Vurdering
   Varer pr. side   10 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Kahytvindue af messing.
Kahytvindue af messing. Lukkede møtrikker påsat i monteringskulder. Restaureret samt poleret. Mål: 63 cm x 48 cm. Vægt: 31 kg. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6101679
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-11-2021
20:47
Koøje overdel med spejl.
Koøje overdel med spejl. Ø.40 cm.Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6101677
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-11-2021
20:48
Italiensk Skibstelegraf af messing.
Italiensk Skibstelegraf af messing. Højde: 113 cm. Kun til dekorations brug. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, Ikke funktionsdygtig, til dekorationsbrug.

Varenr: 6120766
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-11-2021
20:53
Bordlampe med stamme i form af skibslog
Bordlampe af forkromet metal med stamme i form af skibslog. Plisseret Le Klint skærm medfølger, H. 58 cm inkl. skærm. Brugsspor, skærm med mindre buler.

Varenr: 6123639
DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-11-2021
21:35
Koøje af messing.
Koøje af messing Ø: 39 cm, Vægt ca. 16 kg. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6123965
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-12-2021
19:16
DKK 450
Koøje af messing.
Koøje af messing Ø: 39 cm, Vægt ca. 16 kg. Fremstår med brugsspor, erosion.

Varenr: 6101672
19:17
DKK 450
Skibshorn, Tyfon patent
Skibshorn af bemalet metal og messing med greb af træ 'Tyfon Patent'. H. ca. 59 cm. Naturlig patina.

Varenr: 6121326
DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 01-12-2021
20:38
Nathus af messing og mahogni, 1900-tallet
Nathus af messing og mahogni, 1900-tallet. Type 'K-1', Compass Compensating Coils. MFD. By - Anaconda Wire & Cable CO. Muskegon, Mich., U. S. A. Contract No. Hobs-14813.H 120 cm. Naturlig patina.

Varenr: 6121317
DKK 12.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-12-2021
20:37
DKK 9.000
Skibstelegraf af messing
Skibstelegraf af messing, H 100 cm. Nyere fremstillet til dekoration.

Varenr: 6121325
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-12-2021
20:47
Søkikkert af messing på trefod
Søkikkert af messing. L. ca. 96,5 cm. Tilhørende stativ/fod af lakeret træ H. 150 cm, monteret med messing. (Modelfotos)

Varenr: 6097146

DKK 2.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 04-12-2021
19:32
DKK 1.200