Vurdering
   Varer pr. side   7 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Stander- / gulvlampe, Lous Poulsen, VP Europa af Verner Panton
Verner Panton for Louis Poulsen, formgivet 1977, VP Europa forkromet standerlampe med skærm af delvist matteret glas, H. 130 Ø 50 cm. Fremstår m/ alm. brugsspor bl.a. tryk på fod m.m.

Varenr: 6203625
DKK 10.000 DK, Odense, Kratholmvej 17-05-2022
19:43
DKK 8.200
Verner Panton, 'Pantella' standerlampe
Verner Panton. Panthella standerlampe med skærm af hvid akryl , stamme af lakeret metalrør og fod af plast med afbryder. Formgivet i 1971. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 130 Ø. 50 cm. Fremstår med brugsspor herunder knækket topskrue til fastholdelse af skærm.

Varenr: 6204565
DKK 1.800 DK, Aalborg, Nibevej 17-05-2022
20:10
Reflections Copenhagen Carnival lamp no. 1
Reflections Copenhagen

 DKK 4.900,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Verner Panton 'Pantella' bordlampe
Verner Panton. 'Pantella'bordlampe af hvidt akryl plast. Formgivet i 1971. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 55 cm. Fremstår med alm. brugsspor

Varenr: 6208964
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-05-2022
18:15
Verner Panton. Fire pendler (4)
Verner Panton. Tre Topan pendler af blålilla aluminium, original stofledning. Formgivet 1959. Samt en hvid Flower Pot Pendel uden underskæørm og fatning. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med brugsslitage og ridser. (4)

Varenr: 6208726
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 21-05-2022
18:33
Verner Panton. VP-Globe pendel, Ø 40 cm. Ubrugt i original emballage
Verner Panton. VP-Globe pendel. Ø. 40 cm. Skærme af aluminium og lakerede skærme i kugle af plexiglas. Formgivet 1969, Fremstillet hos Verpan. Fremstår ubrugt i original emballage. Første billede er modelfoto.

Varenr: 6208689
DKK 4.000 DK, Kolding, Platinvej 21-05-2022
20:35
Verner Panton. Pendel, 'Globe', Ø 40 cm
Verner Panton. VP-Globe pendel. Ø. 40 cm. Skærme af aluminium og lakerede skærme i kugle af plexiglas. Formgivet 1969, Fremstillet hos Verpan. Fremstår med lettere brugsspor, med varmemærke på nederste skærm.

Varenr: 6208688
DKK 2.400 DK, Kolding, Platinvej 21-05-2022
20:36
DKK 1.200
Verner Panton. Et par bordlamper, model Panthella Mini, krom. (2)
Verner Panton. Et par bordlamper, model Panthella Mini, af forkromet stål og aluminium. Fremstillet for Louis Poulsen. Ø. 25 cm. H. 33,5 cm. Original emballage. Modelfotos. Emballagemål: 40x31x31 cm. 2 Kolli. (2)

Varenr: 6112396

DKK 6.800 DK, Vejle, Dandyvej 22-05-2022
20:31
DKK 5.400