Vurdering
12345...8»   Varer pr. side   215 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Sæt på ti industripendler med skærme af emalje (10)
Sæt på ti industripendler med skærme af emalje, H. 50 cm. Ø. 42 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker samt afskalninger

Varenr: 6003008
DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
10:15
DKK 7.600
Hübsch. Bordlamper/pendler. (4)
Hübsch. Fire bordlamper/pendler af forgyldt metal, L. 23 cm. Samlet vejl. udsalgspris ca. 1700 kr. Nyproduceret. (4)

Varenr: 6100207

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
10:15
Jørgen Gammelgaard TIP TOP pendel 2
Pandul

 DKK 1.811,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Par industripendler (2)
Par industripendler med top af lakeret aluminium og skærme af patineret metal. H. 50 cm. Ø. 44 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6047627
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
10:45
Wilhelm Wohlert. 'Satellit' pendel af glas, Ø. 38 cm.
Wilhelm Wohlert. Pendel af hvidt opalglas med tilhørende ophæng af messing. Formgivet i 1959. Fremstillet hos Louis Poulsen, model 'Satellit'. Ø ca. 38 H. ca. 35 cm. Fremstår med brugspræg

Varenr: 6129364
DKK 2.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-12-2021
11:00
DKK 1.700
Samling lamper, model SC1 og SC2 (3)
2 pendler, 1 standerlamper,. Hvid- og sortlakeret metal. Udstillingsmodeller, fremstår usamlet. (3)

Varenr: 6098101

11:04
Wendelbo. Meta pendel

Varenr: 6098972

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
11:16
DKK 500
Wendelbo. Meta pendel

Varenr: 6098970

11:19
DKK 500
Pendel/Gulv. Håndbanket lampe af kobber.
Håndlavet lampe i massiv udvendigt oxideret kobber med håndbanket naturlig kobber indvendigt. Lampen giver et flot og naturligt varmt lys på grund af den indvendige håndbankede kobber. Lampen er håndlavet og hver lampe er unik pga. oxideringen. Lampen kan bruges som loftlampe eller som gulvlampe ...

Varenr: 6119060

12:15
DKK 1.900
Jørgen Gammelgaard TIP TOP Multi-skærm pendel
Pandul

 DKK 8.394,00
NYHED LAURITZshop

Par pendler, model Dublin, 20 cm. (2)
Par pendler, model Dublin, metal og lakering i imiteret træ, Ø. 20 cm. Ligger i i org. emb. (2) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.

Varenr: 6126369

DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
12:52

Varenr: 6100209

13:20
Pendel/Gulv. Håndlavet lampe af kobber.

Varenr: 6111658

DKK 3.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-12-2021
13:23
Silvio Vinella for By Another Story. Pendler af mundblæst glas, 'POPP Lamp Black' (3)
Silvio Vinella for By Another Story. Tre pendler af sort og klart mundblæst glas, model 'POPP Lamp Black', lyskilde max 4W LED eller 40 W Halogen. H. 50, Ø 16-17 cm. Ubrugt og i original emballage. To første billeder modelfoto (3)

Varenr: 6047227

DKK 2.200 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
13:24

Varenr: 6100206

13:41
Par pendler, model Lucy wood (2)
Par pendler, model Lucy, metal og lakering i imiteret træ, Ø. 20 cm. Nye og i ubrudt emballage. (2)

Varenr: 6123159

DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
13:49
Parti Pendler, model Reno, sort, 30 cm (30)
Parti Pendler, model Reno, sort finish på hammerslået metal, Diam. Ø 30 cm. Ligger i org. emb. (30)

Varenr: 6103710

DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
13:58
DKK 1.700
Jimmy Eriksen, Sverige. Pendel fremstillet i genbrugsmaterialer
Jimmy Eriksen, Sverige. Pendel fremstillet i genbrugsmaterialer H. 20 LXB 32x27 cm.

Varenr: 6053848
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09-12-2021
15:50
Jørgen Gammelgaard TIP TOP pendel 3
Pandul

 DKK 2.279,00
NYHED LAURITZshop

Louis Poulsen. To badmintonpendler, hvide (2)
Louis Poulsen. To badmintonpendler, 1950'erne. Overskærm samt underskærm af lakeret metal. Ø 40 cm. Fremstår med alm. brugsspor. (2)

Varenr: 6127794
DKK 1.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 09-12-2021
16:04
Tre pendler, model Silent, hvid (3)
Tre pendler, model Silent, hvid, keramik, Ø 15 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (3)

Varenr: 6077319

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
16:09
Lampenwelt. To pendler af metal (2)
Lampenwelt. To pendler af metal med slagfast belægning. Ø. 31 cm. x H. ca. 16 cm. Fremstår med lette brugsspor. (2)

Varenr: 6125493
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 09-12-2021
18:10
Nordlux - pendel af hvidlakeret metal.
Nordlux - pendel af hvidlakeret metal. Ø. 38 cm. Fremstår med brugsspor herunder enkelte ridser / skrammer. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varenr: 6125491
18:12
Silvio Vinella for Another Story. Tre pendler af mundblæst glas, 'POPP Lamp Gold og Silver' (3)
Silvio Vinella for Another Story. To pendler af guldfarvet og klart mundblæst glas, model 'POPP Lamp Gold' samt en pendel af sølvfarvet og klart mundfarvet glas, lyskilde max 4W LED eller 40 W Halogen. H. 50, Ø 16-17 cm. Ubrugt og i original emballage. Modelfotos anvendt (5)

Varenr: 6121643

18:49
Poul Henningsen. PH 4½-4 pendel med skærme af hvidt opal glas
Poul Henningsen 1894-1967. PH 4½-4 pendel med skærme af hvidt opal glas samt fatningshus af forkromet metal. Ø. 45 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen. Alm. brugsspor samt den store skærm fremstår med to små afslag som er skjult under fatnings monteringen.

Varenr: 6119749
DKK 7.000 DK, Aalborg, Nibevej 09-12-2021
18:50
DKK 4.800
Louis Poulsen. Fire loftslamper af hvidlakeret metal, model 16153 (4)
Louis Poulsen. Fire loftslamper af hvidlakeret metal. H. ca. 55 Ø. 60 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen, model 16153. Fremstår med brugsspor. Fejl og mangler kan forekomme. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (4)

Varenr: 6123974
DKK 1.600 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 09-12-2021
18:51
Wendelbo. Meta pendel

Varenr: 6027864

19:45
DKK 500
Hans J. Wegner Opala pendel - mini
Pandul

 DKK 4.994,00
NYHED LAURITZshop

2 pendler, sorte / sølv, model Peppercorn, 20 cm. (2)
To pendler af bemalet metal, sort / sølv, model Peppercorn. Ø. 20 cm. Ligger i org. emb. (2)

Varenr: 5865150

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
19:51
WKR. Loftslampe af messing fra 60'erne
WKR. Lysekrone i messing fra 60'erne. H. 113 cm incl. baldakin, Ø ca. 107 cm. Fremstillet af WKR, Tyskland. Fremstår med lette brugsspor.

Varenr: 6123569
DKK 14.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:02
DKK 10.500
Italiensk pendel fra 70'erne i muranoglas
Italiensk pendel fra 70'erne i muranoglas og messing. Ø 35 cm. Fremstår med lette brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.

Varenr: 6110595
DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:03
DKK 4.800
Alessandro Mendini. 6-armet loftslampe i forkromet metal og glas
Alessandro Mendini (1931-2019). Seks-armet loftslampe i forkromet metal og glas. Ø 45 cm, H. 104 cm. Fremstillet af Fidenza Vetraria. Fremstår med brugsspor, let overfladerust.

Varenr: 6101502
DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:04
DKK 8.000
Nordisk Solar. 'Tvilling' pendel i hvid-emaljeret metal
Nordisk Solar. 'Tvilling' pendel i hvid/sort emaljeret metal . H. 28 cm, L. 132 cm. Fremstillet af Nordisk Solar. Fremstår med minimale brugsspor.

Varenr: 6089027
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:06
Kalmar. Loftslampe i glas og messing
Kalmar. Loftslampe i glas og messing. H. 48 cm, Ø ca. 38 cm. Fremstillet af Kalmar, Tyskland. Fremstår med lette brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.

Varenr: 6085274
DKK 5.600 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:07
DKK 4.400
12345...8»