60 D. 51 SH. 40 cm. Udstillingsmodel. Håndteringsspor og mærker kan forekomme.

Varenr: 5848212

DKK 3.200 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
11:52
Deszine Talks. Hyndesæt til Ole Wansher stol model, PJ 149. Cognac læder. Stropper af brunt læder. Modelfoto. NB. stol medfølger ikke. (2)

Varenr: 5860229

12:14
Poul Henningsen PH Pavestol - lys læder
PH Furniture

 DKK 26.900,00
NYHED LAURITZshop

Dezine Talks. Hyndesæt til Bruno Mathssons lænestol 'Jetson', sort læder (2)
Dezine Talks. Hyndesæt til Bruno Mathssons lænestol 'Jetson'. Fremstillet i sort dybhæftet læder. Modelfoto. (2)

Varenr: 5658076

12:32
Dezine Talks. Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol og skammel. Cognac (5)
Dezine Talks. Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol. Betrukket med cognac læder. Komplet bestående af fem dele: sæde/ryg-hynde, nakkepude og to armlæn, samt en hynde til fodskammel. Bemærk: Modelfoto, stolen medfølger ikke. (5)

Varenr: 5859814

DKK 4.600 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
12:38
Hee Welling : Hay lænestol model AAL93
Hee Welling : Lænestol model AAL93 fremstillet hos Hay. Understel af egetræ. Highback/højt ryglæn. Polsteret med grå Divina Melange uld. H. ca. 105 cm, siddehøjde ca. 34 cm., D. ca. 89 cm. B. ca. 90 cm. Udstillingsmodel med enkelte /minimale håndteringsspor

Varenr: 5911046
DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
13:22
Fåtölj
KONSTANTIN GRICIC, fåtölj "Sam Son" Magis, polyethylen, ornge, sitthöjd ca 33 cm

Varenr: 5912940
DKK 1.828 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 25-01-2021
14:16
Se mere

Varenr: 5658091

14:54
Cinas. Safaristol, model Noble
Cinas. Safaristol af sortlakeret bambus, model Noble Safaristol med stel af sortlakeret bambus, model Noble, sæde og ryg udspændt med sort kunstlæder. Fremstillet for Cinas. H. 78 B. 61 D. 60 Sh. 37 cm.

Varenr: 5914262

DKK 1.600 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
15:17

Varenr: 5718775
DKK 4.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2021
15:22
Loungechair, Menu Spaces, Model Afteroom 'Nubuck'
Loungechair, fra Menu Spaces, model Afteroom 'Nubuck'. Stel af pulverlakeret stål, sæde og ryg af kerne læder. H. 75 B. 80 D. 70 cm. Fremstår som udstillingsmodel med lette brugsspor

Varenr: 5742356

DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
15:37
Poul Henningsen PH Lænestolen - valnød
PH Furniture

 DKK 26.900,00
NYHED LAURITZshop

Fåtölj "Husfadern" Carl Malmsten
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Husfadern", AB O.H. Sjögren Stoppmöbler, Tranås, lös sittdyna med resår, klädsel av grön ull, märkt med plakett, sitthöjd 42 cm

Varenr: 5912976
DKK 1.828 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 25-01-2021
15:38
Se mere
Hee Welling: Hay. 'About A Chair'. Lounge stol model AAL 83
Hay. 'About A Chair'. Lounge stole model AAL 83, overpolstret med lilla uldstof, runde ben af massiv egetræ, H. 81, B. 76 cm. Udstillingsmodel med minimale brugsspor.

Varenr: 5911063
DKK 2.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
15:54
DKK 1.300
Børge Mogensen. Par Lænestole, model 2321. (2)
Børge Mogensen. Par lænestole med løse hynder, senere betrukket med blå Alcantara. Ben af mahogni. Udført hos Fredericia Stolefabrik, model 2321. H. 73 cm. B. 71 cm. Sh. 44 cm Fremstår med brugsspor, ridser og mærker på ben samt hul på keder.

Varenr: 5813900
DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2021
16:07
Deszine Talks. Hyndesæt i Ole Wanschers lænestol, model PJ-112, sort læder
Deszine Talks. Hyndesæt i Ole Wanschers lænestol, model PJ-112, sort læder. Modelfotos. Stol medfølger ikke. Modelfoto.

Varenr: 5658145

16:10
Hans J. Wegner (1914-2007). Skammel model CH-446 (til Wingchair)
Hans J. Wegner (1914-2007). Skammel model CH-446 (til Wingchair) med stel af forkromet stål, overpolstret med karrygult uld. Fremstillet hos Carl Hansen & Søn. Fremstår ubrugt med minimale håndteringsspor.

Varenr: 5913757
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
16:15
Børge Mogensen. Højrygget 'slædestol' model 2254
Børge Mogensen (1914-1972). Højrygget 'slædestol' model 2254 af massivt egetræ, justerbar sæde og ryg, løse hynder betrukket med lys uldstof, stropper af kernelæder. Formgivet 1956. H. 95. B. 66. Sædehøjde 36 cm. Fremstår med mindre brugsspor.

Varenr: 5713827
DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
16:26
12345...16»