Vurdering
   Varer pr. side   9 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Arne Jacobsen. AJ Royal pendel.
Hvid Arne Jacobsen for Louis Poulsen. AJ Royal-pendel med skærm af hvidlakeret aluminium, hvidlakeret inderskærm. Ø 37 cm. Fremstår nyrenoveret med ny hvis stofledning.

Varenr: 5719856
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2020
14:18
DKK 650
Arne Jacobsen for Louis Poulsen. Stelling pendel
Arne Jacobsen (1902-1971). Stelling pendel af opalglas, montage af børstet stål. Ø 40 cm. Fremstillet som del af sæt med bord og stole, udgivet i 2002 i anledning af 100 året for Arne Jacobsens fødsel. Fremstår med brugsspor herunder revne i glasset.

Varenr: 5814443
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 24-10-2020
19:04

Varenr: 5719860
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-10-2020
14:53
DKK 700
Arne Jacobsen. Gulvlampe model AJ, sort
Arne Jacobsen 1902-1971. Gulvlampe af sortlakeret metal. Fremstillet og stemplet hos Louis Poulsen, model AJ-gulv. H. 130 cm. Fremstår med lettere brugsspor.

Varenr: 5811257
DKK 3.400 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-10-2020
19:40
DKK 3.600

Varenr: 5719857
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-10-2020
19:00

Varenr: 5719858
19:00
Arne Jacobsen. Tre AJ-pendler, Ø 37 cm (3)
Arne Jacobsen (1902-1971). Tre AJ-pendler med skærm af hvidlakeret metal, bundskærm af plast. Ø 37 cm. Formgivet i 1958. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med brugsspor, herunder ridser og buler, manglende bundskruer, to bundskærme varmepåvirket. (3)

Varenr: 5810100
DKK 1.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-10-2020
19:37
Arne Jacobsen. AJ bordlampe, grøngul
Arne Jacobsen 1902-1971. AJ bordlampe af grøngul lakeret metal, fod med afbryderknap, H. ca. 56 cm. Formgivet 1957. Fremstillet hos Louis Poulsen. Udstillingsmodel med minimale håndteringsmærker. Medfølgende nummerbevis.

Varenr: 5803402
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 26-10-2020
20:09
DKK 3.600
Arne Jacobsen. AJ væglampe, 'Midnight blue', nummerbevis
Arne Jacobsen 1902-1971. AJ-væglampe af ''Midnight blue' lakeret metal. Formgivet i 1957. Fremstillet hos Louis Poulsen. L. ca. 32 cm. Udstillingsmodel i original æske med nummerbevis, minimale håndteringsmærker

Varenr: 5803412
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 26-10-2020
20:10
DKK 1.800