Vurdering
Mine søgeagenter   Gem liste   Opret søgeagent
12345...24»   Varer pr. side   706 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Pia Birgitte Stenderup. Abstrakt komposition
Pia Birgitte Stenderup (f. 1968). Abstrakt komposition, akryl på lærred, sign. PB. 120 x 90 cm. Uden ramme

Varenr: 6025760
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
10:15
Michael Andersen. Kvindebuste af glaseret keramik
Michael Andersen (1859-1931) . Kvindebuste med perler af glaseret keramik. H. 30 cm. B. 18 cm. Fremstår med alderstegn.

Varenr: 6147983
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
10:48
DKK 500
Vincent Désiré Faure de Brousse efter, 'Cellisten' af bronzepatineret zink ca.1900
Vincent Désiré Faure de Brousse (1876-1908) efter, 'Cellisten' af bronzepatineret zink, signeret på basen. Ca.1900. H.74 cm. Aldersrelateret stand, streng mangler, lidt ujævnheder på sokkel.

Varenr: 6149149
DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-01-2022
11:30
Robert Jacobsen, cd. Figur komposition. Radering nr. 28/40.
Robert Jacobsen (1912-1993). Figur komposition. Radering nr. 28/40. Signeret Robert Jacobsen. Bladmål: 65 x 49,5 cm. Uden ramme. Trykt på papir med vandværke fra Ivan Edeling Copenhagen. Proveniens: Værket hidhører fra Robert Jacobsens private atelier/ samling. Læs kunstnerprofil her

Varenr: 5962532
DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-01-2022
11:35
Poul S. Nielsen, 'Havnsø', olie på lærred (cd)
Poul S. Nielsen (1920-98) 'Havnsø', olie på lærred, signeret og dateret 1963. H.65 x 90 cm (77 x 102 cm)

Varenr: 6149361
DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-01-2022
11:37
DKK 1.800
Per Eli. Komposition
Per Eli (f. 1957). Komposition, akryl på lærred, sign. Per Eli. 85 x 130 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her Se og hør i denne video Per Eli fortælle om sin kunst

Varenr: 6119272
DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
11:38
DKK 4.400
Robert Jacobsen, cd. Gouache på papir, 70 x 100 cm
Robert Jacobsen (1912-1993). Komposition. Gouache på papir. Signeret Rob. Jacobsen, 70 x 100 cm. UR. Fremstår med mindre revne i papiret. Proveniens: Værket hidhører fra Robert Jacobsens private samling. Læs kunstnerprofil her

Varenr: 5962569
DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-01-2022
11:40
DKK 8.000
Robert Jacobsen, cd. Gouache og oliepastel, 17,5 x 23,5
Robert Jacobsen (1912-1993). Komposition. Gouache og oliepastel på karton, 17,5 x 23,5 cm, (30x42). Usigneret, certifikat medfølger med foto og beskrivelse. Proveniens: Værket hidhører fra Robert Jacobsens private atelier/ samling. Læs kunstnerprofil her

Varenr: 6082017
DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-01-2022
11:45
Robert Jacobsen, cd. Indisk blæk og oliepastel, 50 x 65 cm
Robert Jacobsen (1912-1993). Komposition, Indisk blæk og oliepastel på kraftig papir, usigneret, certifikat medfølger. Mål ca. 50 x 65 cm. Uden ramme. Proveniens: Værket hidhører fra Robert Jacobsens atelier/private samling. Læs kunstnerprofil her

Varenr: 6082046
DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-01-2022
11:50
DKK 6.000
Antoine Klinkhamer. Abstrakt, 130 x 90 cm
Antoine Klinkhamer (f. 1952). Abstrakt komposition. Olie på lærred. Signeret Antonie Klinkhamer, 2020, 130 x 90 cm. UR. Læs mere her

Varenr: 6121399
DKK 7.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-01-2022
12:00
DKK 5.000
Karen Degett. Figurkomposition. Radering. (cd)
Karen Degett (1954-2011). Figurkomposition. Radering. Sign. og nummereret Karen Degett 98, E.T. 3/4. Lysmål 35 x 28 cm (54 x 45 cm).

Varenr: 6149268
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
12:20
Per Eli. Komposition
Per Eli (f. 1957). Komposition, akryl på lærred, sign. Per Eli. 120 x 50 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her Se og hør i denne video Per Eli fortælle om sin kunst

Varenr: 6065742
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
12:39
DKK 3.800
Marco Evaristti. Skulptur (cd)
Marco Evaristti, født 1963. Skulptur af forsølvet metal i form af kvinde med barn. Usign. H. 14 L. ca 21,5 cm. Se også varenummer 6145715.

Varenr: 6145714
DKK 3.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 24-01-2022
12:46
Hans Voigt Steffensen (cd). 'Svanesøen'. Litografi
Hans Voight Steffensen (f. 1941). 'Svanesøen'.Litografi. E/A. Sign og dat. i bly, H. Voigt Steffensen 83. 56 x 76 cm.

Varenr: 6144800
13:01
Leif Rydeng. Landskabsparti, olie på lærred
Leif Rydeng 1913-1975 cd. Olie på lærred. Landskabsparti. Sign. Leif Ryding. 40,5 x 52 (46 x 58) cm. Krakeleringer

Varenr: 6146463
DKK 2.800 DK, Nivå, Stejlepladsvej 24-01-2022
13:01
Hanne Hermann CD. Komposition
Hermann f. 1960. Komposition, olie på lærred, s/b H. Hermann. 100 x 100 ( 105 x 105) cm. Indrammet i forsølvet træramme.

Varenr: 6145523
DKK 1.800 DK, Nivå, Stejlepladsvej 24-01-2022
13:01
DKK 850
Regnar Lange, motiv med jolle (cd)
Regnar Lange (1887-1963), motiv med jolle, tryk, sign. Regnar Lange 1960 i tryk, 47 x 65 cm.( 51 x 71 cm). Fremstår falmet.

Varenr: 6141511
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
13:04
Robert Jacobsen, cd. Carborundum ætsning fra 'Petroleumshandleren og hans familie'.
Robert Jacobsen (1913-1993). Figurkomposition fra serien 'Petroleumshandleren og hans familie'. Caborundum ætsning. Sign. Rob. Jacobsen, nr. 10/50. Mål: 44 x 59 cm, (64x76) Proveniens: Værket hidhører fra Robert Jacobsens private samling. Læs kunstnerprofil her

Varenr: 6144126
DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-01-2022
13:25
Hans Ellertsen. Landskabsparti med åløb
Hans Ellertsen (1855-1935). Landskabsparti med åløb. Olie på lærred. Sign.: 'HE'. 15 x 25 (28 x 38) cm. Fremstår med overfladesnavs og gulnet fernis.

Varenr: 6135256
13:26
John Sigurdson, Hardangerfjord Norge, olie på lærred
John Sigurdson 1900 tallet. Motiv fra Hardangerfjord i Norge, olie på lærred, signeret. H.34 x 49 cm (50 x 63 cm) Områder fremstår med mindre afskalning på lærred.

Varenr: 6146845
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-01-2022
13:26
Bente Harboe, komposition, gouache på papir
Bente Harboe 20 årh. Komposition, gouache på papir, signeret og dateret 1972. H.72 x 102 cm (89 x 118 cm) Papir lidt bulet.

Varenr: 6145988
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-01-2022
13:27
Edmund Petersen. Landskabsparti
Edmund Petersen (1884-?). Landskabsparti, i forgrunden ældre herre ved grantræ. Olie på lærred. Sign. og dateret: 'EDM-P 1922'. 58 x 72 (77 x 91) cm. Fremstår med gulnet fernis samt minimalt stødmærke ved den øvre rammekant.

Varenr: 6139609
13:28
Hans Degner. Akryl på plade. Komposition.
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på plade 90 x 100 x 11 cm. Signeret på bagsiden

Varenr: 6140196
DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-01-2022
14:00
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på plade 93 x 125 cm. Signeret på bagsiden

Varenr: 6140228
14:00
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. Nummereret 1140. H: 60 B: 80 cm.

Varenr: 6134581
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
14:08
Samling kunstplakater (4)
Samling kunstplakater. 72-81 x 48-59 cm. Stedvise rifter og mærker. (4)

Varenr: 6035771
14:11
Offer Lundsfryd, motiv fra Christianshavn, olie på lærred (cd)
Offer Lundsfryd (1889-1959). Motiv fra Christianshavn, olie på lærred, signeret. H.36 x 60 cm (48 x 72 cm).

Varenr: 6146375
14:33
Søren Stage for Copenhagen Classic Group.
Søren Stage for Copenhagen Classic Group. Fotografisk sort/hvid komposition fra serien 'The Danish Beauty', foto, num. 02/100 samt sign Certifikat med Hahnemühle FineArt hologram medfølger. mål: 60x90 cm.

Varenr: 6114172
15:08
DKK 1.200
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på plade 88 x 79 cm. Signeret på bagsiden

Varenr: 6138782
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-01-2022
15:09
Bronzefigur iform af kvinde
Bronzefigur iform af kvinde på hånd i erotisk positur, monteret på marmorsokkel. Sign. Juno. Plakette med påskrift: 'Bronze garanti Paris, J.B. deposée. H. 31,5 cm

Varenr: 6111372

DKK 2.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-01-2022
15:19
DKK 1.900
12345...24»