Vurdering
12345...9»   Varer pr. side   269 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Peter Simonsen. Landskab. (cd)
Peter Simonsen 1882-1972. Landskab. Olie på lærred. Sign. monogram PS. 41 x 51 cm. (48 x 58). Fremstår med mærke efter fold i lærredet.

Varenr: 6123175
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
13:41
Kunstnergruppen Pet.D.Mons Projekt. Komposition
Kunstnergruppen Pet.D.Mons Projekt. Komposition, mixed media på lærred, på bagsiden sign. og dateret Pet.D.Mons Projekt 2000?. 125 x 115 cm. Uden ramme.

Varenr: 6123637
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
16:57
Marianne Markvard. 'Åben himmel' (cd)
Marianne Markvad. 'Åben himmel'. Akryl på lærred. Sign. og dateret på bagsiden, Marianne Markvad 2009. 81 x 60 cm. U.R.

Varenr: 6122097
DKK 1.500 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-11-2021
16:58
DKK 1.900
Finn Pedersen. Abstrakt komposition. cd
Finn Pedersen (1944-2014). Abstrakt komposition. Olie på plade. Sign. Finn Petersen. 44 x 59 cm. Uindrammet.

Varenr: 6119923
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
18:15
Joe Fyfe. Komposition (cd)
Joe Fyfe (f. 1952). Vandfarve på stof og rispapir. 79 x 62 (90 x 72) cm.

Varenr: 6105784
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
18:24
Anders Clausen. 'Bar Master 17' (cd)
Anders Clausen. 'Bar Master 17', digital print. 36 x 51 cm.

Varenr: 6105781
18:26
Jacob Stangerup. Untitled (cd)
Jacob Stangerup (f. 1971). Untitled, bly på papir. Sign. Jacob Stangerup, dat. verso 2009. 19 x 14 (25 x 19) cm.

Varenr: 6105790
18:28
Emanuel Seitz. Uden titel (cd)
Emanuel Seitz (f. 1973). Uden titel, dispersion på papir. Sign. og dat verso Emanuel Seitz 2011. 30 x 23,5 (38 x 82) cm.

Varenr: 6105794
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
18:30
Jens Frederik Rasmussen. 'Violet hule'
Jens Frederik Rasmussen (f. 1941). 'Violet hule', akryl på lærred, sign. JFRas 2018. 80 x 100 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her

Varenr: 6104157
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
19:19
Juan Carlos Fierro. 'Drop'
Juan Carlos Fierro (f. 1973, Columbia). 'Drop', 2018-2020, mixed media på lærred, stedvist modelleret i relief, sign. Fierro 18 DK. Malet på bagsiden af lærredet, også bemalet på den anden side. 60 x 60 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her

Varenr: 6117521
19:22
Jens Frederik Rasmussen. 'Hendes verden'
Jens Frederik Rasmussen (f. 1941). 'Hendes verden', akryl på lærred, sign. JFRas 2019. 80 x 100 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her

Varenr: 6104185
19:22
Bente Rathje (cd) Skulptur/installation i mixed media
Bente Rathje ( f. 1953 ). Skulptur/ installation i mixed-media: træ, keramik og porcelæn. Skulptur i form af garntrisse monteret med brugte effekter som hverdagsting, antikke dukkedele, hænder og ben, antikke kniplepinde mm. H. 52 cm. Fra 2020. Signeret. Betitlet: “Det gælder om at have gode ...

Varenr: 6119451
DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-11-2021
19:25
Jens Frederik Rasmussen. 'Rød hule'
Jens Frederik Rasmussen (f. 1941). 'Rød hule', akryl på lærred, sign. JFRas 2018. 80 x 100 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her

Varenr: 6104163
19:25
Jens Frederik Rasmussen. 'Enlig mor'
Jens Frederik Rasmussen (f. 1941). 'Enlig mor', akryl på lærred, sign. JFRas 2011. 90 x 120 cm. Uden ramme. Fremstår med fordoblet lærred + blændramme. På bagsiden udstillingsmærkat fra Kunstnernes Sommerudstilling 2011. Læs kunstnerprofil her

Varenr: 6104130
DKK 2.800 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
19:28
DKK 1.800
Johannes Hofmeister. Kystparti med figurer (cd)
Johannes Hofmeister (1914-1990). Kystparti med figurer. Olie på lærred. Sign. JH. 50 x 61 cm (65 x 76 cm).

Varenr: 6119531
DKK 10.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-11-2021
19:29
DKK 8.000
Jens Frederik Rasmussen. 'Violet'
Jens Frederik Rasmussen (f. 1941). 'Violet', akryl på lærred, sign. JFRas 2009. 90 x 120 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her

Varenr: 6104140
19:31
DKK 1.800
Jens Frederik Rasmussen. 'Bakkeskov'
Jens Frederik Rasmussen (f. 1941). 'Bakkeskov', akryl på lærred, sign. JFRas 2019. 80 x 100 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her

Varenr: 6104174
19:34
Mark Gaardbo Dahl Tronborg. Komposition (cd)
Mark Gaardbo Dahl Tronborg (20./21. årh.). Mixed media på lærred. Sign. Tronborg. 110 x 210 cm (112 x 213 cm).

Varenr: 6101453
DKK 4.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-11-2021
19:39
Jens Frederik Rasmussen. 'Korset'
Jens Frederik Rasmussen (f. 1941). 'Korset', akryl og glimmer på lærred, sign. JFRas 2019. 100 x 80 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her

Varenr: 6122207
19:43
Frank Rubin (cd). 'Calehonda', tempera på lærred
Frank Rubin (1918-1990). 'Calehonda' sign. på bagsiden Frank Rubin 1952. 36 x 44 cm. (37 x 46) cm.

Varenr: 6117494
DKK 4.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-11-2021
19:44
Willem Sanders cd. Olie på lærred, abstrakt komposition
Willem Sanders f. 1954. Olie på lærred, stor abstrakt komposition, 225 x 165 cm.Denne vare er en del af en eksklusiv temaauktion over moderne og ældre kunst. Se og byd på alle værkerne her

Varenr: 6107716
DKK 16.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-11-2021
19:56
DKK 8.000
Jon Gislason. Olie og akryl på lærred
'Snæfellsnes på Island' af Jon Gislason (f. 1955) CD, olie og akryl på lærred, sign. J.G. samt på bagsiden sign. og dateret Jon Gislason 2010. 120 x 160 cm. Uden ramme. I Jules Vernes roman "Rejsen til jordens indre" steg historiens personer ned til undergrunden i den udslukte vulkan yderst på ...

Varenr: 6099313
DKK 12.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-11-2021
19:56
DKK 7.000
O. Gøtsche. Balletpige, olie på lærred.
O. Gøtsche (1913-?). Ballerina. Olie på lærred. Sign. Gøtsche. 80 x 65 cm (97 x 82 cm).

Varenr: 6122783
DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 29-11-2021
19:59
Carl Østerbye. Landskab (cd)
Carl Østerbye (1901-1960). Landskab. Olie på lærred. Sign. monogram. 61 x 93 cm (72 x 104 cm).

Varenr: 6111835
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-11-2021
Susanne Butcher. 'Nattergalen'
Susanne Butcher (f. 1966). 'Nattergalen', akryl på lærred, sign. SHButcher. 90 x 70 cm. Uden ramme.

Varenr: 6119252
DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
20:01
Aage Arbjerg. 'Rhododendron' (cd)
Aage Arbjerg (f. 1948). 'Rhododendron', akryl på lærred, sign. monogram 01, samt på bagsiden sign, dat. og betitlet. 30 x 30 cm (33 x 33 cm).

Varenr: 6115657
20:04
Juan Carlos Fierro. 'Balance in Blue'
Juan Carlos Fierro (f. 1973, Columbia). 'Balance in Blue', 2021, mixed media på lærred, stedvist modelleret i relief, sign. Fierro 21 DK. 180 x 180 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her

Varenr: 6117447
DKK 15.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
20:18
DKK 11.500
Per Eli. Komposition
Per Eli (f. 1957). Komposition, akryl på lærred, sign. Per Eli. 100 x 150 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her Se og hør i denne video Per Eli fortælle om sin kunst

Varenr: 6119254
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
20:24
DKK 4.800
Kunstnergruppen Pet.D.Mons Projekt. Komposition, olie på lærred, på bagsiden sign. og dateret Pet.D.Mons Projekt 2000?. 100 x 100 cm. Uden ramme.

Varenr: 6111562
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
20:24
Kunstnergruppen Pet.D.Mons Projekt. Komposition, mixed media på lærred og træ, på bagsiden sign. og dateret Pet.D.Mons Projekt 2000?. 81 x 101 cm. Uden ramme.

Varenr: 6111560
20:28
12345...9»