Vurdering
12345...17»   Varer pr. side   496 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Pendler, antik messing, inkl. pærer, model Ohio (3)
3 pendler med sort ledning, model Ohio, fatning af antik messing med rund pære, Ø. 12,5 cm. Fremstår ubrugte & i org. emb. (3)Vedr. forsendelse garanteres ikke for pærens stand.Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte ...

Varenr: 5708469

DKK 1.300 DK, Odense, Kratholmvej 07-07-2020
09:44
Golvlampor, 1 par, "Uplight"
GOLVLAMPOR, 2 st., "Uplight", hög modell, skärm i plåt, vitlackerad skärm och stomme, höjd ca 190, diameter skärm 65 cm

Varenr: 5707829
DKK 1.066 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 07-07-2020
10:06
Se mere
Arbetslampa, BJS
BÄCKLUNDS JÄRN & SMIDE, bordslampa, sk. arbetslampa, 1970-tal, orangelackerad, märkt BJS Skellefteå, höjd ca 74 cm

Varenr: 5707859
DKK 1.422 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 07-07-2020
11:26
Se mere
Loft/væglamper af bruneret messing med skærme af forzinket metal (2)
Loft/væglamper af bruneret messing med skærme af forzinket metal. H. 104 cm. Ø. ca. 35 cm. Skruer og brugsanvisning medfølger. Lamperne vil fremstå med lette nuance/farve forskelle. Fremstår i original emballage i form af kasser. Modelfoto. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten (2)

Varenr: 5525063

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-07-2020
11:28
Taklampa vägglampor England
TAKLAMPA, samt två vägglampor, England, målat porslin, Arts and crafts, signerade, diameter taklampa ca 23 cm, höjd vägglampor, ca 33 cm

Varenr: 5707862
DKK 1.066 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-07-2020
11:32
Se mere
Poul Christiansen for Holmegaard/Le Klint. Bordlampe, model 363
Poul Christiansen for Holmegaard/Le Klint. Bordlampe af hvidt glas, monteret med plisseret skærm. Model 363, H. 60 cm. inkl. skærm. Fremstår med brugsspor, skærm gulnet med buler.

Varenr: 5706491
11:46
DKK 450
WATT & VEKE
WATT & VEKE, 1-par bordslampor, samtida, stomme i aluminium, etikettmärkta, höjd ink lampskärmar ca 68 cm

Varenr: 5707877
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 07-07-2020
12:22
Se mere
Poul Henningsen. PH 4/3 bordlampe
Poul Henningsen 1894-1967. PH 4/3 bordlampe med stamme og fod af forkromet metal, skærme af hvidlakeret metal. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 55, 45 cm. Små ridser på fod og afskalning på skærm

Varenr: 5697616
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-07-2020
12:25
DKK 1.800
Vägglampor
APPLIQUER, 1 par, mässing, 1900-tal, dekor med putti, kupor i glas, klockformad ljuspipa, längd exkl. kupor 36 cm

Varenr: 5707884
12:36
Se mere
Dione LED spots. (7)
Dione LED spots af sortlakeret metal med LED lyskilde. Lyskilde kan justeres 100 grader samt lampen kan roteres 355 grader. Fremstår med brugsspor. (7) Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra House CPH Aps under konkurs. Se og byd på ...

Varenr: 5690336
12:41
Seks bordlamper, model Helena (6)
Seks bordlamper med afbryder, model Helena, bemalet keramik, monteret med sorte skærme, H. med skærme 46-44-37 cm. (6)

Varenr: 5707057
DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 07-07-2020
12:49
Loflampe med fire kuppler, Art-Deco, ca 1930.
Loflampe med fire kuppler, Art-Deco, ca 1930. Mål: Ø ca. 33, H. ca. 36 cm. Brugsspor.

Varenr: 5707075
12:59
Ljuskrona
LJUSKRONA Gulmetall, trol 1900-talets andra hälft, rokokostil, höjd utan kedja ca 35 cm

Varenr: 5707888
DKK 1.066 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 07-07-2020
13:04
Se mere
Tre bordlamper, model Helena sort (3)
Tre bordlamper model Helena, bemalet gips, med afbryder på ledning, monteret med plisserede skærme, H. med skærme ca. 58-48-46 cm. (6)Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.(3)

Varenr: 5708428

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-07-2020
13:17
Friis & Moltke for Lampas. Syv udendørs væglamper (7)
Friis & Moltke. Syv udendørs væglamper af stål lakeret med knækket hvid H. 17,, B. 28, D. 8,5 cm. Afskalninger og brugsspor. Fremstår gulnede (7)

Varenr: 5706593
13:18
Poul Henningsen, PH 3/2 bordlampe.
Poul Henningsen, PH 3/2 bordlampe Poul Henningsen, PH 3/2 bordlampe med stamme og fatningshus af forkromet metal, skærmsæt af hvidt opalt glas. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 46 cm. Fremstår med revnet/repareret over - og underskærm.

Varenr: 5707124
DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 07-07-2020
13:19
Bartholdy. Par lamper i keramik (2)
Bartholdy. Par lamper i keramik med hvid glasur. H. inkl. montering 24 cm. Fremstår med afslag. (2)

Varenr: 5705624
13:36
Lyfa bordlampe.
Lyfa bordlampe med stamme og fatningshus af bruneret messing samt skærme af rødlakeret metal, H. 47 cm., Ø 36 cm. Fremstår med brugsspor, underskærm mangler ,skærmmonteret løst.

Varenr: 5706496
DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 07-07-2020
13:46
2 Standerlamper, model Young Two, sort
2 standerlamper / gulvlamper, hver med to skærme / lyskilder, model Young Two, sortlakeret metal, H. 148 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (4) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, ...

Varenr: 5676930

14:03
2 standerlamper / gulvlamper, model Double Mind, sort / messing (2)
2 standerlamper / gulvlamper m/ to skærme, model Double Mind, sort / messing lakeret, H. 148 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og ...

Varenr: 5641697

14:06
Standerlampe af teak samt par væglamper med glas (3)
Standerlampe af teak H. 163 cm. samt 2 væglamper med skærme af glas, H. 19 cm. Fremstår med brugsspor. (3)

Varenr: 5705787
14:06
2 standerlamper / gulvlamper, model Double Mind, hvid / crom (2)
2 standerlamper / gulvlamper m/ to skærme, model Double Mind, hvid / crom lakeret, H. 148 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. ...

Varenr: 5675533

14:08
Pendel, Holmegaard, Sonate af Michael Bang
Michael Bang for Holmegaard, pendel af farvet glas, Sonate. Ø. 37 cm. Brugsspor.

Varenr: 5706105
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-07-2020
14:12
DKK 500
Bordlampe, Menu spaces, model Peek

Varenr: 5629538

DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 07-07-2020
14:19
Klaus Bonderup. Semipendel.
Klaus Bonderup. Semipendel af hvidlakeret stål. Ø.47 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 5700830
14:20
To pendler, model Olive, sort / kobber (2)
2 Pendler, model Olive, hammerslået sort lakeret indvendigt kobber, Ø 21 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (2) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. HD-30

Varenr: 5641997

14:21
Rodolfo Dordoni for Foscarini. Bordlampe, model Lumiere
Piccola Rodolfo Dordoni for Foscarini. Bordlampe, model Lumiere Piccola med stamme af messing ('Champagne'), skærm af forkromet glas. H. 34 cm. Udstillingsmodel. Vejl. udsalgspris 4.215 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra House ...

Varenr: 5706769

DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 07-07-2020
14:42
DKK 1.200
Petroleumslampe
Hængelampe i guldbronzeret støbegods, H 120 cm. Glaskuppel i opalglas. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 5702815
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-07-2020
14:44
Cecilie Manz for Lightyears. En Caravaggio P3 pendel i Dark Sienna.
Cecilie Manz for Lightyears. En Caravaggio P3 pendel i 'Dark Sienna', mørk, jordfarvet tone af rød, matlakeret aluminium, med 6m grå ledning. H. ca. 51 cm, Ø 40 cm. Fremstår ubrugt i original emballage. Første foto modelfoto.

Varenr: 5690172
14:45
Jens Fager for Muuto. Tre 'Grain' pendler, nature (3)
Jens Fager for Muuto. Tre pendler, model 'Grain pendant lamp'. Produceret i Bambusfiber og plast i farven Nature. H. 18,5 Ø 21 cm. LED pære inkluderet. Fremstår ubrugte i original emballage. (3)

Varenr: 5275590

DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 07-07-2020
15:06
12345...17»