Kategori  Vurdering
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
F 2010. DSB Litra HT 250477 AC 1:87 Damplokomotiv. Str. HO (1:87)
F 2010. DSB Litra HT 250477 AC 1:87 Damplokomotiv. Eksklusiv samlermodel. Fremstår ubrugt i original kasse.
Varenr: 5429575
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-09-2019
11:12:00
Lego VW folkevognsrugbrød af træ 'Kongens Bryghus'
Lego VW folkevognsrugbrød af lakeret bøg 'Kongens Bryghus', kan skilles ad i to del. Kraftige brugsspor. L.13,5 cm.
Varenr: 5438568
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-09-2019
13:34:00
Konvolut Barbie, Escada, Cruella de Vill, Midnight Gala (3)
Konvolut Barbie, bestehend aus: Escada aus dem Jahr 1996, Cruella de Vill aus dem Jahr 1996, Midnight Gala aus dem jahr 1996, Maße ca.: H.33 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren. (3)
Varenr: 5410648
DKK 1.490 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 20-09-2019
19:40:00
DKK 298
Samling Heljan Modellokomotiver og vogne Str. HO 1:87 (23).
Samling Heljan Modellokomotiver og vogne Str. HO 1:87. Strømsystem DC. Bestående af : 1 Sæt Nordpilen 10103. 6 Lokomotiver Nr. MO 581, 94504, 94502, 94505, 94505,43862. 16 passagervogne nr. 5088, 5002, 6052, 6051, 5089, 5353 6032, 7004, 5060, 5032, 5031, 5023, 5045, 5202, 6030, 5201. Fremstår ...
Varenr: 5430737
DKK 5.600 DK, Herlev, Dynamovej 20-09-2019
19:47:00
DKK 5.200
Håndbygget modelbåd L: 144
Håndbygget modelbåd L: 144, 1900-tallets begyndelse. Med bly i bunden for balance. Uden mast. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.
Varenr: 5436862
DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-09-2019
20:02:00
Samling diverse trælegetøj heriblandt fra Brio, Gecevo mm. (16)
Samling diverse trælegetøj bestående af trækdyr i form af bl.a. ænder og hunde, æske med klodser, kugleramme, helikopter mm. Mærker fra bl.a. Brio og Gecevo. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker, flere med defekter og mangler. (16)
Varenr: 5437489
DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 20-09-2019
20:40:00
Lego, Tekno mm. Samling legetøj (9)
Samling legetøj bestående af to Lego biler, Tekno traktor i original æske mm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, afskallet maling, mangler mm.
Varenr: 5436858
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-09-2019
20:41:00
DKK 5.800
Trix Ekspress , elektrisk togsæt
Trix Ekspress, elektrisk togsæt bestående af 7 lokomotiver, 23 vogne, 2 transformatorer, 37 sporskift eller kryds samt diverse skinnemateriel. Størrelse 1:87. Aldersrelateret slitage. Lauritz. com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5440857
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
10:45:08
Samling legetøj bl.a. soldater, skibe m.m.
Samling legetøj bl.a. soldater bl.a. gardere, fanebærer, tambourkorps m.m. H. 5,5-6,5 cm samt skibe m.m., H. 11-15 cm, alle af delvist bemlaet tin. Brugsspor.
Varenr: 5434140
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-09-2019
12:01:00
DKK 500
Samling märklin mini club skinner og vogne.
Samling märklin mini club skinner og vogne bestående af : Starter set 81562, tre æsker med skinner og tilbehør samt kasse med div. vogne, skinner og tilbehør. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5435801
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
13:14:00
Excel. Classic metal racer i pink
Excel. Classic metal racer i pink. Skubbebil til børn i alderen 2-8 år. H. 41, L. 78, B. 38 cm. Levers i original emballage.
Varenr: 5283271

DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 21-09-2019
13:28:12
En samling ældre bamser (6)
En samling ældre bamser af plys, ca. 1940-60'erne. L. 20-50 cm. Fremstår med brugsslitage, en med afrevet øre (øret medfølger). (6)
Varenr: 5434089
DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 21-09-2019
13:54:00
To Teknobiler (2)
To Teknobiler i form af Ford Taunus med reklamer fra Dehns vaskerier og VW folkevognsrugbrød med BP reklamer. Begge fremstår med mindre brugsspor og i original emballage.
Varenr: 5438586
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
15:14:00
DKK 1.700
Varenr: 5283269

15:28:00
Tom Zoo Aber (2)
Tom Zoo Aber. To tyske kravleaber L. ca. 20 cm. (2)
Varenr: 5440846
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 21-09-2019
15:36:00
DKK 500
Samling modeltog (7)
Elektrisk modeltog mrk. Gilbert, American Flyer bestående af lokomotiv og fem vogne. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5421042
15:39:00
Samling modeltog Spor H0 Märklin m.m.
Samling modeltog Spor H0 Märklin m.m. bestående af 6 lokomotiver, 17 godsvogne, 7 passagervogne, 3 samlesæt, diverse huse, skinner og andet tilbehør. Blandet stand med brugsspor, skader og mangler kan forekomme.
Varenr: 5436228
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
16:22:00
DKK 700
Herba m.m. Samling modelfly
Herba m.m. Samling med 41 modelfly og luftfavnsbygninger alle i originalæsker m.m.
Varenr: 5410710
DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 21-09-2019
16:33:00
DKK 500
Varenr: 5283273

17:03:00
Steiff næsehorn
Steiff næsehorn nummer 1110/18. H.20 cm, l.29 cm.
Varenr: 5438582
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
17:23:00
Thomas Dam Gjøl trolde og elefant samt pindsvinedukke (4)
To Thomas Dam Gjøl trolde én nummereret 1961/190918 h.20 cm og og en elefant h.16 cm samt en pindsvinedukke af gummi mærket DVP h.22 cm. 1960'erne. Alm. brugsspor.
Varenr: 5438570
19:25:00
Samling Tekno udrykningskøretøjer og falckstation, samt reservedele (8)
Samling på 5 Tekno udrykningskøretøjer, 1 påhængsvogn og 1 falckstation, samt en lille samling reservedele. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, herunder afskallet maling, skrammer og enkelte løse dele (8)
Varenr: 5427255
19:51:00
DKK 450
Samling Teknobiler mfl
Samling Tekno- og enkelte Dinky legetøjsbiler. Fremstår med kraftige brugsspor og reparationer. Fejl og mangler forekommer.
Varenr: 5429021
DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
20:10:00
DKK 1.700
Samling træ legetøj Brio m.fl. (26)
Samling legetøj af træ, overvejende lakeret og bemalet bøg, Brio m.fl. H.4-40 cm. 1960'erne og senere. Brugsspor.
Varenr: 5436235
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
20:25:00
DKK 650
Wohl Friedrich Heyn, Spielzeug / Schaukelpferd / Karusseltier , Ziege, Holz
Wohl Friedrich Heyn, Spielzeug / Schaukelpferd / Karusseltier, Ziege, Holz. Polychrom staffiertes Modell mit Metallhalterung, Holzwippe, Sattel mit einem Adlerkopf, ehemals ein Karusseltier, nachträglich auf Kufen montiert, H. 91cm, B. 122,5cm, T. 32,5cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, ...
Varenr: 5390879
DKK 3.725 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 21-09-2019
20:29:00
DKK 2.235
Thomas Dam. Par figurer skåret i træ samt Gjøl trold (3)
Par figurer skåret i træ. Udført af Thomas Dam. H. 21 cm. Sign. i bunden Dam. Thomas Dam. 1 Gjøl trold, stemplet Dam samt 'Made in Denmark'. H. 8 cm. Fremstår med brugsspor, mand med tørresprækken. (3)
Varenr: 5437681
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
13:37:15
Samling modeltog Spor H0 Märklin m.m. bestående af 6 lokomotiver, 10 passagervogne, 16 godsvogne, diverse huse, skinner og andet tilbehør. Blandet stand med brugsspor, skader og mangler kan forekomme.
Varenr: 5439643
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-09-2019
13:54:00
L'hombre. Æske med kortspil og brikker
L'hombre. Kortspil med brikker. I org. æske af mahogni, hvorunder to sæt spillekort samt fire bakker med brikker i forskellige farver. Æske med intarsia. Fremstår med mindre brugsspor. Nøgle mangler.
Varenr: 5442194
14:02:14
Købmandsbutik med diverse varer 1950'erne
Købmandsbutik af bemalet træ med disk og hylder og diverse varer, papirholder og en vægt. 1950'erne. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5439928
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-09-2019
14:17:23
Varenr: 5346112

DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 22-09-2019
14:21:59
 1 2 3  >>