Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 69  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
CFR litografi
CARL FREDRIK REUTERSWÄRD (1934-2016): Komposition, signerad Reuterswärd, numrerad 1108/1500, färglitografi, oramat blad, ca 60x45,5 cm
Varenr: 5439471
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 21-09-2019
15:42:00
Se mere
Niels Peter Bolt. Blomsteropstilling (cd)
Niels Peter Bolt (1886-1965), Blomstermotiv, pastel på papir. Sign Bolt. 57 x 48 (77,5 x 65,5) cm.
Varenr: 5433282
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
15:53:00
Bronzeskulptur, poserende kvinde
Bronzeskulptur, poserende kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Michel Argelo" i bronzen. H. 59 cm. B. 28 cm.
Varenr: 5432154

DKK 5.600 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
16:07:00
Bronzeskulptur, Grubleren fra Helvede
Bronzeskulptur, Grubleren fra Helvede i grønpatineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 33 cm.
Varenr: 5433350

DKK 2.600 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
16:07:00
Bronzeskulptur, erotisk poserende halvnøgen
Bronzeskulptur, erotisk poserende halvnøgen kvinde i blank patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. H. 56 cm. B. 17 cm.
Varenr: 5412177

DKK 3.400 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
16:10:00
Figur forestillende ung kvinde
Figur forestillende ung kvinde,siddende på søjle, kopi af nyere dato efter 'Le Pigeon Voyageur' kopi af A. Gennerelli (1881-1943). Udført i massiv bronze monteret på sokkel af profileret sort marmor. H 44 cm. Modelfoto
Varenr: 5435904

DKK 2.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
16:14:00
Abstrakt bronzeskulptur
Bronzeskulptur, abstrakt i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 67 cm.
Varenr: 5435125

DKK 10.000 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
16:14:00
DKK 450
Abstrakt bronzeskulptur
Bronzeskulptur, abstrakt i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. Af nyere dato. H. 75 cm.
Varenr: 5435131

DKK 8.000 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
16:17:00
Figur af udskåret træ
Figur af udskåret og bemalet træ i form af ældre dansende par. H.31 cm. Midten af 1900 tallet.
Varenr: 5422857
16:20:00
Victor Kvéderis 1909-1966, Landskab. Olie på lærred
Victor Kvéderis 1909-1966, Landskab, olie på lærred,Usigneret. 50x59 (65x83)cm.
Varenr: 5433857
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
16:32:20
Mark Osman Curtis, 'Grågæs', olie på lærred (cd)
Mark Osman Curtis (1879-1959) . Motiv betitlet 'Grågæs', olie på lærred, signeret Koefod-Hansen (pseudonym for Mark Osman Curtis). H.67 x 86 cm (78 x 97 cm) Afslag på indramning.
Varenr: 5412069
16:35:00
Hans Degner. Akryl på lærred.
Komposition. Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på lærred 100 x 100 cm. Signeret på bagsiden
Varenr: 5416071
DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
16:37:00
DKK 450
Jon Gislason (f. 1955). Komposition
Jon Gislason (f. 1955). Komposition, olie og akryl på lærred, sign. J.G. samt på bagsiden sign. og dateret 2008. 60 x 80 cm. Uden ramme.
Varenr: 5377752
DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
16:37:40
Tage Klee, Sandmønster på Råbjerg Mile i Skagen, digitalprint på lærred
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. Sandmønster på Råbjerg Mile i Skagen, digitalprint på lærred med en silkemat overflade der ikke giver reflekser eller genspejling af omgivelserne. Ingen ramme men monteret med ophæng. Signeret. H. 75 x 100 x 4 cm.
Varenr: 5370737

DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
16:39:00
Grafiska blad
GRAFISKA BLAD, 54 st, bl a ur Suecia antiqua, senare avdrag, varierande format, oramade
Varenr: 5439488
DKK 1.042 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 21-09-2019
16:45:00
Se mere
Saline Døg. Figurkomposition
Saline Døg (2000-tallet). Figurkomposition, akryl på lærred, sign. monogram. 100 x 80 (104 x 84) cm.
Varenr: 5440728
DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
16:45:38
Saline Døg. Figurkomposition
Saline Døg (2000-tallet). Figurkomposition, akryl på lærred, sign. SD. 90 x 120 cm. U.R.
Varenr: 5440843
DKK 1.300 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
16:46:09
DKK 900
Saline. Figurkomposition
Saline (2000-tallet). Figurkomposition, akryl på lærred, sign. Saline. 90 x 120 cm. U.R.
Varenr: 5440756
16:46:38
Saline Døg. Figurkomposition.
Saline Døg (2000-tallet). Figurkomposition, akryl på lærred, sign. monogram. 120 x 40 cm. Uden ramme.
Varenr: 5440082
16:47:13
Saline. Figurkomposition
Saline (2000-tallet). Figurkomposition, akryl på lærred, sign. Saline. 100 x 150 cm. U.R.
Varenr: 5440730
DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
16:48:20
DKK 500
Lena Kau Andreasen. Figurkomposition (cd)
Lena Kau Andreasen (f. 1936). Figurkomposition, akvarel på papir, sign. og dateret Lena Kau 90. Bladmål 63 x 87 (81 x 101) cm.
Varenr: 5439663
16:48:38
Kirsten Bøggild. 'Et nydeligt par' (cd)
Kirsten Bøggild (1937-2012). 'Et nydeligt par', akryl på lærred, sign. K. Bøggild. 55 x 60 (58 x 62) cm.
Varenr: 5439685
16:48:58
Saline. Figurkomposition
Varenr: 5440751
16:54:17
J.L. Jensens skole, opstilling med blomster 1800 tallet
J.L. Jensens skole, opstilling med blomster i vase, olie på lærred, usigneret. H.50 x 43 cm (59 x 52 cm) Midten af 1800 tallet. Aldersrelateret stand med enkelte småskader, enkelte retoucheringer, bemærk ved lyserøde blomster øverst til højre mindre farvebortfald.
Varenr: 5438350
17:00:00
Hans Degner. Akryl på lærred.
Varenr: 5416058
17:04:00
Bronzefigur, liegender Mann
Vollplastisch ausgeformte Bronzefigur, liegender Mann Bronzeguss. Maße: H. 10, L. 22 cm altersgemäßer Zustand, angelaufene und gerostete Stellen.
Varenr: 5419913
DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21-09-2019
17:05:00
DKK 335
Oidentifierad konstnär akvarell
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, familjeporträtt, signerad BL, omkring sekelskiftet 1900, dagmått 35,5 x 26 cm.
Varenr: 5439492
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 21-09-2019
17:09:00
Se mere
Poul Kastrup. Landskab med personer, olie på lærred, cd
Poul Kastrup (1920-1987). Landskab med personer, olie på lærred, usign. 35x45 cm(50x60 cm).
Varenr: 5386630
17:10:00
Channa Bankier olja på papper
CHANNA BANKIER (född 1947): "Darrhåret", olja på papper, signerad och daterad 1989, bildmått 62x46 cm
Varenr: 5439494
DKK 2.085 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 21-09-2019
17:15:00
Se mere
Eli Andersen Komposition med heste. Olie på lærred.
Eli Andersen Komposition med heste. Olie på lærred. Mål: 41x48 cm. (52x58)
Varenr: 5403398
DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-09-2019
17:21:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 69  >>