Vurdering
12»   Varer pr. side   51 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Samling nyere modelbiler, Corgi og Matchbox mfl. (50)
Samling nyere modelbiler, fortrinvist Corgi. Samt Matchbox, Dinky mfl. Alle fremstår ubrugte i original emballage. (50)

Varenr: 5913445
DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
10:32
DKK 1.300
Samling Vanguards modelbiler , Lego mm.(20)
Samling på 10 Vanguards modelbiler, 4 små kasser Lego. To Tintin modelbiler. WSI Collectibles Lastbil model. Tre busser. Fremstår med skiftende brugsspor, flere dele i original emballage.(20)

Varenr: 5913447
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
10:33
DKK 1.300
Samling Lledo 'Days Gone'(23)
Samling Lledo 'Days Gone' modelbiler, bryggeri og cirkus. Fremstår ubrugt i original emballage. (23)

Varenr: 5913449
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
10:33
Schuco miniature modeller traktorer 1:18 (7)
Schuco miniature modeller 1:18 bestående af Mc Cormick D 326 traktor, Lanz Ackerluft-Bulldog D 9506, Le Percheron traktor, Deutz traktor med plov Limited Edition, Fendt Farmer 2 traktor, Fendt Dieseross traktor samt Blumhardt anhænger. Alle i original emballage uden brugsspor, emballager med lidt...

Varenr: 5912251
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
16:47
Samling modelbiler, Burago, Matchbox m.fl 1:24, 1:43, 1:18 m.m. (74)
Samling modelbiler bestående af 6 stk. Burago 1:18, 16 stk. 'Days Gone' i æsker og 7 andre af lignende type, 8 Burago 1:24 og 1 Maisto 1:25 samt diverse andre mærker Matchbox, Londonbusser Cirgi og Budgie, mange 'træk og slip' biler aller i original emballage. Ca.1970 og senere. Blandet stand, ...

Varenr: 5912249
17:37
Samling ældre Teknobiler m.m. (36)
Samling ældre modelbiler bestående af 26 Teknobiler, heraf én Ford ølbil i æske samt diverse andre biler 'Joker' bilen (uoriginale hjul), Porsche blikbil (Jægerspris maskinfabrik), en Vilmer, Dinky Toys m.m. Meget blandet stand, mange af Tekno bilerne opmalede, mangler og skader forekommer.

Varenr: 5912245
DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
17:47
Samling tog og dele til modeltogbane
Kasser med skinner, lygtepæle, træer, ledninger samt 16 togvogne fra Jouef hvoraf 14 er i æsker. Brugsspor.

Varenr: 5845710
DKK 2.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
17:59
DKK 1.800
Excel. Classic metal racer i pink
Excel. Classic metal racer i pink. Skubbebil til børn i alderen 2-8 år. H. 41, L. 78, B. 38 cm. Levers i original emballage.

Varenr: 5797146

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
18:18
Samling traktorer
Samling traktorer fra blandt andet Siku og Lesney. Fremstår med brugsspor samt fejl og mangler.

Varenr: 5881012
DKK 1.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
18:59
DKK 1.300
Samling legetøjslastbiler (19)
Samling på 19 legetøjslastbiler fra blandt andet Solido, Majorette mfl. Brugsspor, samt enkelte med fejl og mangler. (19)

Varenr: 5744534
DKK 1.300 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
19:01

Varenr: 5758180

19:36
Lego samling biler af plast 1950erne(11)
Lego samling biler af plast 1950erne. Alle mærket LEGO L. ca. 8 cm. Fremstår med skiftende brugsspor, fejl og mangler. (11)

Varenr: 5912523
19:46
Puppenwagen, 1950er Jahre, Metall, Korb
Puppenwagen, 1950er Jahre, Metall, Korb. Puppenwagen mit einem Gestell aus Metall, Wagen aus braunem Korb mit einem Griff aus Holz, innen ausgekleidet mit cremefarbenem Kunststoff, Kissen und Polster mit weißem Stoff bezogen, abnehmbares Oberteil, vorne mit einem Fach ausgestattet, H.68cm, L.86, ...

Varenr: 5760228
DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-01-2021
20:07
DKK 298
Figur / Spielzeug, Pferd, Leder
Figur / Spielzeug, Pferd, Leder. Figur mit der Darstellung eines steigenden Pferdes, auf seinen Hinterhufen und Schweif stehend, mit Leder bezogen, sowie mit Zaumzeug, Sattel und metallenen Steigbügeln versehen, H.41cm, L.27cm, B.10cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, gerinfgügiger ...

Varenr: 5889235
DKK 1.118 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-01-2021
20:21
DKK 298

Varenr: 5914696

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-01-2021
11:01
Barbiedockor 3 st
BARBIEDOCKOR, 3 st, sannolikt 1960-tal, Ken, Barbie och Midge Skipper, med tillhörande kläder och garderob av trä, två originalkartonger

Varenr: 5914455
DKK 1.462 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 26-01-2021
12:14
Se mere

Varenr: 5758188

14:27
Hans Bølling, Kristian Vedel, Brdr. Bonfils Denmark m.m. Stor samling træfigurer (39)
Hans Bølling, Kristian Vedel, Brdr. Bonfils Denmark, Aviendo Fairy Tales m.m. Stor samling figurer af træ bestående bl.a.: fire Kristian Vedel fugle af massiv egetræ, en Hans Bølling Rufus hund af massiv bøgtræ, en Brdr. Bonfils Denmark trold, en Aviendo Fairy Tales ælling. H. 3-15 cm. Fremstår ...

Varenr: 5901435
DKK 5.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26-01-2021
17:20
DKK 700
Tekno. Saming biler m.m. + Falck garage (6)
Tekno. Saming biler m.m., bestående af Tekno VW 1200 805 m/ tryk, Tekno VW senere bemaling 405, Tekno Volvo 144 835, Tekno Volvo kranbil Falck Zonen 436, Tekno Falck Zonen anhænger + Falck garage m/ rester af klistermrk. 'DANSK S.A.S. m.m.' H. 11, B. 18, D. 18 cm. Brugsspor bl.a. mangler m.m. ...

Varenr: 5896700
DKK 1.400 DK, Odense, Kratholmvej 26-01-2021
18:46
Elektrisk modeltog Lehmann skala LGB (27)
Elektrisk modeltog Lehmann skala LGB bestående af 2 stk lokomotiver. 2 stk vogne, 22 stk skinner og 1 stk transformator. Fremstår med minimale brugsspor. (27)

Varenr: 5907870
DKK 1.800 DK, Aalborg, Nibevej 26-01-2021
18:58
DKK 500
Fleischmann spor N Piccolo modeltog (3)
Fleischmann spor N Piccolo modeltog bestående af startsæt 9193 og 9305 i original emballage samt ca. 7 m. ekstra skinner. Fremstår med brugsspor. (3)

Varenr: 5907872
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 26-01-2021
18:59
DKK 650
Märklin H0 Vitrinesamling
Märklin H0 Vitrinesamling med damplokomotiver, diesellokomotiver samt div.passager- og godsvogne med videre. Alt med få brugsspor ift. alder.

Varenr: 5912602
DKK 5.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-01-2021
20:10
DKK 3.400
Kay Bojesen. Garder. Stor figur.
Kay Bojesen (1886-1958). Figur af bemalet træ i form garder. Designet i 1942. H. 102 cm. Udført af bemalet træ, fremstår med aldersrelaterede brugsspor, ridser og skrammer, fane og sokkel mangler.

Varenr: 5914757
DKK 14.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-01-2021
20:38
DKK 9.800
Tekno biler/vogne m.m.(20)
Tekno biler/vogne m.m.. Samling div Tekno vogne og biler, også en Kirk (20) Fejl og mangler kan forekomme

Varenr: 5906272
DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-01-2021
20:52
Edition Atlas, samling Tintinbiler (43)
Edition Atlas Tintin modelbiler skala 1:43, bestående af 23 i uåbnet original emballage, 20 åbnede hvoraf flere med mangler.(43)

Varenr: 5915296
DKK 2.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-01-2021
13:53
Tekno Falckbiler af blik og Tekno Zonen station (5)
Fire Tekno Falckbiler af blik samt Tekno Zonen station af træ (flag mangler). Biler l.16-19 cm. Brugsspor, én lygte limet, kraftig afskallet maling på Zonen station.

Varenr: 5916305
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-01-2021
14:26
Samling tennsoldater
TENNSOLDATER, soldater/ryttare/cowboys/indianer mm, fyra kanoner samt krigsfartyg Nordiska Kompaniet, 1900-tal, delvis bemålade, olika form och tillverkare, ca 220 delar

Varenr: 5915872
DKK 1.097 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 27-01-2021
15:50
Se mere
Dockskåp med inredning,
DOCKSKÅP med inredning, 1800 talets senare del till 1900-talets mitt, skåp med 4 rum, 2 våningar, glasade dörrar, diverse möbler och tillbehör i trä och metall, bl.a skrivbord och chiffonje i Walterhausen stil, diverse tillbehör i metall, spegelampetter, klockor, lampor, mm, skåpets höjd ca 65, 69x41 cm, senare benställning medföljer

Varenr: 5915981
DKK 2.924 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 27-01-2021
19:36
Se mere
Hanse m.fl. Samling legetøj af træ
Hanse m.fl. Samling legetøj af træ bestående af: Lokomotiv, togvogne, færge, sporvogne, lastbiler, hestestalde. Fremstår med brugsspor. (15)

Varenr: 5914098
DKK 7.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-01-2021
20:06
DKK 1.200
Stor samling Legoklodser ca. 22 kg. (4)
Stor samling Legoklodser af blandede byggesystemer ca. 22 kg. I fire kasser. Fremstår med brugsspor. (4)

Varenr: 5915531
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-01-2021
20:12
12»