Vurdering
Mine søgeagenter   Gem liste   Opret søgeagent
123»   Varer pr. side   84 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Højeste bud
Kirsten Vibeke Andersen. Akryl på lærred. 'Grønland'
Kirsten Vibeke Andersen f. 1938. Akryl på lærred. "Grønland" Sign. KA H. 80 x 100 cm. Læs kunstnerprofil her

Varenr: 6141245
DKK 10.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-01-2022
15:05
Ib Spang Olsen. Louisiana plakat 'Børnehuset', litografi
Ib Spang Olsen (1921-2012). Louisiana plakat 'Børnehuset', litografi. 83 x 61 cm. (86 x 64) cm.

Varenr: 6147551
DKK < 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 21-01-2022
15:15
Per Eli. Komposition
Per Eli (f. 1957). Komposition, akryl på lærred, sign. Per Eli. 120 x 50 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her Se og hør i denne video Per Eli fortælle om sin kunst

Varenr: 6098151
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 21-01-2022
15:18
Per Eli. Komposition
Per Eli (f. 1957). Komposition, akryl på lærred, sign. Per Eli. 100 x 200 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her Se og hør i denne video Per Eli fortælle om sin kunst

Varenr: 6119231
DKK 12.000 DK, Vejle, Dandyvej 21-01-2022
15:19
Poul Oskar Hansen, cd. Komposition, 55 x 72 cm.
Poul Oskar Hansen (1927-2020). Komposition, olie på lærred, sign. P O Hansen, '64, 55 x 72 cm, (58x75).

Varenr: 6130541
DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-01-2022
15:25
Bronzefigur af ung kvinde
Liggende kvinde i erotisk positur, udført i patineret bronze. L. 28 cm. Modelfoto

Varenr: 6135302

DKK 1.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-01-2022
16:43
DKK 900
Skulptur af bronze i form af kvinde
Høj skulptur af bronze, iform af stående kvinde monteret på sokkel af marmor sign. J. Palioth h. 100 cm.

Varenr: 6137506

DKK 8.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-01-2022
17:33
DKK 6.600
Hans Degner. Akryl på lærred. Komposition.
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på lærred 100 x 150 cm. Signeret på bagsiden.

Varenr: 6113526
DKK 3.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-01-2022
17:58
DKK 2.800
Juan Carlos Fierro. 'Balance in Yellow no. 4'
Juan Carlos Fierro (f. 1973, Columbia). 'Balance in Yellow #4', mixed media på lærred, stedvist modelleret i relief, sign. Fierro 20 DK. Malet på bagsiden af lærredet, også bemalet på den anden side. 60 x 60 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her

Varenr: 6117502
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 21-01-2022
18:32
Nikolaj Astrup. Vædderen, der kom ind i paradis
Nikolai Astrup (1880-1928). Vædderen, der kom ind i paradis. Litografi, efter træsnit, 12/250. Sign. og dat. i trykket N. Astrup 1905. 30 x 34,5 cm (33 x 37,5 cm).

Varenr: 6136117
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-01-2022
18:48
Max Seidenfaden, askebæger 'Øresund' af aluminium
Max Seidenfaden f.1947. Askebæger 'Øresund' af aluminium nr.836 / 1000. H.3,5 x 17 x 17 cm. Brugsspor.

Varenr: 6140681
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-01-2022
18:55
Kirsten Vibeke Andersen. Akryl på lærred. 'Bornholm'
Kirsten Vibeke Andersen f. 1938. Akryl på lærred. "Bornholm" Sign. KA H. 70 x 80 cm. Læs kunstnerprofil her

Varenr: 6134267
DKK 7.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-01-2022
19:10
DKK 2.800
Ubekendt kunstner, 1800-tallet. Josef og Jesubarnet
Ubekendt kunstner, 1800-tallet. Josef og Jesubarnet. Olie på metalplade. Usign. 34 x 26,5 cm (46,5 x 38,5 cm).

Varenr: 6137474
DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-01-2022
19:15
Kunstnergruppen Pet.D.Mons Projekt. Komposition
Kunstnergruppen Pet.D.Mons Projekt. Komposition, olie på lærred, på bagsiden sign. og dateret Pet.D.Mons Projekt 2000. 60 x 80 cm. Uden ramme.

Varenr: 6111542
DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 21-01-2022
19:21
Harald Pryn. Vinterparti med snedækket landevej
Harald Pryn (1891-1968). Vinterparti med snedækket landevej. Olie på lærred. Sign. Harald Pryn. 70,5 x 100,5 cm (91 x 122 cm).

Varenr: 6143748
DKK 5.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-01-2022
19:23
Karl Gustav Jørgensen. Komposition (cd)
Karl Gustav Jørgensen (1917-2012). Komposition. Olie på lærred. Sign. og dat. KGJ 69. 51 x 65 cm (55 x 69 cm).

Varenr: 6138951
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-01-2022
19:24
Christian Eckardt olie på lærred. Marinemotiv
Christian Eckardt (1832-1914), olie på lærred. Marinemotiv med skonnertbrig og bark i laber kuling. signeret og dateret 1899. H. 160x104 cm (193 x 142 cm)

Varenr: 6139938
DKK 10.000 DK, Aalborg, Nibevej 21-01-2022
19:24
DKK 5.000
H.A. Brendekilde. Allé til Rønnebækholm, Næstved
H. A. Brendekilde (1857-1942). Allé til Rønnebækholm, Næstved. Olie på lærred. Sign. og dat. H.A. Brendekilde 1911. 50 x 68,5 cm (67,5 x 85,5 cm). Fremstår med krakelering. Ramme med afskalninger.

Varenr: 6143747
DKK 24.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-01-2022
19:33
DKK 11.000
Pia Birgitte Stenderup. Figurkomposition
Pia Birgitte Stenderup (f. 1968). Figurkomposition, akryl på lærred, sign. PB. 80 x 80 cm. Uden ramme.

Varenr: 6064506
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 21-01-2022
19:34
Bertel Rüdinger. To kompositioner (cd)(2)
Bertel Rüdinger. (f. 1974). To kompositioner. 'September'. Akryl på lærred. Sign. og dat. på bagsiden Bertel Rüdinger 2008. 70 x 60 cm (75 x 65 cm). 'I en brydningstid'. Akryl på lærred. Sign. på bagsiden Bertel Rüdinger. 70 x 60 cm (75 x 65 cm). (2)

Varenr: 6142326
19:34
Ubekendt kunstner. Præsteportræt
Ubekendt kunstner, 1800/1900-tallet. Dansk præsteportræt. Olie på lærred. Sign. og dat. L. Hansen 1904. 69 x 58,5 cm. UR. Fremstår med krakelering og hul i lærred.

Varenr: 6142898
19:36
Juan Carlos Fierro. Skulptur / buste, 'Little Prince'
Juan Carlos Fierro (f. 1973, Columbia). Skulptur / buste, 'Little Prince', gips og lim modelleret på metalstruktur og bemalet med akryl, monteret på plade, sign. under bunden Fierro 2021. H. 39 cm. Læs kunstnerprofil her

Varenr: 6117389
DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 21-01-2022
19:37
Bertel Rüdinger. Tre kompositioner (cd)(3)
Bertel Rüdinger. (f. 1974). Tre kompositioner. 'Gæster'. Akryl på lærred. Sign. og dat. på bagsiden Bertel Rüdinger 2008. 60 x 70 cm (65 x 75 cm). 'Lysbryderne'. Akryl på lærred. Sign. og dat. på bagsiden Bertel Rüdinger 2008. 60 x 70 cm (65 x 75 cm). 'Hva' så Andy Warhol?'. Akryl på lærred. ...

Varenr: 6142327
DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-01-2022
19:37
Bjørn Eriksen. 'Eldorado' cd
Bjørn Eriksen f. 1957. 'Eldorado' , olie på lærred. Sign Bjørn Eriksen 91- 92. 146 x 186 cm.

Varenr: 6131384
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-01-2022
19:39
Saline Døg. Figurkomposition
Saline Døg (2000-tallet). Figurkomposition, akryl på lærred, sign. monogram. 60 x 80 cm. Uden ramme.

Varenr: 6050812
19:42
Ubekendt kunstner, 1800-tallet. Interiør med siddende kvinde
Ubekendt kunstner, 1800/1900-tallet. Interiør med siddende kvinde. Olie på lærred. Sign. og dat. JW 83. 62,5 x 51 cm (82 x 71 cm). Fremstår dubleret og med restaurering i lærred.

Varenr: 6142906
DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-01-2022
19:47
Cathrine Raben Davidsen. Komposition. (cd)
Cathrine Raben Davidsen f. 1972. Komposition. Litografi nr. 5/24. Sign. og dat. CRD 13. 50 x 66 cm. Uindrammet

Varenr: 6143679
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 21-01-2022
19:48
Hans Schøsler-Pedersen (cd). Motiv fra Københavns Frihavn, gouache på papir
Hans Schøsler-Pedersen (1898-1980). Motiv fra Københavns Frihavn med lodsbåd og færge i forgrunden. Sign. H. Schøsler-Pedersen 57. Gouache på papir. 28 x 40 cm. (40 x 52) cm. Indrammet bag glas.

Varenr: 6146978
DKK 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 21-01-2022
19:56
Henrik Busk Andersen. Akryl på lærred/mixed media, figurkomposition. Sign
Henrik Busk Andersen (f. 1967) Akryl på lærred/Mixed media, figurkomposition. Signeret monogram,dateret 2005. 50x100 cm. (54x104). Monteret i svæveramme. På bagsiden betegnet: 'Livet er fyldt med huller og buler og bakker og med små øre og store munde. PS Selv rammen er ødelagt'

Varenr: 6145267
DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 21-01-2022
19:56
DKK 3.200
Jon Gislason. 'Håb'
Jon Gislason (f. 1955). 'Håb'. Olie og akryl på lærred, sign. monogram samt sign. og dat. på bagsiden Jon Gislason 2004-21. 130 x 180 cm. (132 x 182)

Varenr: 6079909
DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 21-01-2022
20:04
123»