Vurdering
12345...18»   Varer pr. side   523 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Wendelbo. Meta Table Lamp

Varenr: 6027709

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-09-2021
10:21
Arne Jacobsen. Standerlampe model AJ Royal, 1960'erne
Arne Jacobsen. Standerlampe med stamme og oval fod af mørkegrå-lakeret metal, original skærm af opaliseret, patineret plast med stof på ydersiden. Formgivet til Royal Hotel i København. Fremstillet hos Louis Poulsen, model 28710. H. 182 cm. Fremstår med aldersrelateret brugspræg, herunder ...

Varenr: 6067177
DKK 15.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17-09-2021
10:25
DKK 450
Holmegaard Design With Light Lanterne - Smoke (16 cm)
Holmegaard

 DKK 499,95
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Samling lamper fra bl.a Thorn, Simes m.m. (12)
Samling lamper fra bl.a Thorn, Simes m.m. Seks lamper i hvid plastik. To lamper i sort heraf en af metal. En grå lampe i materiale af sten. To kugle skærme af materet glas. Et lysstofrør L. 45,5 cm. Fremstår med brugsspor. (12)

Varenr: 6066438
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 17-09-2021
10:27
Per Iversen for Louis Poulsen. Combi standerlampe
Per Iversen for Louis Poulsen. Combi standerlampe af sortlakeret metal, top med afbryderknap, skærm af grå lakeret aluminium. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 127,5 cm. Fremstår med brugsspor samt ridser indvendig i skærmen.

Varenr: 6067955
DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17-09-2021
10:32
Par industrielle sakselamper. (2)
Par industrielle sakselamper med skærme af sort emaljeret metal. H. 23 cm. Skærme Ø. 23 cm.

Varenr: 6051847

DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-09-2021
10:39
Broberg Ridderståle for Muuto. Standerlampe model Leaf
Standerlampe fra Broberg & Ridderstråle. Model 'Leaf floor lamp' i hvid. H. 118 cm. Fremstillet hos Muuto. Original emballage, udstillingsmodel, enkelte ridser kan forekomme. Modelfoto.

Varenr: 6036735

DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 17-09-2021
10:43
Wendelbo. Meta pendel

Varenr: 6027865

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-09-2021
10:44
DKK 500
Wendelbo. Meta Table Lamp

Varenr: 6027676

11:06
Design By Us Punk Deluxe bordlampe
Design By Us

 DKK 4.790,00
NYHED LAURITZshop

Louis Poulsen Væglampe model 32024
Louis Poulsen Væglampe model 32024. Monteret med glasskærme, grålakeret stål. 24 x 24 cm H. 12 cm. Fremstår med alm. brugsspor, skrammer, mærker.

Varenr: 6063067
11:08
Frandsen lighting. Par bordlamper (2)
Frandsen lighting. Par bordlamper med fod af børstet stål, skærme af sort stof med mønster. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.(2)

Varenr: 6061502
11:13
Alfred Homann & Ole V. Kjær. To 'Nyhavn pendler' (2)
Alfred Homann & Ole V. Kjær. To 'Nyhavn pendler' af hvidlakeret stål. Hvid stofledning. Fremstillet hos Louis Poulsen, H. 21 cm. Ø. 31 cm. Fremstår med mærker samt brugsspor. (2)

Varenr: 5997275
11:31
DKK 450
Wendelbo. Meta Table Lamp

Varenr: 6027682

11:48
Arne Jacobsen, Væglamper, model 'Eclipta' (2)
Arne Jacobsen, 1902-1971. 'Eclipta' væglamper, Ø 22 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår uden fatning og med brugsspor. (5)

Varenr: 6060171
DKK 2.600 DK, Herlev, Dynamovej 17-09-2021
11:53
2 pendler, sorte / sølv, model Peppercorn (2)
To pendler af bemalet metal, sort / sølv, model Peppercorn. Ø. 14 cm. Fremstår ubrugte & i org. emb.

Varenr: 5824437

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 17-09-2021
11:56
Parti pendler, flere modeller (80)
Parti lamper fordelt på flere farver og designs, model Fiona, Baloo og Pippi med skærm og ledning i stof. Ø 20 cm. H. 17,5 cm. Fremstår ubrugte i org. emballage (80)

Varenr: 6044720

DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 17-09-2021
11:57
Otte indbygningslamper(8)
Sæt på otte indbygning loftlamper af hvidlakeret metal. H. 22 cm. Ø. 25 cm. H. 22 cm. Ø. 25 cm. bundskærme af plexiglas. Fremstår med mærker ridser og brugsspor. Der mangler 7 bundskærme. (8)

Varenr: 6044184
11:58
Design By Us Ballroom Molecule lysekrone
Design By Us

 DKK 10.990,00
NYHED LAURITZshop

Sæt på otte indbygning loftlamper (8)
Sæt på otte indbygning loftlamper af hvidlakeret metal. H. 22 cm. Ø. 25 cm. H. 22 cm. Ø. 25 cm. bundskærme af plexiglas. Fremstår med mærker ridser og brugsspor. To bundskærme mangler. (8)

Varenr: 6025412
12:20
Silvio Vinella for By Another Story. Pendler af mundblæst glas, 'POPP Lamp Black' (3)
Silvio Vinella for By Another Story. Tre pendler af sort og klart mundblæst glas, model 'POPP Lamp Black', lyskilde max 4W LED eller 40 W Halogen. H. 50, Ø 16-17 cm. Ubrugt og i original emballage. To første billeder modelfoto (3)

Varenr: 6081124

DKK 2.200 DK, Herlev, Dynamovej 17-09-2021
12:20
Wendelbo. Meta Table Lamp

Varenr: 6027681

12:27
Wendelbo. Meta Table Lamp

Varenr: 6027671

12:29

Varenr: 6047228

12:32
Silvio Vinella for Another Story. Pendler af mundblæst glas, 'POPP Lamp Black' (5)
Silvio Vinella for Another Story. Fem pendler af sort og klart mundblæst glas, model 'POPP Lamp BLACK', lyskilde max 4W LED eller 40 W Halogen. H. 50, Ø 16-17 cm. Ubrugt og i original emballage. Modelfotos anvendt (5)

Varenr: 6047645

DKK 3.600 DK, Herlev, Dynamovej 17-09-2021
12:40

Varenr: 6047225

12:46
Parti på 29 pendler model Dublin og Lucy (29)
Parti på 29 pendler model Dublin og Lucy af metal og lakering i imiteret træ. Fordel på 16 stk. model Lucy, diam. Ø ca. 20 cm. Samt Model Dublin er der 11 stk. med diam. 20 cm. samt én diam. Ø 25 og én diam. Ø 30 cm. Ligger enkeltindpakkede i org. emballage. (29)

Varenr: 6079314

DKK 4.200 DK, Odense, Kratholmvej 17-09-2021
12:51
Design by Us Ballroom Molecule lysekrone
Design By Us

 DKK 10.990,00
NYHED LAURITZshop

Varenr: 6047227

13:08
Wendelbo. Meta Table Lamp

Varenr: 6027698

13:20
Lysekroner m/ prismer, 1900-tallets 2. halvdel (2)
Lysekroner m/ prismer & hver m/ 5 svungne arme til el, hvidlakeret, 20. Årh. 2. halvdel, Ø 50 cm. Enkelte brugsspor. (2)

Varenr: 6077281
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 17-09-2021
13:22
Wendelbo. Meta Table Lamp

Varenr: 6027711

13:26
2 keramikbordlamper, 2 piedestaler/søjler og 2 gulvhurricanes af metal (6)
2 keramikbordlamper, plisserede skærme; 2 piedestaler/søjler af kunststen og 2 gulvhurricanes af bemalet metal, skærme af glas. Stedvise brugsspor. Metal stedvist rustplettet. Mål: Hurricanes 123, Ø skærme 26 cm. Piedestaler H. 61 cm. Lamper H. 70 cm. I alt 131 cm.(6)

Varenr: 6080472
DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 17-09-2021
13:26
Ti maskinlamper (10)
Ti maskinlamper med skærme af lakeret stål, svanehals af forkromet stål med grøn lakeret fod af aluminium. H. 58 cm. Fremstår med brugsspor. (10)

Varenr: 6052218
DKK 7.400 DK, Herlev, Dynamovej 17-09-2021
13:29
DKK 500
12345...18»