Vurdering
12345...16»   Varer pr. side   466 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Thomas Müller
THOMAS MÜLLER (Tyskland, född 1959): Komposition, signerad Th. Müller, blandteknik på papper, bladmått: 76x55 cm

Varenr: 5912840
DKK 1.097 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 25-01-2021
10:08
Se mere
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, sign./b. H. Hermann. 100x125 cm. UR.

Varenr: 5686645
DKK 2.200 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
10:10
Torun Bjurman "Persona II"
TORUN BJURMAN (född 1970): "Persona II", vinyl på akvarellpapper, monogramsignerad TB, ca 54x73 cm

Varenr: 5912855
DKK 1.462 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 25-01-2021
10:38
Se mere
Norbert Robles
NORBERT ROBLES (Född 1953): (2) Figurkompositioner, signerade, gouache, bildmått 20x15 cm

Varenr: 5912857
DKK 1.097 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 25-01-2021
10:42
Se mere
Claes Eklund akvarell på papper
CLAES EKLUND (född 1944): Ansikte, akvarell på papper, osignerad, ca 42x59 cm

Varenr: 5912859
DKK 1.462 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 25-01-2021
10:46
Se mere
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann (f. 1960). Komposition, akryl på lærred, s/b. H. Hermann. 100x85 cm. UR.

Varenr: 5759309
DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
10:53
Hanne Hermann. Komposition

Varenr: 5759311
10:56
DKK 1.800
Slava Naumova Livshits, maleri, Lenin og Gorkij på Capri
Slava Naumova Livshits (1915 - ?), Lenin og Gorkij på Capri, olie på lærred, 1971, signeret, dateret på gammel etiket på bagsiden, desuden med russisk betegnelse, smal ramme, ca. 123 x 160 cm. Proveniens: Italiensk privatsamling.

Varenr: 5695275
DKK 6.705 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-01-2021
11:00
DKK 4.842
Ivy Lysdal Savitsky. 'Ubevidst Landskab'. cd
Ivy Lysdal Savitsky. f. 1937. 'Ubevidst Landskab' . Akryl på lærred. Sign. Ivy Lysdal Savitsky 92 på bagsiden. 97 x 130 cm. ( 98 x 131 cm.)

Varenr: 5885312
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
11:00
DKK 500
Frans Wilhelm Odelmark
FRANS WILHELM ODELMARK (1849-1937): Klostermotiv med munkar, signerad F.W Odelmark, akvarell, ca 51x42 cm

Varenr: 5912862
11:04
Se mere
Bengt Fransson oljemålning
BENGT FRANSSON (född 1935): "Mingel i baren", signerad Bengt Fransson samt a tergo, olja på duk, ca 35x27 cm

Varenr: 5912867
DKK 2.193 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 25-01-2021
11:14
Se mere
Lennart Roupe litografi serigrafi
LENNART ROUPE (1918-2014): Norrbro, signerad och numrerda XV7XXV, färglitografi/serigrafi, bladmått ca 59x66 cm

Varenr: 5912873
11:26
Se mere
Anna Snellman pastell
ANNA SNELLMAN (1884-1962) blommor, signerad samt daterad 1942, pastell, 40x32 cm

Varenr: 5912881
DKK 1.862 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 25-01-2021
11:42
Se mere
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann (f. 1960). Komposition, akryl på lærred, usign. 100x100 cm. UR.

Varenr: 5670100
DKK 1.700 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
11:45
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, s/b. H. Hermann. 100x100 cm. UR.

Varenr: 5730744
11:55
Hans Erik Eriksson oljemålning
HANS ERIK ERIKSSON (1921-1997): Blomsteräng, signerad Hans Erik Eriksson, olja på pannå, ca 42x61 cm

Varenr: 5912886
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 25-01-2021
12:04
Se mere
Ivy Lysdal Savitsky . f. 1937. 'Ubevist Landskab'. Akryl på lærred Sign. og dat. Ivy Lysdal Savitsky 92 på bagsiden- 129 x 97 cm. ( 131 x 98 cm.)

Varenr: 5885319
12:13
Eric Hallström
ERIC HALLSTRÖM (1893-1946): Strandblomster, signerad, gouache, ca 30x40 cm

Varenr: 5912893
12:18
Se mere
Troels Carlsen. 'You are just an overdressed anarchist...' cd
Troels Carlsen. f. 1973. 'You are just an overdressed anarchist...No .... ' I'm not - I am definately not overdressed!' Olie på lærred. sign. Troels Carlsen 2002 - 2003 på bagsiden. 140 x 170 cm.

Varenr: 5783716
DKK 7.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
12:43
Robert Jacobsen, cd. Håndkoloreret ætsning, EA, 98 x 67 cm.
Robert Jacobsen (1912-1993). Håndkoloreret ætsning, EA. Sign. Robert Jacobsen, lysmål ca. 98 x 67 cm, 117 x 83 cm. Værket sidder lidt skævt i passepartouten. Proveniens: Værket hidhører fra Robert Jacobsens private atelier/ samling. Læs kunstnerprofil her

Varenr: 5889163
DKK 7.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2021
12:47
DKK 4.400
Lars H.U.G 'Buddha' cd
Lars H.U.G. F. 1953. 'Buddha'. Akryl på lagenlærred. Sign. Lars HUG. 220 x 184 cm. ( 228 x 193 cm.) Fremstår med huller i lærred samt folder i opspændingen på blændrammen.

Varenr: 5897753
DKK 35.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
13:01
DKK 17.500
Reinhold Wiwiorra, Stadtsilhouette
Reinhold Wiwiorra (geb. 1939), Stadtsilhouette, Öl auf Leinwand, 2006, monogrammiert und datiert, mit Rahmen ca. 54 x 73 cm. Reinhold Wiwiorra studierte in Berlin bei Professor Dierks, seit 1976 ist er in Hamburg ansässig.

Varenr: 5903572
DKK 1.118 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-01-2021
13:15
DKK 298
Måns Heidvall gouache
MÅNS HEIDVALL (född 1951): Cyklar i skugga, signerad, gouache, bladmått ca 30,5x22 cm

Varenr: 5912920
13:24
Se mere
Okänd konstnär Stilleben
OKÄND KONSTNÄR, Stilleben med blommor i vas, olja på duk, signerad AW. Bergsten, ca 84x57 cm

Varenr: 5912923
13:30
Se mere
Ivy Lysdal Savitsky. Komposition. cd
Ivy Lysdal Savitsky. f. 1937. Komposition. Akryl på lærred. Sign. Lysdal 08. 130 x 130 cm.

Varenr: 5885318
13:54
Fred Thieler, Komposition
Fred Thieler (1916-1999), Komposition, Offset, partiell übermalt mit Gouache, signiert, seitlich nochmal signiert und bezeichnet 'ea', ca. 26 x 39 cm, hinter Passepartout und Glas gerahmt, mit Rahmen ca. 46 x 58 cm.

Varenr: 5905143
DKK 2.235 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-01-2021
14:03
DKK 894
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, sign./b. H. Hermann. 130x115 cm. UR.

Varenr: 5760094
DKK 2.600 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
14:10
DKK 450
Kirsten Vibeke Andersen cd. Akryl på lærred. 'Figenkaktus'
Kirsten Vibeke Andersen f. 1938. Akryl på lærred. "Figenkaktus" Sign. KA H. 50 x 40 cm (54x44) Læs kunstnerprofil her

Varenr: 5886994
DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
14:27
Eka på strand oljemålning
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, (1900-tal): Eka på strand, signerad, olja på duk, ca 46x70 cm

Varenr: 5912947
14:30
Se mere
Marek Braun, Call me Later
Marek Braun (geb. 1970), Call me Later, Mischtechnik mit Acryl und Spray-Lack auf Polyestergewebe, 2020, rückseitig signiert, datiert, betitelt und mit dem Künstlerstempel versehen, ca. 100 x 70 cm. Marek Braun lebt und arbeitet als freischaffender Künstler in Hamburg. Die moderne multimediale...

Varenr: 5904441

15:05
DKK 298
12345...16»