Kategori  Vurdering
   1 2 3 4  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Konvolut Modelleisenbahnen und Güterwagons (32)
Konvolut Modelleisenbahnen und Güterwagons der Spur N (9mm). Der Maßstab beträgt ca. 1:160. 1 Lok, 31 Güterwagons und Kesselwagons. Auf der Unterseite beschriftet Western Germany. Das Konvolut befindet sich in einem altersgemäßen Zustand mit Spielspuren. (32)
Varenr: 5219219
DKK 1.490 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22-03-2019
12:45:00
DKK 298
Illustrerad klassiker och Tamahawk serier
ILLUSTRERADE KLASSIKER, serier, 9 st inbundna böcker med tidningar mellan nr 1-101 (ej kontrollerade), . Tomahawk serierer 1955-56, 2 inbundna böcker
Varenr: 5276581
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-03-2019
17:34:00
Se mere
Spielautomat Weltron, Mini-Roulette
Spielautomat Weltron, Mini-Roulette. Kein Schlüssel vorhanden, wobei die Schlösser nicht verschlossen sind. Maße: ca. H. 86 cm, B. 55 cm, T. 51 cm. Alters- und Gebrauchsspuren.
Varenr: 5239014
DKK 1.118 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-03-2019
19:03:00
DKK 335
Großes Konvolut Künstlerpuppen aus Porzellan / Plastik / Holz mit Zubehör (40)
Großes Konvolut Sammlerpuppen / Künstlerpuppen aus Keramik, Holz oder Kunststoff, größtenteils aus den 1990er Jahren. Inklusive mehrerer Puppen-Ständer, zwei Puppen-Kinderwagen, einem Puppenstuhl und einem Teddybär. Eine der Puppen kann die Augenschließen. Teilweise im Nacken gemarkt. ...
Varenr: 5263656
DKK 3.725 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22-03-2019
19:58:00
DKK 1.118
Märklin. Karrusel i blik, model 16121
Märklin. Karrusel i blik, model 16121 med indbygget spilledåse som spiller når hjulet drejes og karrusellen kører rundt. Kassens højde: 64 cm. Er stadig i original kasse og emballage. Har været i brug. Fremstår med brugsspor og tre knækkede flag.
Varenr: 5263191
DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-03-2019
20:51:00
Kalle Anka 1950-60 tal
KALLE ANKA & C:O, serier, 8 inbundna böcker med serier 1951-1960, varav en delvis med Walt Disneys serier
Varenr: 5276698
21:38:00
Se mere
Märklin modellbilar
MÄRKLIN MODELLBILAR, 6 st, 1930-40-tal, bestående av VW "bubbla" nr 9, Mercedes racerbil, öppen racerbil, Mercedes öppen bil nr 10, samt 2 personbilar
Varenr: 5277895
DKK 2.137 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-03-2019
10:36:00
Se mere
Märklin tågset med tillbehör
MÄRKLIN TÅGSET MED TILLBEHÖR, spår samt diverse tillbehör
Varenr: 5277898
DKK 1.068 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-03-2019
10:42:00
Se mere
Ichiko Lincoln
ICHIKO LINCOLN PERSONBIL, 1950-tal, lackerad plåt i 2 toners blå, litograferad inredning, friktionsdriven, ställbara framhjul, längd ca 43 cm
Varenr: 5277930
DKK 4.273 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-03-2019
12:10:00
Se mere
Rymdskepp Japan
KOSUGE FLYING SAUCER, 1950-60-tal, rymdfarkost med förare, lackerad och litograferad plåt med plastdetaljer, batteridriven, diameter ca 20 cm, fabriksförpackning medföljer
Varenr: 5277946
DKK 1.424 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-03-2019
12:42:00
Se mere
Samling Legetøj af træ samt en dukkeseng (10)
Samling Legetøj af træ bestående af: to heste, den ene Lego. And med ællinger, lastbil og kranvogn, rødt dyr og en gul sporvogn. Samt en dukkeseng af jern og billede klodser og vendeklodser (10)
Varenr: 5277482
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-03-2019
13:17:00
Roco tågset samt Athearn spår Ho
ROCO TÅGSET, spår Ho, bestående av Rc lok 43521, personvagn 44723, godsvagn 46362 samt 46358; Athearn disellok "Amrak" 2 dlr, 2 vagnsbyggsatser, dessutom medföljer 3 st vagnar från andra tillverkare, samtliga i fabriksförpackningar
Varenr: 5277965
13:32:00
Se mere
Samling ældre tøjdyr, én med optræk (5)
Samling ældre tøjdyr bestående af teddybjørn h.53 cm, puddelhund h.33 cm, lille terrier h.16 cm, kat h.12 cm samt japansk hund med optræk (virker) h.12 cm. 1900 tallet, kraftige brugsspor.
Varenr: 5244325
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-03-2019
13:54:51
BMI helicopter Carboon CP
BMI helicopter CarbOOOn CP. Fremstår ny og ubrugt. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5240061
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-03-2019
14:01:27
Dockskåpsmöbler Nolbyn
NOLBYN DOCKSKÅPSMÖBLER, 5 dlr, 1900-talets första del, bestående av soffa, 2 stolar, lyrbord, 2 klädda stolar av Carin Backlund medföljer
Varenr: 5277977
14:08:00
Se mere
Samling Märklin lokomotiver (8)
Samling Märklin H0 lokomotiver bestående af 'Santa Fe' lokomotiver Fire modelnr. 3060 og to modelnr. 4060 samt 'DB' modelnr. 3355. Märklin Delta 6604 medfølger. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5244993
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-03-2019
14:52:00
Kyosho: EP caliber 400 XP helikopter samlesæt (2)
Kyosho: EP caliber 400 XP helikopter samlesæt. Fremstår ny og ubrugt. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)
Varenr: 5240084
DKK 2.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-03-2019
15:06:00
DKK 850
Tekno, lastbil med anhænger(2)
Tekno, lastbil med anhænger. Scania -Vabis. Original æske medfølger. Fremstår med minimale brugsspor(2)
Varenr: 5277526
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-03-2019
15:14:00
Lima lok och vagnar spår Ho
LIMA LOK OCH VAGNAR, spår Ho, bestående av tågset 149830 med svenskt Rc ellok och 2 vagnar, ellok. Personvagn, 6 st godsvagnar, samtliga i fabriksförpackningar
Varenr: 5278020
15:46:00
Se mere
Märklin togbane
Lot Märklin tog m.m. bestående af følgende dele i original æsker: 1 godsvognslokomotiv (3027) m/ telexkoblin fra 1959 - æske fremstår med slitage, 1 TEE udsigtsvogn (4090) - æske mangler ene klap, samt 1 stk (4661), 1 stk (4637) og 1 stk (4619). Desuden følgende dele uden æsker: 1 dansk ...
Varenr: 5275729
DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-03-2019
15:55:19
Entreprenørmaskiner scala 1:16 fra Bruder (11)
Entreprenørmaskiner scala 1:16 fra Bruder. Alle i original emballage. Fremstår med brugsspor. (11)
Varenr: 5272847
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-03-2019
15:58:00
DKK 450
Dockhus
DOCKHUS, sent 1800-tal, bemålat trä, fem porslinsdockor samt diverse möblemang, längd ca 80 cm, bredd 40 cm, höjd ca 70 cm. . . Proveniens: Dockhuset har ursprungligen tillhört Erna, f 1889 och Elsa f 1892, boende på Västergatan i Malmö. Det tillverkades av deras morfar, fotografen Måns Fagercrantz f 1831 d 1901, som var snickamästare innan han öppnade fotoateljé på Norra Vallgatan i Malmö. . . Dockskåpet har gått i släkten och har senast ägts av Ernas och Elsas brors sondotter.
Varenr: 5278026
DKK 5.698 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-03-2019
16:10:00
Se mere
Lego System. Æsker (9)
Lego System. 9 Diverse klodser i originale æsker, best af: 214, 223, 280, 280, 281, 281, 282, 283 og 400. Hertil Lego pjece. (9)
Varenr: 5278798
DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-03-2019
16:35:00
Tekno. Par VW reklamebiler type II(2)
Tekno. Par VW reklamebiler type II. Fremstår med minimale brugsspor.(2)
Varenr: 5277494
17:17:04
DKK 4.400
Stor og eksklusiv samling lego legetøj fra 1960'erne i originale æsker (+1000)
Stor og eksklusiv samling af lego legetøjsbiler fra 1960'erne. Herunder den aldrig tidligere udbudte VW picup fra Juelsølejren 1967. Hertil 35 stk lastvogne heraf 5 i oiginale æsker og 24 stk person.- og varevogne. Lego Mursten halvautomatisk vippeport i original æske. Fuldt funktionsdygtig. 26 ...
Varenr: 5257107
DKK 20.000 DK, Aalborg, Nibevej 23-03-2019
18:34:00
DKK 10.000
Tipp & Co flygplan
TIPP & CO FLYGPLAN, 1950-60-tal, passagerarplan märkt "TCO 60", på vingarna, litograferad plåt i ett flertal färgen, urverksdriven med uppfällbara landningsställ, elektrifierade lanternor, längd ca 30, vingbredd 37 cm
Varenr: 5278087
DKK 1.781 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-03-2019
18:36:00
Se mere
Varenr: 5277490
19:05:00
BMI helicopter Carboon DX
BMI CarbOOOn DX helicopter. Fremstår ny og ubrugt. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5240059
DKK 1.100 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-03-2019
19:05:00
Märklin Maxi. Lokomotiv, kulvogn og skinner
Märklin Maxi. Bestående af lokomotiv nummer 3642 (med indbygget røgfunktion) L. 30 cm, kulvogn L. 23 cm. samt 23 diverse skinner (25)
Varenr: 5258693
DKK 3.400 DK, Herlev, Dynamovej 23-03-2019
19:13:00
DKK 1.700
Tekno. Par Ford Taunus reklamebiler type II(2)
Tekno. Par Ford Taunus reklamebiler type II. Fremstår med minimale brugsspor.(2)NB: Tekst rettet
Varenr: 5277493
19:15:00
 1 2 3 4  >>