Kategori  Vurdering
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Schatz Ocean Quartz skibsur og barometer. (2)
Schatz Ocean Quartz skibsur, urskive med romertal samt facetslebet glas. Schartz barometer. Ø 18 cm. Lauritz com indestår ikke for funktionaliteten. (2)
Varenr: 5002633
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2018
14:15:00
DKK 450
Skibsror mahogni med messingbeslag.
Skibsror mahogni med messingbeslag.Ø.62 cm Enkelte malingrester, samt brugsspor.
Varenr: 5004040
19:17:00
Par koøjer af messing (2)
Par koøjer af messing monteret med glas. 1900-tallets slutning/2000 Ø. 32 cm. Fremstår med minimale brugsspor.
Varenr: 5002978
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2018
19:24:00
Båtmodeller
BÅTMODELLER, 2 st, 1900-talets andra hälft, bägge roslagsskutor, varav en i klingbyggd i mahogny med bemålad botten och en i bemålat trä, bägge med textilsegel, längd 30 respektive 37 cm
Varenr: 5003488
DKK 1.544 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22-05-2018
19:28:00
Se mere
Globus mit Kompass
Globus mit Kompass auf hölzernem Stand. Im Fuß ein integrierter Kompass. Höhe 52 cm, Ø ca. 34 cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren.
Varenr: 4987690
DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 23-05-2018
14:27:57
DKK 298
Vevgrammofon His Master Voice
VEVGRAMMOFON, His Masters Voice modell 109, ca 1920-tal, fodral i ek, höjd ca 34, 38x45 cm
Varenr: 5004489
DKK 1.158 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-05-2018
16:36:00
Se mere
Silva, kompas
Silva, kompas ophængt i trææske. 13x13x9,5 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4966761
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-05-2018
13:55:50
Miglia skibslog af messing (3)
Miglia skibslog af messing. Måler monteret på sokkel af træ. H. 25 cm., log L. 120 cm. Fremstår med håndteringsspor. (3)
Varenr: 5003983
DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 24-05-2018
18:30:00
Fartygsventil
FARTYGSVENTIL, 1900-talets början, mässing, märkt Wojidkow Sweden, 76,5x55 cm
Varenr: 5005589
DKK 1.544 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-05-2018
19:28:00
Se mere
Samling maritime effekter (3)
Samling maritime effekter: Koøje i bronze glasmål Ø. 30 cm, ydre ramme Ø. 46 cm. Taljeblok i egetræ L. 22 cm Vinduesåbner L.62 cm. Alt med brugsspor. (3)
Varenr: 5006503
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2018
15:09:21
DKK 450
Modellbåt, minsvepare 1942, samtida
MODELLBÅT, minsvepare 1942, samtida, längd 50 cm, monterad i monter (glas avtagbart) höjd ca 24 cm, 58 x 16,5.
Varenr: 5008050
DKK 3.861 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-05-2018
10:42:00
Se mere