Vurdering
12345...29»   Varer pr. side   843 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Sofie Pagh Karlsbak. Komposition (cd)
Sofie Pagh Karlsbak (f. 1980). Komposition, akryl på lærred, sign. Sofie Pagh Karlsbak 2003. 80 x 60 cm (84 x 64 cm).

Varenr: 6108100
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 02-12-2021
10:07
Peter Wallmann. Himmelparti
Peter Wallmann (f. 1957). Himmelparti, akryl på lærred, sign. PW. 60 x 50 cm (64 x 54 cm).

Varenr: 6108110
10:08
DKK 1.200
Peter Wallmann. Himmelparti

Varenr: 6108106
10:09
DKK 1.200
Dansk maler, ca. 1860. Parti fra en gård med kvinde og tre små børn
Dansk maler, ca. 1860. Parti fra en gård med kvinde og tre små børn, olie på lærred, usign. 32 x 42 cm (46 x 56 cm). Fremstår med aldersrelaterede krakeleringer.

Varenr: 6108078
10:10
Sofie Pagh Karlsbak (f. 1980). Komposition, akryl på lærred, sign. Sofie Pagh Karlsbak. 80 x 100 cm. Uden ramme.

Varenr: 6108103
10:11
Peter Rostrup Bøyesen. Interiør med rygende ung mand (cd)
Peter Rostrup Bøyesen (1882-1952). Interiør med rygende ung mand, olie på plade, sign. monogram. 78,5 x 69 cm (90 x 80 cm). Fremstår med afskalninger, enkelte krakeleringer.

Varenr: 6108090
DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 02-12-2021
10:12
Hans Degner. Akryl på træ på plade. Komposition.
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på træ på plade 62 x 73 cm. Signeret på bagsiden

Varenr: 6078112
DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-12-2021
10:34
DKK 500
Frede Fabek . Akvarel . Julemotiv med julemand
Frede Fabek f. 1927. Akvarel . Julemotiv med julemand. Denne akvarel er en del af Temaauktion over værker af Frede Fabec med Jule motiver. Indrammet. lysmål 12x17 (23x32cm.)

Varenr: 6114987
DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-12-2021
15:22
J. Chr. Petersen, cd. Kvindeportræt, 66 x 52 cm.
J. Chr. Petersen (1884-1967). Kvindeportræt af Astrid Petersen (1886-1951) malet af modellens bror: J. Chr. Petersen (1884-1967), olie på lærred, 66 x 52 cm, (74x60). Betegnet på bagside.

Varenr: 6122058
DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-12-2021
15:35
DKK 1.300
Charles Hansen, cd. Cafe Slukefter, byparti fra Christianshavn, 1918
Charles Hansen, 1918. Komposition med Cafe Slukefter, Prinsessegade/ Sankt Annæ Gade, Christianshavn. Sign. og dat. 42 x 62 cm,(51x71).

Varenr: 6123077
DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-12-2021
16:00
Frede Fabek f. 1927. Akvarel . Julemotiv med skøjtende piger
Frede Fabek f. 1927. Akvarel . Julemotiv med skøjtende piger. Denne akvarel er en del af Temaauktion over værker af Frede Fabec med Jule motiver. Indrammet. lysmål 29x20 (42x32cm.)

Varenr: 6114985
DKK 1.300 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-12-2021
16:05
DKK 700
Hans Degner. Akryl på lærred. Komposition.

Varenr: 6031089
DKK 2.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-12-2021
16:23
DKK 1.800
Bronzeskulptur, Frihedsgudinden
Bronzeskulptur forestillende Frihedsgudinden i patineret bronze monteret på sokkel af lys broget marmor. Sign. på basen h. 60 cm. Modelfoto

Varenr: 6031555

DKK 5.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-12-2021
16:30
DKK 4.400
Frede Fabek . Akvarel . Jule/vinter motiv
Frede Fabek f. 1927. Akvarel . Jule/vinter motiv . Denne akvarel er en del af Temaauktion over værker af Frede Fabec med Jule motiver. Uindrammet. lysmål 30x21 (38x27cm.)

Varenr: 6115005
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-12-2021
16:48
DKK 500
Skulptur af bronze i form af Panda.
Skulptur af patineret bronze i form af siddende Panda, monteret på sokkel af marmor H. 14 cm. L 13 cm. Modelfoto

Varenr: 6074190

DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-12-2021
17:02
DKK 1.200
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på lærred 100 x 150 cm. Signeret på bagsiden

Varenr: 6031117
DKK 3.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-12-2021
17:03
Henrik Krogsholm. Komposition (cd)
Henrik Krogsholm (f. 1960). Komposition. Akryl på lærred. Sign. på bagsiden Henrik Krogsholm. 100 x 100 cm (104 x 104 cm).

Varenr: 6123453
DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-12-2021
17:16
DKK 700
Frede Fabek. Akvarel . Julemotiv med julemand på cykel
Frede Fabek f. 1927. Akvarel . Julemotiv med julemand på cykel. Denne akvarel er en del af Temaauktion over værker af Frede Fabec med Jule motiver. Indrammet. lysmål 29x20 (42x32cm.)

Varenr: 6115002
17:31
DKK 700
Erotisk bronzefigur af kvinde
Erotisk bronzefigur iform af siddende kvinde på hånd i erotisk positur, monteret på marmorsokkel. Sign. Juno. Plakette med påskrift: 'Bronze garanti Paris, J.B. deposée. H. 22. L 19,5 cm. Modelfoto

Varenr: 6037235

DKK 2.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-12-2021
17:37
DKK 1.700
Hans Degner, akryl på lærred, komposition

Varenr: 6093944
17:43
DKK 1.800
Myron skulptur efter. Discos kaster af patineret bronze
Myron skulptur efter. Discos kaster af patineret bronze på sokkel af marmor h. 38 cm.

Varenr: 5967149

DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-12-2021
17:52
Lisbeth Klaustrup. Figurkomposition (cd)
Lisbeth Klaustrup, 20./21. årh. Figurkomposition. Akryl på lærred. Sign. LK. 30 x 25 cm (34,5 x 29,5 cm).

Varenr: 6123243
18:00
DKK 650
Stor bronzeskulptur forestillende Amor
Stor bronzeskulptur forestillende Amor monteret på rund sokkel af mørk marmor. H. 70 cm. Kopi efter Auguste Moreau

Varenr: 6109644

DKK 5.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-12-2021
18:07
DKK 4.600
Frede Fabek . Akvarel/tusch . Julemanden som lastbil
Frede Fabek f. 1927. Akvarel/tusch . Julemanden som lastbil. Denne akvarel er en del af Temaauktion over værker af Frede Fabec med Jule motiver. Uindrammet. lysmål 21x30 (37x28 cm.)

Varenr: 6115015
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-12-2021
18:14
DKK 500
Ewald Petersen . Olie på lærred . Vinterlandskab.
Ewald Petersen . Olie på lærred . Vinterlandskab. Sign. Ewald P. 64 x 79 cm. (74x89 cm). Fremstår nyrenset.

Varenr: 6117929
18:15
Nina Kleivan. Allegori 1 1990. Offset. Sign.
Nina Kleivan (1960-). Allegori 1 1990. Offset. Sign. Maria Kleivan nr. 29/76. Lysmål 73x60 cm. (87x72 cm)

Varenr: 6110921
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 02-12-2021
18:16
Lovisa Ringborg. 'If Your Secret Was an Animal What Animal Would It Be'III (cd)
Lovisa Ringborg (f. 1979). 'If Your Secret Was an Animal What Animal Would It Be III', farvetryk i glas. Sign. Lovisa Ringborg verso, udført i 2011. 15 x 16 (18,5 x 19,5) cm. Denne vare er en del af en eksklusiv temaauktion over moderne og ældre kunst i november. Se og byd på alle værkerne ...

Varenr: 6105788
DKK 15.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-12-2021
18:22
DKK 10.000

Varenr: 6067882
18:23
DKK 1.900
Frederik Næblerød. Dobbeltsidet lærredsværk (cd)
Frederik Næblerød (f. 1988). Dobbeltsidet ikke opspændt lærreds værk. Pink baggrund med hvidt dyr samt "ulvehoved", mixed media. sign. "F. Næblerød" Modsat side: Abstrakt komposition, mixed media. Fuld lærredsmål: 146 x 166 cm. (cd)

Varenr: 6121232
DKK 48.000 DK, Aalborg, Nibevej 02-12-2021
18:28
DKK 38.000
Mikael Altersen, blandform, 'Jag tänker på dig' (cd)
'Jag tänker på dig' af Mikael Altersten (f. 1978), blandform på lærred. Sign. og betitlet på bagside. 40 x 40 cm. UR. (cd)

Varenr: 6118324
18:36
12345...29»