Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 18  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Jørgen Waring, figurkomposition (cd)
Jørgen Waring (1938), figurkomposition, olie på lærred. Sign og dat Waring '63. 59 x 99 (81 x 121) cm.
Varenr: 5332474
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-06-2019
13:13:00
Poul Bruun. Kvinder (cd)
Poul Bruun (f. 1946). Komposition med seks kvinder, akryl på lærred, sign. Poul Bruun. 80 x 130 cm. U.R.
Varenr: 5362432
DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-06-2019
13:46:38
Knud Kristensen. Vinterparti med rygvendte figurer (cd)
Knud Kristensen (1915-1991). Vinterparti med rygvendte figurer, olie på plade, sign. KK samt sign. og dateret 1971. 31 x 40 (33 x 42) cm.
Varenr: 5370341
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-06-2019
13:51:17
DKK 500
Kay Christensen. 1899-1981(cd) (2)
Kay Christensen. Oliekridt på litografi, sign. Kay C. 22 x 30 (36 x 46) cm. (2)
Varenr: 5361337
13:53:13
John Ivar Berg akrylmålning
JOHN IVAR BERG (1916-2003): "En stjärna sprängs", monogramsignerad och daterad 98, akryl på duk, ca 67x57 cm
Varenr: 5369477
DKK 1.597 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 26-06-2019
14:16:00
Se mere
John Ivar Berg
JOHN IVAR BERG (1916-2003): Abstrakt komposiotion, monogramsignerad samt daterad 66, olja på duk, ca 110x135 cm
Varenr: 5369479
14:24:00
Se mere
John Ivar Berg
JOHN IVAR BERG (1916-2003): "Brassia verucosa", monogramsignerad samt daterad 81, olja/akryl på duk, ca 56x40 cm
Varenr: 5369481
DKK 1.198 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 26-06-2019
14:32:00
Se mere
Hanne Hermann. Tre kompositioner (3)
Hanne Hermann (f. 1960). Tre kompositioner, akryl på lærred, s/b. H. Hermann. 50x50 cm. UR. (3)
Varenr: 5207000
DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 26-06-2019
14:35:00
DKK 650
John Ivar Berg akrylmålning
JOHN IVAR BERG (1916-2003): "Marslandskap", monogramsignerad och daterad 96, akryl på duk, ca 46,5x68,5 cm
Varenr: 5369483
14:40:00
Se mere
John Ivar Berg oljemålning
JOHN IVAR BERG (1916-2003): "Under mandelträdet", monogramsignerad samt daterad 73, olja/akryl på duk, ca 100x135 cm
Varenr: 5369485
14:48:00
Se mere
Karl Brücher Henriksen, konkret komposition
Karl Brücher Henriksen (1891-1976), konkret komposition, olie på lærred, sign. på bagsiden K. Brücher Henriksen, 85,5x100 cm. (86,5x101 cm). Fremstår med krakeleringer samt begyndende afskalninger.
Varenr: 5369342
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-06-2019
15:03:10
Wilgot Olsson oljemålning
WILGOT OLSSON (1906-1990): stilleben, signerad, olja på duk, 52x62 cm
Varenr: 5369492
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-06-2019
15:24:00
Se mere
John Ivar Berg
JOHN IVAR BERG (1916-2003): "Tångtankar vid Holen Hällar", monogramsignerad och daterad 76, olja/akryl på duk, ca 65x93 cm
Varenr: 5369494
15:32:00
Se mere
John Ivar Berg
JOHN IVAR BERG (1916-2003): "Vattenspegling", monogramsignerad, olja på duk, ca 99x75 cm
Varenr: 5369497
15:44:00
Se mere
Karl Brücher Henriksen (1891-1976), konkret komposition, olie på lærred, uden sign. 136x80 cm. Fremstår med krakeleringer og enkelte afskalninger. U.R.
Varenr: 5370954
16:16:00
DKK 450
John Ivar Berg oljemålning
JOHN IVAR BERG (1916-2003): "Saluhallen", monogramsignerad och daterad 77, olja på duk, ca 40,5x30,5 cm
Varenr: 5369503
16:16:00
Se mere
John Ivar Berg
JOHN IVAR BERG (1916-2003): "Eftermiddagsmotljus Västlands", monogramsignerad samt daterad 72, olja/akryl på duk, ca 70x96 cm
Varenr: 5369505
16:24:00
Se mere
Kurt Erik Heinonen
KURT ERIK HEINONEN (1915-1983), Viking förtöjd i Göteborgs hamn, signerad K Heinonen. 52 x 73 cm.
Varenr: 5369508
DKK 2.395 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-06-2019
16:36:00
Se mere
John Ivar Berg akrylmålning
JOHN IVAR BERG (1916-2003): "Landskap Sicilien", signerad samt daterad 79, ca 25x40 cm
Varenr: 5369518
17:24:00
Se mere
John Ivar Berg
JOHN IVAR BERG (1916-2003): Månsken, monogramsignerad samt daterad 72, olja/akryl på duk, ca 117x97 cm
Varenr: 5369522
17:40:00
Se mere
John Ivar Berg
JOHN IVAR BERG (1916-2003): "Rymdmission", monogramsignerad samt daterad 96, akryl på duk, ca 42,5x52 cm
Varenr: 5370089
17:48:00
Se mere
Lena Andersen: Portræt - Marilyn Monroe som frihedsgudinden
Lena Andersen f. 1948. Akryl på lærred. Motiv Marylin Monroe som frihedsgudinden 80x80 cm. Signeret.
Varenr: 5367767
DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-06-2019
17:49:00
John Ivar Berg akrylmålning
JOHN IVAR BERG (1916-2003): "Eftermiddagsljus Västlands Gotland", monogramsignerad och daterad 93, akryl på duk, ca 50x70 cm
Varenr: 5369531
18:28:00
Se mere
Helmut Mantel
HELMUT MANTEL (född 1925): Travhästar, signerad E.H. Mantel, olja på duk, ca 104x130 cm
Varenr: 5369533
DKK 3.992 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-06-2019
18:36:00
Se mere
Lars Fantasiformidler Elgidh, Abstrakt dobbeltkomposition
Lars Fantasiformidler Elgidh, født 1973. Abstrakt dobbeltkomposition, diptykon, betitlet "All that you have is your soul", akryl og spray på lærred. Sign. og dateret Lars Elgidh 2019. Mål pr. lærred 140 x 100 cm. Lærrederne sammensat med hængsler. Samlet mål 140 x 200 cm. Uindrammet. Læs ...
Varenr: 5356282
DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-06-2019
18:42:00
DKK 950
Lena Andersen: Portræt - Jimmy Hendrix
Lena Andersen f. 1948. Akryl på lærred. Motiv Jimmy Hendrix. 80x80 cm. Signeret.
Varenr: 5367766
18:49:00
Hanne Hermann. Komposition
Varenr: 5320424
DKK 1.700 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-06-2019
19:05:00
Hanne Hermann. Komposition
Varenr: 5365293
19:10:00
DKK 450
Unbekannter Künstler, abstrakte Malerei
Unbekannter Künstler, abstrakte Malerei. unter Glas gerahmt, datiert und unleserlich signiert, 1990. Maße: ca. H. 74 (98) cm, B. 54 (78) cm. altersgemäßer Zustand.
Varenr: 5357764
DKK 1.490 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 26-06-2019
19:20:00
DKK 298
Martin Smida (b. 1960), Fischsuppe
Martin Smida (b. 1960), Fischsuppe, mixed media on cloth, signature on reverse side, late twentieth century. Dimensions: 110 x 110 cm. Hardly any wear.
Varenr: 5364091
DKK 11.175 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 26-06-2019
19:20:00
DKK 5.588
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 18  >>