Vurdering
12»   Varer pr. side   47 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Kamphelikopter R/C (4)
Helikoptersæt bestående af 2 kamphelikoptere samt fjernbetjeninger med forskellig frekvens. Helikopterne kan skyde med infrarød stråler mod hinanden og markerer når de er ramt. Specifikationer: Mål: 21 cm lang Fjernbetjening rækkevidde: 10 meter Batteri: 2,7V 90 mAh Li-ion. Fremstår uåbnet ...

Varenr: 5620364

DKK 3.600 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07-04-2020
09:17
DKK 500
Trampbil 1900-talets mitt
TRAMPBIL, 1900-talets mitt, målad, längd ca 110 cm

Varenr: 5633832
DKK 1.031 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 07-04-2020
10:22
Se mere
LEGO hest af træ, ca. 1950'erne, dertil vogn
LEGO. Hest udført i bemalet træ. Ca. 1950'erne. H. 13 cm. Dertil vogn i bemalet træ og metal. NB. Vognen er ikke Lego. Fremstår i aldersrelateret stand med afskalninger og rust.

Varenr: 5634649
DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 07-04-2020
14:29
DKK 450
Excel. Classic metal racer i pink
Excel. Classic metal racer i pink. Skubbebil til børn i alderen 2-8 år. H. 41, L. 78, B. 38 cm. Levers i original emballage.

Varenr: 5283270

DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
15:25
Køreplader til modeltog spor H0 og spor 0 (5)
Køreplader af træ monteret med skinner til modeltog, 4 stk. spor H0 heraf én med miljø og et stk.spor 0. 4 stk. 135 x 90 cm, med miljø 152 x 55 cm. Brugsspor.

Varenr: 5628674
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-04-2020
17:54
Puppenhaus, Holz, Stoff
Puppenhaus, Holz, Stoff. Rechteckige Puppenstube mit zwei Räumen und drei Fenstern, jeweils wohnlich eingerichtet mit Möbeln und dekorativen Details, inenseitig Wände in roter und blauer Farbgebung, sowie außenseitig in brauner Farbgebung, H.40cm, B.80cm, T.50cm, altersgemäße Gebrauchs- und ...

Varenr: 5591584
DKK 1.490 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 07-04-2020
19:33
DKK 298
LEGO. Stor samling blandet LEGO, samlet og usamlet (ca. 35 kg)
Stor samling LEGO fra år 2000 og fremefter. Bestående af bl.a. LEGO Indiana Jones, Star Wars, LEGO City, m.m. Størstedelen ligger blandet i plastsække, andet fremstår uden opbevaring. LEGO Bionicle ligger adskilt. Ingen originale æsker medfølger, dog gør brikker og alle samlevejledninger. ...

Varenr: 5633568
DKK 4.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07-04-2020
20:02
Samling legetøj, motorcykler (96)
Samling legetøj, motorcykler. Diverse mærker. Ca. 96 stk. Fremstår med brugsspor. Pæn stand, defekter og mangler kan forekomme. Reol af hvidbemalet træ medfølger. (96)

Varenr: 5620322
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-04-2020
20:07
DKK 500
Samling ældre legetøjs og miniature kanoner (25)
Samling ældre legetøjs og miniature kanoner af blik, metal, støbt metal, messing og tin. Starten af 1900 tallet og senere. L.4 til 19,5 cm. Aldersrelateret stand med brugsspor.

Varenr: 5629300
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
20:22
Märklin, Piko Saxonia, zwei Modellzüge, 'Zepellin' und 'Saxonia Jubiläumszug', Deutschland, 1990er Jahre (2)
Märklin, Piko Saxonia, zwei Modellzüge, 'Zepellin' und 'Saxonia Jubiläumszug', Deutschland, 1990er Jahre. Konvolut bestehend aus einem Schienenzepellin von Märklin, unterseitig mit Herstellerbezeichnung, H.4cm, B.3,5cm, L.29cm, sowie einem Saxonia Jubiläumszug zum 40-jährigen Jubiläum Pikos in ...

Varenr: 5634396
DKK 1.118 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 07-04-2020
20:27
DKK 968
Pinhead, Nagelhandspiel / 3D Nagelbrett, Metall, Glas
Pinhead, Nagelhandspiel / 3D Nagelbrett, Metall, Glas, China. 3D Nagelbrett mit einer Vielzahl an schmalen, abgestumpften Nägeln, in die Muster eingelassen werden können, vorderseitig mit Glasscheibe versehen, rückseitig mit Herstellerbezeichnung, H.18cm, B.13cm, T.7cm, altersgemäße Gebrauchs- ...

Varenr: 5622201
20:42
DKK 335
Legetøj
Legetøj. Flyttekasse med bl.a.ældre blik rumskib, (låg fra æske) modelbiler, skib og tog (märklin) mm. Fejl og mangler kan forekomme

Varenr: 5609780
20:42
DKK 850
Märklin, Modelleisenbahn / Waggons / Eisenbahnzubehör, Metall (35)
Märklin, Modelleisenbahn / Waggons / Eisenbahnzubehör, Metall. Konvolut bestehend aus mehreren Waggons und Schienen von Märklin, einer Lokomotive, drei verschiedenen Wagen, 14 Schienen bestehend aus zehn Kuven und drei Weichen, sowie einer Blechbüchse mit Kleinteilen, Wagen und Weichen jeweils ...

Varenr: 5553866
DKK 1.416 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 07-04-2020
21:15
DKK 372
Hermann Eichhorn Spielwarenfabrik, Stapelwürfel, Holz (6)
Hermann Eichhorn Spielwarenfabrik, Stapelwürfel, Holz. Sechs Stapelwürfel aus Holz, in roter, blauer, gelber und grüner Lackierung, mit Hersteller-Klebeetikett versehen, 5x5cm-15x15cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partieller Lackabrieb. (6)

Varenr: 5625045
21:16
DKK 335
Mattel Barbie Skipper Allan med tillbehör
BARBIE Mattel, 1960-tal, fyra dockor; Barbie bubblecut (sprickor i halsfäste), Skipper (bortfall ögonfärg), Allan, Barbie ponytail, medföljer kläder samt accesoarer

Varenr: 5634242
DKK 1.718 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 07-04-2020
21:31
Se mere
Vier Puppenmöbel, Metall, Bauhaus (4)
Vier Puppenmöbel, Metall, Bauhaus. Miniatursitzgruppe aus Metall, bestehend aus drei Stühlen und einem Tisch mit Kufengestellen, H.5-6,5cm, B.5,5-9cm, T.7,5cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partielle Oxidationsspuren. (4)

Varenr: 5625042
21:35
DKK 372
Vugge samt dukker (7)
Vugge af hvidlakeret træ samt seks dukker, heraf fem med porcelænshoveder. Vugge 1800-tallets slutning, dukker af nyere dato. H. 68, L. 100, B. 55 cm. Dukker H. 30 - 43 cm.

Varenr: 5634503
DKK 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 08-04-2020
13:23
Fire dukker, Armand Marseilles, Heubach Köppelsdorf m.m.(4)
Fire dukker her af tre ældre bestående af en Armand Marseilles dukke nr.390/5 med hoved af porcelæn og krop af komposit h.45 cm, en Armand Marseilles babydukke af komposit h.35 cm samt en Heubach Köppelsdorf dukke nr.342/6½ med hoved af porcelæn krop af komposit h.56 cm (en finger mangler) samt ...

Varenr: 5631861
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 08-04-2020
15:15
Div. reservedele og transformatorer til modeltog spor 0
Reservedele og transformatorer til modeltog spor 0, Hornby, Pionér Exspressen m.fl.bestående af div. lokomotivdele, indmad med hjul, løse hjul, æsker, brochurer m.m. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varenr: 5634673
16:46
Div. transformatorer m.m. til modeltog spor H0 (14+)
Div. transformatorer Märklin og Fleischmann til modeltog spor H0. Der medfølger lidt ekstra reservedele inkl. to ældre Long MY lokomotiver, 4 tomme Märklin æsker. Brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varenr: 5634643
18:47
DKK 700
Edition Atlas collections. Samling modelbiler mm. (32)
Edition Atlas collections. Samling modelbiler mm. Bestående af : 15 stk. Volvo-collection, 10 stk. Bus-collection, 5 stk Sportscar-collection. Nimbus motorcykel samt hæfter og plakater. Fremstår i original emballage. (32)

Varenr: 5634434
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-04-2020
19:37
Märklin mini club. Samling modeltog mm. I tre kasser (3)
Märklin mini club. Samling modeltog m.m bestående af : Mini club startsæt 8163S, Lokomotiv 8803, skinnebus 8802, div. løse vogne og skinner, kasse med modelbygninger mm. Kasse med materialer til landskabsbyg. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.(3)

Varenr: 5634559
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-04-2020
19:51
DKK 1.200
Rosenbud byggmodeller
ROSENBUD KITMASTER TÅG BYGGMODELLER, skala Ho, bestående av 19 lok samt 36 personvagnar, i fabriksförpackningar, obyggda

Varenr: 5636141
DKK 1.031 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 09-04-2020
12:54
Se mere
Leksaker
LEKSAKER, ca 30 dlr, 1960-80-tal, "radiostyrda" bilar, motorcykel samt små leksaksbilar

Varenr: 5636254
DKK 1.031 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 09-04-2020
16:48
Se mere
Samling ældre legetøjsbiler og kanoner af metal og plast (29)
Samling ældre legetøjsbiler af metal og plast bestående af: Tekno, B.P. Gorci Toys, Lesney, Husky m.fl. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, løse og manglende dele samt afskalninger og rust. (29)

Varenr: 5633733
DKK 1.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 09-04-2020
19:22
DKK 1.200

Varenr: 5283274

DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 09-04-2020
19:22
Märklin transportset tilläggsset 54755
MÄRKLIN, 1990-tal, Märklin skala 1 - 54755 - Set med fraktvagn - uppsättning av 2 hästtransportvagnar 'Marbach' med skjulkonstruktionssats och tillbehör

Varenr: 5636346
DKK 1.375 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 09-04-2020
19:29
Se mere
Tri Ang lok och vagnar
TRI-ANG LOK OCH VAGNAR, spår Ho, bestående av 4 lok samt 30 vagnar, flera med amerikanska förebilder

Varenr: 5636452
21:15
Se mere
Leksaksbilar 3 st 1900-talets mitt
LEKSAKSBILAR, 3 st, 1900-talets mitt, längd 18-39 cm

Varenr: 5636476
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 09-04-2020
21:37
Se mere
TECHNOFIX Alpine Express 300
TECHNOFIX "Alpine Express 300", 1950/60-tal, Väst-Tyskland, två rälsbussar med nyckeluppdragen mekanism, litograferad plåt, medföljer originalkartong samt 1 extra vagn från 1950-talet som ej tillhör banan , längd utfälld ca 83x17 cm , nyckel finns

Varenr: 5636477
21:38
Se mere
12»