Kategori  Vurdering
12345...13» ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Made By Hand. Pendel af sortlakeret aluminium, model Workshop Pendel W3
Made By Hand. Pendel af sortlakeret aluminium, indvendig med mat hvid lakering, model Workshop Pendel W3. Ø 35 cm. Minimale brugsspor.
Varenr: 5489096
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 11-12-2019
09:39:00
Made By Hand. To pendler af sortlakeret aluminium, model Workshop Pendel W3 (2)
Varenr: 5489116
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 11-12-2019
09:48:00
By Rÿdens pendel af forkromet stål
By Rÿdens pendel af forkromet stål med tolv lysarme, hver med bomuldsskærm. Ø. 78 cm. Fremstår med kraftige brugsspor i form af smuds på lampeskærme
Varenr: 5500866
11:04:00
Poul Henningsen. Charlottenborg Pendel, hvid
Poul Henningsen. Charlottenborg pendel med fire skærme af hvidlakeret metal, Ø. 65 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med enkelte ridser og mærker samt almindelige brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5496407
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 11-12-2019
11:39:00
DKK 3.800
Tredelt pendel af glas og palisander.
Tredelt pendel med lamper af glas monteret med aluminium H.18, Ø10 cm. Ophæng med boomerang- formet palisander. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5506731
11:44:20
Jens Fager for Muuto. Tre 'Grain' pendler, nature (3)
Jens Fager for Muuto. Tre pendler, model 'Grain pendant lamp'. Produceret i Bambusfiber og plast i farven Nature. H. 18,5 Ø 21 cm. LED pære inkluderet. Fremstår ubrugte i original emballage. (3)
Varenr: 5411491

DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 11-12-2019
11:46:00
Fire pendler, model Olive, nikkel finish (4)
Pendler, model Olive, hammerslået metal med nikkel finsh, Ø 21 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (4) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes ...
Varenr: 5227470

DKK 1.400 DK, Odense, Kratholmvej 11-12-2019
12:04:00
Pendler, model Olive, sort / kobber (3)
Pendler, model Olive, hammerslået sort lakeret indvendigt kobber, Ø 21 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (3) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com, Odense vedrørende udleveringen. Da ...
Varenr: 5450981

12:04:00
Poul Henningsen. To PH 2/2 loftlamper (2)
To PH 2/2 loftlamper med skærmsæt af matglas, trådbensstel mærket Patented, PH2 og fatning og monteringsbeslag af bakelit. 1930'erne. Ø. 20 cm. Fremstår med brugsspor og chip på inderkant af begge mellemskærme.
Varenr: 5492777
DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 11-12-2019
12:24:16
DKK 6.200
Pendel lampe, Menu, Franklin Chandelier
Lampe, fra Menu, designet af Søren Rose, som del af ‘Tribeca serien’, Hvid Fire lyskilder med justerbar arme. pære medfølger ikke. Ø ca. 56 cm. Leveres i original emballage, Modelfoto
Varenr: 5377765

DKK 2.800 DK, Helsingør, Støberivej 11-12-2019
12:47:00
Loft lampe i form af havfrue af bemalet støbemateriale
Loft lampe i form af havfrue. Bemalet støbemateriale, med forstærkning. To arme med lys H. ca. 63 cm. B. 73 cm. Virker i følge rekvirent. Til strøm, fatning E27. Fremstår med kraftige aldersrelateret brugsspor, revner, afslag, mm. Mangler lampeskærme. Lauritz.com indestår ikke for ...
Varenr: 5525224
13:14:00
Pendler / arbejds pendler, model Station, hvid (4)
Pendler, model Station, hvidlakeret, metal, Ø 30 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (4) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com, Odense vedrørende udleveringen. Da udleveringen af varen vil ske via ...
Varenr: 5260882

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-12-2019
13:25:00
Et sæt på fire pendler af charcoal grå lakeret metal, model Station. (4)
Et sæt på fire pendler af charcoal grå lakeret metal, model Station. H. 20 cm. Ø 30 cm. Fremstår ubrugte i original emballage. Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. (4)
Varenr: 5501741

DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 11-12-2019
13:30:00
Norway Says for Muuto, 3 Mhy pendler sort (3)
Norway Says for Muuto, Tre Mhy Pendant Lamp. sortlakeret aluminium med tekstil ledning. Ø 20 cm. Fremstår med små brugsspor. (3) .
Varenr: 5514516
DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 11-12-2019
13:38:00
To par pendler med silver finish på hammerslået metal, model Reno, Ø 24 og 32 cm. (4)
To par pendler med silver finish på hammerslået metal, model Reno. 2 stk Ø 24 cm. og 2 stk. Ø 32 cm. Fremstår ubrugte i original emballage. Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. (4)
Varenr: 5501748

DKK 1.400 DK, Kolding, Trianglen 11-12-2019
13:53:00
Prandina, pendler af glas (3)
Prandina, italiensk design, tre pendler af glas, spejlglas udvendig, mat hvide indvendig. H.31 cm, Ø 29 cm. Ophæng med ledning, tynd vejer og skinnefatning. Alm. lette brugsspor.
Varenr: 5520526
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 11-12-2019
13:54:00
Et par retro pendler af lakeret aluminium(2)
Et par retro pendler med skærme af orangelakeret aluminium, H. 17 cm, Ø. 23,5 cm. Fremstår med brugsspor(2)
Varenr: 5504352
DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 11-12-2019
14:13:00
Ljuskrona med prismor
LJUSKRONA, 1800-tal, rokokostil, järnstomme, behängd med olikslipade prismor, delvis elektrifierad, höjd ca 80, diameter 55 cm
Varenr: 5527140
DKK 8.418 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 11-12-2019
14:20:00
Se mere
2 bordlamper samt 2 pendler, sorte / guld, model Peppercorn (4)
2 bordlamper samt 2 pendler, bemalet metal, sort / guld model Peppercorn. H. 35 cm. Ø. 25 cm. Fremstår ubrugte & i org. emb. (4)Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. ...
Varenr: 5270068

14:24:00
Takarmatur
TAKARMATUR, 1900-talets mitt, mässingsstomme, delvis färgad, för tre ljuspunkter
Varenr: 5527145
DKK 1.403 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 11-12-2019
14:30:00
Se mere
Claus Bonderup & Torsten Thorup for Gubi, mat Kobber. Ø 47 cm
Claus Bonderup & Torsten Thorup for Gubi, semipendel, farve: mat Kobber Ø. 47 cm. Monteret med stik til lysskinne. Udstillingsmodel. Fremstår med enkelte mærker og ridser.
Varenr: 5526819

14:32:00
Claus Bonderup & Torsten Thorup for Gubi, messing. Ø 60 cm
Claus Bonderup & Torsten Thorup for Gubi, semipendel, farve: messing Ø. 60 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med enkelte mærker og ridser.
Varenr: 5526826

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 11-12-2019
14:34:00
DKK 450
Sylvania pærer
Sylvania pærer 100 stk, 25 blå, 25 rosa, 25 klar 25 blandet kommer i kasser.
Varenr: 5521892
DKK 1.400 DK, Helsingør, Støberivej 11-12-2019
14:36:00
Otte armet lysekrone af messing.
Otte armet lysekrone af messing med skærme af glas. H. 89 B. 92. Fremstår med brugsspor, skævhed i stamme, nogle skærme med små chipafslag.
Varenr: 5506747
14:38:00
Pendler, model Silent, hvid (6)
Pendler, model Silent, hvid, keramik, Ø 15 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (6) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.
Varenr: 5473038

DKK 1.200 DK, Kolding, Trianglen 11-12-2019
14:38:00
Norway Says for Muuto, 2 Mhy pendler hvid (2)
Norway Says for Muuto, To Mhy Pendant Lamp. hvidlakeret aluminium med tekstil ledning. Ø 20 cm. Fremstår med små brugsspor. (2)
Varenr: 5495902
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-12-2019
14:48:00
DKK 450
Mikkel Beedholm for Louis Poulsen. Stor LP Slim Round Recessed, 'Black'
Mikkel Beedholm for Louis Poulsen. LP Slim Round indbygningspendel. Ø 68 cm. Modelfoto. Udstillingsmodel i original emballage.
Varenr: 5525443

DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 11-12-2019
14:48:00
DKK 450
Prandina, pendler af glas (3)
Varenr: 5520529
14:55:00
Taklyktor
TAKLYKTOR, 1 par, gulmetall, glas, hexagon form, total höjd inkl. kedja och fäste ca 63 cm
Varenr: 5527179
DKK 1.052 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 11-12-2019
16:08:00
Se mere
Taklampa Enigma
SHOICHI UCHIYAMA, "Enigma", takarmatur, Louis Poulsen, Danmark, skärmar i akryl, upphängningsanordning i aluminium, märkt "Louis Poulsen" diameter ca 42 cm
Varenr: 5527188
DKK 1.754 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 11-12-2019
16:26:00
Se mere
12345...13»