Vurdering
12345...38»   Varer pr. side   1122 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
C.A. Schleisner. Landskab med personer, der krydser en bro
Christian Andreas Schleisner (1810-1882). Landskab med personer, der krydser en bro, olie på lærred, sign. C. Schleisner. 28 x 35,5 cm (40 x 48 cm). Fremstår med flere ældre reparationer, krakeleringer, mindre afskalninger.

Varenr: 6204902
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 17-08-2022
09:04
Ole Aakjær. 'Go Big or Go Home', 2018 (cd)
Ole Aakjær (f. 1962). 'Go Big or Go Home', akvarel på papir, sign. OAakjær 18. Bladmål: 172 x 126 cm (180 x 135 cm). Udstillet Saatchi Gallery London 2018.

Varenr: 6204888
DKK 150.000 DK, Vejle, Dandyvej 17-08-2022
09:09
DKK 120.000
Pia Birgitte Stenderup. Komposition
Pia Birgitte Stenderup (f. 1968). Komposition, akryl på lærred, sign. PB. 120 x 90 cm. Uden ramme.

Varenr: 6097513
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 17-08-2022
09:40
Leila Holberg. 'Rose IX', 51 x 38 cm
Leila Holberg, f. 1956. 'Rose IX'. Olie på lærred, 51 x 38 cm. UR. Mærkat på bagside. Ønskes signatur tilbydes denne efter aftale, hos kunstneren Nordborg. Læs mere her.

Varenr: 6254966
DKK 4.600 DK, Kolding, Platinvej 17-08-2022
10:41
DKK 3.400
Kurt Rasmussen. Komposition. cd
Kurt Rasmussen. (1951-2011). Komposition. Akryl på plade. Sign. Kurt Rasmussen 2006 på bagsiden. 31 x 36 cm. ( 24 x 39 cm.)

Varenr: 6227345
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 17-08-2022
11:03
Witold Stypa, Tre kompositioner. cd. (3)
Witold Stypa f.1951. Tre komposition. Mixed media på papir. Sign Stypa. 37 x 28 cm. Uindrammet. (3)

Varenr: 6227209
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 17-08-2022
12:00
Per Iversen. Høstlandskab. (cd)
Per Iversen (1917-1989). Høstlandskab. Olie på lærred. Sign. Per Iversen. 51 x 66 cm. (69 x 84).

Varenr: 6233318
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 17-08-2022
12:34
Lars Fantasiformidler Elgidh, (f. 1973). Abstrakt komposition
Lars Fantasiformidler Elgidh, (f. 1973). Abstrakt komposition, dyptikon betitlet 'Elefanten i Rummet' og 'Cliffhanger', akryl på lærred. Sign. og dateret Lars Elgidh 2022. Sammensat med hængsler. Samlede mål 160x200 cm. Uindr.Læs kunstnerprofil her

Varenr: 6252246
DKK 3.400 DK, Nivå, Stejlepladsvej 17-08-2022
13:10
DKK 1.700
Lars Ahlstrand. Komposition cd
Lars Ahlstrand (f. 1958). Komposition, olie på plade, sign. og dat/b. Lars Ahlstrand 91. 122,5x100,5 cm (127x105 cm). Små afskalninger langs kant.

Varenr: 6222000
DKK 3.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 17-08-2022
13:25
Per Eli. Komposition
Per Eli (f. 1957). Komposition. Akryl på lærred. Sign. Per Eli. 90 x 120 cm. Læs kunstnerprofil her Se og hør i denne video Per Eli fortælle om sin kunst

Varenr: 6187316
DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 17-08-2022
13:30
DKK 4.400
Geert Roger Larsen. Otte kompositioner cd (8)
Geert Roger Larsen (f.1958). Otte kompositioner, akryl på lærred, henholdsvis usign., sign. Roger Larsen, RG. 30x30 cm, (stålrammer 38x38 cm) (8)

Varenr: 6232417
DKK 1.800 DK, Nivå, Stejlepladsvej 17-08-2022
13:30
DKK 1.200
Linda Kjær. 'Nar' cd
Linda Kjær (f. 1964). 'Nar', akryl på lærred, sign. og dat./b. Linda Kjær 99. 90x75 cm. UR.

Varenr: 6254554
DKK 1.200 DK, Nivå, Stejlepladsvej 17-08-2022
13:32
Robert Jacobsen. Komposition cd
Robert Jacobsen (1912-1993). Komposition, litografi prøvetryk, sign. 41x57,5 cm (60x74,5 cm)

Varenr: 6230241
DKK 1.500 DK, Nivå, Stejlepladsvej 17-08-2022
13:35
DKK 850
Per Kirkeby. Komposition fra mappen 'Det Genskabte Køkken' cd
Per Kirkeby (1938 - 2018) Komposition fra mappen 'Det Genskabte Køkken'. Litografi nr. 12/120. Sign. Per Kirkeby 80. 63 x 45 cm ( 76 x 56 cm.)

Varenr: 6244033
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-08-2022
13:37
Ubekendt kunstner. Komposition
Ubekendt kunstner. Komposition, akryl på lærred, sign. og dat. KDA 00. 124x159 cm (127,5x162,5 cm)

Varenr: 6233298
13:45
Eyvind Karup Nielsen. Mandsportrætter og komposition, træsnit. (6) (cd)
Eyvind Karup Nielsen (1920 - 1988). Mandsportrætter og komposition. Træsnit. Alle sign. Eyvind Karup Nielsen samt 'eget tryk'. Indrammede i passepartout. Mål på passepartout: 37 x 46 cm, 49 x 45 cm, 54 x 54 cm, 51 x 65 cm, 40 x 70 cm, 70 x 60 cm. Fremstår med fugtpletter på passepartout. (6).

Varenr: 6254921
13:52
Witold Stypa, Tre Kompositioner. (3) cd
Witold Stypa f.1951. Tre Komposition. Mixed media på papir. Sign Stypa. ( et stk. usigneret.) 57 x 38 cm. Uindrammet. (3) Denne vare er en del af en udsøgt temaauktion over boet efter Galleri Jytte Arntzen. Se og byd på alle varerne her.

Varenr: 6216624
DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 17-08-2022
13:54
Robert Jacobsen, cd. Carborundum ætsning fra 'Petroleumshandleren og hans familie', EA.
Robert Jacobsen (1913-1993). Figurkomposition fra serien 'Petroleumshandleren og hans familie'. Caborundum ætsning. Sign. Rob. Jacobsen/EA. Mål: 44 x 59 cm, (63,5x75) Proveniens: Værket hidhører fra Robert Jacobsens private samling. Proveniens: Værket hidhører fra Robert Jacobsens private ...

Varenr: 6212351
DKK 4.000 DK, Kolding, Platinvej 17-08-2022
14:00
Ubekendt kunstner, miniaturemaleri af Marie Stuart ca.1900
Ubekendt kunstner, ovalt miniaturemaleri af Marie Stuart i ramme af bronze, signeret. Ca.1900. H.9,5 x 7,5 cm.

Varenr: 6248077
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17-08-2022
14:04
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. H: 60 B: 60 cm.

Varenr: 6142084
14:11
DKK 1.800
Per Kirkeby (1938 - 2018) Komposition fra mappen 'Det Genskabte Køkken'. Litografi nr. 12/120. Sign. Per Kirkeby 80. 63 x 45 cm ( 76 x 56 cm.) Fremstår gulnet og uden glas.

Varenr: 6243979
14:12
DKK 450
De tre Gratier, Figur af patineret bronze
De tre Gratier, Figur af patineret bronze. Sokkel af sort marmor. H. 25 cm.

Varenr: 6063338

DKK 2.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17-08-2022
14:16
DKK 1.800
Kim Klein 'Skorpionen'
Kim Klein (f. 1961). 'Skorpionen' Olie på lærred. Sign og dat. 2015 på bagside. 80 x 60(84 x 64)cm.

Varenr: 6242188
DKK 2.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 17-08-2022
14:23
Jon Gislason. 'Skælvende figurer'
Jon Gislason (f. 1955). 'Skælvende figurer'. Olie og akryl på lærred, sign. og dat. på bagsiden Jon Gislason 2021. 163 x 156 cm. Uden ramme.

Varenr: 6036512
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 17-08-2022
14:39
DKK 5.000
Witold Stypa, To Kompositioner cd. (2)
Witold Stypa f.1951. To komposition. Mixed media på papir. Sign Stypa. 37 x 28 cm. Uindrammet. (2)

Varenr: 6207986
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-08-2022
14:52
Ubekendt kunstner. komposition på papir
Ubekendt kunstner.Mixed media komposition på papir. sign i bly MSJ 12 mål: 41 x 30 cm ( 61 x 51 ) Fremstår med hul og revne i glas.

Varenr: 6225309
DKK 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 17-08-2022
14:55
Herdis Gelardi. Parti fra Nørreport. cd
Herdis Gelardi (1916-1991). Parti fra Nørreport. Olie på lærred. Sign.: 'Herdis Gelardi'. 50 x 63 cm. Fremstår med gulnet fernis og overfladesnavs. U.R.

Varenr: 6252203
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-08-2022
15:01
Svend Ritter 1916-2006 cd. Skulptur,
Svend Ritter 1916-2006 cd. Skulptur af patineret bronze ( bord). Sign. Ritter.L. 12 cm.Sokkel 20 x 10 cm ( ligger løst)

Varenr: 6242825
15:15
Charles Valton kopi efter. Løve udført i patineret bronze
Hanløve udført i patineret bronze. Monteret på stand af sortbroget marmor. Kopi efter Charles Valton.(1851-1918) H. 20,5 cm, L. 25,5 cm.. Modelfoto

Varenr: 6208104

15:24
DKK 1.800
Bakeba. Fire kompositioner (4)
Bakeba 1900/2000-tallet. Fire kompositioner, akryl på papir, sign. og dat. Bakeba 2000. 66x45 cm (85x63 cm) (4)

Varenr: 6232845
DKK < 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 17-08-2022
15:25
12345...38»