Vurdering
12»   Varer pr. side   47 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Heubach Köppelsdorf m.m. Samling legetøj m.m. bl.a. dukker + reservedele, Babushka dukke, glansbilleder & samlemærker
Samling legetøj m.m. bl.a. Heubach Köppelsdorf 342 8 dukke L. 63 cm, AM dukke m/ hul ved hovedet L. 33 cm samt diverse dukke reservedele bl.a. Simon og Halbig 50 m.m., Babushka dukke m/ mrk. Made in USSR H. 18,5 cm samt album m/ glansbilleder & samlemærker bl.a. B&O, Osram, Stjerne Valencia, ...

Varenr: 6016713
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 15-05-2021
12:05
Märklin HO m.m. Samling tog / lokomotiver, godsvogne, skinner m.m.
Märklin HO m.m. Samling tog / lokomotiver, godsvogne, skinner m.m. Bl.a. 2 stk, Märklin HO Santa Fe, Märklin HO 89028 tog, Märklin HO E6302, 10 stk. Märklin HO godsvogne / passagervogne, 2 stk. Long reklamevogne Tuborg / Carlsberg, Märklin HO skinner, Märklin HO transformator, Knud Petersen ...

Varenr: 6012120
12:10
Scalextric m.m. Samling legetøj bl.a. Set 32 racerbane m.m.
SCALEXTRIC Set 32 racerbane m/ 2 biler m.m. i org. æske, SCALEXTRIC Race-Tuned bil i æske, SCALEXTRIC Race-Tuned Handcontroller i æsker, SCALEXTRIC Crash barriers i pose, Pioner transformator, Airfix Mini-Cooper scale 1/32 i æske, Airfix Jaguar E type (tegnet m/ tusch) scale 1/32 i æske m.m. ...

Varenr: 6021365
DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 15-05-2021
12:15
LEGO City. Fire adventskalændere mm. (7)
LEGO City. Fire adventskalændere nr. 60133, 60201, 60235, 60268, juletræ nr. 40338, tog nr. 40262 og juletræ med tilbehør nr. 40263. Alle i uåbnet originalemballage.

Varenr: 6016529
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 15-05-2021
12:47
Tekno. Fire biler (4)
Tekno. Fire biler bestående af: Volvo langtrailer/sættevogn, Volvo/Scandia skovtransport m/træ, Gravko/Åkerman 610 samt Volvo blokvogn. Fremstår med mindre brugsmærker. (4)

Varenr: 6023568
DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 15-05-2021
13:09
Wilesco D10 dampmaskine i org. æske
Wilesco D10 dampmaskine i org. æske, H. 24, 20 x 26 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6023734
13:17
DKK 500
LEGO. Div.byggesæt og tilbehør.
LEGO. Div.byggesæt og tilbehør bestående af to Power Functions nr. 8293, medarbejdersæt nr. 4002018, tre legemåtter, fire poser med tilbehør, City byggeplader, to påskesæt , tog nr. 40370, Friends nr. 41322, HC Andersen nr. 40291 og butik nr. 40145. Nr. 4002018 og en nr. 8293 i åbnede æsker med ...

Varenr: 6016757
DKK 2.800 DK, Herlev, Dynamovej 15-05-2021
17:49
DKK 900
Lineol. Samling soldaterfigurer. 1930'erne. (43)
Lineol. Samling soldaterfigurer. 1930'erne. Fremstår med aldersrelateret brugsspor. Kiksedåse fra 1930'erne medfølger. (43)

Varenr: 6023717
DKK 2.200 DK, Aalborg, Nibevej 15-05-2021
18:50
Detaljeret skalamodel efter den hollandske slæbebåd Smit Roterdam (2)
Detaljeret skalamodel efter den hollandske slæbebåd Smit Roterdam. Fjernstyret, 95 cm lang. Fjernbetjeningsenhed medfølger. Fremstår med minimale brugsspor og virker ved test. Lauritz.com indestår dog ikke for funktionaliteten (2)

Varenr: 6022964
DKK 7.400 DK, Aalborg, Nibevej 15-05-2021
18:57
DKK 4.400
Tekno katalog 1968-69
Tekno katalog 1968-69 16 s. 15x19,5 cm. Stand very Nice.

Varenr: 6018516
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 15-05-2021
19:32
Lego Technic (3)
Samling Lego Technic. Vægt ca. 12,8 kg, inkl. plastik kasserne. Enkelte manualer medfølger. Brugsspor. (3)

Varenr: 6021628
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 15-05-2021
19:40
DKK 850
Märklin mini club samt Arnold m.m. Samling togdele
Märklin mini club samt Arnold m.m. Samling togdele best. af bl.a.: fire Arnold vogne, heriblandt Carlsberg og Statoil, Märklin mini club vogn, nr. 8718, kulforsyningsanlæg, nr. 8982, diverse Märklin mini club skinner samt Märklin mini club transformator, nr. 6731. Fremstår med brugsspor i ...

Varenr: 6023690
DKK 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15-05-2021
20:28
DKK 700
Modelbiler, Volvo & Ferrari (2)
To modelbiler fra Volvo & Ferrari af rødbemalet metal samt sort plast. Volvo, H. 43 cm. B. 31 cm. L. 64 cm. Ferrari fra Pocher, H. 13 cm. B. 24 cm. L. 55 cm. Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker. Fejl og mangler kan forekomme. (2)

Varenr: 6022244
DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 15-05-2021
20:41
DKK 700
Kay Bojesen. Postbud og Garder (4)
Kay Bojesen (1886-1958). Tre garder samt postbud af bemalet træ, H. 20 /23 cm. To garder stemplet 'Kay Bojesen Copyright Denmark. Fremstår med afskalninger, reparation på den ene garde. (4)

Varenr: 6009451
DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16-05-2021
14:56
Märklin. Modeltog, spor H0
Märklin. Modeltog, spor H0, bestående af 4 damplokomotiver, 19 vogne, diverse skinner, transformator, huse og tilbehør. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varenr: 6021626
DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-05-2021
18:19
Tekno. Fem biler (5)
Tekno. Fem biler bestående af; Ford Thunderbird, Harley Davidson/Indian motorcykel, Mercedes 180, VW firmavogn samt Morris Oxford. Alle i originale æsker. Alle biler med fremstår med fjedrende hjul. Fremstår i pæn stand. (5)

Varenr: 6023740
DKK 3.600 DK, Herlev, Dynamovej 16-05-2021
19:04
DKK 3.200
Lego, Franz m.m. Samling træk legetøj, delvist bemalet træ (10)
Lego, Franz m.m. Samling træk legetøj, delvist bemalet træ, bl.a. Lego høne m/ klistermrk. LEGO BILLUND DENMARK L. 17 cm, Lego Hest på nye hjul L. 22 cm, Lego Terrier på nye hjul L. 15 cm, kamel på hjul mrk. FRANZ L.17 cm, træk and på hjul utydeligt stemplet L. 20 cm samt 5 div. træk legetøj L. ...

Varenr: 6016047
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 16-05-2021
19:38
Schuco. Vintage Jaguar Micro Racer og VW/ Folkevogns Bobbel Varianto 3040 samt garage (3) (2)
Schuco Jaguar Micro Racer, model 1047/1 med optræk og drejefunktion samt Schuco folkevogns politibobbel/ Varianto 3040 "Polizei VW" med optræk samt tre gear. Dertil Schucko garage i blik nr. 1500 med telefon og mekanisk døropluk, ca. 1950. Hjul, optræk og nøgle medfølger. Mindre brugspræg. ...

Varenr: 6024779
DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16-05-2021
19:42
Lego m.m. Ferguson traktor, tromle m.m. + SHELL PETROLEUM stander
Lego m.m. Lego Ferguson traktor af grå plast mrk. Lego L. 16,5 cm m/ Lego harve m/ mangler i plast samt Lego tromle, Lego tipvogn mrk. LEGO, Lego tærskemaskine m/ LEGO BILLUND DENMARK klistermrk., Lego mælkejunger, alle dele i delvist bemalet træ H. 5-14 cm & 20 mm. Samt SHELL PETROLEUM stander i...

Varenr: 6018336
DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 16-05-2021
19:51
En stor samling St. John Tin Toy. (525)
En stor samling St. John Tin Toy, ca. 6 forskellige modeller. Fremstår ubrugte i original emballage. (525)

Varenr: 6025188
DKK 3.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 16-05-2021
20:04
Märklin (2)
Märklin. To gule plastkasser med lokomotiv, lidt vogne skinner og bygninger Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten

Varenr: 6018310
DKK < 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 16-05-2021
20:42
LEGO City. Tre adventskalændere mm. (7)
LEGO City. Tre adventskalændere nr. 60201, 60235, 60155 Fire julebyggesæt nr. 40263, 40138, 40125 og 40223. Alle i uåbnet originalemballage.

Varenr: 6016667
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-05-2021
12:47
DKK 650
Tekno biler i æsker (12)
Tekno biler i æsker, Dogde m.fl. samt to hængere. Delvis med original emballage og småskrammer. (12)

Varenr: 5999846
DKK 5.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 17-05-2021
18:48
Samling legetøj. Cowboy huse og fort mm.
Samling legetøj. Cowboy huse (H. 12-20 cm.) og fort (40 cm. x 35 cm., H. 13 cm.) samt en pose med dertilhørende figurer. Fremstår med almindelige aldersrelaterede brugsspor og få defekter.

Varenr: 6024347
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-05-2021
19:13
Tekno m.m. Samling legetøjsbiler og soldater
MHSP, China. Samling soldater, Napoleonskrigen, H: ca. 8 cm. samt legetøjsbiler, bla. en enkelt Tekno. Fremstår med brugsspor og skrammer.

Varenr: 6025145
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 17-05-2021
20:10
Heljan H0 Lokomotiver m.m. (3)
Heljan H0. lokomotiver m.m. i æsker bestående af lokomotiverne MY 1159, samt NEG 1131, samt passagerer vogn 6103 (3) Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varenr: 6023803
DKK 1.500 DK, Nivå, Stejlepladsvej 17-05-2021
20:18
Lego. To udstillingmontrer med lyd, lys og bevægelse (2)
Lego. To udstillingmontrer, den store Lego City med lyd, lys og bevægelse. H: 38 cm. B: 60 cm. D: 39 cm. Ledning medfølger. Lille aflang montre med Lego Ninjago figurer. L: 64,5 cm. Begge stammer fra forretning. Fremstår med alm. brugsspor. Testet ved vurdering til at fungere. (2)

Varenr: 6019874
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 17-05-2021
20:23
Märklin H0 m.m. fra 1940’erne – 1960’erne. Loftsfund
Märklin H0 m.m. fra 1940’erne – 1960’erne. Loftsfund. To vogne fra 1940’erne, pakvogn 344B med slæbesko og indvendig belysning samt personvogn med slutlys. Begge med bøjlekoblinger og blik boogiesider. Tre vogne i originale æsker, 310/1, 329/1 og 4501. To damplokomotiver, DA 800 samt 3032 i ...

Varenr: 6008155
DKK 2.800 DK, Vejle, Dandyvej 17-05-2021
20:27
Duplo / Lego. Samling ældre billedklodser
Duplo / Lego. Samling ældre billedklodser med motiver af dyr mm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6019742
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 18-05-2021
19:08
Märklin/lima m.m.
Märklin/lima m.m. Togbane i 2 flyttekasser med flere lokomotiver, bl.a. 3060, og 3021 i kasser bl.a 6302, 3087og mange vogne og skinner m.m. Fejl og mangler kan forekomme

Varenr: 5972750
DKK 4.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 18-05-2021
20:29
DKK 700
12»