Vurdering
12345...12»   Varer pr. side   357 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Pendel af aluminium
Halvkugleformet pendel af aluminium men nubret overflade. Ø. 48 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6018280
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 12-05-2021
11:27
2 standerlamper / gulvlamper, model Double Mind, hvid / messing (2)
2 standerlamper / gulvlamper m/ to skærme, model Double Mind, hvid / messing lakeret, H. 148 cm. Fremstå i org. emb. (2)

Varenr: 6003111

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 12-05-2021
11:42
Reflections Copenhagen Carnival lamp no. 2
Reflections Copenhagen

 DKK 5.586,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Pendler, glas, 1900-tallets slutning (3)
Pendler, glas m.m., 20. Årh. slutning, H. 25, Ø 37 cm. Fremstår med alm. brugsspor - ridser ved kant ved fatning på skærm .m.m.. Modelfoto, der kan være variationer af brugsspor. (3)

Varenr: 6023038
DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 12-05-2021
12:00
Poul Henningsen. PH 5, hvid
Poul Henningsen 1894-1967. PH 5 pendel med skærme af hvidlakeret aluminium. Formgivet omkring 1958. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 50 cm. Fremstår med almindelige brugsspor.

Varenr: 6019525
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 12-05-2021
12:07
DKK 900
Par pendler, model Lucy wood (2)
Par pendler, model Lucy, metal og lakering i imiteret træ, Ø. 30 cm. Fremstår i org. emballage. (2)

Varenr: 6022310

DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 12-05-2021
12:13
Form Us With Love for Muuto. Tre pendler model 'Unfold', Burgundy (3)
Form Us With Love for Muuto. Tre pendler model 'Unfold' fremstillet i farven Burgundy, silikonegummi. Ø 32,5 cm., H. 29,5 cm. Original emballage, modelfoto. (3)

Varenr: 5848039

DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 12-05-2021
12:14
Erik Ove Askholm Keramisk Bordlampe af stentøj
Erik Ove Askholm Keramisk Bordlampe af stentøj Mærket HSK ? H. 40-60 cm

Varenr: 6022262
DKK < 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 12-05-2021
12:15
Pendel, Svend Aage Holm Sørensen, messing, model 6395 / 'Løget' S
Svend Aage Holm Sørensen, model 6395 / 'Løget' pendel af flammeskåret messing, Ø 35 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6019556
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 12-05-2021
12:15
DKK 700
Design By Us Marble Art pendel
Design By Us

 DKK 2.790,00
NYHED LAURITZshop

Poul Henningsen. PH4 pendel, hvid
Poul Henningsen (1894-1967). PH4 pendel med skærme af hvidlakeret metal, Ø 40 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med almindelige brugsspor, herunder mindre buler og skrammer.

Varenr: 6009081
12:45
To bordlamper, model Chili, sort (2)
To bordlamper model Chili, sortlakeret metal, gennembrudt overflade, indvendigt guldfarvet. H. 22,5 cm. Ligger i org. emballage. (2)

Varenr: 5846772

13:27
To pendler, model Olive, nikkel finish (2)
2 Pendler, model Olive, hammerslået metal med nikkel finish, Ø 21 cm. Ligger i org. emb. (2)

Varenr: 5849996

13:29
Phillipe Starck. To pendler model Romeo Soft S1 (2)
Phillippe Starck. To pendler af matteret glas, yderskærm af hvidt stof. Fremstillet hos Flos, model Romeo Soft S1 H: 23 cm., Ø: 33,5 cm. Fremstår med pletter, mærker og brugsspor. (2)

Varenr: 5980623
13:34
Design By Us. Unik gulvlampe af genbrugsglas
Design By Us. Unik gulvlampe af genbrugsglas fra hele Europa. H. 168 cm. Glasdelens H. 117 cm. Fremstår med få aldersrelaterede spor.

Varenr: 6015593
DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 12-05-2021
14:12
3 Pendler, model Stor Chili, hvid, kobber og messing (3)
3 Pendler, model Stor Chili, hvid, kobber og messing, Ø 33 cm, H. 48 cm. Udstillingsmodeller. (3)

Varenr: 6023253

DKK 1.600 DK, Odense, Kratholmvej 12-05-2021
14:20
Retro pendel af messing og glas 1960-70'erne
Retro pendel med kerne af messing delvis perforeret, yderskærm af mundblæst klart glas med fire små slebne stjerner, 1960-70'erne. H.33 cm, Ø 32 cm. Lille kant chip.

Varenr: 6018268
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12-05-2021
14:22
Par pendler, model Lucy, metal og lakering i imiteret træ, Ø. 20 cm. Nye og i ubrudt emballage. (2)

Varenr: 5872076

14:38
Design By Us

 DKK 2.790,00
NYHED LAURITZshop

Alfred Homann for Louis Poulsen, seks M2 udendørs væglamper (6)
Alfred Homann for Louis Poulsen, M2 udendørs væglamper af hvidlakeret aluminium, H. 20 B. 24 cm. plastskærme mangler. Brugsspor (6)

Varenr: 6003349
DKK 3.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 12-05-2021
15:02
Juletræskæde, professional udendørs
Juletræskæde, professional udendørs, med kraftig gummi belægning ca. 30 meter, samt mellem 600 og 700 medfølgende 1,5w LED lyskilder. Fremstår med alm. brugsspor.

Varenr: 6005097
DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 12-05-2021
15:33
Industriel sakselampe
Industriel sakselampe med skærm af brun emaljeret metal, porcelænsfatning, saksestel af stål. udtræk, L. ca. 90/130 cm, Ø. 45 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker.

Varenr: 5994965
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 12-05-2021
15:46
DKK 1.300
Louise Campbell. Collage 600 pendel - Snow White

Varenr: 5881186
DKK 6.800 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 12-05-2021
16:11
Samling bordlamper og pendler (7)
Samling bordlamper og pendler, ass. modeller og str. Udstillingsmodeller. (7)

Varenr: 6023258

DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 12-05-2021
16:22
Bordlamper, model Indore (2)
Bordlamper, model Indore m/ sandfarvet skærme, metal, H. 103 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (2)

Varenr: 5952722

16:38
Philippe Starck for Flos, Miss K Bordlampe Transparent
Philippe Starck. Bordlampe med stamme af klart plexiglas og skærm af kunstmateriale. Model Miss K med lysregulering/lysdæmper. Fremstillet hos Flos. H. 44 cm. Udstillingsmodel.

Varenr: 5999606

DKK 1.500 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 12-05-2021
17:02
Robert Dudley Best for Gubi. Pendel model
BestLite BL9 XL. Robert Dudley Best for Gubi. Pendel model BestLite BL9L, hvid/krom. H. 50 Ø 60 cm. Fremstår med alm. brugsspor.

Varenr: 6021287
17:27
Holmegaard Design With Light Lanterne - Klar (16 cm)
Holmegaard

 DKK 399,95
NYHED LAURITZshop

Et par indsustrielle sakselamper (2)
Et par industrielle sakselampe med skærm af grøn emaljeret metal, porcelænsfatning, saksestel af stål. udtræk, L. ca. 90/130 cm, Ø. 45 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. (2)

Varenr: 6022405
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 12-05-2021
17:29
DKK 1.700
Christophe Mathieu for Marset. Pendel i lilla, model Discocó
Christophe Mathieu. Pendel sammensat af runde metalskiver lakeret i lilla og hvid på stel af forkromet metal, model Discocó. Fremstillet af Marset. Ø 53 cm. Modelfotos. Ny i original emballage.

Varenr: 5999364

DKK 3.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 12-05-2021
18:01
DKK 1.900
To Pendler, model Mathilde, sort, Ø 20 cm (2)
2 Pendler, model Mathilde, hammerslået sort metal, Ø 20 cm. Ligger i org. emb. (2)

Varenr: 5719324

DKK 1.300 DK, Odense, Kratholmvej 12-05-2021
18:17
Bordlampe af messing
Bordlampe af messing med stamme i form af olielampe monteret med skærm.

Varenr: 6016734
18:22
Kinesisk bordlampe af porcelæn 1900 tallet
Kinesisk bordlampe af porcelæn dekoreret med figur scenerier og skrifttegn, montering af messing. H.27/57 cm. revne i krop 1900 tallet.

Varenr: 5984351
18:24
Bordlampe, Menu spaces, model Peek 'sort'

Varenr: 5744592

18:25
12345...12»