Vurdering
12345...48»   Varer pr. side   1421 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Carsten Sardorf Dahl, ' Damen med den blå hat''
Carsten Sardorf Dahl, f. 1967. ' Damen med den blå hat'. Akryl på sort karton. Sign. dat. samt betitlet på bagsiden. 50 x 35 cm. (59 x 44 cm.)

Varenr: 5865553
DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
09:40
Axel M. Lassen. Parti fra Dyrnæs
Axel M. Lassen, (1869-1946.) Parti fra Dyrnæs. Olie på lærred. Sign. i monogram. 44 x 48 cm. ( 56 x 59 cm.)

Varenr: 5908799
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
09:59
Jörgen Nordqvist "Skolplansch - Alfabetet",
JÖRGEN NORDQVIST (född 1971): "Skolplansch - Alfabetet", offsetlitografi, signerad och daterad 2001 á tergo, 70x100 cm

Utställd
Representerad på Röhsska muséet, Göteborg, Nationalmuseum, Stockholm, Museum für Kunst und Gewerbe, Tyskland
Deltagit i i HDK Examensuställning 2001, Ung Svensk Form 2001, The 18 th International Poster Biennal, Polen
What is Design Today, USA, Golden Bee, Ryssland
Formbart, Liljevalchs, Konceptdesign, Nationalmuseum, So Fucked up, Norge

Varenr: 5912836
DKK 2.193 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 25-01-2021
10:00
Se mere
Jens Sørensen, Parti fra Dyrehaven cd
Jens Sørensen. (1887-1953) Parti fra Dyrehaven, olie på lærred. sign. Jens Sørensen.50 x 75 cm. ( 60 x 85 cm.) Fremstår med krakeleringer.

Varenr: 5908804
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
10:03
Norbert Robles etsning
NORBERT ROBLES (Född 1953): Figurkomposition, signerad, färgetsnig, bildmått ca 53x50 cm

Varenr: 5912838
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 25-01-2021
10:04
Se mere
Thomas Müller
THOMAS MÜLLER (Tyskland, född 1959): Komposition, signerad Th. Müller, blandteknik på papper, bladmått: 76x55 cm

Varenr: 5912840
DKK 1.097 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 25-01-2021
10:08
Se mere
Knud Ove Hilkier. Portræt af pige. cd
Knud Ove Hilkier (1884-1953). Portræt af pige. Olie på lærred. sign. K.O Hilkier. 72 x 52 cm. ( 83 x 63 cm.)

Varenr: 5909037
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
10:08
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, sign./b. H. Hermann. 100x125 cm. UR.

Varenr: 5686645
DKK 2.200 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
10:10
Litografi Victor Vasarely
VICTOR VASARELY (1908-1997); komposition, färgserigrafi, signerad och numrerad 126/275, bildmått ca 66 x 66 cm

Varenr: 5912842
DKK 2.193 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 25-01-2021
10:12
Se mere
Paul Wunderlich ' Lolita' cd
Paul Wunderlich (1927-2010) ' Lolita' Litografi e.a., sign. Wunderlich. 56 x 40 cm. ( 70 x 53 cm. )

Varenr: 5911352
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
10:14
DKK 450
Bengt Landin färglitografi
BENGT LANDIN (född 1933); färglitografi, komposition papegoja, signerad och numrerad 242/250, bildmått 70x56 cm

Varenr: 5912843
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 25-01-2021
10:14
Se mere
Torun Bjurman "Persona II"
TORUN BJURMAN (född 1970): "Persona II", vinyl på akvarellpapper, monogramsignerad TB, ca 54x73 cm

Varenr: 5912855
DKK 1.462 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 25-01-2021
10:38
Se mere
Norbert Robles
NORBERT ROBLES (Född 1953): (2) Figurkompositioner, signerade, gouache, bildmått 20x15 cm

Varenr: 5912857
DKK 1.097 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 25-01-2021
10:42
Se mere
Claes Eklund akvarell på papper
CLAES EKLUND (född 1944): Ansikte, akvarell på papper, osignerad, ca 42x59 cm

Varenr: 5912859
DKK 1.462 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 25-01-2021
10:46
Se mere
Hans Degner. Akryl på plade.
Hans Degner, født 1964. Akryl på plade 60 x 80 cm (62 x 82 cm). Signeret bagpå, uden ophæng.

Varenr: 5913404
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
10:48
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann (f. 1960). Komposition, akryl på lærred, s/b. H. Hermann. 100x85 cm. UR.

Varenr: 5759309
DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
10:53
Jaenecke, Gemälde, Sommerliches Exterieur, 1907
Jaenecke, Gemälde, Sommerliches Exterieur, Öl auf Leinwand, 1907. Darstellung eines Exterieurs mit mehreren Flaneuren und einem Kirchturm im Hintergrund vor bewölktem Himmel, unten rechts signiert und datiert, 40x53cm (60x74cm).

Varenr: 5824886
DKK 1.118 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-01-2021
10:53
DKK 298
Hanne Hermann. Komposition

Varenr: 5759311
10:56
DKK 1.800
Slava Naumova Livshits, maleri, Lenin og Gorkij på Capri
Slava Naumova Livshits (1915 - ?), Lenin og Gorkij på Capri, olie på lærred, 1971, signeret, dateret på gammel etiket på bagsiden, desuden med russisk betegnelse, smal ramme, ca. 123 x 160 cm. Proveniens: Italiensk privatsamling.

Varenr: 5695275
DKK 6.705 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-01-2021
11:00
DKK 4.842
Ivy Lysdal Savitsky. 'Ubevidst Landskab'. cd
Ivy Lysdal Savitsky. f. 1937. 'Ubevidst Landskab' . Akryl på lærred. Sign. Ivy Lysdal Savitsky 92 på bagsiden. 97 x 130 cm. ( 98 x 131 cm.)

Varenr: 5885312
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
11:00
DKK 500
Frans Wilhelm Odelmark
FRANS WILHELM ODELMARK (1849-1937): Klostermotiv med munkar, signerad F.W Odelmark, akvarell, ca 51x42 cm

Varenr: 5912862
11:04
Se mere
Bengt Fransson oljemålning
BENGT FRANSSON (född 1935): "Mingel i baren", signerad Bengt Fransson samt a tergo, olja på duk, ca 35x27 cm

Varenr: 5912867
DKK 2.193 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 25-01-2021
11:14
Se mere
Bronzeskulptur, erotisk ung kvinde
Bronzeskulptur, erotisk ung kvinde i patineret bronze monteret på rund sokkel af sort marmor. H. 29 cm.

Varenr: 5828601

11:23
Bengt Lindström färglitografi
BENGT LINDSTRÖM (1925-2008): Komposition, , signerad Lindstöm, numrerad 11/40, färgetsning, bildmått ca 76x57 cm

Varenr: 5912872
11:24
Se mere
Lennart Roupe litografi serigrafi
LENNART ROUPE (1918-2014): Norrbro, signerad och numrerda XV7XXV, färglitografi/serigrafi, bladmått ca 59x66 cm

Varenr: 5912873
11:26
Se mere
Joakim Allgulander litografi
JOAKIM ALLGULANDER (född 1965): Solbad, signerad Joakim Allgulander, EA 3/19, färglitografi, bildmått ca 46x37 cm

Varenr: 5912874
11:28
Se mere
Mogens Andersen. Komposition. cd
Mogens Andersen (1916-2003). Komposition, litografi nr. 57/150. Sign. MA. 76 x 56 cm. Uindrammet

Varenr: 5912271
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
11:37
Anna Snellman pastell
ANNA SNELLMAN (1884-1962) blommor, signerad samt daterad 1942, pastell, 40x32 cm

Varenr: 5912881
DKK 1.862 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 25-01-2021
11:42
Se mere
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann (f. 1960). Komposition, akryl på lærred, usign. 100x100 cm. UR.

Varenr: 5670100
DKK 1.700 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
11:45
Hans Degner. Akryl på plade. Abstrakt komposition
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på plade 71 x 88 cm. Signeret bagpå, uden ophæng.

Varenr: 5913381
11:49
12345...48»