Vurdering
12345...15»   Varer pr. side   435 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid  Næste bud
Steffen Jørgensen. 'Desargues - Konfirguration 6'. cd
Steffen Jørgensen (1940-2015). 'Desargues - Konfirguration 6' . Olie på lærred. Sign. Steffen Jørgensen 1990 på bagsiden. 130 x 130 cm. ( 133 x 133 cm.)

Varenr: 6255365
DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 05-10-2022
12:05
DKK 4.600
Per Eli. Komposition
Per Eli (f. 1957). Komposition, akryl på lærred, sign. Per Eli. 120 x 150 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her Se og hør i denne video Per Eli fortælle om sin kunst

Varenr: 5772657
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 05-10-2022
13:03
DKK 5.800
Jens Ulrich Petersen. Komposition med mennesker
Jens Ulrich Petersen (f. 1947). Kompostion med mennesker. Olie på lærred, sign. på bagsiden. 100 x 100 cm. UR.Læs kunstnerprofil her

Varenr: 6161661
DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-10-2022
13:08
Ib Eisner, sommerdag, olie på lærred (cd)
Ib Eisner (1925-2003). kompostition med mor og to børn på en sommerdag, olie på lærred, signeret. 60 x 70 cm (65 x 75 cm)

Varenr: 6279370
DKK 1.500 DK, Kolding, Platinvej 05-10-2022
13:56
Gitte Brandt. 'Giraf' cd
Gitte Brandt f. 1952, ’Giraf'. Akryl på papir. Sign G.B. 120 x 100 cm. Uindrammet.

Varenr: 6278433
DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 05-10-2022
14:53
Christian Bundegaard, komposition 'Landskab gul himmel', olie på lærred
Christian Bundegaard f.1961. Komposition 'Landskab gul himmel', olie på lærred, signeret. H.60 x 70 cm. UR.

Varenr: 6246607
DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-10-2022
16:03
Christian Bundegaard, komposition 'Sommernatsvej', olie på lærred
Christian Bundegaard f.1961. Komposition 'Sommernatsvej', olie på lærred, signeret. H.46 x 55 cm. UR.

Varenr: 6244993
16:09
Hans Christian Rylander, komposition 'Torso fra en skrøbelig tid med pynt' olie på lærred (cd)
Hans Christian Rylander (1939-2021). Komposition 'Torso fra en skrøbelig tid med pynt', olie på lærred, signeret. H.199 x 159 cm. UR.Hidrører fra boet efter kunstneren Hans Christian Rylander, mangeårig formand for kunstnersammenslutningen Decembristerne.Se auktionerne herSe auktionerne her

Varenr: 6233970
DKK 14.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-10-2022
16:11
DKK 7.000
Christian Bundegaard, komposition 'Blå skov', olie på lærred
Christian Bundegaard f.1961. Komposition 'Blå skov', olie på lærred, signeret. H.38 x 46 cm. UR.

Varenr: 6246611
16:14
Christian Bundegaard, komposition 'Kat i højt græs', olie på lærred
Christian Bundegaard f.1961. Komposition 'Kat i højt græs', olie på lærred, signeret. H.46 x 55 cm. UR.

Varenr: 6246604
DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-10-2022
16:15
Asbjørn Skou cd. Komposition , mixed media på papir
Asbjørn Skou f. 1984 cd. Komposition , mixed media på papir, sign. Skou 12, 98x130 cm.(113x146 cm.)

Varenr: 6210529
DKK 12.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-10-2022
16:22
DKK 6.000
Kai Lindemann, CD. Komposition. Olie på lærred
Kai Lindemann (1931-2007), CD. Komposition. Olie på lærred. På bagsiden sign. Ka Lindemann - 72. 45 x 55 cm. (47 x 57 cm.)

Varenr: 6276705
DKK 2.000 DK, Kolding, Platinvej 05-10-2022
17:05
Jens Birkemose, CD. Komposition. Bly og vandfarve
Jens Birkemose (1943-2022), CD. Komposition. Bly og vandfarve. Sign. J. Birkemose samt med dedikation: Til Lars, The rooming Frame Maker. 10,5 x 14,5 cm. (23,5 x 26,5 cm.)

Varenr: 6279906
DKK 1.000 DK, Kolding, Platinvej 05-10-2022
17:15
Henrik Busk Andersen. Komposition, akryl på lærred. (cd)
Henrik Busk Andersen (f. 1967). Komposition, akryl på lærred, sign. 50 x 50 cm. (54,5 x 54,5 cm.)(cd).

Varenr: 6266396
DKK 3.000 DK, Aalborg, Nibevej 05-10-2022
18:20
Christina Mosegaard. 2-delt 'slå ud' værk, landskabmotiv (cd)
Christina Mosegaard (f. 1972-) Bjerglandskab . Akryl på plade, sign. "Christina M. C. Mosegaard, 2001". 180 x 122,5/245 cm. 2-delt - Samlet med beslag på midten, plader har slået sig, skruehuller på kant. (cd)

Varenr: 6274737
DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 05-10-2022
18:24
Lis Kohl. Olie på lærred. Komposition. (cd) (2)
Lis Kohl (f. 1950). Akryl på lærred. Komposition. Sign. Kohl. Hver måler: 30 x 30 cm (34 x 34 cm). (cd) (2)

Varenr: 6272958
18:26
Linda Kjær. 'Heil Mary' cd
Linda Kjær (f. 1964). 'Heil Mary', akryl på lærred, sign. og L. Kjær og dat./b. Linda Kjær 99. 90x75 cm. UR.

Varenr: 6230779
DKK 1.200 DK, Nivå, Stejlepladsvej 05-10-2022
18:31
Henrik Busk Andersen (f. 1967). Komposition, akryl på lærred samt ramme af sortmalet metal, sign. 39,5 x 39,5 cm. (56 x 56 cm.)(cd).

Varenr: 6266402
DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 05-10-2022
18:42
Henrik Busk Andersen (f. 1967). Komposition, akryl på lærred, sign. 100 x 80 cm. (103,5 x 84 cm.)(cd)

Varenr: 6266356
DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 05-10-2022
18:44
DKK 3.200
Ole Otto Ernst.Tre modeller, 120 x 100 cm
Ole Otto Ernst f. 1949. Komposition med tre poserende kvinder. Olie på lærred, sign. O. O. Ernst, 120 x 100 cm. UR. Læs mere om kunstnerenher.

Varenr: 6242664
DKK 4.000 DK, Kolding, Platinvej 05-10-2022
18:45
Poul Pava, figurkomposition
Poul Pava f. 1967, figurkomposition, olie på lærred, sign. Poul Pava, 150x120 cm. U.R.

Varenr: 6237469
DKK 12.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-10-2022
19:02
Ulrik Hoff. Fire landskabspartier. cd (4)
Ulrik Hoff. f. 1938. Fire landskabspartier. Olie på plade eller lærred. Alle Sign. UH. Mål: 31 x 50 cm. ( 33 x 51 cm), 46 x 54 cm. ( 49 x 56 cm.), 15 x 53 cm. ( 17 x 54 cm) samt 14 x 53 cm. ( 16 x 55 cm.) (4)

Varenr: 6277112
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 05-10-2022
19:05
Erling Leick. 'Pretty much', olie på lærred
Erling Leick (f. 1952). 'Pretty much', olie på lærred. Signeret Erling Leick. 60x80 cm. Uindrammet. Erling Leicks malerier betegnes i Weilbachs kunstnerleksikon som abstrakt ekspressionisme. Hans debut som udstiller foregik på Kunstmuseet Holmen og siden fulgte udstillinger på Langelands ...

Varenr: 6144637
DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 05-10-2022
19:18
DKK 2.800
Arvid Arp-Hansen. Komposition (cd)
Arvid Arp-Hansen (1920-1995). Komposition, olie på pap/olie på træ. Signeret A. Arp Hansen. 24,5x22,5 cm (38x35 cm)

Varenr: 6194534
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 05-10-2022
19:19
Inger Hanmann, CD. Komposition. Emalje på metal
Inger Hanmann (1918-2007), CD. Komposition. Emalje på metal, monteret på plade af sort akryl. Sign. I. Hanmann. H. 25 cm. B. 28 cm. D. 4 cm.

Varenr: 6279869
19:19

Varenr: 6117181
19:22
Erling Leick. 'Rain Verse', olie på lærred
Erling Leick (f. 1952). 'Rain Verse', olie på lærred. Sign. Leick og betitlet på bagsiden. 97 x 75 cm. Uindrammet. Erling Leicks malerier betegnes i Weilbachs kunstnerleksikon som abstrakt ekspressionisme. Hans debut som udstiller foregik på Kunstmuseet Holmen og siden fulgte udstillinger på ...

Varenr: 5978231
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 05-10-2022
19:24
Eva Nissen. 'Med Blomst I'
Eva Nissen (f. 1953). 'Med Blomst I'. Akryl på lærred. Sign. og dat. Eva 05. 100 x 100 cm (102 x102 cm).

Varenr: 6264684
DKK 5.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-10-2022
19:26
Merete Barker. Komposition cd
Merete Barker (f. 1944). komposition, mixed media på papir, sign. og dat. Merete Barker 87. 66x51,5 cm (77x61,5 cm)

Varenr: 6265003
DKK < 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 05-10-2022
19:28
DKK 500
Lars Henning Andersen. Akryl på lærred, figurkomposition. (cd)
Lars Henning Andersen (f. 1954). Figurkompostion, akryl på lærred, sign. LA, 130 x 65 cm. (134 x 65 cm.)(cd)

Varenr: 6266378
DKK 3.200 DK, Aalborg, Nibevej 05-10-2022
19:30
12345...15»