Vurdering
   Varer pr. side   16 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Dansk jeger rifle M-1807
Dansk jeger rifle m-1807. Med såkalte "innvendig" flinte lås, konstruert av rust mester Kylh . Bajonett hylster til hirsfenger. Kantet løp med visir på 200 og 300 alen. 23-lødig (15,5 mm) Viker mekanisk, dog mangler tapp for hoved feir i låseblikket. Er ikke restaurert, reimbøyle er flyttet en ...

Varenr: 5589618
DKK 34.558 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 07-04-2020
10:11
DKK 4.253
1700 talls tessak type A klinge av Abraham Stamm.
Tessak type A med klinge av Abraham Stam den eldre 1699 til 1767. Tveegget klinge på 82 cm, total lengte 96,5 cm. Tydelig stempler på begge sider av klingen. Jern og sølv? tråd flettet på et svakt dreiet underlag på festet. Sopp formet knapp som er klinket , ser ut som en gammel reparering/klinge...

Varenr: 5591554
DKK 13.292 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 07-04-2020
13:54
DKK 2.393
Gehstock, Schwer, Köcher, vier Pfeile, Metall, Leder, Bambus, Afrika (2)
Gehstock, Schwert, Köcher, vier Pfeile, Metall, Leder, Bambus, Afrika. Afrikanischer Köcher aus koloriert Leder in schwarz, rot und weiß, mit vier Bambuspfeilen, jeweils mit Metallspitze mit Widerhaken, Gehstock mit Klingeneinsatz und Lederscheide. L.50-90cm, T.5-10cm, altersgemäße Gebrauchs- und...

Varenr: 5628640
DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 07-04-2020
21:15
DKK 298
Italiensk snapphane gevær ca 1700.
Italiensk snapp hane gevær, sivil jakt modell. Fra tidlig 1700 tallet. Mekanisk fungerende pen stand med alders relatert bruks spor. Mindre avskalling er limt på H side av kolbe kappen. Valnøtt stokk med messing beslag, avslutning i horn. Samme som i indisia stjernen på V side av kolben. Flatt ...

Varenr: 5506398
DKK 35.888 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 08-04-2020
10:56
DKK 266
Bandolær svensk WW2
Bandolær trolig benyttet av de norske polititroppene i Sverige under andre verdenskrig. Bandolær med belte og patrontasker. Bandolæret fremstår i brukspreget stand. Vær oppmerksom på at varer som eksporteres ut av Norge pålegges importmoms og eventuelt toll. Les mer om importmoms og toll

Varenr: 4161656
DKK < 1.000 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 08-04-2020
10:59
DKK 199
Bajonetter
BAJONETTER (4) 1800/1900-tal, en märkt 19 R B No 1334 samt 41 36, den andra 19 B R No 298 samt 5778, den tredje 930 med krona, märkt E J AB och den fjärde 218 med krona samt EJ AB, de två senare med hölster i skinn och metall, längd mellan ca 35x55 cm

Varenr: 5635100
DKK 1.375 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 08-04-2020
14:14
Se mere
Dräktvärja
DRÄKTVÄRJA, 1800-tal, kavel, bygel samt parerstång med detaljer i slipat stål, balja i svartmålat skin samt upptill med beslag i metall, klingans längd ca 80 cm

Varenr: 5635120
15:02
Se mere
Trækasser (3)
Tre trækasser hvoraf den ene med skuffe. H. 13-32. L. 40-50 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor. (3)

Varenr: 5620547
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 09-04-2020
08:27
Tysk PO8 pistoltaske af læder
Tysk PO8 pistoltaske af læder. Indstemplet i læder: epf 1941, WaA195. Sidelomme til magasin. Mål ca.25 x 20 cm. Stedvise brugs- og aldersspor.

Varenr: 5633487
DKK 2.400 DK, Odense, Kratholmvej 09-04-2020
20:23
Tre knivar
TRE KNIVAR Samekniv (20 cm), kniv av horn samt vitmetall (20 cm), kniv märkt Erik Frost Mora (27 cm)

Varenr: 5636507
DKK 1.031 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 10-04-2020
10:24
Se mere
Spansk orden 'Al Merito Civil' af 18 kt. guld med emalje og rosenslebne diamanter
Spansk orden 'Al Merito Civil' af 18 kt. guld indstiftet af Alfons XIII i 1926, dekoreret med blå og hvid emalje og 11 små hvide rosenslebne diamanter. 1900-tallets midte. Vægt ca. 9,2 g. Ø 2,4 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor.

Varenr: 5612716
DKK 6.400 DK, Vejle, Dandyvej 10-04-2020
21:04
Japansk laterne fra Marinen
Japansk marine lanterne petroleum ca 1910. Angivelig fra Japansk tollskip, virker hel og komplett, alderes relatert stand, kobber . H 45cm, B 19 cm. Vær oppmerksom på at varer som eksporteres ut av Norge kan pålegges importmoms og eventuelt toll. Les mer om importmoms og toll

Varenr: 5595486
DKK 1.994 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 11-04-2020
13:11
DKK 199
Skips kompas komplett fra engelsk marinefartøy.
Skips kompas komplett med divasjons kuler og sokkel. H 132cm , B sokkel 53x53 cm. Vekt 104,2 kg. Virker hel og fungerende. Kompas mangler påfyll av sprit. Sokkel har alt av kabler/kontakter fatninger mm. Lauritz.com garantere ikke for funksjonen. merke, JIS F901 modell PRS-165. Kolinometer merke ...

Varenr: 5595477
DKK 13.292 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 11-04-2020
13:11
DKK 299
Telegraf fra engelsk tollbåt
Messing telegraf ca 1920. H 122 cm, B 36 cm. Merke Chadburg London. Virker mekanisk, alderes relatert stand. Antatt fra toll krysser anvendt i Hongkong området. Vær oppmerksom på at varer som eksporteres ut av Norge kan pålegges importmoms og eventuelt toll. Les mer om importmoms og toll

Varenr: 5595469
DKK 7.975 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 11-04-2020
13:12
DKK 233
Nordstjärneorden 18 k guld
NORDSTJÄRNEORDEN, Sverige, halskors, 18 k guld och emalj, C F Carlman, Stockholm 1961, svart ripsband, höjd exkl. krona 54 mm, vikt inkl. ripsband 55,5 g

Varenr: 5636825
DKK 3.436 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 11-04-2020
15:28
Se mere
Dolma M/1895 Livregements husarer
DOLMA, 2 dlr M/1895, Livregements husarer överstelöjtnant, bestående av jacka och byxor

Varenr: 5638006
DKK 2.062 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 12-04-2020
18:32
Se mere