Vurdering
12345...22»   Varer pr. side   642 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Pendler, model Lucy Woodlike (2)
Par pendler, model Lucy Woodlike, metal, sortlakeret og lakering i imiteret træ, H. 42 cm. Ø. 18 cm. Nye og i ubrudt emballage. (2)Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses ...

Varenr: 5555767

DKK 1.400 DK, Odense, Kratholmvej 07-04-2020
09:16
Marcel Wanders for Flos : Pendel model Skygarden 2 ES
Flos Skygarden 2 ES BCO pendel er designet af Marcel Wanders, og har vundet flere designpriser. Halvrund, mekanisk støbt plast diffuser, hvid ud- og indvendig. 230V, CE- og F-mærket. Lyskilde max. 205W, E27, HSGS. Diameter: Ø 900 mm. Højde: 450 mm. ledning medfølger. Vægt: 24kg. Lette Brugsspor.

Varenr: 5612554
DKK 8.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07-04-2020
09:18
DKK 1.700
Jonas Bohlin Kvist takarmatur
JONAS BOHLIN, "Kvist 4", taklampa, Örsjö beslysning AB, formgiven 2001, koppar och mässing, 4 ljuspunkter, etikettmärkt, höjd 54 cm

Varenr: 5633838
DKK 4.124 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
10:34
Se mere
Bordlamper, model Madrid Kobber, med plisserede bomulds skærme (2)
Bordlamper, model Madrid m/ bomulds skærme, antik kobber m.m., H. 49 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (2) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. HD-78

Varenr: 5601251

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-04-2020
10:53
Takarmatur
TAKARMATUR, 1960/70-tal, folierad metall samt runda medaljoinger i rökfärgat glas, höjd ca 18, diameter 38 cm

Varenr: 5633862
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 07-04-2020
11:22
Se mere
Niclas Hoflin takarmatur 1 par
NICLAS HOFLIN, "Palazzo", taklampor, 1 par, kupa i bärnstensfärgad glasmassa, svart textilsladd, höjd (stomme) 40, diameter 25 cm

Varenr: 5633868
DKK 1.375 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
11:34
Se mere
Ljuskrona 1800-tal
LJUSKRONA, 1800-talets slut, oscariansk, förgylld stomme, 12 ljusarmar, behängd med olikformade prismor, höjd 94, diameter 75 cm

Varenr: 5633880
DKK 3.436 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
11:58
Se mere
Standerlamper / gulvlamper, model Double Mind, sort / crom (2)
Standerlamper / gulvlamper m/ to skærme, model Double Mind, sort / crom lakeret, H. 148 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.

Varenr: 5618824

DKK 1.100 DK, Kolding, Trianglen 07-04-2020
12:14
Par pendler, model Lucy wood (2)
Par pendler, model Lucy, metal og lakering i imiteret træ, Ø. 20 cm. Nye og i ubrudt emballage. (2)Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. HD-15

Varenr: 5555778

DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-04-2020
12:16
Carl Fagerlund Orrefors
CARL FAGERLUND, bordslampa, 1884, Orreford, märkt på metallen, höjd 36 cm inkl sockel

Varenr: 5633891
DKK 1.375 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 07-04-2020
12:20
Se mere
Industrilamper af gul metal og skærme af glas (4)
Industrilamper af gul metal og skærme af glas, H. 29 cm. Ø. ca. 10 cm. Fremstår med afskalninger, brugsspor, ridser og mærker. (4)

Varenr: 5620173
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-04-2020
12:33
Uno och Östen Kristiansson ägg taklampa
UNO & ÖSTEN KRISTIANSSON, "Ägg", taklampa, för Luxus Vittsjö, kupa i rödfärgat glas, höjd ca 25 cm

Varenr: 5633906
DKK 1.375 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 07-04-2020
12:50
Se mere
Ljuskrona eklektisk
LJUSKRONA, stomme i mässing samt vitmetall, omkring år 1900, eklektisk, empirestil samt oscariansk, behängd med olikslipade prismor, invändigt elektrifierad, 6 st armaturer, dekor av festonger, fyrfat samt pilkoger, höjd ca 130 cm, diameter ca 42 cm. . PROVENIENS: Lovisinska huset, Strängnäs

Varenr: 5633908
DKK 6.873 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
12:54
Se mere
Th. Valentiner. Otte armet loftskrone af messing
Th. Valentiner, otte-armet loftskrone af messing, fra H. 128 cm. Ø. 53 cm. Fremstår uden skærme.

Varenr: 5629598
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-04-2020
12:56
Thorn lamper, model Glacier 5515-16 (4)
Thorn. Fire pendler model 'Glacier 5515-16'. udført i glas og stål. H. 45, Ø 39 cm. Beregnet for lyskilde type PL-T. Fremstår med alm. brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (4)

Varenr: 5569494
13:01
Et par grønne industri lamper af metal (2)
Et par grønne industri lamper, H. ca. 34 cm. Ø. 31 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og afskalninger (2)

Varenr: 5620243
13:06
DKK 450
Pendel lampe, Menu, Hubert Pendant
Lampe, fra Menu, designet af Søren Rose, som del af ‘Tribeca serien’, Sort pulverlakeret stål. Ø 45 H. 21,5 cm.

Varenr: 5378897

DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
13:08
Bordsfotogenlampa, 1900-talets början
BORDSFOTOGENLAMPA, 1900-talets början, fot av mässing, oljehus av slipat klarglas, kupa av gultonad glasmassa, höjd 56 cm inklusive brännarrör

Varenr: 5633918
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
13:14
Se mere
Industrielle lamper (3)
To industrielle lamper af metal. h. 48 Ø. 40 cm. Fremstår med brugsspor i form af rustpletter. (3)

Varenr: 5612162
DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
13:15
Norr11. Industrial Wall lamp, Large/Black
Norr11. Industrial Wall lamp, Large/Black. Aluminium. Højde: 37,5 cm. Diameter: 42,5 cm. I emballage, åbnet. Ridser og mærker kan forekomme. Modelfoto.

Varenr: 5466566

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-04-2020
13:16
Heiberg bordlamper, 1900-tallet (2)
Heiberg bordlamper, messing m.m, 20. Årh., skærme medfølger (pletter & falmet), H. inkl. skærme 68-69 cm. Brugsspor. (2)

Varenr: 5634547
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-04-2020
13:20
Pendel lampe, Menu, Hubert Suspension
Pendel lampe, fra Menu, designet af Søren Rose, som del af ‘Tribeca serien’, hvid pulverlakeret stål. Lampen leveres med 4 m ledning. Højde: 25 cm Bredde: 146 cm Diameter: Ø24 cm Lyskilde: 3 x E27 Max 60W . Modelfoto, original ubrudt emballage.

Varenr: 5628558

DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
13:21
Louis Poulsen LP Slim Round pendel
Louis Poulsen LP Slim Round pendel af hvidlakeret aluminium. Ø 44 cm. Fremstillet af Louis Poulsen. Få brugsspor.

Varenr: 5606737
13:21
Pendel lampe, Menu, Leonard Chandelier
Lampe, fra Menu, designet af Søren Rose, som del af ‘Tribeca serien’, Hvid med fem lyskilder, medfølger ikke. Ø 46 H. 15 cm. Modelfoto! ny og ubrugt original emballage

Varenr: 5380752

13:23
Norway Says, zwei Hängeleuchten Mhy für Muuto (2)
Norway Says, zwei Hängeleuchten Mhy für Muuto. Aluminium in hellgrün. Textilkabel. H. 20,3 cm. Dm. 24,5 cm. Ausstellungsstücke (2)

Varenr: 5375534
DKK 1.118 DE, Hamburg, Große Elbstraße 07-04-2020
13:32
DKK 335
Claesson Koivisto Rune, zwei Wandleuchten Lean für Muuto (2)
Claesson Koivisto Rune, zwei Wandleuchten Lean für Muuto. Aluminium und Stahl, weiß pulverbeschichtet. H. ca. 31 cm, Dm. 16,4 cm, L. 17 cm. Ausstellungsstücke (2)

Varenr: 5375464
13:32
DKK 298
Thomas Bernstrand, zwei Pendelleuchte Studio für Muuto (2)
Thomas Bernstrand, zwei Pendelleuchte Studio für Muuto. Lampenschirm aus Aluminium grau pulverbeschichtet. Diffusor aus Glas. H. 29 cm, Dm. 39 cm. Ausstellungsstücke. (2)

Varenr: 5372111
DKK 2.421 DE, Hamburg, Große Elbstraße 07-04-2020
13:32
DKK 298
To Bordlamper, model Fresno, m/ hvide skærme (2)
2 Bordlamper, model Fresno, m/ hvide skærme, lamper af forkromet metal m.m., H. 47 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (2) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. ...

Varenr: 5556008

13:45
NORR1Design House. Pendel model Magasin Pendel, mørkegrå
NORR11 Design House. Pendel i industrielt look model Magasin Pendel, mørkegrå pulverlakeret metal. Max 100 Watt. Fremstillet af NORR11. H. 76 cm. Ø 50 cm. Kæde til ophængning og sort stofkabel medfølger. Fremstår med ridser og brugsspor.

Varenr: 5425326
13:48
Jens Fager for Muuto. Tre 'Grain' pendler, nature (3)
Jens Fager for Muuto. Tre pendler, model 'Grain pendant lamp'. Produceret i Bambusfiber og plast i farven Nature. H. 18,5 Ø 21 cm. LED pære inkluderet. Fremstår ubrugte i original emballage. (3)

Varenr: 5553958

13:53
DKK 500
12345...22»