Vurdering
Mine søgeagenter   Gem liste   Opret søgeagent
12345...17»   Varer pr. side   506 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Hübsch. Bordlamper/pendler. (4)
Hübsch. Fire bordlamper/pendler af forgyldt metal, L. 23 cm. Samlet vejl. udsalgspris ca. 1700 kr. Nyproduceret. (4)

Varenr: 6100206

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
08:18
DKK 450
Silvio Vinella for By Another Story. Pendler af mundblæst glas, 'POPP Lamp Black' (3)
Silvio Vinella for By Another Story. Tre pendler af sort og klart mundblæst glas, model 'POPP Lamp Black', lyskilde max 4W LED eller 40 W Halogen. H. 50, Ø 16-17 cm. Ubrugt og i original emballage. To første billeder modelfoto (3)

Varenr: 6047227

DKK 2.200 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
08:56
Design By Us Marble Art pendel
Design By Us

 DKK 2.790,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Varenr: 6100209

09:03
Poul Henningsen for Louis Poulsen. PH5 og PH4 pendel, hvidlakerede skærme (2)
Poul Henningsen (1894-1967) for Louis Poulsen. PH4 pendel med skærme af hvidlakeret metal, med orange underskærm. Ø 40 cm. Poul Henningsen for Louis Poulsen. PH5 pendel med skærme af hvidlakeret metal, med blå underskærm. Formgivet omkring 1958. Ø 50 cm. Begge lamper fremstår med brugsspor, ...

Varenr: 6146951
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
09:28
DKK 1.700
Robert Dudley Best for Bestlite. Standerlampe, model BL3S sort
Robert Dudley Best for Bestlite. Standerlampe med fod og skærm af sortlakeret metal, højdejusterbar stamme af forkromet stål, ledning med gulvafbryder. H. 113-152 cm. Fremstillet hos Gubi, model BL3S. Fremstår med alm. brugsspor, lettere ridser.

Varenr: 6144895
DKK 3.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-01-2022
10:17
Alfred Homann for Louis Poulsen, fire M2 udendørs væglamper (4)
Alfred Homann for Louis Poulsen, M2 udendørs væglamper af hvidlakeret aluminium, H. 20 B. 24 cm. plastskærme mangler. Brugsspor, revner i plast i kanten på to stk (4)

Varenr: 6147420
DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2022
11:12
Pendel af materet glas
Pendel af materet glas. H. 38 cm. Ø 22 cm. Fremstår med brugsspor og stofledning.

Varenr: 6144563
11:36
Louis Poulsen / Poul Henningsen. Samling reservedele (5)
Louis Poulsen / Poul Henningsen. Samling reservedele bl.a. ravfarvede skærme - 1 stk. 02 gl. mat topskærm Ø 20 cm, 1 stk. U2 gl. gul mat underskærm Ø 7,5 / 7,8 cm, 2 stk. bundskåle Ø 7 / 7,4 cm - alle m/ ujævnheder & større / mindre chip samt støbt trådbensstel til bordlampe & bakelit dæksel m/ ...

Varenr: 6143731
DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-01-2022
12:00
Design By Us Punk Deluxe bordlampe
Design By Us

 DKK 4.790,00
NYHED LAURITZshop

Holmegaard for Royal Copenhagen. Par bordlamper. (2)
Holmegaard for Royal Copenhagen. Par bordlamper i blåt glas med hvide stofskærme. Afbryder på ledning. H. 62 cm. Ø 40 cm. Fremstår med brugsspor. (2)

Varenr: 6147286
12:12
Alfred Homann for Louis Poulsen, seks M2 udendørs væglamper (6)
Alfred Homann for Louis Poulsen, M2 udendørs væglamper af hvidlakeret aluminium, H. 20 B. 24 cm. plastskærme mangler. Brugsspor (6)

Varenr: 6147417
DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2022
12:13
Seeddesign. Pendel, model damo
Seeddesign. Pendel, model damo, med skærm af sortlakeret metal. Ø 39 cm. 60w E27-fatning (stor). Fremstår ubrugt i original emballage.

Varenr: 6131884

DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-01-2022
12:17
Hans Agne Jakobsson. Tre loftlamper, model Fata Morgana (3)
Hans Agne Jakobsson. Tre loftlamper af hvidlakeret metal. Fremstillet hos Markaryd Sverige, model Fata Morgana. Ø. 80 cm. Fremstår med brugsspor, ridser/mærker, skævheder samt rust indvendigt. (3)

Varenr: 6140302
DKK 1.500 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-01-2022
12:44
Pendel/Gulv. Håndlavet lampe af kobber.

Varenr: 6000585

DKK 3.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-01-2022
13:11
General Electric Company: Vintage industriel gadelampe
General Electric Company: Vintage industriel gadelampe med skærm af glas. L 83 cm. Brugsspor samt patina.

Varenr: 6145850
DKK 1.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2022
13:33
DKK 850
Par bordlamper, model Teo (2)
Par Teo bordlamper af metal og træ, sort stofskærm og sort stofledning. Stor fatning. H. 60cm. (2)

Varenr: 6148235

13:42
Seeddesign. Par Supella gulvlamper, indstillelig arm (2)
Par Supella gulvlamper af sort metal og krom. Indstillelig arm. 6x1w integreret LED. Højde 122cm. Modelfoto (2)

Varenr: 6148258

13:50
Reflections Copenhagen Carnival lamp no. 3
Reflections Copenhagen

 DKK 5.586,00
NYHED LAURITZshop

To loftspendler, model Dublin, Ø 25 cm. (2)
Par pendler, model Dublin, metal og lakering i imiteret træ, Ø. 25 cm. Ligger i org. emballage. (2)

Varenr: 6131174

DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 22-01-2022
13:51
Svend Aage Holm Sørensen. Væglampe af messing
Svend Aage Holm Sørensen. En blomsterformet væglampe af flammeskåret messing. Ø. ca.50 cm. Brugsspor.

Varenr: 6147393
13:55
Joe Colombo. Tre væglamper, model KD33/E (3)
Joe Colombo. Tre væglamper af sort og hvid plast. Fremstillet for Kartell, model KD33/E. H. 16 D. 29 cm. fremstår med brugsspor, ridser samt enkelte revner i plast, afkortede ledninger. (3)

Varenr: 6139811
14:05
Pendel af mønstret opalglas.
Pendel af mønstret opalglas.H.30 cm. Ø 40 cm. Fremstår med overflade snavs.

Varenr: 6147281
14:20
Design By Us Vintage Bordlampe
Unik bordlampe lavet af dele fra gammelt glas fra hele Europa. Håndlavet lampeskærm produceret i Danmark. Monteret med 2 m ledning.Materiale: Glas, jern Højde ca. 66 cm Lampeskærm indvendig farve: hvidFremstår med minimale brugsspor.

Varenr: 6111216
DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-01-2022
14:21
Cecilie Manz. Bordlampe, model Caravaggio grå
Cecilie Manz. Bordlampe, model Caravaggio, skærm af grålakeret metal. Designet af Cecilie Manz. Diameter 18 cm., Højde 51,7 cm. Fremstår ny i original emballage. Modelfotos.

Varenr: 6129936

DKK 2.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-01-2022
14:23
DKK 950
Ubekendt lampeproducent. Fem plafonder (5)
Ubekendt lampeproducent. Fem plafonder af hvidlakeret metal, skærm af plast. Ø. 30 cm. Fremstår med brugsspor, afkortet ledninger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (5)

Varenr: 6134934
DKK 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-01-2022
14:59

Varenr: 6111658

15:03
Design By Us Ballroom Molecule lysekrone
Design By Us

 DKK 10.990,00
NYHED LAURITZshop

Buzzispace. Pendel, model Buzzishade
Buzzispace. Akustik pendel med skærm af grå filt, model Buzzishade. Ø. 110 cm. Fremstår med lettere brugsspor, støvet.

Varenr: 6135422
15:05
Tage Klint & Aage Petersen. Teleskop standerlampe model 328.
Tage Klint & Aage Petersen. Teleskop standerlampe af messing og sortlakeret metal, højdejustérbar, defekt. Fremstillet hos Le Klint, model 328/39. H. 130 cm. Fremstår med defekt højde justerbarhed samt brugsspor. Proveniens: Østre Landsret. Bernstorffs Palæ. København.

Varenr: 6147548
15:10
Orrefors for Lyfa. Væglampet, model Gefion
Orrefos for Lyfa. Væglampet, model Gefion af presset glas og messing. L. 28 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6130307
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2022
15:10
Royal Copenhagen. Pendel, model Skyline
Royal Copenhagen. Pendel af hvidt opalglas, model Skyline. Ø. 28 cm. Fremstår med lette brugsspor.

Varenr: 6147179
16:30
Nicholai Wiig Hansen for Lightyears. Pendel, model Icefox
Nicholai Wiig Hansen for Lightyears. Pendel med skærm af grå lakeret aluminium, montage af plast, monteret med hvid stofledning. Ø. 26 cm. Fremstillet hos Lightyears, model Icefox. Udstillingsmodel. Fremstår med revner ved montage samt ridser på skærm.

Varenr: 6092771
16:41
Stor gulvlampe / spotlight af metal.
Stor gulvlampe / spotlight af metal, højdejusterbare ben af træ. H. 192 cm, B. ca. 102 cm. Ben kan foldes sammen. (modelfotos)(2 kasser)

Varenr: 6125926

DKK 2.200 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-01-2022
17:02
DKK 1.200
12345...17»