Vurdering
   Varer pr. side   10 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Verner Panton for &Tradition. Tre flowerpot pendler, model VP1 (3)
Verner Panton for &Tradition. Tre flowerpot pendler af rød, grøn og blå lakeret metal, indvendig hvid lakeret. Rød, grøn og blå stofledning. Ø 23 cm. Fremstillet hos &Tradition, model VP1. Fremstår med lette brugsspor. (3)

Varenr: 6120412
DKK 1.500 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 09-12-2021
20:29
DKK 1.300
Stander- / gulvlampe, Louis Poulsen, Panthella af Verner Panton
Verner Panton (1926-1998) for Louis Poulsen, designet i 1971, Panthella standerlampe af hvidt akrylplast og metal, afbryder på fod, H. 128 cm. Fremstår med brugsspor bl.a. stjerne ved skærm, skærmholder m/ mangler knækket pind, stjerne m.m. - skærm sidder løst på stander m.m.

Varenr: 6126090
DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 11-12-2021
12:08
Design By Us Marble Art pendel
Design By Us

 DKK 2.790,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Verner Panton (1926-1998). Flowerpot pendel af orange emaljeret metal, ældre model, Formgivet i 1967. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 21.5 cm. Fremstår med brugsspor. (3)

Varenr: 6129138
DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 12-12-2021
10:15
Verner Panton. Panthella standerlampe
Verner Panton. Panthella standerlampe af hvid akrylplast, afbryder på ledning. Formgivet i 1971. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 130 Ø 50 cm. Fremstår med lettere brugsspor, leddeløs.

Varenr: 6130453
DKK 2.600 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 12-12-2021
17:02
Verner Panton. Pendel, model flowerpot
Verner Panton. Pendel af senere hvidlakeret metal. Ø 23 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen, model Flowerpot. Fremstår med brugsspor, ridser/mærker samt senere bemalet.

Varenr: 6129953
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 12-12-2021
19:31
DKK 500
Verner Panton. Par pendler, model flowerpot. (2)
Verner Panton. Par pendler af orangelakeret metal, indvendig hvidlakeret. Ø 23 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen, model Flowerpot. Fremstår med lettere brugsspor, med enkelte afskalninger. (2)

Varenr: 6129198
DKK 1.200 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 12-12-2021
19:31
DKK 950
Verner Panton. Panthella bordlampe
Verner Panton. Panthella bordlampe af hvidt akrylplast. Formgivet i 1971. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 55, Ø. 40 cm. Fremstår med brugsspor, ridser samt gulnet stel.

Varenr: 6129867
Verner Panton. Et par bordlamper, model Panthella Mini, krom. (2)
Verner Panton. Et par bordlamper, model Panthella Mini, af forkromet stål og aluminium. Fremstillet for Louis Poulsen. Ø. 25 cm. H. 33,5 cm. Original emballage. Modelfotos. Emballagemål: 40x31x31 cm. 2 Kolli. (2)

Varenr: 6112396

DKK 6.800 DK, Vejle, Dandyvej 12-12-2021
20:08
DKK 5.400
Design By Us Punk Deluxe bordlampe
Design By Us

 DKK 4.790,00
NYHED LAURITZshop

Verner Panton. Panthella standerlampe af hvid akrylplast, afbryder på fod. Formgivet i 1971. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 130 Ø. 50 cm. Fremstår med brugsspor, ridser samt gulnet fod.

Varenr: 6129879
DKK 1.500 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 12-12-2021
20:26
Verner Panton for &Tradition. Flowerpot VP3 bordlampe - til fordel for PlanBørnefonden
Verner Panton for &Tradition. Flowerpot VP3 bordlampe i poleret rustfri stål. H. 50 cm. Ø. 23 cm. Pære ikke inkluderet. Fremstår i original emballage. Modelfotos. Flowerpot-lampen blev synonymt med Flower Power-bevægelsen fra slutningen af 60'erne. Lampen afspejler en pause fra konventionen ...

Varenr: 6127891

DKK 1.600 DK, Herlev, Dynamovej 15-12-2021
18:15
DKK 1.300