Vurdering
12345...10»   Varer pr. side   276 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Peter Christoffersen. Firedelt komposition. cd
Peter Christoffersen (født 1945). Firedelt komposition, motiv fra Færøerne. Sign. 'Peter Christoffersen' over to lærreder. Hvert maleri: 50 x 25 (52,5 x 27,5) cm. (4)

Varenr: 6121029
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
09:32
Poul Jupont. 'How openmindet can you get'. Komposition. cd
Poul Jupont (f. 1956). 'How openmindet can you get''. Komposition. Laveret tusch og collage på papir. Sign. og dateret Jupont 1992. Bladstørrelse 75 x 56 cm. (92 x 72). Erhvervet af nuværende ejer hos Asbæk.

Varenr: 6115622
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
11:14
Jon Gislason. Komposition, kolossalt maleri
Jon Gislason (f. 1955). Komposition, kolossalt maleri, olie og akryl på to sammensatte lærreder, sign. og dat. på bagsiden Jon Gislason 2005. 290 x 400 cm. Kan foldes så det fylder 290 x 200 cm under transport. Uden ramme. Fremstår med håndteringsmærker. Monteret på en foreløbig blændrammen, som ...

Varenr: 6122213
DKK 30.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
11:18
DKK 15.000
Lars Ravn. Komposition med kvinde. (cd)
Lars Ravn (f. 1959). Komposition med kvinde. Olie på plade. Sign. Lars Ravn 2003. 81 x 61 cm. (84 x 64).

Varenr: 6083303
DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
11:19
DKK 6.000
Gina Pellon. Figurkomposition. (cd)
Gina Pellon (1926-2014). Figurkomposition, olie og blandform på lærred, på bagsiden sign. og betitlet 'Voir au ...'. 81 x 67 (82 x 67) cm. Proveniens: Galerie Moderne Silkeborg, med stempel herfra.

Varenr: 6083292
12:12
DKK 20.000
Margaret Plesner. Komposition. (cd)
Margaret Plesner (f. 1934). Komposition. Olie på lærred. Sign. på bagsiden M. Plesner 87. 73 x 100 cm. (76 x 103). Erhvervet af nuværende hos Asbæk.

Varenr: 6104264
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
12:19
Jon Gislason. 'I havet'
Jon Gislason (f. 1955). 'I havet'. Olie og akryl på lærred, sign. og dat. på bagsiden Jon Gislason 2021. 108 x 156 cm. Uden ramme.

Varenr: 5963035
DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
12:20
DKK 4.200
Knud Nielsen. Komposition med mand og solsikker, 1944 (cd)
Knud Nielsen (1916-2008). Komposition med mand og solsikker. Olie på lærred. Sign. Knud N 44. 83 x 83 cm (89 x 89 cm). Fremstår med enkelte små krakeleringer. På bagsiden rester af udstillingsmærkat.

Varenr: 6083085
14:13
DKK 20.000
Wiliam Skotte Olsen. Komposition med ansigt. (cd)
Wiliam Skotte Olsen (1945-2005). Komposition med ansigt, olie på lærred, sign. monogram WSO. 90 x 70 cm (99 x 78 cm).

Varenr: 6083123
DKK 15.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
14:14
DKK 12.000
Kristina Fette, figurkomposition (cd)
Kristina Fette f. 1971, figurkomposition, olie på lærred, sign. Kristina Fette-2006, 80x60 cm. (84x64 cm).

Varenr: 6125421
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
14:21
Alf Pedersen. Mixed Media. 78 x 58 cm.
Alf Pedersen f. 1973. Komposition. Mixed Media på lærred, sign. Alf P. 68 x 48 cm. (78 x 58).

Varenr: 6091946
DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-12-2021
15:54
Artpusher. 'Coronahagen' #Dansk.
Artpusher. f. 1965. 'Coronahagen' #Dansk. Lærredstryk. nr. 1/30. Sign. dat. samt betitlet på bagsiden. 65 x 200 cm ( 69 x 204 cm.)

Varenr: 6126344
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
16:30
DKK 1.800
Lovisa Ringborg. 'If Your Secret Was an Animal What Animal Would It Be'III (cd)
Lovisa Ringborg (f. 1979). 'If Your Secret Was an Animal What Animal Would It Be III', farvetryk i glas. Sign. Lovisa Ringborg verso, udført i 2011. 15 x 16 (18,5 x 19,5) cm. Denne vare er en del af en eksklusiv temaauktion over moderne og ældre kunst i november. Se og byd på alle værkerne ...

Varenr: 6105788
DKK 15.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
16:37
DKK 10.000
Anders Moseholm, 'Somewhere under the Rainbow', olie på lærred (cd)
Anders Moseholm f. 1959, 'Somewhere under the Rainbow', olie på lærred, sign, ' Anders Moseholm - 08, 150 x 120 cm. U.R. (cd) Denne vare er en del af en eksklusiv temaauktion over moderne og ældre kunst. Se og byd på alle værkerne her

Varenr: 6105840
DKK 30.000 DK, Aalborg, Nibevej 09-12-2021
18:26
DKK 24.000
Kehnet Nilesen. Komposition. Olie på lærred (cd)
Komposition, af Kehnet Nielsen (født 1947,) olie på lærred, sign og dateret på bagsiden KehnetNielsen 2003, 100 x 100 (105 x 105) (cd)

Varenr: 5745553
DKK 36.000 DK, Aalborg, Nibevej 09-12-2021
18:48
DKK 28.000
Jens Ulrich Petersen . Uden titel, olie på lærred.
Jens Ulrich Petersen (f. 1947). Uden titel, olie på lærred, sign. på bagsiden. 90 x 70 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her

Varenr: 6117204
DKK 4.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09-12-2021
19:09
DKK 2.800
Kunstnergruppen Pet.D.Mons Projekt. Komposition
Kunstnergruppen Pet.D.Mons Projekt. Komposition, olie på lærred, på bagsiden sign. og dateret Pet.D.Mons Projekt 2000?. 100 x 100 cm. Uden ramme.

Varenr: 6111562
19:10
Kunstnergruppen Pet.D.Mons Projekt. Komposition, mixed media på lærred og træ, på bagsiden sign. og dateret Pet.D.Mons Projekt 2000?. 81 x 101 cm. Uden ramme.

Varenr: 6111560
19:15
Kunstnergruppen Pet.D.Mons Projekt. Komposition, olie på lærred, på bagsiden sign. og dateret Pet.D.Mons Projekt 2000. 60 x 80 cm. Uden ramme.

Varenr: 6111542
DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
19:20
DKK 700
Janni Mai Larsen. 'The Machine'.
Janni Mai Larsen. f. 1976. 'The Machine'. Olie på lærred. Sign. Janni Mai Larsen 2020 på bagsiden. 60 x 60 cm.

Varenr: 6127318
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
19:24
Kunstnergruppen Pet.D.Mons Projekt. Komposition, mixed media på lærred, på bagsiden sign. og dateret Pet.D.Mons Projekt 2000?. 125 x 115 cm. Uden ramme.

Varenr: 6111553
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
19:25
Kunstnergruppen Pet.D.Mons Projekt. Komposition, mixed media på lærred, på bagsiden sign. og dateret Pet.D.Mons Projekt 2000. 125 x 115 cm. Uden ramme.

Varenr: 6111559
19:30
Peder Brøndum Sørensen. Komposition med byparti (cd)
Peder Brøndum Sørensen (1931-2003). Komposition med byparti. Olie på lærred. Sign. PBS. 70 x 80 (83 x 93) cm.

Varenr: 6128705
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 09-12-2021
19:32
Kunstnergruppen Pet.D.Mons Projekt. 'The Concerned'
Kunstnergruppen Pet.D.Mons Projekt. 'The Concerned', akryl på lærred, usign. 62 x 62 cm. Uden ramme. Fremstår med pletter.

Varenr: 6111537
19:35
DKK 700
Kunstnergruppen Pet.D.Mons Projekt. Komposition, olie på pap monteret på blændramme, på bagsiden sign. og dateret Pet.D.Mons Projekt 2000?. 102 x 102 cm. Uden ramme.

Varenr: 6111564
19:40
Antonie Klinkhamer. 'Blå tone', 130 x 80 cm
Antoine Klinkhamer (f. 1952). 'Blå tone', Olie og blandteknik på lærred fra serien 'Nature', signeret Antonie Klinkhamer, 2021, 130 x 80 cm UR. Læs mere her

Varenr: 6128358
DKK 7.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-12-2021
19:43
DKK 5.200
Claudio Giulianelli. 'Alla ricerca del Sole / In search of the sun'
Claudio Giulianelli (Italien, f. 1956). 'Alla ricerca del Sole / In search of the sun'. Olie på lærred. Sign. og dat. C. Giulianelli. Dat. på bagsiden 2021. Certifikat medfølger. 40 x 50 cm. UR

Varenr: 6114979
DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 09-12-2021
19:47
Eva Weis Bentzon. 'Kærlighed blandt engle' (cd)
Eva Weis Bentzon (1944-2018). 'Kærlighed blandt engle', olie på lærred. Sign. dat og betitlet verso. 90 x 93 cm UR

Varenr: 6124380
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
19:48
Karl Åge Riget. Mixed Media på aluminium (cd)
Karl Åge Riget (1933-2001). Mixed media/serigrafi, filt og glimmer på aluminium. Signeret K. Riget, prøvetryk, 1973. 68 x 65 cm (72 x 69 cm).

Varenr: 6119781
DKK 3.200 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:01
Karl Åge Riget (1933-2001). Mixed media/serigrafi og filt på aluminium. Usigneret. 68 x 65 cm (72 x 69 cm).

Varenr: 6119812
20:01
12345...10»