Vurdering
12345...13»   Varer pr. side   364 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid  Næste bud
Per Eli. Komposition
Per Eli (f. 1957). Komposition, akryl på lærred, sign. Per Eli. 120 x 50 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her Se og hør i denne video Per Eli fortælle om sin kunst

Varenr: 5849890
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 02-10-2022
11:42
DKK 3.400
Hanne Hermann, Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition. Akryl på lærred, Nr. 40. Signeret på bagsiden. H. Hermann. H 60 cm. B. 60 cm.

Varenr: 6256748
DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 02-10-2022
12:20
DKK 1.800
Per Eli. Komposition

Varenr: 6144686
12:26
DKK 3.400
Per Eli. Komposition
Per Eli (f. 1957). Komposition, akryl på lærred, sign. Per Eli. 40 x 30 cm. (42 x 32) Læs kunstnerprofil her Se og hør i denne video Per Eli fortælle om sin kunst

Varenr: 6241748
DKK 2.400 DK, Vejle, Dandyvej 02-10-2022
12:26
DKK 1.800
Poul S. Nielsen. Parti med udsigt over Frederiksberg Allé. cd
Poul S. Nielsen (1920-1998). Parti med udsigt over Frederiksberg Allé. Olie på lærred. Sign. med monogram: 'PN'. 55 x 67 (70 x 82) cm.Fremstår med let overfladesnavs.

Varenr: 6272993
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-10-2022
13:43
Hanne Hermann Komposition.

Varenr: 6170091
13:46
DKK 1.800
Kirsten Vibeke Andersen. Akryl på lærred. 'Toscana''
Kirsten Vibeke Andersen f. 1938. Akryl på lærred. "Toscana" Sign. KA H. 80 x 100 cm. Læs kunstnerprofil her

Varenr: 6266133
DKK 8.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-10-2022
13:58
Jens Ulrich Petersen. Komposition med mennesker
Jens Ulrich Petersen (f. 1947). Kompostion med mennesker. Olie på lærred, sign. på bagsiden. 100 x 100 cm. UR.Læs kunstnerprofil her

Varenr: 6161662
DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-10-2022
14:03
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. Nr. 160. H: 100 B: 100 cm.

Varenr: 6244732
DKK 2.800 DK, Herlev, Dynamovej 02-10-2022
14:17
Ubekendt kunstner, interiør med blomster, olie på lærred
Ubekendt kunstner, interiør med blomster, olie på lærred, usigneret. H.55 x 70 cm (63 x77,5 cm)

Varenr: 6271670
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-10-2022
14:24
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. Nr. 1167. H: 100 B: 100 cm.

Varenr: 6274876
14:52
Frans Kannik. Erotisk komposition
Frans Kannik (1949-2011) Erotisk komposition. Olie på papir opklæbet på plastik. Ej signeret. 247 x 200 cm. Ikke opspændt på blændramme, fremstår med folder efter sammenrulning. Proveniens: Familiens eje, boet efter Frans Kannik. Dette værk er en del af Lauritz’ temaauktion over boet efter ...

Varenr: 6221124
DKK 1.800 DK, Nivå, Stejlepladsvej 02-10-2022
14:56
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. 150 x 120 cm

Varenr: 6175227
DKK 3.800 DK, Herlev, Dynamovej 02-10-2022
14:56
Frans Kannik(1949-2011) Erotisk komposition. Olie på plade. Sign. Frans Kannik. 40 x 30 cm. Uindrammet. Proveniens: Familiens eje, boet efter Frans Kannik. Dette værk er en del af Lauritz’ temaauktion over boet efter Frans Kannik.Se og byd på alle værkerne her.

Varenr: 6227090
DKK 1.400 DK, Nivå, Stejlepladsvej 02-10-2022
14:57
DKK 500
Morten Blyme, olie på lærred, komposition, cd
Komposition, af Morten Blyme, f. 1964. Sign samt dateret på bagsiden M. Blyme. Olie på lærred. 72 x 72 cm.

Varenr: 6274827
DKK < 1.000 DK, Kolding, Platinvej 02-10-2022
15:15
Frans Kannik.Erotisk komposition
Frans Kannik (1949-2011) Erotisk komposition. Olie på lærred. Sign Frans Kannik. 140 x 110 cm. Ej opspændt på blændramme. Fremstår med buler efter sammenrulning. Proveniens: Familiens eje, boet efter Frans Kannik. Dette værk er en del af Lauritz’ temaauktion over boet efter Frans Kannik.Se og...

Varenr: 6199528
DKK 3.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 02-10-2022
15:21
DKK 650
Frans Kannik (1949-2011) Erotisk komposition. Mixed media på ostelærred. Ej signeret. 190 x 190 cm. Ikke opspændt på blændramme. Fremstår med folder efter sammenrulning, Proveniens: Familiens eje, boet efter Frans Kannik. Dette værk er en del af Lauritz’ temaauktion over boet efter Frans ...

Varenr: 6221131
DKK < 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 02-10-2022
15:22
Frans Kannik. Erotisk komposition.Cd
Frans Kannik (1949-2011) Erotisk komposition. Mixed media på ostelærred. Ej signeret. 168 x 95 cm, Ikke opspændt på blændramme. Fremstår med folder efter sammenrulning. Proveniens: Familiens eje, boet efter Frans Kannik. Dette værk er en del af Lauritz’ temaauktion over boet efter Frans ...

Varenr: 6221130
15:23
Frans Kannik. To erotiske kompositioner.Cd
Frans Kannik (1949-2011) Erotisk komposition. Mixed media på ostelærred. Ej signeret. 100 x 195 og 100 x 173 cm. Ikke opspændt på blændramme. Fremstår med folder efter sammenrulning. Proveniens: Familiens eje, boet efter Frans Kannik. Dette værk er en del af Lauritz’ temaauktion over boet ...

Varenr: 6221129
DKK 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 02-10-2022
15:24
Frans Kannik (1949-2011) Erotisk komposition. Mixed media på ostelærred. Ej signeret. 250 x 253 cm. Ikke opspændt på blændramme. Fremstår med folder efter sammenrulning. Proveniens: Familiens eje, boet efter Frans Kannik. Dette værk er en del af Lauritz’ temaauktion over boet efter Frans ...

Varenr: 6204539
15:25
Claus Bojesen, motiv med blomster (cd)
Claus Bojesen f. 1948, motiv med blomster, olie på lærred, sign. på bagsiden Claus Bojesen-1972, 66x55 cm. (68x57,5 cm).

Varenr: 6268615
DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-10-2022
15:25
Frans Kannik. Komposition
Frans Kannik (1949-2011) Erotisk komposition. Olie på papir opklæbet på plastik. Ej signeret. 251 x 198. Ikke opspændt på blændramme, fremstår med folder efter sammenrulning, samt revne. Proveniens: Familiens eje, boet efter Frans Kannik. Dette værk er en del af Lauritz’ temaauktion over ...

Varenr: 6221128
DKK 1.500 DK, Nivå, Stejlepladsvej 02-10-2022
15:25

Varenr: 6204542
15:26
Frans Kannik (1949-2011).Erotisk komposition. Mixed media på lærred. Ej signeret. 315 x420 cm. Ej opspændt på blændramme. Fremstår med buler efter sammenrulning. Proveniens: Familiens eje, boet efter Frans Kannik. Dette værk er en del af Lauritz’ temaauktion over boet efter Frans Kannik.Se og...

Varenr: 6204541
15:27
Frans Kannik(1949-2011) Erotisk komposition. Olie på papir, opklæbet på ostelærred. Sign. Frans Kannik 2011. 204 x 260 cm. Fremstår med folder efter sammenrulning og afskallende maling. Ej indrammet eller opspændt på blændramme. Proveniens: Familiens eje, boet efter Frans Kannik. Dette værk ...

Varenr: 6204540
DKK 4.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 02-10-2022
15:28
Frans Kannik (1949-2011).Erotisk komposition.Olie på papir Sign Frans Kannik. .203 x 246 cm. Fremstår med folder efter sammenrulning og afskallende maling. Ej indrammet eller opspændt på blændramme. Proveniens: Familiens eje, boet efter Frans Kannik. Dette værk er en del af Lauritz’ ...

Varenr: 6204536
15:29
DKK 1.700
Frans Kannik. Komposition
Frans Kannik (1949-2011) Komposition. Tusch på papir.Ej signeret. 202 x 198 cm. Ikke opspændt på blændramme, fremstår med folder efter sammenrulning.Proveniens: Familiens eje, boet efter Frans Kannik. Dette værk er en del af Lauritz’ temaauktion over boet efter Frans Kannik.Se og byd på alle ...

Varenr: 6204534
15:30
Frans Kannik. Komposition
Frans Kannik (1949-2011) Komposition. Olie på papir opklæbet på plastik. Ej signeret. 226 x 203 cm. Ikke opspændt på blændramme, fremstår med folder efter sammenrulning. Proveniens: Familiens eje, boet efter Frans Kannik. Dette værk er en del af Lauritz’ temaauktion over boet efter Frans ...

Varenr: 6204531
DKK 2.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 02-10-2022
15:31
Frans Kannik (1949-2011) Erotisk komposition. Olie på papir opklæbet på plastik. Ej signeret. 247 x 145 cm. Ikke opspændt på blændramme, fremstår med folder efter sammenrulning. Proveniens: Familiens eje, boet efter Frans Kannik. Dette værk er en del af Lauritz’ temaauktion over boet efter ...

Varenr: 6204529
15:32
Ib Eisner. Et par kompositioner, cd (2)
Ib Eisner (1925-2003). Kompositioner best. af blomsteropstilling og skovmotiv. Olie på lærred. Sign.: Ib Eisner. 40 x 50 cm. U.R. (2)

Varenr: 6277025
15:40
12345...13»