Kategori  Vurdering
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Tekno og Britains samling modelbiler m.m.
Samling modelbiler best. 15 tekno modelbiler og vogne, heraf bla. Traktor i original emballage nr. 465, Tekno H. C. Kloster lastbil med vogn i original emballage, nr. 451 og 452 samt Jagur i original emballage, nr 927, Kosangas lastbil, flere falckbiler m.m. 1960-1966. Britains Traktor med ...
Varenr: 5004812
DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-05-2018
11:37:14
DKK 3.800
Tinsoldater m.m samt ridderborg
Tinsoldater bemalet og ubemalet, best, af ridder, soldater m.m. Mindre samling soldater og cowboys af blødt og hårdt plast. Samt ridderborg af bemalet træ.
Varenr: 4994142
DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-05-2018
11:53:41
Gyngehest starten af 1900 tallet
Gyngehest af bemalet træ med øjne af glas, starten af 1900 tallet. H.72 cm, L..80 cm. Fremstår i aldersrelateret stand med kraftige brugsspor.
Varenr: 5004184
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-05-2018
14:29:00
DKK 500
MOBO, Spiel-Pferdchen, ca. 1940, England
MOBO, Spiel-Pferdchen, ca. 1940, England Blechspielzeug, bemalt. Maße: L. 53 cm, G. 54 cm. Starke Alters- und Gebrauchsspuren.
Varenr: 5003709
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-05-2018
17:59:09
DKK 335
Kay Bojesen. Træfigur, elefant
Kay Bojesen (1886-1958). Figur af egetræ i form af elefant, stemplet under fod. H 13 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte afslag og hak.
Varenr: 5004336
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 23-05-2018
19:26:00
DKK 900
Märklin togbane (2)
Märklin togbane i originale æsker at Märklin HO 0981 samt skinnesæt E5190. Her af et lokomotiv samt to vogne. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)
Varenr: 5005353
DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 23-05-2018
19:33:00
DKK 500
Nyborg færge m/ DSB tog, bemalet træ, 1900-tallet
Nyborg færge m/ DSB tog & vogne, bemalet træ, 20. Årh., H. 4-23 cm, L. 35-53 cm. Brugsspor bl.a. afskalninger, løse antenner, slid på hjul m.m.
Varenr: 4994365
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-05-2018
19:38:00
Brio. Togbane, vintage, skinner, tog m.fl. (ca. 200)
Brio. Større togbane, skinner, tog, skilte m.m. af træ og plast. Inklusiv stationsbygning. Brugsspor relateret til alder. (ca. 200 dele)
Varenr: 5002726
DKK 1.200 DK, Hørsholm, Hammervej 1 23-05-2018
19:39:00
Lego. Samling klodser m.m. ca. 11 kg (3)
LEGO. Samling klodser, figurer, plader, brochure m.m. fordelt på 3 kasser. Samlet vægt inkl. kasser ca. 11 kg. Brugsspor. (3)
Varenr: 4994750
DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 23-05-2018
19:41:00
DKK 450
Technofix m.m. Samling blik legetøj bl.a. biler m.m. (10)
Technofix m.m. Samling blik legetøj bl.a. biler m.m., bestående af 1 stk. tysk Phantom bil m/ Dunlop, 1 stk. japansk VW bil m/ åben lad, 1 stk. Rambler bil, 1 stk. Plymouth bil, 1 stk. japansk Rear Dump lastbil, 1 stk. japansk Opel Rekord Sedan i æske, 1 stk. japansk Old Smoky i æske, 1 stk. ...
Varenr: 4994366
DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-05-2018
19:42:00
DKK 950
Tekno, Vilmer, Lesney, Matchbox m.m. Samling biler m.m. (30)
Tekno, Vilmer, Lesney, Matchbox m.m. Samling biler m.m. af plast, metal m.m. Bestående af 8 stk. Tekno - 3 stk. m/ æsker 831 / 829 / 434, 3 stk. Vilmer, 2 stk. Corgi Toys, 2 stk. Lesney / Matchbox m.m. Brugsspræg bl.a. m/ mangler. (30)
Varenr: 4994368
19:47:00
C.O.C. mikroskop samt Laboratory 1, begge i æsker (2)
C.O.C. mikroskop samt Laboratory 1, begge m/ tilbehør & i org. æsker, mikroskop H. 12 cm. Brugsspor. (2)
Varenr: 4994364
19:51:00
Konvolut antike Puppen, u.a. Schildkröt (7)
Konvolut antike Puppen, u.a. Schildkröt. Variierende Ausführungen und Größen. 3 Puppen von Schildkröt (Rückenmarkung). Höhe 7 cm bis 61 cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren, zum Teil restaurierungsbedürftig. (7)
Varenr: 4994439
DKK 2.233 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 23-05-2018
20:15:00
DKK 298
Technofix, Technofix, Tippco m.m. Samling bliklegetøj bl.a. motocykel, busser, lastbiler m.m. (, Tekno m.m. Samling bliklegetøj bl.a. motocykel, busser, lastbiler m.m. (
Technofix, Tippco, Tekno m.m. Samling bliklegetøj bl.a. motocykel, busser, lastbiler m.m., bl.a. Technofix fly GE 270, Tippco TCO-58 motorcykel, Tekno bus & lastbil m/ åben lad, Lincoln bil m.m., L. 14-30 cm. Fremstår m/ brugspræg bl.a. tryk, anløben, mangler m.m. (11)
Varenr: 4994796
20:16:00
DKK 1.300
Schuco samt Ichiko. Færdselssæt samt blikbil (2)
Schuco. Fahrschule 'Spiel und Wirklichkeit' nr. 4525 med original æske. Færdselsbetjent og cykler mangler. Samt Ichiko, Plymouth ambulance af blik, L. 30 cm. Bege dele i originale æsker. Brugsspor. Schuco æske med nogle revner. (2)
Varenr: 5002164
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-05-2018
20:17:00
Tekno. Samling blikbiler (14)
Tekno. Samling blikbiler bestående af 5 lægebiler i rød, stige, kran og 6 prøjektørbiler samt anhænger. Fremstår med brugsspor og skrammer. (14)
Varenr: 4915688
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-05-2018
20:18:00
Stort parti Loom Bands (400 æsker).
Parti Loom Bands . Nye i original emballage. 400 komplette æsker. (400)
Varenr: 4987583

DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 23-05-2018
20:19:13
DKK 650
Samling Britains Deetail figurer. Overvejende cowboy's og indianere. (ca. 75)
Samling Britains Deetail figurer. Divers samling figurer, Cowboys og indianere, riddere, soldater m.v. Af bemalet plast med sokkel af metal. (ca. 75)
Varenr: 5002708
DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 23-05-2018
20:34:00
DKK 650
Märklin HO, Fleischmann, Lego m.m. Samling tog, skinner, biler m.m.
Märklin HO, Fleischmann, Lego m.m. Samling Märklin tog 3029, skinner, 2 stk. lastbiler m.m. Brugspræg bl.a. mangler.
Varenr: 4994751
20:43:00
DKK 450
Japansk TN mekanisk politimand samt Rico Ferrari racerbil (2)
Japansk TN mekanisk politimand m/ nøgle, H. 17 cm samt Rico Ferrari racerbil m/ figur L. 34 cm. Brugsspor. Politimanden fungerede på vurderingstidspunktet, men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)
Varenr: 5003816
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-05-2018
20:43:00
Märklin HO, Lima m.m. Samling tog / lokomotiver, godsvogne, skinner m.m
ärklin HO, Lima m.m. Samling tog / lokomotiver, godsvogne, skinner m.m. Märklin HO DB E41024 tog, 2 stk Märklin HO tog, 2 stk. tog 89006 - det ene løs top, DB V601212 tog, DB 50058 tog m/ tender, 1 kran, 18 passager- / godsvogne, skinner / jernbaneoverskæringer nr. 5117 m.m., transformatorer ...
Varenr: 4996728
20:55:00
Brittain figurer
BRITAIN FIGURER, 10 st, 1997, England, "The Queens Colour Squadron", "The Royal Air Force Regiment" , 54 mm, originallackerade, specialutgåva i fabriksförpackningar
Varenr: 5004599
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-05-2018
21:34:00
Se mere
Box med diverse klodser, Vero og Lego (3)
Box med diverse klodser af træ, Vero og Lego. Mangler én klods i Lego. Fremstår med almindelige aldersrelaterede brugsspor (3)
Varenr: 5005286
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-05-2018
14:41:00
Nylint. US - Feuerwehr Laster der 1960er Jahre.
Nylint. US - Feuerwehr Laster. 1960er Jahre. Blech und Metall rot lackiert. Maße ca. 90 x 17 cm. Zeitgemäße Gebrauchsspuren.
Varenr: 5005289
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-05-2018
16:41:31
DKK 298
Antiker Kaufmannsladen und Holzpuppe (2).
Antiker Kaufmannsladen sowie Holzpuppe (2) mit Holzbett (aus dem Jahr 1943). Mit zahlreiche Originalprodukte. Gesamtmaße ca. 75 x 60 x 30 cm. Altersbedingte Gebrauchsspuren.
Varenr: 4994582
DKK 2.233 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-05-2018
19:12:00
DKK 409
Airhockeyspil.
Airhockeyspil. Udført i solidt sort/gråt/blåt design. Der medfølger 2 stk. håndtag med filt samt 2 stk. pucke. Bordet fremstår med blæsemotor, højttaller, point tæller samt spilleflade af laminat finér med lufthuller. L. 213 cm. B. 107 cm. H. 82 cm. Fremstår usamlet i original emballage.
Varenr: 4965491

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-05-2018
19:13:00
DKK 500
Samling legetøjsbiler (50)
Samling legetøjsbiler blandt andet fra Maisto og Franklin Mint. Fremstår med brugsspor. (50)
Varenr: 5003941
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-05-2018
20:10:00
DKK 450
Lego Star Wars samlesæt nr. 10174 . Uåbnet.
Lego Star Wars. Samlesæt nr 10174 'Ultimate Collectors'. Intakt og uåbnet fra ca. 2007. Hjørne med trykmærke.
Varenr: 4957777
DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-05-2018
20:18:00
DKK 850
Dukkeseng
Dukkeseng. Bemalet. H. 46 cm. B. 37 cm. L. 67,5 cm. Fremstår med rust samt brugsspor.
Varenr: 5007285
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2018
11:09:50
Lehmann Plåtleksak
LEHMANN, plåtleksak "NA-OB 680", åsnekärra med kusk, tysk tillverkning, i produktion 1917-1938, litograferad plåt, spiralfjäderverk, längd ca 15 cm
Varenr: 5006820
DKK 1.544 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 25-05-2018
11:12:00
Se mere
 1 2 3  >>