Vurdering
   Varer pr. side   9 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Dansk gevær 1808/11 perkussioneret med Kyhls lås
Dansk gevær 1808/11 perkussioneret med Kyhls lås. TL 140 cm. Stemplet på løb K.R.G. No 47 samt C-64 2C.57. Mekanisk funktionel.

Varenr: 6185061
DKK 19.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-05-2022
16:34
DKK 14.500
Pistol Norinco NP29 kal 9mm
Pistol Norinco NP29 kal 9mm. Våbennummer BE06909-14-246. PL 12 cm, TL 22 cm. Fremstår ubrugt. SKV tilladelse påkrævet.

Varenr: 6204680
DKK 3.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-05-2022
16:42
DKK 2.800
Dansk embedmandshat, ca. 1900
Dansk embedmandshat, 'sovsekande', ca. 1900, prydet med fjer. Ca. str. 58. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.

Varenr: 6211333
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-05-2022
20:35
Dansk ringhanepistol model 1848, Kronborg - nummerens
Dansk ringhanepistol model 1848, Kronborg. Nummerens med nr. 650. Lås stemplet MD-1848 1852-650.. Afdelingsstempel 2.D.R.1E.31 TL 46 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik samt mindre aldersrelaterede brugsspor. Kan frit erhverves.

Varenr: 6179543
DKK 20.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-05-2022
17:23
DKK 15.000
Tre nordafrikanske skydevåben (3)
Samling nordafrikanske skydevåben bestående af pistol og to geværer til flint. L: 46-169 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor samt skader.

Varenr: 6208856
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-05-2022
20:43
Dansk militærgevær M1794 med flintlås, godt stemplet
Dansk militærgevær M1794 med flintlås. Godt og tydeligt stemplet i piben '.K.L.C.4C.No 131'. L: 144 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik samt med aldersrelaterede brugsspor.

Varenr: 6212769
DKK 18.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-05-2022
20:43
DKK 14.000
E. Remington & Sons. Revolver model 1875, forniklet med bedre graveringer
E. Remington & Sons. Sjælden revolver model 1875, forniklet med bedre graveringer. Grebsskaller af ben. Våbennummer: 625. Totallængde: 34 cm. Løbslængde: 19 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, pænt løb med alm. brugsspor og ar samt med generelt kun få aldersrelaterede brugsspor. ...

Varenr: 6208660
DKK 36.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-05-2022
20:46
DKK 27.000
Dansk militærgevær M1794-08 med flintlås, godt stemplet
Dansk militærgevær M1794-08 med flintlås, godt stemplet ' .N.R.3.B.J.C.No119' mm. L: 128 cm. Den tilhørende lange bajonet medfølger. Stemplet, L: 71,5 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik samt aldersrelaterede brugsspor. Blankvåbenstilladelse påkrævet.

Varenr: 6212783
20:52
DKK 14.000
Fuldskæftet perkussionsgevær, 1800-tallets midte
Fuldskæftet perkussionsgevær, 1800-tallets midte. Totallængde: 134 cm. Ustemplet. Med stram og funktionel mekanik samt aldersrelaterede brugsspor.

Varenr: 6212747
20:59