Vurdering
123»   Varer pr. side   83 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Højeste bud
Johannes Larsen. 'Svaner i Korshavn' (cd)
Johannes Larsen (1867-1961). 'Svaner i Korshavn'. Radering. Fra 'Klingen' 3. årg. Usign. Bladmål 13 x 17,5 cm. UR

Varenr: 6213704
DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 01-07-2022
19:24
Anna Wolsgaard Munksø. Maleri, 'Wall of Support', males under Tour de France - til fordel for Kræftens Bekæmpelse
Anna Wolsgaard Munksø. 'Wall of Support'. Maleri. Akryl på lærred. H. 200 cm. B. 200 cm. Byd på dette maleri, som er blevet udformet live i Kræftens Bekæmpelses stand i Fanparken på Kongens Nytorv i dagene 29. juni til 1. juli. Maleriet hylder alle dem, der træder til og skaber håb for ...

Varenr: 6223830
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-07-2022
19:30
DKK 11.000
Pia Birgitte Stenderup. Figurkomposition
Pia Birgitte Stenderup (f. 1968). Figurkomposition, akryl på lærred, sign. PB. 120 x 40 cm. Uden ramme.

Varenr: 6202422
DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 01-07-2022
19:37
Signe Hougaard. 'De glade musikanter' (cd)
Signe Hougaard (f. 1975). 'De glade musikanter'. Olie på lærred. Sign. Signe Hougaard. Dat. på bagsiden 2014. 81 x 100 cm. UR

Varenr: 6226548
DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 01-07-2022
20:02
Henrik Schouboe. Interiør med rygvendt kvinde
Henrik Schouboe (1876-1949). Interiør med rygvendt kvinde. Olie på lærred. Sign. monogram. 83 x 72 cm. (91 x 81). Monteret i ramme med Thorvald Bindesbøll ornamentik.

Varenr: 6211913
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 01-07-2022
20:17
Ubekendt kunstner. Potræt af en ældre herre med gråt fuldskæg, 1800-tallets slutning
Ubekendt kunstner. Portræt af en ældre herre med gråt fuldskæg. Olie på lærred. Usign. 35 x 26,5 (42 x 33,5) cm.Fremstår med enkelte minimale afskalninger; nyere blændramme.

Varenr: 6182800
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 01-07-2022
20:24
Vilhelm Lundstrøm. Siddende mand med hat
Vilhelm Lundstrøm (1893-1950). Siddende mand med hat. Litografi, fra 'Klingen', 3. årgang 10/11/12. Usign. 29 x 21 cm. UR

Varenr: 6213702
DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 01-07-2022
20:31
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. 160 x 135 cm

Varenr: 6174630
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-07-2022
20:41
DKK 3.400
Willam Skotte Olsen, cd. Komposition med ansigt.
Wiliam Skotte Olsen (1945-2005). Komposition med ansigt, olie på lærred, 52 x 40 cm, sign. WSO. UR. Medfølger en indrammet skrivelse/ sangtekst om lotuskys, rammemål 52 x 42 cm. (2)

Varenr: 6216326
DKK 4.000 DK, Kolding, Platinvej 01-07-2022
20:57
Vilhelm Lundstrøm. Rytter med cowboyhat
Vilhelm Lundstrøm (1893-1950). Rytter med cowboyhat. Litografi, fra 'Klingen', 3. årgang 10/11/12. Usign. 30,5 x 22,5 cm. UR

Varenr: 6213703
21:04
Hanne Mix Mikkelsen. 'Birkestammer'
Hanne Mix Mikkelsen (f. 1962). 'Birkestammer', akryl på lærred, sign. H. Mix Mikkelsen. 70 x 90 cm. Uden ramme.

Varenr: 6191285
21:12
Ole Otto Ernst. Komposition.
Ole Otto Ernst. f. 1949. Komposition. Olie på lærred. Sign. O.O. Ernst. 80 x 100 cm. Denne vare er en del af en temaauktion over kunstneren Ole Otto Ernst. Se og byd på alle varerne her

Varenr: 6210586
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
09:16
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. Nr. 1167. H: 100 B: 100 cm.

Varenr: 6135665
DKK 2.800 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
09:18
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. 60 x 80 cm. (63 x 83 cm)

Varenr: 6170272
DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
09:34
Pia Birgitte Stenderup. Komposition
Pia Birgitte Stenderup (f. 1968). Komposition, akryl på lærred, sign. PB. 120 x 90 cm. Uden ramme.

Varenr: 6202996
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 02-07-2022
09:37
Peter Nyborg. 'A Knigts Dream'
Peter Nyborg, født 1937. ' A Knigts Dream' . Olie på lærred. Sign. og dat. på bagsiden. 117 x 73 cm. ( 120 x 76 cm.)

Varenr: 6201964
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
09:44
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. Nr. 101. H: 100 B: 100 cm.

Varenr: 6135642
10:03
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. 65 x 55 cm.

Varenr: 6170094
10:13
Ole Otto Ernst. Komposition
Ole Otto Ernst. f. 1949. Komposition. Olie på lærred. Sign. O.O. Ernst. 80 x 60 cm. Denne vare er en del af en temaauktion over kunstneren Ole Otto Ernst. Se og byd på alle varerne her

Varenr: 6210579
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
11:10
J.H. Brandt 'Bølgebrandt', brænding, olie på lærred
Johannes Herman Brandt (1850-1926). Motiv med brænding, olie på lærred, signeret og dateret 1918. H. 25 x 39 cm (33x47.5)

Varenr: 6230064
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-07-2022
11:24
DKK 1.900
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. Nr. 222. H: 100 B: 100 cm.

Varenr: 6135673
12:06
Peter Nyborg, ' The Shield'
Peter Nyborg, født 1937. ' The Shield' . Olie på lærred. Sign. og dat. på bagsiden. 80 x 120 cm. ( 82 x 123 cm.)

Varenr: 6201962
12:07
Hanne Hermann Komposition.

Varenr: 6170277
12:17
Poul Steffensen. Motiv med bondedreng og køer på vej til sø
Poul Steffensen (1866-1923). Bondedreng og to køer ved sø, olie på lærred, sign. Poul Steffensen. 35,5 x 56.5 cm (50 x 71.5)

Varenr: 6230062
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-07-2022
12:22
DKK 850
Rolf Gjedsted. Komposition.
Rolf Gjedsted f. 1947. Komposition. Olie og akryl på plade. Sign. Rolf Gjedsted. 37 x 54 cm. ( 40 x 58 cm.)

Varenr: 6199539
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
12:31
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. 50 x 50 cm.

Varenr: 6170156
13:12
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, usigneret.. 65 x 55 cm.

Varenr: 6170093
13:13
Camilla Bendix. Komposition. cd
Camilla Bendix. Komposition. Collage på papir. Sign. C. Bendix 19. 149 x 149 cm. ( 158 x 158 cm.)

Varenr: 6201650
DKK 12.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
13:34
Inge Reusch & Jan Jensen, kompositioner (2)
Inge Reusch f. 1946 & Jan Jensen f. 1949, kompositioner, grafiske tryk, sign. og nummeret i bly, 37x47 cm. 56x38 cm. U.R. (2)

Varenr: 6221545
DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 02-07-2022
13:42
Margit Schmidt, 'Red velvet'
Margit Schmidt f. 1963, 'Red Velvet', akryl på lærred, sign. i monogram, 120x90 cm. U.R.

Varenr: 6226907
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-07-2022
13:45
123»