Vurdering
Mine søgeagenter   Gem liste   Opret søgeagent
12345...8»   Varer pr. side   238 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Alf Pedersen. 'Dada Feet'. Komposition. 145 x 125 cm.
Alf Pedersen, f. 1973. Komposition 'Dada Feet'. Akryl på lærred, 120 x 140 cm. (145x125). Sign. Alf P 2020 på bagside.

Varenr: 6094036
DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-01-2022
12:03
DKK 8.000
Finn Pedersen, cd. To kompositioner. (2)
Finn Pedersen (1944-2014). To kompositioner. Olie på kraftig papir. Usignerede. Ægtheds certifikat med foto af værket medfølger, ca. 42 x 62 cm. UR. Proveniens: Fra Finn Pedersens udstilling hos Galleri Modern Art, Ribe i 80'erne. (2)

Varenr: 6099843
DKK 1.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-01-2022
12:09
Kehnet Nielsen ' Cola-ben'. cd
Kehnet Nielsen f. 1947. ' Cola-ben'. Olie på lærred. Sign. Kehnet Nielsen 1982 samt betitlet på bagsiden. 205 x 180 cm. ( 207 x 183 cm.) NB auktion forlænget

Varenr: 6070767
DKK 44.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-01-2022
12:38
DKK 25.000
Alf Pedersen. Mixed Media. 78 x 58 cm.
Alf Pedersen f. 1973. Komposition. Mixed Media på lærred, sign. Alf P. 68 x 48 cm. (78 x 58).

Varenr: 6091946
DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-01-2022
12:45
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. H: 100 B: 125 cm.

Varenr: 6135550
DKK 2.600 DK, Herlev, Dynamovej 20-01-2022
15:29
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. Nr. 221. H: 100 B: 100 cm.

Varenr: 6135670
17:12
Javier Tapia. 'Untitled' (cd)
Javier Tapia (f. 1976). 'Untitled', mixed media på lærred, sign. og dateret på bagsiden monogram JT 2008-2013 Lien Samling. 150 x 150 cm. Uden ramme.

Varenr: 6067061
DKK 15.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-01-2022
19:10
DKK 10.000
Johannes Hofmeister. Interiør med familie (cd)
Johannes Hofmeister (1914-1990). Interiør med familie, olie på lærred, sign. JH. 91 x 111 cm (103 x 123 cm). Fremstår med stedvise krakeleringer.

Varenr: 6129447
DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-01-2022
19:17
DKK 7.000
Susanne Butcher. Komposition fra serien 'Ripples Colour II'
Susanne Butcher (f. 1966). Komposition nr. 6 fra serien 'Ripples Colour II'. Akryl på lærred. Sign SHButcher. 60 x 70 cm. Uden ramme.

Varenr: 6138781
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-01-2022
19:18
DKK 3.800
Peter Skovgaard. Komposition. (cd)
Peter Skovgaard (f. 1960). Komposition. Mixed media på papir. Sign. P. Skovgaard 98. Bladstørrelse 38 x 56 cm. (48 x 64). Erhvervet af nuværende ejer hos Galerie Asbæk.

Varenr: 6111193
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-01-2022
19:19
Thorbjørn Lausten. Komposition (cd)
Thorbjørn Lausten (f. 1945). Komposition, olie på lærred, på bagsiden sign. TB Lausten 1968. 121 x 100 cm (122 x 102 cm).

Varenr: 6129430
19:20
DKK 6.000
Iransk kunstner. Parti fra bazaaren i Teheran
Iransk kunstner, 1900-tallet. Parti fra bazaaren i Teheran, olie på lærred, signeret på persisk Dadashi samt dateret efter persisk kalender 1372 (=1993). 96 x 160 cm (128 x 192 cm). NB: Tekst rettet d. 10/6.

Varenr: 6136837
DKK 20.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-01-2022
19:22
DKK 14.000
Ole Ziger. Skater (cd)
Ole Ziger (f. 1940). Skater, olie på lærred, sign. Ole Ziger. 91 x 131 cm (95 x 135 cm). Fremstår med enkelte krakeleringer og retoucheringer.

Varenr: 6129422
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-01-2022
19:23
DKK 5.000

Varenr: 6111220
DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-01-2022
19:25
Jens Ulrich Petersen . Uden titel, olie på lærred.
Jens Ulrich Petersen (f. 1947). Uden titel, olie på lærred, sign. på bagsiden. 90 x 70 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her

Varenr: 6117204
DKK 4.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-01-2022
19:29

Varenr: 6111201
19:31

Varenr: 6111217
19:34
Ubekendt kunstner. Komposition
Ubekendt kunstner. Komposition. Akryl på bølgepap. usign. Rammemål 36 x 42 cm. Erhvervet af nuværende kunstner hos Asbæk.

Varenr: 6144814
19:37
Jens Ulrich Petersen. Komposition
Jens Ulrich Petersen (f. 1947). Kompostion. Olie på lærred, sign. på bagsiden. 100 x 100 cm. UR.Læs kunstnerprofil her

Varenr: 6117277
DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-01-2022
19:50
Folmer Bonnén. Sommerparti med person under parasol (cd)
Folmer Bonnén (1885-1960). Sommerparti med person under parasol, olie på masonit, sign. Folmer Bonnén. 52 x 54 cm (63 x 65 cm).

Varenr: 6123260
DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-01-2022
20:01
Karl Åge Riget. Mixed Media på aluminium (cd)
Karl Åge Riget (1933-2001). Mixed media/serigrafi, filt og glimmer på aluminium. Signeret K. Riget, prøvetryk, 1973. 68 x 65 cm (72 x 69 cm).

Varenr: 6119781
DKK 3.200 DK, Vejle, Dandyvej 20-01-2022
20:13
Peter Wallmann. 'Apokalyspe'
Peter Wallmann (f. 1957). 'Apokalyspe', olie og akryl på plade, sign. PW. 62 x 104 cm (66 x 108 cm).

Varenr: 6069923
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-01-2022
20:23
Kunstnergruppen Pet.D.Mons Projekt. Komposition
Kunstnergruppen Pet.D.Mons Projekt. Komposition, mixed media på lærred og træ, på bagsiden sign. og dateret Pet.D.Mons Projekt 2000?. 81 x 101 cm. Uden ramme.

Varenr: 6111560
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 20-01-2022
20:24
Jens Ulrich Petersen. Figurkomposition, fra serien 'Byens billeder'
Jens Ulrich Petersen (f. 1947). Figurkomposition, fra serien 'Byens billeder', olie på lærred, sign. på bagsiden. 100 x 100 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her

Varenr: 5914254
20:37
DKK 4.800
Jais Nielsen, Akvarel (cd)
Jais Nielsen 1885-1961 cd, NOrdisk sceneri med personer og skib, akvarel på papir. Sign. Jais -41, 71 x 91 cm.

Varenr: 6146476
DKK 8.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 20-01-2022
20:47
DKK 5.000
Peter Wallmann. Himmelparti
Peter Wallmann (f. 1957). Himmelparti, akryl på lærred, sign. PW. 60 x 50 cm (64 x 54 cm).

Varenr: 6108110
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-01-2022
20:49
Peter Wallmann. Himmelparti

Varenr: 6108106
20:51
Hans Gregersen. Komposition (cd)
Hans Gregersen (f. 1951). Komposition, olie på papir, sign. Hans Gregersen 86. Lysmål: 58 x 41 cm (76 x 58 cm).

Varenr: 6131102
20:56
Elin Forbord. 'Proces', komposition, akryl på lærred (cd)
Elin Forbord f. 1952. 'Proces', komposition, akryl på lærred. Komposition. Sign. EF. 90 x 100 (97 x 107)

Varenr: 6147688
20:57
Peter Rostrup Bøyesen. Interiør med rygende ung mand (cd)
Peter Rostrup Bøyesen (1882-1952). Interiør med rygende ung mand, olie på plade, sign. monogram. 78,5 x 69 cm (90 x 80 cm). Fremstår med afskalninger, enkelte krakeleringer.

Varenr: 6108090
20:59
12345...8»