Vurdering
1234»   Varer pr. side   106 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Gyngehest i form af elefant
Gyngehest i form af elefant udført i bemalet hardwood. H: 68 (siddehøjde 43 cm) L. 79, B. 25cm. Fremstår med brugsspor og Snabel revnet/reparareret.

Varenr: 6207529
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-05-2022
18:40
Legoklodser af træ i original træ-æske, nr. 500
Komplet sæt af træ legoklodser i original træ-æske. "Lego" Klodser Nr. 500, fremstillet 1946-1948. Æskens mål: 20 x 41 cm. Fremstår med aldersrelateret brugspræg.

Varenr: 6209835
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-05-2022
18:58
Hot Toys Marvel Studio Ironman 2
Hot Toys, Movie Masterpice Marvel Studios Ironman 2 Mark IV 1/6 scala figur. Collectors Edition MMS 123. Frermstår i original æske. Æsken har mindre skader.

Varenr: 6210002
DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 23-05-2022
20:50
DKK 500
Pilot m.fl. Samling legetøjsskibe og biler by Lesney m.fl af metal.(33)
Pilot m.fl. Samling legetøjsskibe og biler by Lesney m.fl af metal bestående af14 Skibe17 køretøjerBenzinstandere på plade1 Kaserne i bemalet træ på plade 50 cm x 34 cmFremstår med aldersrelateret brugsspor.(33)

Varenr: 6211005
DKK 1.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-05-2022
13:54
DKK 950
Dampmaskine med tilbehør.(6)
Dampmaskine med tilbehør alle dele af metal/blik på plade bestående af1 Dampmaskine plademål 26 cm x 20 cm1 Betonblander H. 12 cm1 Rundsav på bænk H. 10 cm1 Bænkesav H. 7 cm2 Signalflag H. 25/26 cmBrugsspor, rustanløbne områder. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.(6)

Varenr: 6210964
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-05-2022
14:55
DKK 500
Købmandsbutik med diverse varer 1950'erne
Købmandsbutik af bemalet træ med disk, hylder og kommode med diverse varer, trækar, grøn skål på fod og en vægt. 1950'erne. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6211325
DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-05-2022
16:59
DKK 1.200
Stor Samling vintage puslespil (110)
Stor samling vintage puslespil bla best. af Wulffmorgenthaler Karma Sutra på 1000 brikker, Ravensburger Asterix puslespil med 1000 brikker. 7 spil med 500 brikker, Jumbo og Heye puslespoil af Jan v Haasteren og Woup og Ryba King Puzzle og Play Time. 1980'erne. I alt 110 puslespil. (110)

Varenr: 6166492
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 24-05-2022
18:40
Cragstan Toys Ford Tunderbird
NGS Cragstan Japan No 2502 1 batteridrevet remote control Ford Thunderbird Convertible model 1961 blikbil. 1960'erne. L 28 cm. Fremstår i mint condition. Har aldrig været isat batterier. Fremstår i original æske. Æsken har mindre skader.

Varenr: 6211037
DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 24-05-2022
18:50
Lego. Esso Servicestation
Lego. Esso Servicestation med to bliklåger. Bemalet træ. L: 30 cm. Fremstår med brugsspor. Den ene pind til at holde lågen med, mangler.

Varenr: 6209858
DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 24-05-2022
19:33
DKK 650
Gama 125, Dansk fængselslegetøj m.m. Samling legetøj bl.a. mekanisk legetøj m.m.
Gama 125, Dansk fængselslegetøj m.m. Samling legetøj bl.a. mekanisk blik legetøj Gama 125 motorcykel m/ abe i org. æske & uden nøgle H. 11, L. 17 cm, mekanisk legetøj Schuco HOPSA dansende abe m/ mus uden nøgle H. 11 cm, mekanisk blik legetøj 'Turntable Railway' togbane m/ lokomotiv A570 & ...

Varenr: 6208841
DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 24-05-2022
19:40
DKK 1.900
Schleich. Ridderborg med riddere m.m. (25)
Schleich. Ridderborg m/ hængebro, katapult samt 23 figurer - bl.a. riddere til hest, dyr,drage m.m. - af kunststof, borg H. 42 cm & figurer H. 6-14 cm. Fremstår med brugsspor. (25)

Varenr: 6205386
19:45
Toys fra McDonalds. Disney, Pixar med flere (61)
Toys fra McDonalds. Disney, Pixar med flere. Stor samling af figurer, primært 80 og 90'erne. Alle i poser. Fremstår med brugsspor. Enkelte fejl og defekter kan forekomme. (61)

Varenr: 6116216
DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-05-2022
19:46
DKK 1.800

Varenr: 6116246
19:47
DKK 1.800
Toys fra McDonalds. Disney, Pixar med flere (62)
Toys fra McDonalds. Disney, Pixar med flere. Stor samling af figurer, primært 80 og 90'erne. Alle i poser. Fremstår med brugsspor. Enkelte fejl og defekter kan forekomme.

Varenr: 6116215
19:50
DKK 1.800
Samling Meccano byggesæt og Tekno ingeniørsæt af metal
Samling Meccano byggesæt og Tekno ingeniørsæt(i orginialæsker, dog meget slidte) af metal med diverse tilbehør, brochurer m.m. Fremstår med brugsspor, mangler og skader kan forekomme.

Varenr: 6211203
DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-05-2022
19:55
DKK 500
Thomas Dam Gøl trolde m.m. (30)
Thomas Dam Gøl trolde m.m. Samling trolde fra 1970'erne og frem H. 8-23 cm. (30) Fejl og mangler kan forekomme

Varenr: 6207210
DKK 2.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 24-05-2022
20:22
Samling 1:72 figurer, Napoleonskrigen mm. I originale uåbnede æsker.

Varenr: 6209295
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 24-05-2022
20:31

Varenr: 6209297
20:31
DKK 950

Varenr: 6209298
20:41
DKK 950
Märklin/Vollmer. Skydebro samt remisebygninger (4)
Märklin Skydebro nr. 7294 samt 3 Vollmer remisebygninger nr. 5760. Alt i originalt indpakning, ubrugt. (4)

Varenr: 6209132
DKK 2.400 DK, Vejle, Dandyvej 24-05-2022
20:42
DKK 1.800

Varenr: 6209299
20:52
DKK 950
Pionerekspressen, stor togsamling m. skinner og skilte m.m.
Modeltog 'Pionerekspressen' stor samling diverse, bestående af blandt andet mere end 200 vogne i blik samt kasser med diverse skinner, trafikskilte m.m..1950erne. Fremstår med minimale brugsspor i forhold til alder.

Varenr: 6209762
DKK 2.000 DK, Kolding, Platinvej 24-05-2022
21:38
Samling legetøjsfigurer Lineol, Elastolin og Tin/bly mm.(49)
Samling legetøjsfigurer Lineol, Elastolin og Tin/bly mm bestående afGardere/soldater og dyr. Fremstår med brugsspor, afskalninger og mangler.(49)

Varenr: 6211363
DKK 2.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-05-2022
11:13
Märklin digitalsæt, modeltog 29575
Märklin digitalsæt, modeltog 29575 bestående af: 'USA' lokomotiv samt passagervogne mm. Mindre brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varenr: 6211878
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-05-2022
13:45
Märklin digitalsæt, modeltog 29845
Märklin digitalsæt, modeltog 29845, bestående af: damplokomotiv samt passagervogne mm. Mindre brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varenr: 6211876
14:45
Märklin startpakke samt skinner (65+)
Märklin startpakke 29191 samt 60+ æsker med skinner. Fremstår med mindre brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (65+)

Varenr: 6211896
DKK 2.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-05-2022
15:46
Kay Bojesen (1886-1958), 'Hollænder', mand af bemalet træ
Kay Bojesen (1886-1958), 'Hollænder', mand af bemalet træ. Ustemplede. H. 8 cm. Fremstår i aldersrelateret stand.

Varenr: 6210878
DKK 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 25-05-2022
19:52
Kay Bojesen (1886-1958), 'Hollænderpar', mand og kone af bemalet træ
Kay Bojesen (1886-1958), 'Hollænderpar', mand og kone af bemalet træ. Ustemplede. H. 8 cm. Fremstår i aldersrelateret stand. (2)

Varenr: 6210872
DKK 2.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 25-05-2022
19:55
Märklin metalskinnemateriel, lige skinner, el-skift og broer m.m. I alt ca. 180 dele
Märklin metalskinnemateriel, lige skinner og el-skift. Ca. 150 lige skinner, heraf ca. 15 med ledning. Elektriske sporskifter, 9 højredrejede og 6 venstredrejede. Elektrisk krydssporskift 5207. 2 metalbroer. Skinneplansbog for metalskinner. Luftledningsmaster. I alt ca. 180 dele.

Varenr: 6208991
DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 25-05-2022
20:10
DKK 900
Tre Märklin togvogne og lokomotiver (3)
Märklin ranger traktor 1 37364, Eurotrain 34666 og skinnebus sæt 39980. Alle i original æske. Mindre brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (3)

Varenr: 6211891
DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-05-2022
20:15
DKK 1.300