Vurdering
12345...6»   Varer pr. side   169 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid  Næste bud
Gebrüder Bing Nürnberg, Horney mfl. Samling bliktog m. tilbehør(100+)
Gebrüder Bing Nürnberg (GBH), Horney mfl. Samling bliktog m. tilbehør. Bestående af Gebrüder Bing Nürnberg : Lokomotiv med kulvogn samt to vogne. Stationsbygning, div togtilbehør samt en stor samling skinner. Produceret start 20 årh. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Horney, Wttrock mfl : ...

Varenr: 6267098
DKK 6.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-09-2022
18:39
Märklin. Spor H0. Streamliner lok 3089
Märklin. Spor H0. Streamliner lok 3089. Brugsspor, herunder afskalninger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varenr: 6260898
DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-09-2022
19:29
Toys fra McDonalds. Disney, Pixar med flere (61)
Toys fra McDonalds. Disney, Pixar med flere. Stor samling af figurer, primært 80 og 90'erne. Alle i poser. Fremstår med brugsspor. Enkelte fejl og defekter kan forekomme. (61)

Varenr: 6116246
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-09-2022
19:47
DKK 1.200
Tekno Falckstation
Tekno Falckstation af bemalet træ 29 x 48 cm., Fremstår med brugsspor og manglende dele

Varenr: 6271332
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 29-09-2022
19:53
Marklin HO samling
Marklin HO samling best af div. lokomotiver samt vogne. Alt fremstår med få brugsspor i orig. æsker med vejledninger. Se sidste foto af modelnumrene.

Varenr: 6235422
DKK 4.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-09-2022
20:05

Varenr: 6116216
20:07
DKK 1.200
To blikbiler (2)
To blikbiler. Falck stigevogn, stor model. H. 26 L. 65 cm. Brandbil, L. 29 cm. Brugsspor, herunder afskalninger. (2)

Varenr: 6269420
DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-09-2022
20:28
DKK 1.800
Märklin sæt nr. 3371
Märklin sæt nr. 3371. Fremstår med alm. brugsspor.

Varenr: 6169664
DKK 1.600 DK, Vejle, Dandyvej 30-09-2022
13:37
DKK 1.200
Ni dukker af porcelæn af nyere dato (9)
Ni dukker af porcelæn af nyere dato. Fremstår med brugsspor, snavset (9)

Varenr: 6272226
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-09-2022
15:00
Dukkehus / Arkitekt-model designet af arkitekt Lars Myrhøj. (2)
Dukkehus / Arkitekt-model designet af arkitekt Lars Myrhøj. Sættet består af to dele, som skal stå i forlængelse af hinanden. Første sektion: L 80 cm, B 46 cm, H 46 cm. Anden sektion L 80 cm, B 40, H 24. (2)

Varenr: 6251981
DKK 4.400 DK, Herlev, Dynamovej 30-09-2022
18:23
Samling legetøjsfigurer.
Samling legetøjsfigurer af bemalet plast 1960 -70´erne. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6272371
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-09-2022
19:23
Mamod, 'Steam Roadster SA1' modelbil
Mamod 'Steam Roaster SA1' Modelbil med dampmaskine motor, som kan køre på tørspritpiller, styrepind medfølger, L. 40cm. I original emballage. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varenr: 6275502
DKK 3.200 DK, Aalborg, Nibevej 30-09-2022
19:25
Märklin. Samling vogne (20)
Märklin. Samling vogne. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6274130
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-09-2022
19:45
Märklin. Samling vogne (20)
Märklin. Samling vogne. En enkelt er Liliput. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6274129
19:50
Märklin. Samling lokomotiver (5)
Märklin. Samling lokomotiver. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6274120
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-09-2022
20:05
Märklin. Samling vogne (16)

Varenr: 6274128
20:08
Kay Bojesen. Zebra
Kay Bojesen (1886-1958). Zebra af bemalet træ. Formgivet i 1935. H. 14 cm. Ældre model. Ustemplet. Fremstår med brugsspor herunder fugtskade på et ben

Varenr: 6272004
DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 30-09-2022
20:09

Varenr: 6274117
20:10

Varenr: 6274110
20:15
Märklin. Samling lokomotiver. Fremstår med brugsspor. (5)

Varenr: 6274185
20:15
Märklin. Samling lokomotiver i æsker (3)
Märklin. Samling lokomotiver i æsker. Fremstår med brugsspor. (3)

Varenr: 6274184
20:19
Piko, Lima m.fl. Samling lokomotiver (5)
Piko, Lima m.fl. Samling lokomotiver. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6274070
20:20

Varenr: 6274079
20:20
Elektron, Roco m.fl. Samling lokomotiver (5)
Elektron, Roco m.fl.. Samling lokomotiver. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6274071
20:27
DKK 1.700
Märklin. Samling ældre startsæt (4)
Märklin. Samling æsker med startsæt og skinner. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6274183
20:27
Märklin. Drejeskive i original æske
Märklin. Drejeskive i original æske. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6277119
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 30-09-2022
20:44
Kay Bojesen. Togsæt 1960'erne
Kay Bojesen. Togsæt af massivt bøgetræ, best. af lokomotiv, vogne, skinner m.m. 1960'erne. Fremstår med alm. brugsspor

Varenr: 6269523
DKK 2.000 DK, Kolding, Platinvej 30-09-2022
21:02
Kellner og Schaffer. Samling tysk træ og metal legetøj(6)
Kellner og Schaffer. Samling tysk træ og metal legetøj. Beatående af seks kasser, heraf fem originale. Fremstår med alderssvarende brugsspor.(6)

Varenr: 6271303
DKK < 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 01-10-2022
18:16
Tekno Falck station
Tekno Falck station af bemalet træ. H. 28,B. 47,D. 25 cm. Fremstår i aldersrelateret stand.

Varenr: 6267114
18:33
Tekno Zone m.fl. 8 biler og anhængere (8)
Tekno Zone m.fl. 8 biler og anhængere. Ene mangler 2 hjul. Aldersrelaterede brugsspor. (8)

Varenr: 6276671
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 01-10-2022
18:43
12345...6»