Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ljuskrona mässing
LJUSKRONA, omkring 1900-talets mitt, mässing, 16 ljuspunkter, höjd ca 125, längd 100 cm
Varenr: 5281771
DKK 1.424 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
10:16:00
Se mere
Ljuskrona rokokostil
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft, rokokostil, 5-armad, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 70, diameter 46 cm
Varenr: 5281774
10:22:00
Se mere
Ljuskrona
LJUSKRONA, barockstil, elektrifierad, 5 ljus, bladformade prismor, höjd 80 cm, diam 45 cm
Varenr: 5281783
DKK 2.137 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
10:40:00
Se mere
Rune Krøjgaard og Knut Bendik Humlevik. To pendler model Cylinder One. Grey. (2)
Rune Krøjgaard og Knut Bendik Humlevik. To pendler model Cylinder One. Grå-stofbetrukket cylinder med wireophæng. Fatning til max 60 watt. Lampemål/Cylindermål: H. 45 cm. Ø 25 cm. Fremstillet af Norr11. Modelfotos. I original emballage. (2)
Varenr: 5155331

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
10:42:00
Industrilampa
TAKLAMPA, industriell, Glomox, Norge, lackerad metall, höjd ca 55 cm
Varenr: 5281791
DKK 1.068 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 27-03-2019
11:12:00
Se mere
Taklampa Orrefors
ORREFORS, taklampa, 1900-talets mitt, glas, bladdekor, höjd ca 67 cm, diameter 55 cm
Varenr: 5281801
DKK 1.068 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
11:32:00
Se mere
Halbrunde Hängelampe, 1970er
Halbrunde Hängelampe, 1970er. Lampenschirm Kunststoff. Maße: ca. H. 38 cm, Dm. 40 cm. Alters- und Gebrauchsspuren.
Varenr: 5225500
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 27-03-2019
11:46:59
DKK 298
Ljuskrona i 1900-tal
LJUSKRONA, 1900-tal, gustaviansk stil, stomme i mässing, behängd med olikformade prismor, 5 ljuspipor, elektrifierad, höjd 70, diameter 55 cm
Varenr: 5281810
12:06:00
Se mere
Poul Henningsen. PH5 pendel, rød
Poul Henningsen (1894-1967), PH5 pendel med skærme af rødlakeret aluminium. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 50 cm. Fremstår med snavs, ridser og skævheder.
Varenr: 5257923
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-03-2019
12:07:03
Tore Ahlsén Pia takarmatur
TORE AHLSÉN, "Pia", taklampa, Gärsnäs, etikettmärkt, diameter ca 45 cm
Varenr: 5281816
12:18:00
Se mere
Fire pendler med skærme med filt finish i sort og orange, model Miss. (4)
Fire pendler med skærme med filt finish i sort og orange, model Miss, med 3 meter ledning i matchende farver. Skærm: H. 30 cm. Ø 30 cm. Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. (4)
Varenr: 5239311

DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 27-03-2019
12:27:00
Taklampa Orrefors
CARL FAGERLUND, taklampa, Orrefors, tre ljuspunkter, stomme i mässing med inre honungsgul glaskupa och yttre frostat glaskupa,1900-talets första hälft, totalhöjd ca 58 cm, Ø 50 cm
Varenr: 5281821
12:28:00
Se mere
Et par pendler af metal med lakering i imiteret træ, model Lucy. (2)
Et par pendler af metal med lakering i imiteret træ, model Lucy. H. 36 cm. Ø. 30 cm. Fremstår ubrugte i original emballage. Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. (2)
Varenr: 5276083

DKK 2.200 DK, Kolding, Trianglen 27-03-2019
12:29:00
DKK 500
3 pendler, metal, model Anina (3)
3 loft pendler af metal med nikkel finish. Model Anina. H. 35 og 30 cm. Fremstår ubrugte & i org. emb. (3)Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes ...
Varenr: 5223734

DKK 2.400 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
12:35:00
Pendler, model Chili, messing, str. L (2)
Pendler, model Chili, dråbeformet, messing lakeret metal indvendigt messing lakeret, str. L, Ø 33 cm, H. 48 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.
Varenr: 5265013

DKK 1.200 DK, Kolding, Trianglen 27-03-2019
12:35:00
Pendler, model Silent, sort (6)
Pendler, model Silent, sort, keramik, Ø 15 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (6) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.
Varenr: 5278736

12:40:00
Taklampa 1960-tal
TAKLAMPA, 2 kupor av borstad aluminium och bärnstensfärgat glas, sammanhållna av svarvad teakstång, 1960-tal, höjd ca 25/85, längd ca 45 cm
Varenr: 5281827
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 27-03-2019
12:40:00
Se mere
Pendler, retro, poleret messing, 1900-tallets 2. halvdel (2)
Pendler, retro, poleret messing, 20. Årh. 2. halvdel, H. 21 cm. Brugsspor. (2)
Varenr: 5276296
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
12:40:22
Et sæt på fire små pendler af sortlakeret metal, model Peppercorn, Ø 14 cm. (4)
Et sæt på fire små pendler af sortlakeret metal, indvendig med sølvfarvet lakering, model Peppercorn. H. 16 cm. Ø. 14 cm. Fremstår ubrugt i original emballage. Modelfoto. Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. (4)
Varenr: 5268715

12:43:00
Par pendler, model Lucy wood / sort (2)
Par pendler, model Lucy Wood/sort, metal, sortlakeret og lakering i imiteret træ, H. 42 cm. Ø. 24 cm. Nye og i ubrudt emballage. (2)Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses ...
Varenr: 5225035

DKK 2.200 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
12:44:00
DKK 450
Poul Hennnigsen. PH4 pendel, blålakeret
Poul Henningsen 1894-1967. PH4 pendel med skærm af blålakeret metal, Ø 40 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5281140
DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 27-03-2019
12:46:03
Pendler, model Chili, hvidlakeret, str. L (2)
Pendler, model Chili, dråbeformet, hvidlakeret metal indvendigt sølvlakeret, str. L, Ø 33 cm, H. 48 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com Odense vedrørende ...
Varenr: 5230227

DKK 1.400 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
12:56:00
Poul Henningsen for Louis Poulsen. PH 4 samt PH5 pendler. (3)
Poul Henningsen. PH5 pendel med skærm af hvidlakeret aluminium. Ø. 50 cm. Formgivet omkring 1958. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med ridser, skævheder, generelt med brugsspor. To PH4 pendler, af hvidlakeret aluminium, Ø. ca 40 cm. Med brugsspor / ridser. (3)
Varenr: 5262857
DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 27-03-2019
13:07:00
DKK 850
Varenr: 5155365

13:12:00
Pendler, model Fiona & Baloo, pink & grå (4)
Pendler, model Fiona & Baloo, i farverne pink & grå, pendel m/ dots & knapper - velegnet til børneværelset m.m., Ø 20, H. 18 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (4) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte ...
Varenr: 5231279

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
13:34:00
Varenr: 5281143
13:34:00
Poul Henningsen 1894-1967. PH4 pendel med skærm af blålakeret metal, Ø 40 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med brugsspor, ledning og fatning mangler.
Varenr: 5281147
13:34:00
Par pendler, model Dublin (2)
Par pendler, model Dublin, metal og lakering i imiteret træ, Ø. 20 cm. Nye og i ubrudt emballage. (2)Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber...
Varenr: 5232820

DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
13:36:00
2 bordlamper samt 2 pendler, sorte / guld, model Peppercorn (4)
2 bordlamper samt 2 pendler, bemalet metal, sort / guld model Peppercorn. H. 35 cm. Ø. 25 cm. Fremstår ubrugte & i org. emb. (4)Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. ...
Varenr: 5270067

DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
13:55:00
Pendler, model Reno, Ø. 24 cm. (4)
Pendler, model Reno, sort finish på hammerslået metal, Ø 24, H. 15 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (4) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes ...
Varenr: 5252579

DKK 1.300 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
14:11:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >>